Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 4-6.11.2016


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wizytę bodajże w pokoju 707 Muarah Audio www.muarah.pl

Super gramofon Mr.White &Black, lampy KT88 i głośniki Focal

 

I w dodatku wszystko polskie :-)))

Muka tego ałdioszoł ten pokój panie, głównie gramofon - tragedia, PŁYWAJĄCE OBROTY!!! Dramat... Najpierw jakaś symfonika i skrzypeczki zaciągały jak u Janka muzykanta a potem Dire Straits Communique i to samo jakbym starego patefonu z zajechanym paskiem słuchał... Zdziwienie i niesmak na twarzach słuchaczy bezcenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dźwięk imprezy wg mnie to system na Stadionie Narodowym w pokoju firmy Koris Audio.

Metronome źródła + Pre pasywne (nie pamiętam nazwy) + DeAgostino + Wilson Audio Sabrina

Muzyka jak na żywo :)

 

Pozdrawiam

 

nie wiem czy to był najlepszy dzwięk wystawy ale Metronome pokazał wielką klasę

wspaniała maszyna....wiem że grał w doborowym towarzystwie ale moim zdaniem

to Metronome grał pierwsze skrzypce...z informacji wynika że komplecik kosztuje 350tys

szkoda że nie jest tańszy o te 300tys ......z pewnością bym kupił ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne wrażenia po wystawie. Po raz kolejny warto było przyjechać i rozejrzeć się co w trawie piszczy, posłuchać muzyki, spotkać starych i nowych znajomych :-) Generalnie zawsze dla mnie dobrze grało w pokojach Nautilusa i Audio Systemu.

Co mi się najbardziej podobało i nie podobało:

TULIP

- Ayon plus Lumen White - dla mnie rewelacja i w skali bezwzględnej nikt nie zbliżył się do tego poziomu w trakcie tego AS. Fajne spotkanie w temacie remasterów polskiego jazzu.

- Franco Serblin - rozczarowanie - ulotniła się gdzieś magia znana z Ktemy i Accordo, jak widać Franco był niezastąpiony.

- kolumny Gobel plus ich elektronika - bardzo fajne poukładane granie

SOBIESKI

- Dynaudio Contour 20 z elektroniką Octave i Accuphase. Elektronika co prawda była droższa chyba 40 krotnie od kolum ale efekt wspaniały. Trzykrotnie tam wracałem. Do tego prezentacja prowadzona z pasją :-)

- JAG - super, specyficzne brzmienie szerokopasmowca ale biorąc pod uwagę cenę całego zestawu ( niższa niż same Contury 20 ) to jest naprawdę fajny sprzęt i bardzo dojrzałe granie :-)

- Graham - obie konfiguracje rewelacyjne, płynny dźwięk w którym nic nie boli i można słuchać, słuchać, słuchać

- przyjemnie grała Rega z guru Audio, Hegel z Xavianami

- Rozczarowania pomimo moich wielkich oczekiwań: Pylony Diamond Monitor - może źle trafiłem, najlepiej z Pylona i Fezza grały chyba najtańsze Opale, Haiku z Wigg - nie wiem co zawiodło , stawiam na kolumny. Yaqin z Dynaudio C1 - piekny dowód na to że Dynki to trudne kolumny i Yaquin się po prostu zagotował. I złota malina dla Ancient Audio i system kolumn Fram ze słynnym procesorem dźwięku. To naprawdę wstyd aby tak doświadczony konstruktor wstawiał taką lipę. Dźwięk to była tortura a sam manewr z magicznym uruchomieniem procesora dał efekt przypominający przycisk Loudness.

- na plus generalnie wszystkie pokoje z kolumnami opartymi na szerokopasmowacach

STADION

Tutaj podobały mi się najbardziej kolumny największe i najmniejsze: Destination Audio i Harbeth p3esr z elektroniką Creeka. Do tego pokój w którym grały Blumenhofery - grało tam wszystko - jazz, pop, klasyka, ktoś podał swojego Davida Bowie i było magicznie.

Super prezentacja Magical Mystery Tour. Bez wnikania czy dźwięk Cabasse się podoba bardziej lub mniej to było to wzruszające plus kilka fajnych anegdot od Piotra Metza i Tomka Zeliszewskiego.

Słuchawki - najbardziej podobały mi się stare sprawdzone Sennheisery HD600 z tanim chińskim wzmacniaczem lampowym :-)

Najmniej mi się podobało na stadionie w pokoju z Magico i Moonem - musiałem uciekać bo bałem się że zrobią mi krzywdę, nap...ie bez sensu twardym basem i cykająca górą i to jest złota malina numer dwa tym razem za grubą kasę. JBL z Levinsonem - cyrk przy wejściu, zamknięte prezentacje, cała otoczka, a dźwięk porażka z przesterami których panowie prowadzący nie słyszeli, a może wystarczyłoby tylko przyciszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchardt calkiem zacne brzmienie, ciekawe z czym to gralo. Nawet przyzwoicie gralo w pokoju Ancient Audio (zestaw midi). Dalo sie odczuc klase D wzmacniacza ale ogolnie bylo calkiem przyjemnie.

Z tanszych zestawow nie przekonal mnie w tym roku STX.

Rowniez monitor diamentowy Pylona gral kiepsko gdy bylem w pokoju.

W miare ciekawie bylo w pokoju Wile.

Niezle tez prezentowaly sie nowe Audio Physic Codex.

Dynaudio Contour 30 ciezko mi bylo ocenic bo muzyka jaka leciala jak wszedlem do pokoju byla z tych na ktorej moze oceniac tylko doskonale ją znajacy (malo dzwiekow) i jakos nie chciala sie rozkrecic.

Atoll niestety nie podobal mi sie, mialem wtrazenie za malych kolumn (Atohm) do pokoju, cos co w wiekszosci pokojow wystepowalo na odwrot:)

Nowy Hegel brzmial mi troche jak H100.

 

Wiadomo, ze "ocena" na show jest tylko pobiezna. Nikt nie ma czasu siedziec w danym pokoju nie wiem ile czasu, czasem repertuar tez w danym momencie bywa nieszczegolny. Malo kto decydowal sie grac mocniej.

Male sklady, Kralle i Knopflery sa fajne ale puszczanie takiej muzyki nie jest wyznacznikiem odwagi producenta/dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiałem się na kolumnach, za którymi się rozglądam. Kilka uwag o kolumnach z akceptowalnych poziomów cenowych.

 

Buchardty jak na swoją cenę fajne brzmienie, efekt wow na wejściu. Przy dłuższym odsłuchu mogą być jednak męczące. Poza tym ten mocny efekt jest przy wyższych poziomach głośności, przy ściszeniu do niższych poziomów już brzmiały przeciętnie. Może trzeba tu wziąć poprawkę na ten tani wzmacniacz.

 

Xavian Amber - w zasadzie wszystko w porządku, ale jakoś to nie porwało. Spodziewałem się czegoś więcej, zwłaszcza przy takiej, konkretnej już cenie. Przyznaję, że to jednak kolumny których można długo słuchać. Kolumny pięknie wykonane.

 

Monitory Guru – poprawnie, ale brzmiały gorzej od Xavianów. Dziwne proporcje kolumny.

 

Monitory Reimyo – dokładne, przestrzenne, ale jak dla mnie zbyt chłodne

 

Audiovectory – bardzo ładne kolumny, dźwiękowo też ciekawe, ale brakowało trochę ocieplenia. Dałbym im jeszcze szansę.

 

Ancient Audio – brzmienie między efektownym a efekciarskim (mocno w stronę tego ostatniego), problem z basem. Nie dało się tego za długo słuchać.

 

Audium – grał większy model w wersji aktywnej, to już nie był chłód, to był arktyczny mróz

 

Chartwell ls 3/5 - piękny dźwięk, relaksujący, zrównoważony. Wszystko co powinno być było. Ciekaw jestem na ile by brakowało basu w trochę większym pokoju. Na narodowym nie trafiłem niestety na małe Harbethy, porównanie z Chartwellami byłoby interesujące. Trochę dyskusyjny wygląd kolumn, o standach już nie wspomnę. Ls 3 brzmiały dla mnie przyjemniej od większych ls 5.

 

Diapasony – rewelacja. Słuchałem i Karisów i Adamantesów. Charakter brzmienia podobny, ale Adamantesy grają pełniejszym dźwiękiem. Otwarty, przestrzenny dźwięk, bez sztucznego efekciarstwa. Absolutnie nie męczy, słuchanie to czysta przyjemność. Adamantesy grają świetnie zarówno przy wysokich jak i niskich poziomach głośności. Karisy również są bardzo dobre, ale mają ograniczenia, nie grały jakoś ekstremalnie głośno, a zdarzyło się że głośniczek się zbuntował. Karisy to świetne kolumny do sypialni, do salonu bym ich nie wziął. Natomiast Adamantesy to jak dla mnie ideał, tylko ta cena…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Ayonie rok temu podobało się bardziej, a dwa lata temu jeszcze bardziej. Im więcej komputerów, tym niestety ta niby "nowa jakość" i rozdzielczość jest okupiona strasznymi nieprzyjemnościami związanymi z cyfrowym sykiem, którego może nie słychać bezpośrednio, ale objawia się on różnymi nieprzyjemnościami i ostrościami psującymi zabawę. A w postrzeganiu globalnym pasma też to jest góra kosztem średnicy i dołu. Dla normalnego człowieka te dwa ostatnie są ważniejsze, dla znudzonego życiem audiofila najwidoczniej nie. Chińczycy też odpoczywają od ryżu, to może by niektórym czasem odpocząć od muzyki, żeby nie dochodziło do takich wynaturzeń.

 

W Dynaudio+Accu, w momencie kiedy tam byłem, Pan prowadzący prezentację udowadniał że z małych monitorów na małych głośnikach można zagrać koncert z gitarą basową i dużą dynamiką bez zniekształceń :) Potraktowałem to z przymrużeniem oka, domyślając się że ten Pan chyba jest dopiero początkującym bass headem, albo chce mocno zareklamować i zasugerować :) Zniekształcenia na basie zmusiły mnie do wyjścia, a szkoda, bo lubię głośniej posłuchać koncertów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muka tego ałdioszoł ten pokój panie, głównie gramofon - tragedia, PŁYWAJĄCE OBROTY!!! Dramat... Najpierw jakaś symfonika i skrzypeczki zaciągały jak u Janka muzykanta a potem Dire Straits Communique i to samo jakbym starego patefonu z zajechanym paskiem słuchał... Zdziwienie i niesmak na twarzach słuchaczy bezcenne.

 

Witam, jestem przedstawicielem Muarah Audio.

Z pewnością trafił Pan do nas po południu drugiego dnia, akurat wtedy, gdy przełączyliśmy się na drugi gramofon, ten w kolorze czarnym.

Założyliśmy na nim akurat nowy pasek, który niestety okazał się wadliwy – był po prostu zbyt mocno skręcony i zagięty. To powodowało, że „pływał” na talerzu w górę i w dół, co było nawet widać. Czasem tak jest z nowymi paskami, że muszą się ułożyć i sądziliśmy, że ten po chwili się dopasuje i będzie ok. Sytuacja rzeczywiście się poprawiała ale bardzo powoli i nie do końca. W końcu więc postanowiliśmy wymienić ten pasek i problem ustąpił. Mam nadzieję, że osoby, które odwiedziły nas w niedzielę mogą potwierdzić, że nie było już żadnych objawów tego typu. To pokazuje jak wrażliwym urządzeniem jest gramofon. Także wtedy gdy akurat grał nasz biały gramofon było wszystko w najlepszym porządku (w piątek i sobotę do popołudnia).

Osoby, które trafiły akurat na ten moment po południu w sobotę najmocniej przepraszamy. Zapraszamy do weryfikacji wrażeń odsłuchowych, np. w Salonie Focal w Warszawie, gdzie można przetestować bardzo dokładnie cały nasz system.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju Albedo, na końcu korytarza, tam gdzie grały drewniane monitory i mały włoski lampowiec z niebieską diodą i czarny DAC, bodajże też włoski, nie wytrzymałem i zapytałem Pana prowadzącego, dlaczego tu tak ładnie gra! Odpowiedział mi że starają się żeby za określoną kwotę pieniędzy sprzedawać klientom coś możliwie najlepszego, czy coś w tym stylu. Najwidoczniej tak jest bo spytałem o ceny: kolumny 19.000, dac 10.000, wzmak 16.000, transport CD - nie wiem, ale też ważne by dopytać co to było. Kable jak to w Albedo pewnie niestety były drogie. Zupełnie nieźle, myślę że w kategorii cena/jakość to pole position tych targów wraz z pokojami Fezz/Pylon Audio. Choć mogę się mylić, bo wszystkiego nie przeszedłem i nie interesuję się tak bardzo cenami i rynkiem, nie wiem ile kosztują kable, nie wiem ile kosztuje dany transport/cedek, który był używany. Nie wiem także czy przez krótki czas słuchania nie złapałem się na muzykę "dobraną" pod zalety/wady zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem przedstawicielem Muarah Audio.

Z pewnością trafił Pan do nas po południu drugiego dnia, akurat wtedy, gdy przełączyliśmy się na drugi gramofon, ten w kolorze czarnym.

Założyliśmy na nim akurat nowy pasek, który niestety okazał się wadliwy – był po prostu zbyt mocno skręcony i zagięty. To powodowało, że „pływał” na talerzu w górę i w dół, co było nawet widać. Czasem tak jest z nowymi paskami, że muszą się ułożyć i sądziliśmy, że ten po chwili się dopasuje i będzie ok. Sytuacja rzeczywiście się poprawiała ale bardzo powoli i nie do końca. W końcu więc postanowiliśmy wymienić ten pasek i problem ustąpił. Mam nadzieję, że osoby, które odwiedziły nas w niedzielę mogą potwierdzić, że nie było już żadnych objawów tego typu. To pokazuje jak wrażliwym urządzeniem jest gramofon. Także wtedy gdy akurat grał nasz biały gramofon było wszystko w najlepszym porządku (w piątek i sobotę do popołudnia).

Osoby, które trafiły akurat na ten moment po południu w sobotę najmocniej przepraszamy. Zapraszamy do weryfikacji wrażeń odsłuchowych, np. w Salonie Focal w Warszawie, gdzie można przetestować bardzo dokładnie cały nasz system.

Pozdrawiam,

 

Dzięki za odpowiedź. Rok temu - jeśli dobrze pamiętam - Wasz gramofon grał świetnie, a w tym roku szczęka mi odpadła przez to falowanie obrotów. Musiałem trafić na złą godzinę z luźnym paskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawi jak ktoś loguje się na forum tylko dlatego, że jego działalność była przedstawiona w lekko złym świetle. Przeważnie coś odpowie, a potem nie ma po nim śladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchardt calkiem zacne brzmienie, ciekawe z czym to gralo. Nawet przyzwoicie gralo w pokoju Ancient Audio (zestaw midi). Dalo sie odczuc klase D wzmacniacza ale ogolnie bylo calkiem przyjemnie.

Z tanszych zestawow nie przekonal mnie w tym roku STX.

Rowniez monitor diamentowy Pylona gral kiepsko gdy bylem w pokoju.

W miare ciekawie bylo w pokoju Wile.

Niezle tez prezentowaly sie nowe Audio Physic Codex.

Dynaudio Contour 30 ciezko mi bylo ocenic bo muzyka jaka leciala jak wszedlem do pokoju byla z tych na ktorej moze oceniac tylko doskonale ją znajacy (malo dzwiekow) i jakos nie chciala sie rozkrecic.

Atoll niestety nie podobal mi sie, mialem wtrazenie za malych kolumn (Atohm) do pokoju, cos co w wiekszosci pokojow wystepowalo na odwrot:)

Nowy Hegel brzmial mi troche jak H100.

 

Wiadomo, ze "ocena" na show jest tylko pobiezna. Nikt nie ma czasu siedziec w danym pokoju nie wiem ile czasu, czasem repertuar tez w danym momencie bywa nieszczegolny. Malo kto decydowal sie grac mocniej.

Male sklady, Kralle i Knopflery sa fajne ale puszczanie takiej muzyki nie jest wyznacznikiem odwagi producenta/dystrybutora.

W pokoju STXa grały nowe Electrino 500. Sporo osób było mile zaskoczonych, oczywiście w relacji do ceny - niecałe 4000 zł . Za ścianą grały kolumny (pewnej firmy) za 24000 zł i (nie tylko wg mnie) było znacznie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

mi pokój Muarah się bardzo podobał, byłem 2 razy w piątek, trochę nie mój budżet.

 

To miło, że są kolumny po 100.000 i więcej, kable Cardasa za 13.000, ale bądźmy realistami, miło (niektórych) posłuchać i tyle. Gdyby mnie było stać na kolumny po 25.000 brałbym Harbeth / wyższe Grahamy / PMC / ESA z naciskiem na PMC.

 

Ja skupiłem się na półce niżej, swojej i tu są zwycięzcy jak Xavian z Heglem (mam Xaviany), Audiovectory (chcę porównać)z AA, Baltlab (szkoda, że pokój był często zamknięty), JAG, Monrio, Davone, Cyrus, Graham Audio 3/5, Pink Faun, DIMD jak i mocni przegrani jak STX, Pylon+Fezz moim zdaniem, Haiku poległo, Atoll z Atohmami to jedna z porażek i wtop, ale wzmakowi dam szansę jeszcze (200se), 4hifi, Focale, Marantz, Wigg Arty.

 

Są też brzmienia, które dla mnie są zbyt "delikatne" i za mało "uniwersalne" jak Sonus czy Jean-Marie Reynaud. Umiem uznać, że grało to dobrze, ale nie jest to moje granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawi jak ktoś loguje się na forum tylko dlatego, że jego działalność była przedstawiona w lekko złym świetle. Przeważnie coś odpowie, a potem nie ma po nim śladu.

Bycie aktywnym na forum wymaga czasu i nie każdy ma go dość. Ale czytamy i staramy sie reagować gdy coś wymaga wyjaśnienia. Gdyby to był typowy hejt to można by uwagi zignorować ale uwaga była celna tylko, że dotyczyła konkretnej sytuacji i to wymagało wyjaśnienia z naszej strony.

Jeśli jednak są jakieś jeszcze inne pytania do naszej prezentacji podczas AVS 2016 to chętnie odpowiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszedlem do Focala to monitory graly calkiem , calkiem. Spodziewalem sie gorszego brzmienia po opisach tutaj.

Duze brzmienie.

Wigg zagraly tak sobie.

Co do STXa, co kto lubi. Dla mnie zeszloroczna prezentacja byla lepsza. Bronia sie oczywiscie cena.

Podobnie sytuacja w Altusach.

Z Ancient audio bylem milo zaskoczony.

Niemniej jak juz pisalem z kolumn za "akceptowalne" pieniadze Buchardt (fakt, sa troche efekciarskie) a zwlaszcza Harbethy 30.1 (naprawde dobre granie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglądało dla wielu podejrzanie i szkoda że nie poprosiłem o odsłonięcie tej tajemnieczej zasłony.

 

 

Po drugiej stronie tajemniczej zasłony był pokój, przychodzili tam ludzie, słuchali, przyglądali się, jedni z niedowierzaniem kręcili głowami inni tylko wzruszali ramionami ale łączy ich jedno - do dziś skrycie w samotności lub dyskutując ze współtowarzyszami tego wydarzenia zastanawiają się i próbują dociec co było po drugiej stronie tajemniczej zasłony...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do STXa, co kto lubi. Dla mnie zeszloroczna prezentacja byla lepsza. Bronia sie oczywiscie cena.

 

Dla mnie za bardzo waliły basem. Jak byłem grały te duże 500. Byłem już dość mocno zrąbany po całym dniu i szybko mnie zmęczyły i wyszedłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w Sobieskim w pokoju 218. Była tam firma RT PROJECT i prezentowała jak doczytałem się z przewodnika po wystawie " Przetworniki cyfrowo analogowe, które wedle naszej filozofii stanowią filar systemów opartych na nośnikach cyfrowych. Zapewniamy bezkompromisowe rozwiązania inżynieryjne, których próżno szukać na rynku". Grało to w towarzystwie dość leciwej elektroniki Kenwood L-1000m, Pioneer PD-S 95 oraz głośniki Sonus Faber Amator 2 i powiem że mnie zatkało. W sumie na stole stały jakieś dwa rozbebeszone klocki niczym w warsztacie DIY i to chyba rzeczone przetworniki. Dla mnie i kolegi z ktorym obeszliśmy cały Sobieski to chyba był dzwiek nr 1. Co ciekawe strona producenta podana w przewodniku www.rt-project.com nie działa. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak nazywa sie ten super gramiak na poduszce magnetycznej gdzie wystawial sie Jarek Orszanski?

Jak na moje uszy to ten gramiak jest lepszy od Air Force One.

Jarek nawet mi przyznal racje ze to jest lepsze bo ma mniejszy szum.REWELACJA! ZAKOCHALEM SIE! ;) co za dzwiek jaka dynamika gladlosc i prawdziwosc SZOK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi super. W naprawdę wielu miejscach grało super (nautulius, audiofast, B&W i wielu innych). W jednym lepiej pod takim aspektem w innym pod innym. Ja szukałem magii. Tej jak na lekarstwo. Uważam, że może tylko w pokoju 209. A wy ją spotkaliście gdzieś indziej?

 

Sorry, nie napisałem gdzie ten pokój - to 209 na stadionie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie jak nazywa sie ten super gramiak na poduszce magnetycznej gdzie wystawial sie Jarek Orszanski?

 

Czy to ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac MSB W konfrontacji z tym gramiakiem nie mial szans.I po co ta super rozdzielczosc MSB 26 bitow.Gramiaki maja rozdzielczosc w porywach osiagajacych 12 bitow.Czy inzynierowie MSB maja problemy ze sluchem ze walcza o jakies bezsensowne 26 bitow? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni w sumie ok. 20 godzi. Bardzo dobre granie:

Wilsony i D'Agostino, piękna scena nawet po za osią.

Audiovector, super prawie w każdym calu, niemęczące nawet po godzinie w takich warunkach

Monitory Diapason z całym zestawem, w zeszłym roku również jedne z lepszych.

Ayon Lumen white, jedna z najprzyjemniejszych prezentacji + doskonały sound

Dynaudio Contur 20 wraz z Accuphase, jak zawsze na najwyższym poziomie.

STX electrino 500 z Yamaha S501, świetna dynamika, w zeszłym roku podobnie.

Jag, nie przepadam za fulpasmowcami ale te grały bardzo przyzwoicie.

Xavian i Hegel, urocze granie

i kilka innych ale już nie zostawiających w pamięci z jakiegoś powodu prócz....

misiów Paltona, bardzo mi się spodobały nie tylko za pomysł ale również za brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w Sobieskim w pokoju 218. Była tam firma RT PROJECT i prezentowała jak doczytałem się z przewodnika po wystawie " Przetworniki cyfrowo analogowe, które wedle naszej filozofii stanowią filar systemów opartych na nośnikach cyfrowych. Zapewniamy bezkompromisowe rozwiązania inżynieryjne, których próżno szukać na rynku". Grało to w towarzystwie dość leciwej elektroniki Kenwood L-1000m, Pioneer PD-S 95 oraz głośniki Sonus Faber Amator 2 i powiem że mnie zatkało. W sumie na stole stały jakieś dwa rozbebeszone klocki niczym w warsztacie DIY i to chyba rzeczone przetworniki. Dla mnie i kolegi z ktorym obeszliśmy cały Sobieski to chyba był dzwiek nr 1. Co ciekawe strona producenta podana w przewodniku www.rt-project.com nie działa. :(

Byłem tam. Widziałem. Słuchałem. Rozmawialem z konstruktorami. Też mi się bardzo podobało i zaskoczyło, że tak może grać delta/sigma. Jest to jeden z niewielu systemow jaki mi się podobał. Jeśli chodzić o architekture roziwiązania, to że tak powiem "ultimate solution" - lepiej sie nie da, innej drogi po prostu nie ma czyli: input (usb,toslink,coax) bufor sygnalu I2S 0,2s, reclock sygnału I2S (a w zasadzie aligment do taktowania zegara), dual mono akm (oni mowili, ze to ak4495, ale moim zdaniem to bylo ak4490 bo powiedzieli, ze musieli sie pozbyc dc offsetu, a akm4495 nie ma dc offsetu, mnoze sie po prostu pomylili w wypowiedzi) - takie rozwiazanie w domenie cyfrowej w zasadzie calkowicie uniezaleznia od jitteru zrodla. Potem lampy po trzy na kanal, 2xecc82 dla +/- potem jedna sumująca, przy czym na wystawie grali po xlr.

Razem z accuphase, ktory jest w konfiguracji es9038 dual mono, byly to dla mnie dwa najlepsze zestawy z bardzo dobra implementacja chipow delta sigma, gdzie redukcja jittera i kancelacja bledow jest kluczowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.