Jump to content
Waldi_06

Przedwzmacniacz gramofonowy MC i MM - Phono stage

Recommended Posts

Bardzo się cieszę. Mój też ma ustawiony GAIN na MC nieco inaczej niż standard, ale wolę tak bo nie posiadam MM .

kto gra na wkładce ze szlifem fine line ,może ktoś ma Ortofon 2M Bronze  ?

I jeszcze jedno - przydało by się kupic okablowanie wewnetrzne (druty, lub linkę) z miedzi mono krystalicznej

Z ekranowaniem nalezy uważać. Własciwe jest zastosowanie scheldów nad układami cyfrowymi, ale z nalogowymi to bym uważał.

Ważniejsze jest zastosowanie sieci trójprzewodowej i właściwe uziemienie pre i gramofonu.

• Thanks 1

10 godzin temu, Waldi_06 napisał:

I jeszcze jedno - przydało by się kupic okablowanie wewnetrzne (druty, lub linkę) z miedzi mono krystalicznej

Podlinkuj prosze, ktora zda sienajlepiej.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Czy z tego zasilacza można wycisnąć 24v bez przeróbki?Oczywiście na wejściu napięcie 28v.

W dniu 3.02.2019 o 23:22, Waldi_06 napisał:

https://allegro.pl/oferta/japonski-kabel-diy-monokrystaliczny-occ-6n-srebro-7027913886

kozystal ktos ?

Witam,

Mam pytanie do wszystkich - czy ma ktoś do sprzedania komplet elementów? A może ktoś ma listę zamowieniową do jakiegoś sklepu którą mógłby się podzielić? 

Sam zacząłem zamieszanie prowokując zamówienie grupowe na PCB, a teraz nie mam czasu wziąć się za skompletowanie elementów... Będę wdzięczny jeżeli ktoś będzie w jakikolwiek sposób mógł pomóc. 

Bartek 

Witam

Trochę wstyd ale też bym się przyłączył do j.w.

Robert z Opola

Godzinę temu, Kopczas napisał:
W dniu 6.02.2019 o 18:49, jimmi napisał:

A to nie są przypadkiem druty z aliexpressu?

Z allegro

W dniu 5.02.2019 o 01:01, wojkubi napisał:

Czy z tego zasilacza można wycisnąć 24v bez przeróbki?Oczywiście na wejściu napięcie 28v.

Jezeli kondensatory elektrolityczne będą na napięcie wyższe niż przewidywane a przed stabilizatorem wyższe niż z transformatora to tak. Pamiętaj o mocy strat LMa (LT'ka)

Zapewne to pytanie było do innych celów.  Ale ogólnie im wyższe napięcie zasilania tym lepiej graja te układy. Nie podnosiłem do granic możliwości z uwagi na ciepło i konieczność jeszcze większej uwagi na to co się robi.

Kazde 5 volt się liczy, z tymże wówczas należ zmienić wartości kilku rezystorów.

W dniu 6.02.2019 o 18:49, jimmi napisał:

kozystal ktos ?

Oj coś nie tak. Poczytaj w necie o miedi monokrystalicznej - przez patenty zrobiła się droga. Takie coś kupię jedynie w markowym sklepie.

Po drugie preferuję drut nie linkę, ma to wpływ na brzmienie, drut nie może być zbyt cienki.

Po trzecie używajcie wyłącznie przewodów jednorodnych - czyli albo miedź, albo srebro, albo miedziany drut sprasowany ze srebrnym (dwa druty przylegające do siebie. NIE stosujcie drutów powlekanych !!!

Witam zakupiłem nowa wkładkę puki co preamp narazie ciągle na desce, za dużo roboty a za malo czasu.. jestem w trakcie budowy kolumn 3 way.....juz dwa lata chyba bedzie hehe.
No i ciągle cos nowego w głowie sie rodzi żeby preamp wykończyć , i ciężko sie zdecydować czy iść w gotowca czyli coś z modu albo DIY . Aaa jakiś czas temu kupiłam drukarkę 3D poniżej efekt jej pracy 4cb0399656b1d36d675edb8dddf4af73.jpg024c6237fe6409795454431aaacfc7e0.jpg3d5b420b524a1b166cd0cfd3821f952b.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Proponuje skonczyc jedno, chociaz jedno. Co to da?  Wartosc i uznanie w obliczu wlasnym. Moze to glupie co napisalem, ale moze i mądre..

Ja tez mam mozliwosc lapania za dupe nie jednej dzierlatki, ale tego nie robie bo jestem konsekwentny z pierwotnego zalozenia zawsze..

ladny show.

Lonevolf - zapodaj domek dla pre riaa , do tego koniecznie podłącz prawidłowo wejścia i masy pre do współnego punktu obudowy, najlpeiej jakbyś też miał instalację trójprzewodową to wykorzystaj zółtozielony z małą pcb która była do kompletu. RIAA lubia obudowy. Z modushopa wyjdzie najlepiej bo galaxy o głębokości 350 i wysokości 1U , lub 2U są dość tanie. A jak poprosisz to Ci Robert wytnie otwory w tylnym panelu. Gniazda wejściowe muszą być odizolowane od obudowy, co najlepiej osiągnąć z gniazdami profi RCA. Wówczas masę przewodu przy gnieździe dołącz do kondensatora od 100p do 1n i dalej do obudowy przy tym gnieździe. natomiast wszelkie płytki za pomocą rezystora 10om - 100om do obudowy blisko gniazda zasilania. najlepiej jednak zastosować earth loop breakera z płyteczek które były do wersji 2.0. jeden elb przypada na jedną pcb pre.