Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a, który potem kupi vintage bo jest 3 x tańszy i tez głośno (i podobno dobrze) gra ;-).

..jeżeli dobrze pamiętasz-mam kolumny,które robiłeś..na topowych Scanach,jak je zechciałeś nazwać.

grają głośno i bas wyłupuje drzazgi z podłogi..i co z tego...stoją w kącie i się kurzą.

bo widzisz ja wolę JBL-e z 93r..z takim wzmacniaczem jak mój tworzą synergiczne zestawienie.

to jest mój wybór...więc odrobinę umiaru...

nie zamierzam również wszczynać prywatnych wojenek..ani podkładać wam nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeżeli dobrze pamiętasz-mam kolumny,które robiłeś..na topowych Scanach,jak je zechciałeś nazwać.

grają głośno i bas wyłupuje drzazgi z podłogi..i co z tego...stoją w kącie i się kurzą.

bo widzisz ja wolę JBL-e z 93r..z takim wzmacniaczem jak mój tworzą synergiczne zestawienie.

to jest mój wybór...więc odrobinę umiaru...

nie zamierzam również wszczynać prywatnych wojenek..ani podkładać wam nogi...

 

 

Doleje oliwy do ognia.

Założę się o dobry koniak ze mój monitor 2 way z brzydka beyma którą gardzicie zagra lepiej z lampą niż dowolne 2 way na satori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeżeli dobrze pamiętasz-mam kolumny,które robiłeś..na topowych Scanach,jak je zechciałeś nazwać.

grają głośno i bas wyłupuje drzazgi z podłogi..i co z tego...stoją w kącie i się kurzą.

bo widzisz ja wolę JBL-e z 93r..z takim wzmacniaczem jak mój tworzą synergiczne zestawienie.

to jest mój wybór...więc odrobinę umiaru...

nie zamierzam również wszczynać prywatnych wojenek..ani podkładać wam nogi...

 

To Twoja prywatna opinia do której masz prawo. Jeżeli JBLe są dla Ciebie lepsze to graj na JBLach a stare kolumny na scanach sprzedaj, po co mają się kurzyć. Weźmiesz za takie ładne kolumny na dobrych przetwornikach całkiem sensowny pieniądz. Ja od siebie tylko powiem, że jak to zrobisz, to za rok , dwa zatęsknisz za tymi scanami ;-) . Dajmy sobie czas a zobaczysz, że tak będzie.

 

Doleje oliwy do ognia.

Założę się o dobry koniak ze mój monitor 2 way z brzydka beyma którą gardzicie zagra lepiej z lampą niż dowolne 2 way na satori.

 

Dolewaj ile chcesz. To nie zmieni faktu, że nadal będzie brzydki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyma- bardzo Was proszę. Natomiast skoro 25 letnie rozsypujące się JBLe grają lepiej od 3way na topowych scanach to coś musi być w nich(w 3way na SS) totalnie skaszanione

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Musisz pamiętać że całe pokolenie w PL na dogłaśnianych koncertach słuchało muzyków z popularnych JBL-i TEN ! dźwięk siedzi ludziom już w żyłach, tego nerki nie odfiltrują ;)

To po co JBL - wystarczy kultowy Altus czy mniej kultowy Mildton. Ta sama "estetyka" i jakość dźwięku

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje Ci odsłuch porównawczy z twoimi kolumnami na scanach. Na czym grasz?

Na sparciałych 30letnich JBL'ach. A teraz marzę o kolumnach na Beymach i wzmacniaczu lampowym np.przywoływanym tu Lebenie 300. To będzie zwieńczenie mojej miłości do odtwarzania muzyki w domu na najwyższym poziomie.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatęsknisz za tymi scanami ;-) . Dajmy sobie czas a zobaczysz, że tak będzie.

,,wątpię...i to bardzo.

 

Jesteś utalentowanym konstruktorem,natomiast jako hobbysta to jeszcze mało słyszałeś..

 

Scany zostawię wnuczkom-będą miały czym nagłaśniać ``domówki``...

a jak się trafią to sobie sprowadzę większe JBL-e ,równie kultowe L300..

dasz wiarę,że modelu L100 sprzedano ponad 10 000 000 egzemplarzy..tylu było głuchych na całym świecie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mniej zorientowanych by było wiadomo o czym mówimy: ogłoszenie sprzedaży super wyrafinowanych kolumn w śmieszne cenie https://www.olx.pl/m/oferta/kolumny-glosniki-elestra-beyma-CID751-IDs9BHH.html?code=d2fca22cfb

 

,,wątpię...i to bardzo.

 

Jesteś utalentowanym konstruktorem,natomiast jako hobbysta to jeszcze mało słyszałeś..

 

Scany zostawię wnuczkom-będą miały czym nagłaśniać ``domówki``...

a jak się trafią to sobie sprowadzę większe JBL-e ,równie kultowe L300..

dasz wiarę,że modelu L100 sprzedano ponad 10 000 000 egzemplarzy..tylu było głuchych na całym świecie.?

Głuchych jest znacznie znacznie więcej. Poza tym wiesz ile w Polsce sprzedano Altusow ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twój głupi wpis odpowiem tak scanspeak i to dwa razy taniej

 

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-monitor-audio-r352-scanspeak-CID99-IDuqcOb.html/?position=2&page=1

 

Pochwalisz się swoimi kolumnami babatular i dasz się namówić na odsłuch ? Oby lepiej grały od xavianow te twoje;)

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega babatular ma wysokiej klasy sprzęt w tym m.in, topowe Sonus Fabery. Tylko nie wiem jaki sens ma te wzajemne skakanie sobie do gardeł :) chyba z nudów. Przynajmniej jakiś sygnał, że forum nie zostało całkiem wykastrowane z „mocnych” osobowości :) Nie zmienia, to faktu, że te Jbl grają z tym wzmacniaczem świetnie. Lepiej niż nie jeden system za kilkaset tys który słyszałem. Sprawa estetyki, wartości, pochodzenia może być w tym przypadku dyskusyjna, ale przyjemność z odbioru muzyki jest na wysokim poziomie :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega babatular ma wysokiej klasy sprzęt w tym m.in, topowe Sonus Fabery. Tylko nie wiem jaki sens ma te wzajemne skakanie sobie do gardeł :) chyba z nudów. Przynajmniej jakiś sygnał, że forum nie zostało całkiem wykastrowane z „mocnych” osobowości :) Nie zmienia, to faktu, że te Jbl grają z tym wzmacniaczem świetnie. Lepiej niż nie jeden system za kilkaset tys który słyszałem. Sprawa estetyki, wartości, pochodzenia może być w tym przypadku dyskusyjna, ale przyjemność z odbioru muzyki jest na wysokim poziomie :)

Jestes pewien ze ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Nerd dnia 22.11.2017 - 00:53 napisał

Czy ktoś pamięta może pokój RT - project z Radissona? Porównanie elektroniki własnej produkcji na JBL L19 za 1500 zł (+ zmodyfikowane zwrotnice) i SF electa Amator?

Nie mogłem w to uwierzyć, że JBL przebiły Electy na wylot. Może to kwestia danego gatunku muzycznego ale widziałem i po sobie i po innych, że czar pryskał w momencie przełączania sygnału na SF.

JBL na płycie Stańka zagrały tak jakby prawie ktoś tam wstawił żywy band, no prawie..

 

Z tego co kojarzę porównanie było z amator 2 na scanspeakach.

Osobiscie wole jedynki. Triode chyba miałeś je u siebie?

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie zobaczę nie uwierzę a bajkopisarzy na forum nie brakuje.

Zrób się na niebiesko, bo ukrytych branżowców, też nie brakuje..

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawałem SFEA 1 to jeden gość będąc przejazdem przez Radom uprosił mnie aby móc popatrzeć , choć z góry uprzedził że ich nie kupi , to się zlitowałem nad biedakiem , ludzie cały czas kupują oczami i zasysają bełkot marketingowy . Osobiście drugi raz bym ich nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrób się na niebiesko, bo ukrytych branżowców, też nie brakuje..

Chętnie ale To chyba moderator robi ?

 

 

Jak sprzedawałem SFEA 1 to jeden gość będąc przejazdem przez Radom uprosił mnie aby móc popatrzeć , choć z góry uprzedził że ich nie kupi , to się zlitowałem nad biedakiem , ludzie cały czas kupują oczami i zasysają bełkot marketingowy . Osobiście drugi raz bym ich nie kupił

 

Harbethow po odsłuchu u mnie chyba tez nie :)

 

Chyba temat za daleko odbiega od założeń klubu i każdy ma swoje racje. Kolegą z yb audio życzę aby jednak skusili się zrobić coś typowo pod lampe nie zważając na wygląd głośników:)

Dzieci poszły spać czas na muzykę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Nerd dnia 22.11.2017 - 00:53 napisał

Czy ktoś pamięta może pokój RT - project z Radissona? Porównanie elektroniki własnej produkcji na JBL L19 za 1500 zł (+ zmodyfikowane zwrotnice) i SF electa Amator?

Nie mogłem w to uwierzyć, że JBL przebiły Electy na wylot. Może to kwestia danego gatunku muzycznego ale widziałem i po sobie i po innych, że czar pryskał w momencie przełączania sygnału na SF.

JBL na płycie Stańka zagrały tak jakby prawie ktoś tam wstawił żywy band, no prawie..

 

Z tego co kojarzę porównanie było z amator 2 na scanspeakach.

Osobiscie wole jedynki. Triode chyba miałeś je u siebie?

No i jesteśmy w domu. Nie masz pojęcia co to znaczy jakość i jak może i powinien grać wysokiej klasy system skoro byłeś tym dźwięków.zachwycony. Nie dogadamy się bo jesteśmy W zupełnie innym miejscu audiofilskiej przygody. Ty jesteś w miejscu W którym ja byłem 25 lat temu. W tym pokoju na AS jakość dźwięku na obu kolumnach była tak słaba że nie dało się tego słuchać ale i tak Electy Amator 2 grały przyjemniej i po prostu lepiej od tych dziwiolągów

 

Do kolegów z YB Audio - nie róbcie nic SPECJALNIE pod lampę. Co to w ogóle znaczy pod lampę? Róbcie swoje.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jesteśmy w domu. Nie masz pojęcia co to znaczy jakość i jak może i powinien grać wysokiej klasy system skoro byłeś tym dźwięków.zachwycony. Nie dogadamy się bo jesteśmy W zupełnie innym miejscu audiofilskiej przygody. Ty jesteś w miejscu W którym ja byłem 25 lat temu. W tym pokoju na AS jakość dźwięku na obu kolumnach była tak słaba że nie dało się tego słuchać ale i tak Electy Amator 2 grały przyjemniej i po prostu lepiej od tych dziwiolągów

 

Do kolegów z YB Audio - nie róbcie nic SPECJALNIE pod lampę. Co to w ogóle znaczy pod lampę? Róbcie swoje.

 

 

Babatular, dla mnie oczciwość nie podlega dyskusji, ale tak dla ukojenia „nerwowej” atmosfery i rozładowania emocji, to może byś zamieścił jakieś foto Twojego pięknego systemu, aby zamknąć te ujadanie, że masz tylko kolumny i sprzęt co najwyżej na plakacie, a Twoje wpisy to trolling :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Babatular, dla mnie oczciwość nie podlega dyskusji, ale tak dla ukojenia „nerwowej” atmosfery i rozładowania emocji, to może byś zamieścił jakieś foto Twojego pięknego systemu, aby zamknąć te ujadanie, że masz tylko kolumny i sprzęt co najwyżej na plakacie, a Twoje wpisy to trolling :)

Mam system tylko na plakacie - to tak żeby rozwiać wątpliwości. Jeśli ktoś chce może traktować moje wpisy jako trolling. Ale może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia, błędów jakie popełniłem i będzie mógł cieszyć się muzyką w super jakości nie marnując lat na kosztowne poszukiwania.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to jest dopiero badziew nad badziewie. Zniekształcenia, wyostrzenia, słabiutko na basie, paskudny wygląd i do tego jeszcze ta awaryjność i obsługa.

Żaden topowy światowy producent nie robi sprzętu lampowego. I nie opowiadajcie mi tu o Kondo, Audio Note i o innych wynalazkach.

Marshall i Fender- o czym mówimy jak bez prądu to nie chce grać.

zielony jesteś z techniki lampowej ,jak to św. pamięci Stary Audiofil mawiał system trzeba umić złożyć

 

Mam system tylko na plakacie - to tak żeby rozwiać wątpliwości

To kiedy robisz odsłuch tych plakatówek, mogę nawet dla Ciebie zabrać monobloki w których zasilacze są wielkości przeciętnego wzmacniacza lampowego czy trana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system tylko na plakacie - to tak żeby rozwiać wątpliwości.

 

To najrozsądniejsza odpowiedź dla człowieka który jednak nie posiada tego, co deklaruje :) Forum, to nie policja czy sąd, aby się tłumaczyć :) Jednak tak dla poczucia estetyki mógłbyś wkleić zdjęcia tych cudownych sonusów z pewnością w godnym otoczeniu sprzętowym :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To najrozsądniejsza odpowiedź dla człowieka który jednak nie posiada tego, co deklaruje :) Forum, to nie policja czy sąd, aby się tłumaczyć :) Jednak tak dla poczucia estetyki mógłbyś wkleić zdjęcia tych cudownych sonusów z pewnością w godnym otoczeniu sprzętowym :)

Nawet ja ma te sonusy, jeśli ma to nie upoważnia to nikogo to tonu wypowiedzi jaki uprawia ten forumowicz.

Od razu bierze niechęć. Niech każdy sobie idzie własną drogą audio, a nie każdy próbuje być jakimś Stalinem audio i narzucić jedynie słuszna prawdę.

A prawda tu jest jak dupa . Audio to tak subiektywny temat, że sensowne są jedynie dyskusje co się komu podoba, w jakiej konfiguracji.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja ma te sonusy, jeśli ma to nie upoważnia to nikogo to tonu wypowiedzi jaki uprawia ten forumowicz.

Od razu bierze niechęć. Niech każdy sobie idzie własną drogą audio, a nie każdy próbuje być jakimś Stalinem audio i narzucić jedynie słuszna prawdę.

A prawda tu jest jak dupa . Audio to tak subiektywny temat, że sensowne są jedynie dyskusje co się komu podoba, w jakiej konfiguracji.

 

Oczywiście, ale na miejscu baby, nie odmówiłbym sobie tej przyjemności pokazania niedowiarkom gdzie jest ich miejsce w szeregu :) Zamkniemy zbędny off top i będziemy mogli skoncentrować się na klubowej dyskusji :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.