Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 4-6.11.2016


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, też z kumplem snuliśmy domysły co się kryje za zasłoną... Ten wzmak, który to miał napędzać miał dziwnie zaklejoną diodę źródła (patrz zdjęcie), tylko po co. Co jakiś czas sterujący ipadem Duńczyk podchodził i wciskał jedyny na wzmaczniaczu przycisk, robił to również w trakcie utworów. Kabel głośnikowy pomimo sporej grubości, twierdził, że też tania chińska produkcja.

Pomimo, że całkiem niedawno przetasowałem klocki i jestem 100% zadowolony to waham się czy ich nie zamówić na test i najwyżej w sypialni postawię z tym chińskim piecykiem ;)

Z tego pudełka wychodziły IC i też chowały się za zasłoną . Miaałem tam dziś pojechać ich zapytać czym to napędzają ale odpuściłem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A to był jeden z najbardziej niedojrzałych, nieprzemyślanych wpisów na tym forum.

Wynikał ze zdziwienia jak odmienne mogą być gusta - i dlatego pominąłem starą maksymę o nich...

Zaiste dziwić się lepiej po cichu. Jeśli Ci się podobało masz do tego pełne prawo i rzeczywiście nietaktem z mojej strony było tak wprost o tym pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hl-5 plus grały z Vincentem (moim zdaniem kiepski wybór)- w piątek. I pewnie tak zostało, bo facet był minimalistą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się określić, który sprzęt jest dobry, który lepszy... zależy to od preferencji, gustu muzycznego, samopoczucia, a może i gęstości powietrza.

 

Mnie osobiście, wbrew opiniom większości, najbardziej podobały się La Shere. Ten dźwięk miał coś magicznego... Tannoye, zestaw z Naimem (ale to z kolei, być może, ze względu na puszczaną muzykę), MBL też. Co ciekawe, było też takich paru audiofilów-nietoperzy, lecz nie mogli z 3 metrów usłyszeć głosu na pokazie "sfer", więc wychodzili ;)

 

Dobre 20 minut ekscytowałem się dźwiękiem Ultrasone 7, ale gdy wróciłem do nich po Hifimanach HE-400i magia znikła

 

Szkoda tylko, że w większości przypadków leciał jakiś pseudo jazz, który nawet na głośnikach z komórki brzmi dobrze. Może pokazuje walory sprzętu, ale nie obnaża ich wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym grały P3?

 

..nie wiem z czym grały bo nie słuchałem

ale najdziwniejsze w tym jest że kolega nie miał nawet najmniejszego zamiaru cokolwiek kupić

po odsłuchu podszedł do mnie i zapytałem czy się podobało ...na to on ''że bardzo '' i uważałem temat

za zamknięty..a kumpel co i rusz powraca do p3 ;-).po 3 godzinach powiedział wprost Mirek kupuję Harbethy

Paweł, nawet sobie nie wyobrażasz jaki byłem zaskoczony....przez te kilka godzin musiał walczyć z samym sobą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się określić, który sprzęt jest dobry, który lepszy... zależy to od preferencji, gustu muzycznego, samopoczucia, a może i gęstości powietrza.

 

Mnie osobiście, wbrew opiniom większości, najbardziej podobały się La Shere. Ten dźwięk miał coś magicznego... Tannoye, zestaw z Naimem (ale to z kolei, być może, ze względu na puszczaną muzykę), MBL też. Co ciekawe, było też takich paru audiofilów-nietoperzy, lecz nie mogli z 3 metrów usłyszeć głosu na pokazie "sfer", więc wychodzili ;)

 

Dobre 20 minut ekscytowałem się dźwiękiem Ultrasone 7, ale gdy wróciłem do nich po Hifimanach HE-400i magia znikła

 

Szkoda tylko, że w większości przypadków leciał jakiś pseudo jazz, który nawet na głośnikach z komórki brzmi dobrze. Może pokazuje walory sprzętu, ale nie obnaża ich wad.

Nie można było zapodać własnych płyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie wiem z czym grały bo nie słuchałem

ale najdziwniejsze w tym jest że kolega nie miał nawet najmniejszego zamiaru cokolwiek kupić

po odsłuchu podszedł do mnie i zapytałem czy się podobało ...na to on ''że bardzo '' i uważałem temat

za zamknięty..a kumpel co i rusz powraca do p3 ;-).po 3 godzinach powiedział wprost Mirek kupuję Harbethy

Paweł, nawet sobie nie wyobrażasz jaki byłem zaskoczony....przez te kilka godzin musiał walczyć z samym sobą ;-)

 

Też to kiedyś przerabiałem - pierwszy kontakt z Harbethem na AS - grały z lampką Audiona - na nagraniu śpiewali mnisi... Zakochałem sie w tym dźwięku - Harbethy grały u mnie przez 9 lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to kiedyś przerabiałem - pierwszy kontakt z Harbethem na AS - grały z lampką Audiona - na nagraniu śpiewali mnisi... Zakochałem sie w tym dźwięku - Harbethy grały u mnie przez 9 lat...

 

to na co zmieniłeś te Harbethy jesli mozna zapytac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

..nie wiem z czym grały bo nie słuchałem

ale najdziwniejsze w tym jest że kolega nie miał nawet najmniejszego zamiaru cokolwiek kupić

po odsłuchu podszedł do mnie i zapytałem czy się podobało ...na to on ''że bardzo '' i uważałem temat

za zamknięty..a kumpel co i rusz powraca do p3 ;-).po 3 godzinach powiedział wprost Mirek kupuję Harbethy

Paweł, nawet sobie nie wyobrażasz jaki byłem zaskoczony....przez te kilka godzin musiał walczyć z samym sobą ;-)

 

No czasami tak bywa,że człowiek zostaje porażony :)

 

 

 

Też to kiedyś przerabiałem - pierwszy kontakt z Harbethem na AS - grały z lampką Audiona - na nagraniu śpiewali mnisi... Zakochałem sie w tym dźwięku - Harbethy grały u mnie przez 9 lat...

 

No klub nawet założyłeś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można było zapodać własnych płyt?

 

Nie wiem czy na wszystkich stoiskach, ale na niektórych można było o ludzie przynosili. Dlatego podobało mi się w pokoju T+A kiedy chłopak poprosił o włączenie jego płyty Depeche Mode - Ultra. Panowie włączyli bez problemu i zestaw na zdjęciu niżej zagrał bardzo fajnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale np. Naim Statement za 800 tys. zł z kolumnami Monitor Audio dopóki grał coś lekkiego to było fajnie. Ale jak postawili Metallicę, to długo nie wytrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Narodowym i w Sobieskim w sobotę. Dla mnie dźwięk wystawy to pokój retro i mały Harbeth. No i pokoje z głośnikami pełnopasmowymi. System za dwa miliony grał dobrze, ale te dwa miliony to gruba przesada. Tak o 1 900 000 przynajmniej.

 

aaa. I ESA po raz pierwszy dała się posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuart Smith z HiFi Pig "...one of the best, if not THE best we’ve been to."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czasami tak bywa,że człowiek zostaje porażony :)

 

 

 

No klub nawet założyłeś :))

Zgadza sie - stare dzieje... :) Wtedy to jeszcze była egzotyka

 

to na co zmieniłeś te Harbethy jesli mozna zapytac?

 

Po Harbethah przyszedł Martin Logan. Troche z ciekawości troche z pomieszczenia w którym dane mi jest słuchać. Z uwagi na kubature w towarzystwie dość dużego RELa R528. Do Harbethów miałem przez jakiś czas R-305.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dźwięk imprezy wg mnie to system na Stadionie Narodowym w pokoju firmy Koris Audio.

Metronome źródła + Pre pasywne (nie pamiętam nazwy) + DeAgostino + Wilson Audio Sabrina

Muzyka jak na żywo :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też z kumplem snuliśmy domysły co się kryje za zasłoną... Ten wzmak, który to miał napędzać miał dziwnie zaklejoną diodę źródła (patrz zdjęcie), tylko po co. Co jakiś czas sterujący ipadem Duńczyk podchodził i wciskał jedyny na wzmaczniaczu przycisk, robił to również w trakcie utworów. Kabel głośnikowy pomimo sporej grubości, twierdził, że też tania chińska produkcja.

to wyglądało dla wielu podejrzanie i szkoda że nie poprosiłem o odsłonięcie tej tajemnieczej zasłony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża wystawa! Sporo dobrych dźwięków. Przeszedłem na szybko 95%. Na palcach jednej ręki bym policzył ekstra prezentacje i jeszcze dodał 5 palców na systemy robiące bardzo pozytywne wrażenie. To bdb wynik, poprawiło się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie odsłuchów w Sobieskim i Tulipie (na SN nie zdążyłem odwiedzić tylko piętra 1 i kilku pokojów na poziomie 2) najbardziej przemówił do mnie YG Acoustics Carmel2 + Audionet w Sobieskim. Tak czystego, gładkiego, niewymuszonego dźwięku dawno nie słyszałem. Porozmawiałem trochę z Kerry'm St. Jamesem (Senior Account Executive YG), technologia produkcji iście kosmiczna ... i wg mnie to przekłada się na dźwięk. Testowałem tylko jeden utwór na wszystkich zestawach, których słuchałem i tylko tu były dreszcze. Te kolumny to jeden z moich 2-3 faworytów w przedziale cenowym do 130k pln. Koniecznie chciałem porównać z Magico S5 mkII, ale nie zdążyłem. Może ktoś miał okazję słuchać YG i Magico.

 

Fajnie też grały Yvette, ale pokój zdecydowanie nie radził sobie z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na wszystkich stoiskach, ale na niektórych można było o ludzie przynosili. Dlatego podobało mi się w pokoju T+A kiedy chłopak poprosił o włączenie jego płyty Depeche Mode - Ultra. Panowie włączyli bez problemu i zestaw na zdjęciu niżej zagrał bardzo fajnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale np. Naim Statement za 800 tys. zł z kolumnami Monitor Audio dopóki grał coś lekkiego to było fajnie. Ale jak postawili Metallicę, to długo nie wytrzymałem.

800 tys.zł i jeszcze wybredny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Magico z elektroniką Moon. Ale te kolumny były wycenione na ponad 200 tys.

Niestety nie miałem okazji posłuchać YG, więc nie mam porównania. Choć moja opinia ii tak byłaby mało wiarygodna bo jestem na innym poziomie zarówno budżetowym jak i audiofilskim

 

800 tys.zł i jeszcze wybredny!

 

Płacę i wymagam:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej urzekło pełnowymiarowe amerykańskie granie spod znaku Mcintosha i tych czarnych kolumn. Dla mnie na tym polega kultura brzmienia, że nikt nie próbuje mi nic udowodnić na siłę. Zrównoważenie, brak "czegoś za coś", jest jak powinno być od dołu po górę. Brak kompleksów, jak trzeba to spokój, jak trzeba to emocje, ale nie jakieś wyuzdane, wyświecone wysokie tony, które nie zabiją reszty pasma tylko w specjalnie wyselekcjonowanym materiale muzycznym . Tam w ludzkim głosie usłyszałem realistyczne emocje, takie jak można usłyszeć na koncercie. Poruszyło to mną i pomimo zmęczenia bawiłem się. W dodatku poziom głośności był dobrany odpowiednio żeby odwzorować coś co było kiedyś wydarzeniem muzycznym. A nie jakieś plumkanie dla przykulonego dziadka, byle tylko nie obudzić śpiącej babci w pokoju obok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża wystawa! Sporo dobrych dźwięków. Przeszedłem na szybko 95%. Na palcach jednej ręki bym policzył ekstra prezentacje i jeszcze dodał 5 palców na systemy robiące bardzo pozytywne wrażenie. To bdb wynik, poprawiło się.

Heh. Byłem pierwszy raz na audioshow. Rzeczywiście większość systemów grała bardzo przeciętnie, jak dla mnie. I tylko kilka procent było na prawdę dobre dla mnie. Nie wiedziałem tylko ze jak na audioshow to te kilka procent to i tak dobry wynik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja słuchałem Magico z elektroniką Moon. Ale te kolumny były wycenione na ponad 200 tys.

Niestety nie miałem okazji posłuchać YG, więc nie mam porównania. Choć moja opinia ii tak byłaby mało wiarygodna bo jestem na innym poziomie zarówno budżetowym jak i audiofilskim

 

Płacę i wymagam:D

moj znajomy który jest dystrybutorem Magico w Australii zbaraniał a potem parsknął ze śmiechu gdy zobaczył moona jako amplifikacja do tych głośników. Z Solution lub z Vitusem to zagra. Z moonem bez szans

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo ciekawie zagrały kolumienki Ancient Audio Midi z procesorem P1. Cena rozsądna.

Mozna by polemizowac, czy kilka tys to rozsadna cena za kolumny na tonsilu, za kilkadziesiat zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby księgowi brali się za małe manufaktury?

Co do Maca i Rockportow pełna zgoda z Piotr_1, a M. S5 wcale tak źle nie zagrały z Moonem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

pokaz mi kolumny do 10 tyś o skutecznosci powyzej 96db ktore tak zagraja z lampką 2a3 ;)

to absolutnie prawda :), szczerze mówiąc....sam je przez chwilę rozważałem i mam taki pomysł by podskoczyć do Łodzi na konfrontację rockową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.