Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 4-6.11.2016


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne granie bynajmniej w sobotę było na Sonusach, Focalach. Trochę zawiodły mnie Bowersy. Pylon lepiej podłogówki z fezzem. Yag super. Akkus bardzo fajnie. Harbeth to już klasyka. Małe Burtharty miłe wrażenia. STX mocne i czytelne granie. Graham jak najbardziej ok . Buchard rewelacja. Nawet Taga ta na dole fajne zagrała, pewnie sztuka ustawienia albo też przypadek. Sonusy jak dal mnie po za konkurencją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka impresji: odkryciem było Haiku z kolumnami Wigg Art: nie wiem jak w dniach poprzednich, ale w niedzielę rewelacyjnie: Sol III warto zapamiętać. Kolumny też absolutnie przejrzyste i pięknie wykonane. Ta duńskie maleństa świetnie: ponoć inżynier z Dynaudio, a przetworniki tego samego typu co w Wilson Audio (tylko montowane na Dalekim Wschodzie). Nie zawiodło Audio Note England: mój syn wracał tam dwukrotnie: to jest zestawienie na 16W, a gra jak z subwooferem. Kolumny Gradient wydały mi się bardzo fajneL Children of sanchez niemalże walił po ciele basem.

 

Pierwszy raz mogłem posłuchać kilku Audiovectorów. Te niższe moim zdaniem słabe. Avantgarde Arrette (35k cennikowo) powalające. Bardzo podobało mi się Gato Audio: cena, zgaduję, za system ok. 100k, albo i więcej, ale nie chciało się wychodzić. Z cen kosmicznych: B&W przyzwoite, bez magii, Wilson Audio - ten wielki - mnie nie powalił, te które grały w mniejszych składach: b. fajne. Metronome moim zdaniem powalający.

 

Generalnie: wydaje mi się odejście od lamp. Króluje tranzystor. O dziwo takie rzeczy jak Haiku pozakują, że można zrobić super powalające rzeczy na tranzystorach. Szkoda, że nie odwiedziałem JAG-a z braku czasu. Tam zawsze jest pięknie.

 

Generalnie: zdecydowanie brakuje 1-2 dni, żeby to objeść i nie robić krzywdy rodzinie znikając na 3 dni. Może w piątek od rana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W konfiguracji jaką planują - a chłodna elektroniką Moona - jestem pełen obaw. Te kolumny grają dobrze z ciepłą elektroniką.

no i wykrakałeś. Połączenie samobójcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam. Widziałem. Słuchałem. Rozmawialem z konstruktorami. Też mi się bardzo podobało i zaskoczyło, że tak może grać delta/sigma. Jest to jeden z niewielu systemow jaki mi się podobał.

No właśnie ale strona producenta nie działa, brak jakiejkolwiek wiedzy o co chodzi? No i cena, wykonanie, od ręki czy na zamówienie ? Trochę amatorka jeżeli chodzi o marketing. Brak danych co gra i za ile to można kupić. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dac MSB W konfrontacji z tym gramiakiem nie mial szans.I po co ta super rozdzielczosc MSB 26 bitow.Gramiaki maja rozdzielczosc w porywach osiagajacych 12 bitow.Czy inzynierowie MSB maja problemy ze sluchem ze walcza o jakies bezsensowne 26 bitow? ;)
Witaj. Wróciłeś na dłużej?

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w Sobieskim w pokoju 218. Była tam firma RT PROJECT i prezentowała jak doczytałem się z przewodnika po wystawie " Przetworniki cyfrowo analogowe, które wedle naszej filozofii stanowią filar systemów opartych na nośnikach cyfrowych. Zapewniamy bezkompromisowe rozwiązania inżynieryjne, których próżno szukać na rynku". Grało to w towarzystwie dość leciwej elektroniki Kenwood L-1000m, Pioneer PD-S 95 oraz głośniki Sonus Faber Amator 2 i powiem że mnie zatkało. W sumie na stole stały jakieś dwa rozbebeszone klocki niczym w warsztacie DIY i to chyba rzeczone przetworniki. Dla mnie i kolegi z ktorym obeszliśmy cały Sobieski to chyba był dzwiek nr 1. Co ciekawe strona producenta podana w przewodniku www.rt-project.com nie działa. :(

 

Z zasłyszanej rozmowy odniosłem wrażenie, że to dopiero prototypy i kupić ich nie można. Cen chyba też jeszcze nie było. Ogólnie chyba dopiero się chłopaki ogarniają z tym wszystkim, stąd strona nie trybi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale strona producenta nie działa, brak jakiejkolwiek wiedzy o co chodzi? No i cena, wykonanie, od ręki czy na zamówienie ? Trochę amatorka jeżeli chodzi o marketing. Brak danych co gra i za ile to można kupić. :(

Z tego co mi mówili czekają teraz na obudowy. Całość w sprzedaży ma byc dostępna na wiosnę.

 

 

 

Z zasłyszanej rozmowy odniosłem wrażenie, że to dopiero prototypy i kupić ich nie można. Cen chyba też jeszcze nie było. Ogólnie chyba dopiero się chłopaki ogarniają z tym wszystkim, stąd strona nie trybi.

Rozmawiałem z nimi. Ogarniają sie juz trzy lata, bo tyle im trzem po godzinach to zajęło (na co dzień pracują jako elektronicy w korporacji). No ale została juz im tylko obudowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale strona producenta nie działa, brak jakiejkolwiek wiedzy o co chodzi? No i cena, wykonanie, od ręki czy na zamówienie ? Trochę amatorka jeżeli chodzi o marketing. Brak danych co gra i za ile to można kupić. :(

dokładnie tak, poc co się reklamować jak nie ma tak podstawowej rzeczy. System mimo to bardzo atrakcyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie tak, poc co się reklamować jak nie ma tak podstawowej rzeczy. System mimo to bardzo atrakcyjny.

:) są dwie możliwości: albo jest to profesjonalny celowy marketing - budowanie ciekawości, albo totalny jego brak - w końcu to inżynierowie elektronicy :). Tak czy siak warto poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie możliwości: albo jest to profesjonalny celowy marketing - budowanie ciekawości, albo totalny jego brak - w końcu to inżynierowie elektronicy :). Tak czy siak warto poczekać.

 

Czemu nie, było naprawdę miło posłuchać. Generalnie bardzo ciekawa impreza, moi faworyci oczywiście w różnych pólkach cenowo jakościowych:

Graham

Hegel z Xawianem

Audionote

Burhart

Dynaudio Contur 20

STX electrino 500

Harbeth p3ESR z creek

Ancient Audio + P1

D.Agostino z Bowersami

DIY nie znam nazwy ale na Acutonach chyba (białe membrany za siatką)

 

Impreza się rozwija, zwiększają czas na zwiedzanie więc może za rok będzie znowu dodane kilka godzin, mile widziane :) sorry słyszane;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Był ktoś może w Sobieskim w pokoju 218. Była tam firma RT PROJECT i prezentowała jak doczytałem się z przewodnika po wystawie " Przetworniki cyfrowo analogowe, które wedle naszej filozofii stanowią filar systemów opartych na nośnikach cyfrowych. Zapewniamy bezkompromisowe rozwiązania inżynieryjne, których próżno szukać na rynku". Grało to w towarzystwie dość leciwej elektroniki Kenwood L-1000m, Pioneer PD-S 95 oraz głośniki Sonus Faber Amator 2 i powiem że mnie zatkało. W sumie na stole stały jakieś dwa rozbebeszone klocki niczym w warsztacie DIY i to chyba rzeczone przetworniki. Dla mnie i kolegi z ktorym obeszliśmy cały Sobieski to chyba był dzwiek nr 1. Co ciekawe strona producenta podana w przewodniku www.rt-project.com nie działa. :(

byłem -fajne granie, bardzo dobry dźwięk tylko całość trochę "oldskulowa"

 

A który Hegel i które Xaviany ? :)

na zmianę grał nowy ROST i H 360 ze Stellami i chyba Ambrami, może też Perlami, dobrze było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są różne, moim zdaniem nie dawał i było to jedno z nasłabszych grań na całej imprezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Thank you so much for your purchase on the s200.

 

I would like to personally congratulats you. You're going to be the first Polish costumer that we have.

 

We had an extremely successful audio show. It was amazing to meet so many happy listeners :)

 

When you receive the speakers in a few days, remember that they are brand new, and they need to be burned in. This usually takes about 40-60 hours of play time. But you would be able to clearly hear an improvement over the first 10 hours.

 

Please, If you have any questions, let me know.

 

Sincerely,

Mads Buchardt"

 

PS. Kumpel nie wytrzymał i zamówił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Thank you so much for your purchase on the s200.

 

I would like to personally congratulats you. You're going to be the first Polish costumer that we have.

 

We had an extremely successful audio show. It was amazing to meet so many happy listeners :)

 

When you receive the speakers in a few days, remember that they are brand new, and they need to be burned in. This usually takes about 40-60 hours of play time. But you would be able to clearly hear an improvement over the first 10 hours.

 

Please, If you have any questions, let me know.

 

Sincerely,

Mads Buchardt"

 

PS. Kumpel nie wytrzymał i zamówił ;)

 

ile kosztowały z podatkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania nie tylko Elbowi ale wszystkim co byli zaangażowani w wystawę bo było warto spędzić tam trzy dni !!!

 

TULIP: bardzo dobrze zagrał Thrax, Lumen z Ayonem. Nie przepadam za Gauderami ale Vitus i gramofony z RCMu nadrobiły brzmienie i magia była.

SOBIESKI: Pokoj audiostereo - dobre granie, dobre dyskusje - tak trzymać !!!

BOISKO: Wilson Audio Yvette - bardzo ujmująco, VTL z Rockportem - bardzo dobrze. Acoustic Zen z Accuphase bardzo mi się podbały. Zaskoczenie to B&W bo zagrały z Passem interesująco, Magico S5 ... mają potencjał do grania ale chyba nie ta elektornika...

 

Pozdrowienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Kumpel nie wytrzymał i zamówił ;)

 

No to będzie pierwszy PL tester. Daj znać jakie wrażenia po odsłuchu. Ja zastanawiam się nad S300, ale mam jeszcze czas do stycznia/lutego, więc może do tego czasu pojawią się opinie z odsłuchu w warunkach domowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
mi pokój Muarah się bardzo podobał, byłem 2 razy w piątek, trochę nie mój budżet.

 

To miło, że są kolumny po 100.000 i więcej, kable Cardasa za 13.000, ale bądźmy realistami, miło (niektórych) posłuchać i tyle. Gdyby mnie było stać na kolumny po 25.000 brałbym Harbeth / wyższe Grahamy / PMC / ESA z naciskiem na PMC.

 

Ja skupiłem się na półce niżej, swojej i tu są zwycięzcy jak Xavian z Heglem (mam Xaviany), Audiovectory (chcę porównać)z AA, Baltlab (szkoda, że pokój był często zamknięty), JAG, Monrio, Davone, Cyrus, Graham Audio 3/5, Pink Faun, DIMD jak i mocni przegrani jak STX, Pylon+Fezz moim zdaniem, Haiku poległo, Atoll z Atohmami to jedna z porażek i wtop, ale wzmakowi dam szansę jeszcze (200se), 4hifi, Focale, Marantz, Wigg Arty.

 

Są też brzmienia, które dla mnie są zbyt "delikatne" i za mało "uniwersalne" jak Sonus czy Jean-Marie Reynaud. Umiem uznać, że grało to dobrze, ale nie jest to moje granie.

 

Pokój Muarah gdzie na prawdę grała muzyka a nie urządzenia ;)

 

f383f249b3601ac84c045a5988f8e974.jpg041d2451287e808836e672bef952ee4f.jpg74232e65b62bce2513bceaef5d94c8e5.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Jeszcze jedna uwaga do Elberotha może za rok warto się zastanowić nad przeniesieniem całej imprezy na SN

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Magico z elektroniką Moon. Ale te kolumny były wycenione na ponad 200 tys.

Niestety nie miałem okazji posłuchać YG, więc nie mam porównania. Choć moja opinia ii tak byłaby mało wiarygodna bo jestem na innym poziomie zarówno budżetowym jak i audiofilskim

 

 

 

Płacę i wymagam:D ....i to nie byle ile...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ceny na SN są znacznie wyższe, oznaczałoby to nieobecność mniejszych firm i ... zapewne naszego pokoju.

 

Przy odpowiedniej polityce dałoby się to pogodzić SN jest duży i więksi mogli by zrekompensować ceny mniejszym ;)

Komfort byłby niebo lepszy

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) są dwie możliwości: albo jest to profesjonalny celowy marketing - budowanie ciekawości, albo totalny jego brak - w końcu to inżynierowie elektronicy :). Tak czy siak warto poczekać

Czyli wszystko jasne. Trzeba poczekać ze dwa lata nim okrzepną, wypuszczą za dwa modele które będą poprawiać i mniej więcej w 2020 można będzie uznać że produkt jest w marę skończony a wtedy wrócić do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

poświęciłem się ;), otwarta góra z dobrej wstęgi z patentem siatki niwelującej sybilanty, dół jak dla mnie bardzo dobry, mięsisty, nisko schodzi, nie ciągnął się, średnica zwyczajna, bez żadnej magii. Ogólnie 1 z pozytywów w moim rankingu, zamierzam dłużej posłuchać w jakimś salonie.

 

QR1 też mnie zaskoczyły pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.