Jump to content
biniek

Klub miłośników YB Audio

Recommended Posts

bez ryzyka nie ma złotych strzałów :)

i tak i nie, ale to już wiesz. Ja też.

Szkoda, że nie miałeś okazji posłuchać u siebie YB na Krellu, bo miałbyś kompletny i rzetelny obraz tych klumn. Nieśmiało podejrzewam, że ta różnica u Ciebie spowodowana jest wymianą wzmacniaczy. Dynaudio ma swoją "firmową" barwę/farbę. Jak je dobrze napędzić, to mogą sprawić przyjemność. Ale doznania przyjemności można zawsze zwiększyć.;-)

Cytrus, masz przynajmniej okazję poczutać o moich nerwowych, chaotycznych ruchach i błędach :)

Cytrus, masz przynajmniej okazję poczutać o moich nerwowych, chaotycznych ruchach i błędach :)

Oj tam.;-)

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Moje wwyglądały jak na foto. Platforma pod Krella, to również wyrób Roberta :)

Jakość wykonania nie pozostawia nic do życzenia :) Robert, to sympatyczny i uczciwy człowiek :)

Bardzo ładny projekt.

Edited by Rafał.M
  • Like 1

szymonfaber.pl testy bez cenzury?

W sprawie SS 26W Alu zgodzę się z hi_aro, zawsze miałem kolumny br, ale w tym przypadku mam closed i wg mnie gra to znacznie lepiej.

Poszło z Commodore 64

Aha, żeby dostrzec prawdziwe zalety stolarki YBA, trzeba zobaczyć na żywo. Ten lakier jest obłędny, ale efekt trudny do uchwycenia na fotografii.

Poszło z Commodore 64

----------------

Guest aqs

Mało coś fotek ...

Piękne wykonanie, a jak grają dwie pary na raz to efekt nieziemski :)

Wpraszam się nie raz do @binganta i mam możliwość bezpośrednich porównań a to jest bezcenne.

Niebawem też się muszę wprosić ... i ....

może jakieś fotki "przywiozę" nowości.

Edited by wieniu26
  • Like 1

Panowie , jako posiadacz zdaje się oficjalnego, powtarzalnego i stałego modelu w ofercie czyli YB Nefre stwierdzam iż wykonanie i stolarka jest obłędna. Zupełnie nie osiągalna dla nawet legend w dziedzinie kolumn no może po za najwyższych Sonus Faber ale czegoś takiego w Chinach nie wykonają . Nie da sie tego tak zrobić i wykonać seryjnie i taśmowo .

Zostawmy na bok design gdyż brzmienie jest najważniejsze ale i tu za sprawą zaangażowania i doświadczenia "Yoshi "jest super . Mega rekomendacja !

Edited by Luk77

Dzisiaj rozmawiałem z kumplem który pożyczył mi parę kabelków do testu i pokazałem mu Wasze kolumny. Jego reakcja bezcenna, brzmiało to mniej więcej tak "k... nie widziałem jeszcze tak pięknych kolumn". Pozdrawiam!

Bo są boskie...

Który dostępny model będzie najbardziej uniwersalny...bo ja "niestety" gram od grzebienia do black metalu...

Edited by ziko369

Ja dzisiaj słuchałem "Return to Ommadawn" Oldfielda na kolumnach Yoshiego-Binganta i moim Williamsonie na KT88. Totalny odlot.

Poszło z Commodore 64

----------------

Mało coś fotek ...

Wersja premium i bardziej budżetowa. Fajne kolumny.

Bo są boskie...

Który dostępny model będzie najbardziej uniwersalny...bo ja "niestety" gram od grzebienia do black metalu...

Ziko, a Ty pływasz dalej na tym Batorym :) ?

• Like 1

Do metalu to 3w

Poszło z Commodore 64

----------------

3way daje uniwersalnosc jest i walniecie stopy w metalu i jazzu mozna posluchac

Zacznij moze od jednego z ostatnich modeli i niedrogiego Zephyr. Ja je mam i graja kazda muzyke. Polecam szczerze. Nie da rady kupic w tej cenie kolumny trzydroznej i tak grajacej

wszystko ładne piękne ale czy aby te zachwyty nad stolarką i wykonaniem idą w parze z jakością brzmienia ??

trzeba mieć do nich mocny piec? jak to jest?

Slaaawek, myślisz, że rozplywamy się nad stolarką? Raczej bylibyśmy na forum rzeźbiarskim :)

3way daje uniwersalnosc jest i walniecie stopy w metalu i jazzu mozna posluchac

Zacznij moze od jednego z ostatnich modeli i niedrogiego Zephyr. Ja je mam i graja kazda muzyke. Polecam szczerze. Nie da rady kupic w tej cenie kolumny trzydroznej i tak grajacej

Biniek , pisałeś iż trzymasz Zephyr w niedużym pomieszczeniu. Jak jest z basem , daje żyć czy zdmuchuje z fotela ?

trzeba mieć do nich mocny piec? jak to jest?

Wszystko zależy czego słuchasz i czego oczekujesz, a zasady doboru wzmacniaczy są dla wszystkich takie same. 10W lampka jest do napędzenia Sonido lub 35cm papierowego basowca. Do 3-way trzeba przyłożysz parę watów, a im więcej tym lepiej:). 2-way napędzisz integrą.

Natomiast brzmienie jest uzależnione jest od konkretnego zestawienia i komponentów zwrotnicy. Paweł stroi liniowo, tak generalnie, co to oznacza raczej żywe szczegółowe granie. No i gra cały system a nie sam kolumny.

Edited by hi_aro
  • Like 1

O...to by mi pasiło...szybkość, lubię szybkość, potem kopanie...blaszki muszą ciąć powietrze na Elegies Machine Head bez litości...blasty yyy :-)

A jednocześnie Katie Melua ma być miła; -)

Edited by ziko369

Biniek , pisałeś iż trzymasz Zephyr w niedużym pomieszczeniu. Jak jest z basem , daje żyć czy zdmuchuje z fotela ?

No latwo nie jest ale zamowilem je ze swiadomoscia zmiany pomieszczenia na wieksze. Zatykam bas reflex i zdjalem 1db na 10-40hz na dsp labgruppena. Po tych zabiegach jest git ale wczesniej basu bylo zbyt duzo w niecalych 14m2

Paweł stroi liniowo...

Zgadza się , uśmiechu dyskoteki tutaj nie ma.

No latwo nie jest ale zamowilem je ze swiadomoscia zmiany pomieszczenia na wieksze. Zatykam bas reflex i zdjalem 1db na 10-40hz na dsp labgruppena. Po tych zabiegach jest git ale wczesniej basu bylo zbyt duzo w niecalych 14m2

Jeżeli to dsp ma tak duże możliwości to spróbuj pomierzyć mody pomieszczenia i tylko je skoryguj przy otwartych bass reflex.

Edited by EMiL

Ja ze swoimi iluminatusami gram w 14m i basu też było za dużo. Zamontowalem pułapki basowe i absorbery szerokopasmowe. Jest lepiej.

Zatykanie br spowodowało nie tylko obniżenie poziomu i jakości basu ale również średnicy. Dzwięk ogólnie tracił... na otwartości. Wywaliłem szybko gabki.

Edited by audiowit

ja jeszcze kombinuje bo kolumny sie dogrzewaja i od nowosci sporo sie otworzyly

pomiarow w obecnym pomieszczeniu juz mi sie nie chce robic bo niedlugo wyprowadzka i nowym miejscu sie tym zajme

kombinuje z dsp na słuch i sporo mozna poprawić...

Eeee to bracie narazie nic nie rób. Czekaj. Ja się miesiąc męczyłem z subwooferowatym basem, później ostra gora. No masakra.

Po miesiącu intensywnego grania dało się posłuchać. Po 2 miesiącach byłem już zadowolony. Dziś jestem szczęśliwy :). 400h i nie jest to przesada.

• Like 1