Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie starą Bejmę 15 cali, zaaplikuj w pudełko po butach i masz kolumny marzeń. To potrafi każdy, dasz radę, nawet Ty.

Yoshi_80 na pewno potrafi, ale widocznie miał jakiś powód, aby nie spełnić Twoich oczekiwań.

nie bądź śmieszny kolego.

znam genezę firmy i kilka z jej produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprzyjaźnieni mogli posłuchać...na zdjęciu jest Qobuzowa część systemu.

 

bardzo mi przykro, że musisz słuchać na takich starych kolumnach.

Ale one mają pewną zaletę. Jako, że podział to 1,5kHz i 6kHz są bardzo kierunkowe i nie zbyt podatne na akustykę pomieszczenia nie wspominając o braku problemów z dyfrakcją. Niektórzy idą inną drogą wytłumiając pomieszczenie do bólu, tak że dochodzą do podobnego efektu dużej ilości fali bezpośredniej mało odbitej, tak zwanego grania na twarz. Nazywa się to adaptacja akustyczna. W plenerze kolumny HiFi lub omnipolarne marnowały by energię a kierunkowe z dużymi membranami spełniają się wyśmienicie jak takie słuchawki na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi przykro, że musisz słuchać na takich starych kolumnach.

Ale one mają pewną zaletę. Jako, że podział to 1,5kHz i 6kHz są bardzo kierunkowe i nie zbyt podatne na akustykę pomieszczenia nie wspominając o braku problemów z dyfrakcją. Niektórzy idą inną drogą wytłumiając pomieszczenie do bólu, tak że dochodzą do podobnego efektu dużej ilości fali bezpośredniej mało odbitej, tak zwanego grania na twarz. Nazywa się to adaptacja akustyczna. W plenerze kolumny HiFi lub omnipolarne marnowały by energię a kierunkowe z dużymi membranami spełniają się wyśmienicie jak takie słuchawki na odległość.

..nie muszę-mam jeszcze jedne kolumny....custom od YB

to jest wybór..i szczęśliwy traf.

 

Jako, że podział to 1,5kHz i 6kHz są bardzo kierunkowe

nie są..powiedziałbym,że są bardzo mało wrażliwe na ustawienie.

nie grają również na twarz...

najważniejsze co je cechuje to swoboda i spokój..

post-20288-0-03459300-1527962116_thumb.jpg

post-20288-0-38924800-1527962285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare JBL i głośniki Beyma- naprawdę szczyt hi-endu. Lepiej by Yb-Audio ich nie stosował.

slawek213 wróć się do szkoły podstawowej.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare JBL i głośniki Beyma- naprawdę szczyt hi-endu. Lepiej by Yb-Audio ich nie stosował.

slawek213 wróć się do szkoły podstawowej.

 

Znam kilka osób które używają głośników pro audio w swoich systemach które miały scanspeaki i dla nich w tej chwili scanspeak to co najwyżej dobre hi fi szczególnie w połączeniu z lampą. Poza tym ceny dobrych głośników pro audio są znacznie wyższe niż głośników „hi fi audio” podobnie jak starych dobrych głośników vintage tannoy phy jbl i wiele innych.

Sprzedawałem ostatnio dwie pary goodmansow axiom 301 jedne sprzedałem za 2400 zł drugie od kolegi na ebay za ponad tysiąc dolcow a parą revelatorow scanspeaka bujałem się kilka miesięcy żeby sprzedać za 700 zł.

Rynek kolumn opartych na tego typu głośnikach będzie zawsze niszowy z racji na gabaryty paczek i koszta towarzyszące zrobieniu takich kolumn , transportu itp ale dla wielu tego typu granie jest lepsze niż z „ładnych wąskich słupków” często ze słabymi wzmacniaczami lampowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że panowie z YB używają SB Acuostic, Seasa, Scan Speaka, Accuton i co tam jeszcze. Axiom 301 gra super. Znajomy ma takie duże paczki na tym głośniku i złote jajo na wysokich tonach. Do tego lampka i gramofon. Bardzo ładnie to gra. Z tym, że to głęboka teoria, bo niż z tego nie jest produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Interesują mnie kolumny produkowane przez Yb Audio, konkretnie model Zonda w obudowie ala Sonus Faber. Stolarkę maja na bardzo wysokim poziomie, fonicznie nie wiem, jeszcze nie słyszałem. Pojadę na odsłuch, ale chciałem poznać Wasze opinie, doświadczenia.

Kolumny miałby by grać z Vincentem sv-sv237 na kablach Tellurium q black II.

Muzyka Jazz, blues, pop

Pokój 25m2

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że panowie z YB używają SB Acuostic, Seasa, Scan Speaka, Accuton i co tam jeszcze. Axiom 301 gra super. Znajomy ma takie duże paczki na tym głośniku i złote jajo na wysokich tonach. Do tego lampka i gramofon. Bardzo ładnie to gra. Z tym, że to głęboka teoria, bo niż z tego nie jest produkowane.

Cześć głośników nie jest już produkowana co ma tez wpływ na cenę. Kolega ma pare głośników phy za które w tej chwili trzeba zapłacić prawie 10 tys.

Zwróć uwagę ile kosztują i jak zbudowane są dla przykładu kolumny jbl tanie serie. To wąskie słupki na małych głośnikach na gumowym zawieszeniu a topowe drogie everlast duże paczki duże membrany sztywno zawieszone podobnie jest z tannoyem i cała masa firm.

Nie popieram jak ktoś twierdzi ze jedyny słuszny kierunek to scanspeak i do tego elektrownia choć nie powiem słuchałem wilsonow audio wilson benesh i grało to bardzo dobrze ale słuchałem zupełnie inne systemy budowane na bazie wzmacniaczy lampowych i jak dla mnie nie grało to gorzej.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć głośników nie jest już produkowana co ma tez wpływ na cenę. Kolega ma pare głośników phy za które w tej chwili trzeba zapłacić prawie 10 tys.

Zwróć uwagę ile kosztują i jak zbudowane są dla przykładu kolumny jbl tanie serie to wąskie słupki na małych głośnikach na gumowym zawieszeniu a topowe drogie everlast duże paczki duże membrany sztywno zawieszone podobnie jest z tannoyem i cała masa firm.

Nie popieram jak ktoś twierdzi ze jedyny słuszny kierunek to scanspeak i do tego elektrownia choć nie powiem słuchałem wilsonow audio wilson benesh i grało to bardzo dobrze ale słuchałem zupełnie innych systemów budowanych na bazie wzmacniaczy lampowych i jak dla mnie nie grało to gorzej.

 

Mnie nie musisz przekonywać, bo wiem jak wspaniałe potrafią zagrać takie konstrukcje jak np. L200 i wyżej z Jbl. Wiem to tyłków relacji Grzegorza Rogali, że Scan Speak wykonuje wiel różnych głośników na specjalne zamówienia. Pewnie dla Wilsona i innych firm. U Andrzeja też doskonale te JBL z lamką 300B grają. Wyjątkowo udana konfiguracja i pewnie wielka zasługa w tym jest tego świetnego wzmacniacza Line Magnetic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pilotow w woreczkach to gdybyś Andrzej chciał sprzedać Fengusia to daj znać.

A jesli chodzi o stare jbl min L100 to teraz takich kolumn mozna szukać moze nie na najwyzszych półkach ale napewno nie trzeba się schylać.

MX_1 nie będzie na sprzedaż.Jest kupiony po to by grać Qobuza i robi to dobrze.

Jest to nowość-audiofilski Android i zobaczymy co z tego wyniknie.Poza tym to ładny maluch.

 

Najbardziej podobają mi się piloty w woreczkach. :)

tak lepiej?

post-20288-0-14046900-1528022480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znam kilka osób które używają głośników pro audio w swoich systemach które miały scanspeaki i dla nich w tej chwili scanspeak to co najwyżej dobre hi fi szczególnie w połączeniu z lampą. Poza tym ceny dobrych głośników pro audio są znacznie wyższe niż głośników „hi fi audio” podobnie jak starych dobrych głośników vintage tannoy phy jbl i wiele innych.

Sprzedawałem ostatnio dwie pary goodmansow axiom 301 jedne sprzedałem za 2400 zł drugie od kolegi na ebay za ponad tysiąc dolcow a parą revelatorow scanspeaka bujałem się kilka miesięcy żeby sprzedać za 700 zł.

Rynek kolumn opartych na tego typu głośnikach będzie zawsze niszowy z racji na gabaryty paczek i koszta towarzyszące zrobieniu takich kolumn , transportu itp ale dla wielu tego typu granie jest lepsze niż z „ładnych wąskich słupków” często ze słabymi wzmacniaczami lampowymi.

Ludzie są głusi.Jakosc dźwięku z szaf Tannoy czy JBL jakichś szerokopasmowców czy tub jest nie do zniesienia. Zniekształcenia, suchość problemy z barwą itd. A to że komuś taki dźwięk się podoba- to cóż z poradzić. Słuchałem Goodmansow to jest karykatura brzmienia. Axiomy za 2400 to i tak cena rewelacyjna za taki badziew. Śmieszą mnie ceny vintagowego sprzętu- można je wytłumaczyć jedynie sentymentem bo jakość dźwięku jest tragiczna z tych urzadzonek

O JBL mi nie mówcie bowiem jak słyszę te górę z tych tub to mam mdłości. Zresztą jak grają Everesty - każdy kto ma jako takie pojęcie o jakości dźwięku z prezentacji JBL wychodzi bardzo zawiedziony..

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwazne stwierdzenie. Równie dobrze moglbym napisać ze Ty jesteś głuchy. Miałem wiele konstrukcji na scanspeakach może więcej od Ciebie i jakoś ich dźwięk mnie nie urzekł. Mam znajomych którzy zawodowo zajmują się nagłośnieniem i uczą gry na instrumentach którzy ukończyli szkoły muzyczne i maja podobne zdanie pewnie tez są głusi. Niskoskuteczne głośniki to kompresja buła na basie i przeważnie słaba różnorodność tego zakresu bez dużej dawki prądu dupa nie granie przerabiałem to wielokrotnie. Jedynie przy odpowiednim wzmocnieniu zaczyna to jakoś grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwazne stwierdzenie. Równie dobrze moglbym napisać ze Ty jesteś głuchy. Miałem wiele konstrukcji na scanspeakach może więcej od Ciebie i jakoś ich dźwięk mnie nie urzekł. Mam znajomych którzy zawodowo zajmują się nagłośnieniem i uczą gry na instrumentach którzy ukończyli szkoły muzyczne i maja podobne zdanie pewnie tez są głusi. Niskoskuteczne głośniki to kompresja buła na basie i przeważnie słaba różnorodność tego zakresu bez dużej dawki prądu dupa nie granie przerabiałem to wielokrotnie. Jedynie przy odpowiednim wzmocnieniu zaczyna to jakoś grać.

Proszę Cię nie pisz mi o zawodowych muzykach bo oni w przeważającej większości w ogóle nie mają pojęcia co to znaczy jakość. Mini wieża im wystarcza. Nagłośnienie koncertow to dopiero porażka na całej linii. Jeszcze nie byłem na dobrze naglosnionym koncercie - przeważnie większy lub mniejszy dramat z jakością dźwięku.

Jakie miałeś konstrukcję na Scan-speakach i na czym ich słuchałem? Jak znam życie to kolumny DIY do tego beznadziejne lampki połączone drucikami od mistrzów władania koszulką termokurczliwą. Scan speaki to nie są głośniki dla amatorów z kiepskim systemami. Cała masa różnych dłubaczy ję kupuje i coś tam skleca ale by zrozumieć i wykorzystać potencjał i jakość tych głośników to trzeba mieć wielką wiedzę i talent.

 

I jeszcze jedno. Bas z 15 calowego głośnika. Nawet zakładając że będzie z najwyższej półki jakościowej to chciałbym zobaczyć tą adaptację akustyczną która okiełzna 16-40hz no i jak będzie radził sobie z basem 40-80hz. Wiele osób nawet nie ma pojęcia ile problemów taki 15calowy potwór przysparza w zakresie basu i jego jakości. Nie mówię że się nie da wykorzystać potencjału takiej 15tki - ale powiem tak: życzę powodzenia.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem to posiadanie 2 systemów klasyczne kolumny na scanach, accutonach czy seasach zasilane mocnym wzmakiem i drugi zestaw lampowy z kolumnami wysokosprawnymi i też tak chcę u siebie zrobić.

Trochę miejsca to zajmuje ale co tam warto w to się pobawić.

Sam mam 2 pary kolumn od yb audio i jestem mega zadowolony gra to zajefajnie szczególnie na accutonach ale ostatnio zaczęły zwracać moją uwagę wzm.lampowe i kolumny na driverach pro.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem to posiadanie 2 systemów klasyczne kolumny na scanach, accutonach czy seasach zasilane mocnym wzmakiem i drugi zestaw lampowy z kolumnami wysokosprawnymi i też tak chcę u siebie zrobić.

Trochę miejsca to zajmuje ale co tam warto w to się pobawić.

Sam mam 2 pary kolumn od yb audio i jestem mega zadowolony gra to zajefajnie szczególnie na accutonach ale ostatnio zaczęły zwracać moją uwagę wzm.lampowe i kolumny na driverach pro.

Pozdrawiam.

 

To tak chyba ma dokładnie Triode :)

 

Ludzie są głusi.Jakosc dźwięku z szaf Tannoy czy  JBL jakichś szerokopasmowców czy tub jest nie do zniesienia.

 

Nie raz z takimi opiniami się spotkałem. Ludzie gusta są skrajnie różne w tym temacie. Sporo zależy od gatunku muzyki jakiej się słucha. Nigdy na jakimkolwiek scanach itp. Nie słyszałem tak realistycznego rocka z lat 70’tych jak właśnie na JBL.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esa continum , akustyk rr2 , avance sygnature3 mk2 , xavian evo 250 to u siebie , wilson benesh act , u grobela jak kupowałem jadisa da50 sonus faber elipsy i wiele innych w różnych konfuguracjach a co do kabli to często dobrze zrobione grają lepiej od markowych które w większości to przewodniki innych producentów zakofekcjonowane w „swoje końcówki i oploty”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na jakimkolwiek scanach itp. Nie słyszałem tak realistycznego rocka z lat 70’tych jak właśnie na JBL.

 

no bo te nagrania były mixowane właśnie pod takie głośniki jak JBL i inne. Nagranie z lat 70 nie będzie dobrze grało na liniowych kolumnach z dzisiejszych czasów

 

w tamtych czasach kolumna była instrumentem muzycznym a dzisiejsze mają taki potencjał, że wielu wykonawców robi nagranie na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
..Nigdy na jakimkolwiek scanach itp. Nie słyszałem tak realistycznego rocka z lat 70’tych jak właśnie na JBL.

 

sławek213 mnie ubiegł... To są brzmienia lampowe i kochają przestery z lampy. Dlaczego nie mają dobrze brzmieć na lampie + 15 cali?

Te nagrania odarte ze złudzeń w systemie z małą ilością zniekształceń - nie brzmią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo te nagrania były mixowane właśnie pod takie głośniki jak JBL i inne. Nagranie z lat 70 nie będzie dobrze grało na liniowych kolumnach z dzisiejszych czasów

 

Dokładnie, dlatego nigdy nie będzie zgody jakie głośniki są najlepsze jeśli każdy znas słucha innej muzyki i z innych lat. Tym bardziej jeśli ktoś jest jednak bardziej melomanem niż audiofilem i lubi np. posłuchać zeppelinów i poczuć się jak na koncercie, a ktoś inny woli np. barb Jungr. Oczywiście są tacy, co wszystkiego słuchają, ale w jednych kolumnach ciężko to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego nigdy nie będzie zgody jakie głośniki są najlepsze jeśli każdy znas słucha innej muzyki i z innych lat. Tym bardziej jeśli ktoś jest jednak bardziej melomanem niż audiofilem i lubi np. posłuchać zeppelinów i poczuć się jak na koncercie, a ktoś inny woli np. barb Jungr. Oczywiście są tacy, co wszystkiego słuchają, ale w jednych kolumnach ciężko to pogodzić.

 

ale jest na to sposób. Zwrotnice aktywne lub equalizery parametryczne z presetami dla brzmienia ala JBL L100 lub Canton CT1000 tudzież innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwazne stwierdzenie. Równie dobrze moglbym napisać ze Ty jesteś głuchy. Miałem wiele konstrukcji na scanspeakach może więcej od Ciebie i jakoś ich dźwięk mnie nie urzekł. Mam znajomych którzy zawodowo zajmują się nagłośnieniem i uczą gry na instrumentach którzy ukończyli szkoły muzyczne i maja podobne zdanie pewnie tez są głusi. Niskoskuteczne głośniki to kompresja buła na basie i przeważnie słaba różnorodność tego zakresu bez dużej dawki prądu dupa nie granie przerabiałem to wielokrotnie. Jedynie przy odpowiednim wzmocnieniu zaczyna to jakoś grać.

Panowie, to przypomina sytuację gdzie dwóch pasjonatów kobiecych wdziękow sprzecza się o to czy ładniejsza jest blondynka czy może brunetka, przy czym jeden jest pasjonatem tych pierwszych, drugi gustuje w brunetkach. I do tego każdy z nich swoje racje opiera o własną życiową wybrankę Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dokładnie, dlatego nigdy nie będzie zgody jakie głośniki są najlepsze jeśli każdy znas słucha innej muzyki i z innych lat. Tym bardziej jeśli ktoś jest jednak bardziej melomanem niż audiofilem i lubi np. posłuchać zeppelinów i poczuć się jak na koncercie, a ktoś inny woli np. barb Jungr. Oczywiście są tacy, co wszystkiego słuchają, ale w jednych kolumnach ciężko to pogodzić.

 

Eeee tam...realizacje wybiórczo ale się da... ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na JBLach muzyka z lat 70tych to dopiero brzmi fatalnie i po chamsku.

Z listy wymienionej przez Nautiliusa tylko 250evo gra bardzo dobrze. Reszta przeciętnie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na JBLach muzyka z lat 70tych to dopiero brzmi fatalnie i po chamsku.

Z listy wymienionej przez Nautiliusa tylko 250evo gra bardzo dobrze. Reszta przeciętnie.

 

Z ciekawości powiem ze kolega któremu je sprzedałem zmienił je na monitory na sb satori które zrobiłem.

Dla mnie lepiej od evo grały proac responce 1sc i sonus faber amator 1 i najlepsze w stosunku jakość cena stare dynaudio contour 1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.