Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem też, że Zephyry zaczynają dobrze grać przy średnich poziomach głośności

 

Moim zdaniem najważniejsza jest konfiguracja i akustyka lub odwrotnie...

 

Mimo dużej krytyki kopułki berylowej, z berylem Zephyry to świetne granie.

Najbardziej zyskuje średnica.

 

Jak nie miałbym netu... bez beryla też było dobrze :-)

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widzę jednak, że Zephyry szybko idą w świat, odsprzedawane... Znalazłem archiwalne oferty na kilku portalach aukcyjnych

 

 

Najlepiej będzie jak poprostu pojedziesz i sam posłuchasz Zephyrow u Roberta. Wtedy będziesz miał jasną sytuację.

 

Kolega o nicku rafal73 miał okazję słuchać zefirków z kilkoma wzmacniacza i-napisz może co nieco napisać jak garly z lampa i tranzystorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem, jednak szybko są odsprzedawane, a to jest już ciekawe.

Mimo tego że to poważne kolumny o sporych gabarytach to jednak jest to raczej jeden z podstawowych modeli. Przesiadka na coś lepszego nie będzie trudnym wyzwanie a apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem najważniejsza jest konfiguracja i akustyka lub odwrotnie...

 

Mimo dużej krytyki kopułki berylowej, z berylem Zephyry to świetne granie.

Najbardziej zyskuje średnica.

 

Jak nie miałbym netu... bez beryla też było dobrze :-)

Najczęściej krytykują Ci co nigdy nie mieli z krytykowany przedmiotem styczności. Osobiście uważam, że na dzień dzisiejszy najlepsze wysokie tony mamy w konstrukcjach opartych o tą właśnie technologie. Oczywiście beryl berylowi nie rowny a i sam przetwornik to jeszcze nie wszystko i nie wykluczam, że znajdzie się konstrukcja z wysokotonowym berylowym która zagra górą źle. Ale wystarczy posłuchać dobrych kolumn z takimi przetwornikami by szybko zauważyć, że niewiele jest rzeczy na tym świecie, które potrafią wysokie pasmo tak fascynujaco odtworzyć. I nie muszą być to wcale kolumny za 200 tys.

 

Yosi, kiedy kolumny trafia do Bartka? Nie mogę doczekać się odsłuchu i przyjemności oglądnięcia tak pięknej konstrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Sonusoliva pozostaje dużo do życzenia jeśli chodzi o projekty kolumn a tym bardziej accutona,który nie jest łatwym głośnikiem.

Do tego potrzebne są pomiary a pan Witek ich nie robi tylko takie tam szkice na siatce.

Więc możliwe,że nie słuchałeś accutonów w prawidłowej aplikacji.

Ten emiit r to taki mały magnetostat one ogólnie grają bardziej łagodnie niż wstęgi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji słyszeć wyrafinowanie grającej wstęgi.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.