Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner który zagra na poziomie dobrego wzmacniacza stereo


Neonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eq tak volume nie i na reference mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz ograniczony chłopie odbiór, bo żadne stereo nie da efektów 5.1, chyba że to seriale bez akcji to jeden karabin w sumie czy słuchasz to na telefonie czy stereo i tu pełna zgoda.

 

 

NIE MA RACJI, z prostej przyczyny, gust, gdyby każdy lubił płaskie charakterystyki byłby tylko jeden model wzmaka.

To trochę bardziej skomplikowane. Stereo potrafi ci rozciągnąć w głąb i w górę (dobre stereo)czyli tam gdzie się rozgrywa akcja. 5.1 rozciąga ci na pokój gdzie nic się nie dzieje. Powiem szczerze że to irytujące gdy przed nosem ci coś przelatuje a niczego tam nie widzisz. To co dzieje się na ekranie jest całkowicie niespójne z tym co wydobywa się z głośników zwłaszcza na telewizorze. Po drugie głośnik centralny który ściąga wszystkie dialogi do jednego punktu. O ile przy telewizorze jeszcze ujdzie to przy projektorze to już całkowite nieporozumienie.

 

Ale największy problem to jakość tego co wydobywa się z głośników. Powiem szczerzę że wolę zrezygnować z efektów tylnych na rzecz jakości reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda hehe :) iż jak filmy oglądać to tylko stereo a te wszystkie filmy Atmos czy DtsX to ściema jak i całe kino i głośniki.

Nie no co za bzdura....tego jeszcze nie grali aby w stereo było lepsze niż kino domowe....teraz wszystkie Multikina, Imaxy itp będą mieć na froncie po kolumnie estradowej buahaha a w domu to zamiast frontów to lepiej na słuchawkach audio mieć.....co za bzdura.

 

Ja się mogę zgodzić z tym iż ktoś ma preferencje 50/50 muzyka/film i nie ma dużo miejsca to na siłę nie ma co robić setu 5.1 bo stereo ogarnie ale nie jest lepsze niż KD 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem? Blu-ray z wyjściem HDMI i koaksjalnym i wszystko idzie podłączyć.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepsze Kino to Stereo :O

O ile dobrze sobie przypominam to temat ma tytuł: "Amplituner który zagra na poziomie dobrego wzmacniacza stereo".

Odpowiedź z mojej strony brzmi. Nie spotkałem takowego. Osobiście wolę stereo a jak już wcześniej pisałem miałem trzy amplitunery i czwarty wypożyczyłem ze sklepu. Był to najwyższy model Pioneera za który zapłaciłem ponad 2000 Euro kaucji i po rozwałkowaniu wyżej wymienionego na placek przez używany wzmacniacz za który zapłaciłem 200 Euro dałem sobie z kinem domowym spokój.

 

Tutaj to mędrcy potrafią do projektora polecać "STEREO" chociaż nie bardzo da sie to podłączyć : D

Za bardzo nie rozumiem gdzie tkwi problem. Ja osobiście używam wyjścia coax do którego podłączam DACa. Poza tym odtwarzacze mają normalne wyjścia audio. Do tego mój projektor ma też wyjście audio. W najgorszym przypadku trzeba kupić rozdzielacz sygnału z HDMI na HDMI + audio. W komputerze możesz sobie przekierować dźwięk z HDMI na wyjście audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie bo burza będzie.

Do stereo tylko wzmacniacz, żaden amplituner nie zagra dobrze w stereo jak wzmacniacz.

Druga sprawa iż dla mnie to bzdura jak ktoś twierdzi iż stereo czyli set 2.0 jest lepszy niż KD np.5.1.2 w kinie. Tego Atmosa czy HD-MA 7.1 nikt tak sobie nie wymyślił.

Jeśli komuś źle kino grało na filmach to miał może źle ustawione kolumny, suba lub akustyka i może avr uszkodzony...nie ważne.

Ja nie zgadzam się iż stereo jest lepsze niż mulikanał.

Jeśli ktoś nie ma miejsca, warunków i woli muzykę a filmy sporadycznie to tylko wzmacniacz a nie amplituner bo to szkoda nerwów, pieniędzy i czasu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ustaliliśmy że Amplituner dobrze grający w stereo to Amplituner + Stereo, wiec nie trzeba wybierać żadnego kompromisu. Poza tym jak ktoś szuka amplitunera to szuka kina a nie stereo.

 

 

Tak oczywiście jest to możliwe przy pomocy masy dodatkowego sprzętu, ale też wyklucza już wiele nowoczesnych urządzeń więc jest to absurdalne żeby do projektora podłączać stereo zamiast Kina !!! Gdzie tu sens i logika...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy stereo do muzyki, multikanał do filmów i nie ma co tu wymyślać teorii. Film w stereo nigdy nie będzie dawał tego efektu, choćby nie wiem jak scena była tam rozciągnięta. Dla mnie filmy ze ścieżką stereo brzmią po prostu sztucznie, ale oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Domowe jak sama nazwa to nie stereo,i nikt tego nie powinien podważać.Zwyczajne DD,czy DTS,nie wspominając już o DTS HD,bo do Atmosa nie jestem przekonany.Filmy,koncerty powinny być w tych formatach odtwarzane ,dziennik możecie oglądać na dobrym stereo.

Podobnie musi być ten subwoofer po co ta 1,czy 2 ,nawet bóg wie jakie kolumny frontowe nie odtworzą tego dodatkowego kanału wcale.Podobnie eksperymentowanie bez centralnego bezsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kinomaniak 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym poza "jakością dzwięku" ważna jest też wygoda i prostota obsługi a także możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń. Wiele popularnych sprzętów jak chociażby PS4 slim, Google Chromecast, Apple TV 4gen, niektóre dekodery, niejeden odtwarzacz BD mają tylko wyjście HDMI, i wtedy jak to podłączyć bez "amplitunera HD" ? W przypadku telewizora jeszze się jakoś wybrnie ale przy projektorze to już cięzkie wyzwanie...

 

 

Co do jakości w amplitunerach to też nie można uogólniać, bo w najtańszych klockach faktycznie jest kiepsko ale z droższych urządzeń można już faktycznie nieźle muzyki posłuchać tylko trzeba troche rozumieć jak te urządzenia działają. Bo jak ktoś kupi nawet wyższej klasy model, uruchomi wszystkie "Audyssey Volume" i tym podobne procesory to z głośników faktycznie poleci dźwiękowa kupa, Ale jeżeli ominiemy tą całą"obróbke", podłączymy po analogu dobre źródło typu Odtwarzacz CD czy komputer z dobrą kartą, przełączymy tryb "pure direct" to się nagle okazuje że sprzęt jednak wcale tak źle nie daje ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ustaliliśmy że Amplituner dobrze grający w stereo to Amplituner + Stereo, wiec nie trzeba wybierać żadnego kompromisu. Poza tym jak ktoś szuka amplitunera to szuka kina a nie stereo

 

panowie zapominają o dvdaudio, sacd,

całej masie muzyki w dts,

koncertach,

to wszystko też muzyka i potrzebny jest wielokanałowy sprzęt

(przykładowo, trzy klasyczne realizacje które sporo zyskują w wielokanałowym odsłuchu: dark side of the moon, tubular bells, in the court of the crimson king...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy (sieciowy) amplituner stereo Onkyo z 4x wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W takim razie ciekawe jest czy ma menu na wyjściu HDMI do nawigacji po plikach na ekranie TV ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tylko

"Graphical User Interface with Overlaid On-Screen

Display (OSD) via HDMI"

 

ale czy to jest menu z wszystkimi ustawieniami tego nie wiem trzeba poczekać na instrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tylko

"Graphical User Interface with Overlaid On-Screen

Display (OSD) via HDMI"

 

No faktycznie jest napisane, że ma interfejs graficzny wyświetlany na ekranach telewizyjnych, tylko jeszcze nie wiadomo czy jest w nim zawarta nawigacja po plikach i radiach internetowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o nowym oppo 205 i podłączeniu do niego 5 końcówek monofonicznych?

Czy 105 miała możliwość pracy jako pre-amp, bo nie wiem czego moge spodziewać się po 205.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit o niegrających amplitunerach za20k to bzdury propagowane przez zwolenników stereo którzy chca się czuc lepsi.

Kup Arcama AVR 750 albo 600 i o ile nie masz wymagań na pograniczu hi endu, to bedzie ok.

 

Chyba ze chcesz cos ńowego ze sklepu to za 5-6k bedzie.

 

Inna opacja to tanie kino i uzywany wzmak za 2-3k na pre z ampli,pytanie czy pre z ampli nie zdegraduje brzmienia.

 

Natomiast mialem okazji słuchać jakichs bazowych Yamah i Onkyo (okolice 2k) i to w ogole nie gra, to fakt.

 

Za 6k albo uzywany Arcam czy moze yamaha serii aventage, ale nie wiem jak one graja, albo wlasnie ampli za 3 plus wzmak za 3. Ampli nowe, wzmak lepiej używany albo uzywany arcam w jednym pudełku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Arcama AVR 750 albo 600 i o ile nie masz wymagań na pograniczu hi endu, to bedzie ok.

 

Miałem avr 600 do testów i jakość dźwięku była taka sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości w amplitunerach to też nie można uogólniać, bo w najtańszych klockach faktycznie jest kiepsko ale z droższych urządzeń można już faktycznie nieźle muzyki posłuchać tylko trzeba troche rozumieć jak te urządzenia działają. Bo jak ktoś kupi nawet wyższej klasy model, uruchomi wszystkie "Audyssey Volume" i tym podobne procesory to z głośników faktycznie poleci dźwiękowa kupa, Ale jeżeli ominiemy tą całą"obróbke", podłączymy po analogu dobre źródło typu Odtwarzacz CD czy komputer z dobrą kartą, przełączymy tryb "pure direct" to się nagle okazuje że sprzęt jednak wcale tak źle nie daje ;>

 

Potwierdzam. Takze uwazam ze dobry amplituner ma szanse w stereo. Problemem moim zdaniem jest prostota uzytkowania, i to w druga strone, a mianowicie uwazam ze wzmacniacz jest prostszy w obsludze (wszytsko jest na JUZ) a w amplitunerach czesto trzeba zaglebic sie w menu zeby cos przestawic... czesto potrzeba do tego takze TV (menu przez HDMI). Oczywiscie jesli chodzi o mozliwosci podlaczeniowe to amplitunery nie maja sobie rownych. Dlatego caly czas meczy mnie mysl "co by bylo gdyby" do ampli dodac wzmacniacz.

 

Mit o niegrających amplitunerach za20k to bzdury propagowane przez zwolenników stereo którzy chca się czuc lepsi.

 

tez mi sie tak wydaje.

Czesto Ci co najglosniej krzycza, slyszeli w zyciu 3-4 amplitunery z powlaczanymi roznymi systemymi (dedykowanymi do filmow) i wyrobili sobie opinie. (*Ja mozliwosci swojego amplitunera poznalalem przez kilka tygodni. I tu znowu prostota wzmacniacza sie klania - tam wszystko ustawisz w 5 sekund... w ampli - czesto dopiero po przeczytaniu ze zrozumieniem instrukcji obslugi...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcam avr 750 jest nowszym ale mniej udanym modelem niż avr 600.posiadam 600ke a wcześniej avr 500 i jak dla mnie dźwięk stereo jest dobrej jakości.moze problemem u kolegi jest z kolumnami...

 

ps.post powyżej bardzo wiele wnosi do tematu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą jak ktoś pisze w tym samym temacie na pierwszej stronie ze rezygnuje z amplitunera bo woli obejrzeć film w dobrym stereo ....

może 4710 wpisow to mało i kolega chce przebic liczbe 5 tys postow jak najszybciej -:)

 

tak czy inaczej rady na forum trzeba traktować z przymrozeniem oka ,jest tu wiele madrych jak i nie madrych przemyslen...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michal535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze że ampli zagra jak wysokiej klasy wzmacniacz. Ale nie wymienilbym mojego AVR300 na nowy wzmacniacz za 2 tysiące bo to jak zmienić focusa na Astrę. Primare A20 gra porównywalnie.

 

Dlatego kupiłem Caspiana M2 i tu słychać różnice, aczkolwiek to słychać dopiero na dobrym źródle, gdyż tanie źródło bardzo zmniejsza różnice która między tymi urządzeniami wynosi razy 10.

 

Inna sprawa że AVR300 jest znany z jakości w stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest brak odniesienia kolegów do ... dobrego dźwięku stereo.

 

Nie wspominam już o wybitnym.

Odwiedźcie kiedyś jakiegoś kolegę z dobrym systemem stereo i posłuchajcie. Potem wróćcie do siebie i posłuchajcie tego samego materiału na swoim systemie kinowym.

 

Bardzo dobry używany system stereo mozna złozyć za ok. 20.000 zł. 10 tys za kolumny plus 10 tys na źródło CD i wzmak. Z gramofonem zamiast CD bedzie drożej. Jednak do tego trzeba mieć wiedze i doświadczenie co kupować i co i jak ze sobą połączyć.

Odpowiada to mniej więcej jakością systemowi na nowych klockach z aktualnej oferty za 60-80 tys zł, który wciśnie nam sprzedawca w salonie hi-fi czy hi-end.

 

Za 10 tys mozna złozyć używany system grający bardzo poprawnie.

 

Życze powodzenia i radości z muzyki w stereo.

 

I tak potem kluczem do przyjemnosci jest jakość nagrania i realizacji materiału, który słuchamy. Zdarzają się realizacje wybitne ale ok. 90% to sieczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może koledzy tak obeznani w kwestii stereo podajcie swoje wzmacniacze które macie,i tak dobrze grają,pytam z ciekawości,bo chętnie to porównam z tym co miałem słuchałem,i wiem jak to gra,bo było już paru kolegów którzy tu podawali propozycję kupna wzmacniaczy wcale nie tanich,a które tak naprawdę grają bardzo słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.