Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Coral marketowe tanie kolumny, ktoś już słuchał?


boguslaw L.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Ma ktoś i może coś napisać? Tak przyglądam się tej firmie i widzę że skręca w taniość ale to może dobry pomysł to jest dla przysłowiowych Kowalskich niczym maluch w PRL. Jak czytam opinie o tych CORAL na stronie sprzedającego Euro AGD to okazuje się, że ten klient ma je już trzy miesiące i jest bardzo zadowolony więc może są całkiem dobre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy skręca w taniość. Pylon zawsze miał w ofercie tanie, budżetowe kolumny. Teraz wprowadzają coraz droższe. Co do za model CORAL?

 

Aha teraz widzę. To model dla sieci rtvagd. Nie widziałem go wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że Pylon to rozsądna firma. Wydaje mi sie że żadna szanująca się firma sprzedająca swoje kolumny przez specjalizowane sklepy audio HI-FI nie powinna brnąć w marketową tandetę. Z tego można się tylko domyślać jak niskiej jakości są przetworniki, kasta i filtry (miałem kilka marketowych padlin i za każdym razem to samo to znaczy po megataniości a z prawdziwym dźwiękiem nie miało to nic wspólnego).

Co innego jak wchodzisz do salonu audio, jaki by niebył to jednak przepaść w jakości dźwięku i bardzo dobrze, nie każdy chce tekturowe barachło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że Pylon to rozsądna firma. Wydaje mi sie że żadna szanująca się firma sprzedająca swoje kolumny przez specjalizowane sklepy audio HI-FI nie powinna brnąć w marketową tandetę. Z tego można się tylko domyślać jak niskiej jakości są przetworniki, kasta i filtry (miałem kilka marketowych padlin i za każdym razem to samo to znaczy po megataniości a z prawdziwym dźwiękiem nie miało to nic wspólnego).

Co innego jak wchodzisz do salonu audio, jaki by niebył to jednak przepaść w jakości dźwięku i bardzo dobrze, nie każdy chce tekturowe barachło.

 

Chyba zbyt upraszczasz całą sytuacje. W ofercie RTV Euro AGD są kolumny m.in. Dali, Elaca, Magnata, Klipscha, Jamo, QAcoustics, Yamahy... Uważasz, że to niepoważne firmy produkujące tekturowe barachło, które zabrnęły w marketową tandetę? Każda z tych firm swoje produkty z wyższej półki sprzedaje w salonach audio, podobnie jak Pylon. Widać takie są założenia marketingowe. Pieniądze z marketów mają taką samą wartość, jak te z ekskluzywnych salonów a rynek tanich kolumn to ogromna kasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że Pylon to rozsądna firma. Wydaje mi sie że żadna szanująca się firma sprzedająca swoje kolumny przez specjalizowane sklepy audio HI-FI nie powinna brnąć w marketową tandetę. Z tego można się tylko domyślać jak niskiej jakości są przetworniki, kasta i filtry (miałem kilka marketowych padlin i za każdym razem to samo to znaczy po megataniości a z prawdziwym dźwiękiem nie miało to nic wspólnego).

Co innego jak wchodzisz do salonu audio, jaki by niebył to jednak przepaść w jakości dźwięku i bardzo dobrze, nie każdy chce tekturowe barachło.

Trzeba trafić do kazdego klienta żeby utrzymać się na rynku. Zobacz kiedyś Mercedes czy BMN. W ofercie były tylko auta duże, limuzyny. Teraz chwytaja się czegokolwiek żeby robić pieniądze i być na rynku. Raczej nie wyzyli by na 3 seriach aut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam newsa no i wypowiedzi po nim. Odniosłem wrażenie że to jakaś tektura z badziewnymi głośnikami coś ala m-audio które kiedyś miałem. No ale ok myślę sobie że firma chce dotrzeć do każdego nawet zwykłego kowalskiego z mini wieżą i w sumie to dobry pomysł bo jak znam tą firmę i tak będzie numerem jeden nawet w tych badziewnych kolumnach. No ale czytam że głośniki z opali ze zmienionymi parametrami, obudowa też niczego sobie. E... znowu klient pójdzie do sklepu i wybierze Pylony zamiast dużo droższych kolumn. Nie dlatego że są 500 zł tańsze ale że są lepsze, a przy okazji tańsze-(to tak na przyszłość, żeby się Pylonowi w główce nie pomieszało) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Pylon jest w tej chwili producentem, który mocno inwestuje(produkcja własnych głośników, własna fabryka itd.). Trudno żeby bazowali wyłącznie na kapryśnym i trudnym rynku "audiofilskim". Zresztą robienie produktów "dla Kowalskiego" - z biznesowego punktu widzenia - jest pewnie większym wyzwaniem, niż audiofilskich pierdziawek w seriach po 10 sztuk na rok. Duża firma, z własnymi technologiami zawsze ma wybór w który sektor rynku celować(może walczyć na kilku), małe firmy, bez zaplecza, na ogół tego komfortu nie mają. Ja bym nie miał nic przeciwko - żeby za parę lat, klienci mogli się zastanawiać czy kupować Piano-Crafta czy odpowiednik polskiego producenta, albo czy kupować głośniki "wireless" KEF czy może odpowiednik Pylona, albo innej rodzimej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qubricnew2015 -> pojechałeś kolego z tym stwierdzeniem.

Wiecie co się sprzedaje w Niemieckich Saturnach lub Francuskich Media Marktach? wysokie modele Elaców, Dali, Cantonów, Focali itp.i jest to tam, na porządku dziennym.

 

Salon audio nie od razu musi być wyznacznikiem produktów drogich i bardzo drogich. Po za tym, każdy sklep mając markę "x" może zamówić pod klienta produkt za "y" a y w tym przypadku, może oznaczać kwotę równie niską jak za te kolumny Pylona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie polskie perełki jak Harpia, AudioAcademy, Hz16, Akkus, i parę innych równie godnych salonów gdzie ich wyroby można zakupić bezpośrednhio u producenta albo w właśnie w specjalistycznym salonie audio. Pylon zawsze robił tanią niskiej jakości masówkę Pearl a teraz potwierdził ten trend. Ja w swoim salonie nie będę już polecał kolumn Pylon z oczywistych powodów (mam prawo wyboru współpracy z kontrachentem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na stronę Euro AGD i patrzę na te Coral Pylon - i co? no i widze już dwie superpozytywne oceny tych kolumn po czym wchodzę na stronę gdzie publikowane są raporty Pylon i okazuje się że te kolumny dopiero będą w sprzedaży. Dzwonię do Euro agd i pytam czy mogę nabyć Coral Pylon (tak dla żartów) i słyszę: kolumn coral pylon nie było jeszcze w naszych magazynach i nadal nie ma. Pytanie - to skąd te dwie super opinie i co istotniejsze klient rzekomy Euro agd napisał że ma je już od trzech miesięcy! ..... marketing czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pany...najpierw trzeba napędzie te marketowe kolumny czymś co "gra" a nie właśnie, jak Wy to mówicie, barachłem z marketu...

Przez utarte stereotypy kroją Was jak...

 

Zasada...tanie kolumny=tani wzmacniacz nijak ma się do rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na stronę Euro AGD i patrzę na te Coral Pylon - i co? no i widze już dwie superpozytywne oceny tych kolumn po czym wchodzę na stronę gdzie publikowane są raporty Pylon i okazuje się że te kolumny dopiero będą w sprzedaży. Dzwonię do Euro agd i pytam czy mogę nabyć Coral Pylon (tak dla żartów) i słyszę: kolumn coral pylon nie było jeszcze w naszych magazynach i nadal nie ma. Pytanie - to skąd te dwie super opinie i co istotniejsze klient rzekomy Euro agd napisał że ma je już od trzech miesięcy! ..... marketing czy co?

Patrz wątek o upierdliwie nachalnej reklamie Pylona.

Po prostu producent się pospieszył z wpisami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepskie głośniki muszą być wtych Coral Pylon ponieważ 88dB dla podwójnego woofera z impedancją wypadkową 4 ohm jest tego dowodem. Prawdopodobnie bardzo ciężkie membrany głośników oraz bardzo słabe magnesy. Takie kolumny na podwojonym wooferze 6 calowym minimum powinny dać 90 db dla 4 ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 4ohmy to wypadkowa dwóch głośników, czy imp. pojedynczego?

Jak kolumna jako całość ma 4ohmy, to pojedynczy głośnik ma 8ohm i SPL 85 dB i to całkiem normalna skuteczność.

Jeśli 4 ohmy to impedancja pojedynczego głośnika, to dla tej średnicy 85 dB to NIECO poniżej średniej, więc też wielkiego problemu nie widzę. (Zwłaszcza, że żadko inne firmy podają prawdziwą skuteczność swoich kolumn, zwykle zawyżając ją od 3, do 6-8 dB).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepskie głośniki muszą być wtych Coral Pylon ponieważ 88dB dla podwójnego woofera z impedancją wypadkową 4 ohm jest tego dowodem. Prawdopodobnie bardzo ciężkie membrany głośników oraz bardzo słabe magnesy. Takie kolumny na podwojonym wooferze 6 calowym minimum powinny dać 90 db dla 4 ohm.

Prawdopodobnie to kosmici zbudowali piramidy w Egipcie i prawdopodobnie Amerykanie nie byli na księżycu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wchodzę na stronę Euro AGD i patrzę na te Coral Pylon - i co? no i widze już dwie superpozytywne oceny tych kolumn po czym wchodzę na stronę gdzie publikowane są raporty Pylon i okazuje się że te kolumny dopiero będą w sprzedaży. Dzwonię do Euro agd i pytam czy mogę nabyć Coral Pylon (tak dla żartów) i słyszę: kolumn coral pylon nie było jeszcze w naszych magazynach i nadal nie ma. Pytanie - to skąd te dwie super opinie i co istotniejsze klient rzekomy Euro agd napisał że ma je już od trzech miesięcy! ..... marketing czy co?

Standardowa procedura.

Tak działają opinie w Internecie. To nie tylko tam jest taki precedens a wszędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na tym forum nie ma możliwości sprawnego weryfikowania "masturbatorów audio" i ich automatycznego banowania.

Siedzi taki oszołom całe dnie przed komputerem, czasem wstanie i włączy coś sobie na altusach a potem wraca i wypisuje brednie.

 

Moimi ulubionymi są dwa typy:

 

1. Masturbator teoretyk - w życiu słyszał 10 par kolumn, w domu miał dwie ale na podstawie grubości płyt mdf już wie jak dana kolumna gra i czy jest sens się w nią pakować.

Ponadto jakość zwrotnicy i ilość nawinięć na cewce pozwala mu wygłaszać ostateczne osądy.

 

2. Masturbator dyktator - wszystko to co powyższe plus poczucie że ktoś na internecie nie ma racji i muszę mu uświadomić że pomimo tego że właśnie słuchał W SWOIM POKOJU dwóch par kolumn i X podobały mu się bardziej od Y to nie ma racji i niech umiera bo jest tępy.

 

Oczywiście wszystko to dotyczy również tego tematu..

 

Fajnie, piszcie dalej.. lecę po czipsy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cfany pomysł firmy...

W marketach przecież najwięcej się sprzedaje dziadoaudio.

Mam zamiar kupić te dziadoaudio markietowe Coral Pylon i opisać na forum (kupić przez neta oczywiście żeby była możliwość zwrotu) Mam nadzieję że zaskoczą mnie pozytywnie tzn. zamiast klejów amatorskich typu żółty glut zobaczę głośniki przykręcone normalnymi wkrętami. Tu nikt nie wymyśla niestworzonych historii, po prostu Pylon zasosował myk ponizej pasa w modelu Topaz a ludzie potem mieli problemy z wymianą głośników, było to już opisywane na tym forum więc kolega od piramid i amerykańskich kosmitów niech przyjmie krytykę z pokorą i przestanie wsadzać nieznających tematu na ..."konia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejony głośnik w Topazach najwyraźniej stał się Twoją obsesją. Gdziekolwiek pojawia się temat Pylona to, bez względu na kontekst, natychmiast wyskakujesz z opowieściami o "żółtym glucie". Temat Corali jest tylko kolejnym pretekstem do upierdliwego wracania do tej opisywanej wielokrotnie sprawy. Gdybyś zadał sobie choć odrobinę trudu, znalazłbyś zdjęcia Corali. Głośniki są przykręcane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie dziękuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Pytanie do Stream - wydaje mi się że jest pan od marketingu tej firmy w związku z tym mam pytanie jako osoby użródła wiedzy to znaczy - czy już w Topaz Pylon głośniki są przymocowane za pomocą wkrętów czy nadal tak jak było (a było byle jak jakby nie patrzeć)

 

2.

Obejrzałem nowe kolumny w podanym linku i nie powiem wyglądają atrakcyjnie, pytanie jakie głośniki wysokotonowe są w tych kolumnach - chińskie czy własnej produkcji czy Tonsila tak jak kiedyś?

 

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.

Obejrzałem nowe kolumny w podanym linku i nie powiem wyglądają atrakcyjnie, pytanie jakie głośniki wysokotonowe są w tych kolumnach - chińskie czy własnej produkcji czy Tonsila tak jak kie

 

to nie jest z całą pewnością głośnik z Tonsila. To raczej wygląda na Visatona ale nie mam pewności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Pytanie do Stream - wydaje mi się że jest pan od marketingu tej firmy w związku z tym mam pytanie jako osoby użródła wiedzy to znaczy - czy już w Topaz Pylon głośniki są przymocowane za pomocą wkrętów czy nadal tak jak było (a było byle jak jakby nie patrzeć)

 

2.

Obejrzałem nowe kolumny w podanym linku i nie powiem wyglądają atrakcyjnie, pytanie jakie głośniki wysokotonowe są w tych kolumnach - chińskie czy własnej produkcji czy Tonsila tak jak kiedyś?

 

pozdrowienia

Nie jestem od marketingu, tylko od zdrowego rozsądku. A w kwestiach technicznych rzeczywiście warto zasięgnąć informacji u źródła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić te dziadoaudio markietowe Coral Pylon i opisać na forum (kupić przez neta oczywiście żeby była możliwość zwrotu) Mam nadzieję że zaskoczą mnie pozytywnie tzn. zamiast klejów amatorskich typu żółty glut zobaczę głośniki przykręcone normalnymi wkrętami. Tu nikt nie wymyśla niestworzonych historii, po prostu Pylon zasosował myk ponizej pasa w modelu Topaz a ludzie potem mieli problemy z wymianą głośników, było to już opisywane na tym forum więc kolega od piramid i amerykańskich kosmitów niech przyjmie krytykę z pokorą i przestanie wsadzać nieznających tematu na ..."konia"

Kupowanie głośników, żeby je opisać na forum? I zwrócić? A nie lepiej wybrać sobie jakieś prostsze hobby? Np. piwko Dzik sobie chlapnąć pod salonem monopolowym na osiedlu, z ziomeczkami. Tylko, jak piwek będzie więcej to proszę nie mylić z internetem i nie zwracać.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.