Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za Marantz?

Pozdrawiam

 

W Dużym skrócie CD Marantza CD40 na TDA 1541A R1, z modzony ;

 

0 - Najważniejsze - Nowy Analog na 6N2P-EW - SRPP + wtórnik, konwersja pasywna na rezystorze 100ohm, kondy wyjściowe K75-10 Pio, stabilizacja zrażenia, prąd stały

 

1. Przetwornik w Tryb NOS + Wyciszenie przy Przewijaniu

 

2. Wymiana kondensatorów elektrolitycznych w zasilaniu ( te przy transformatorze ) na nowe + lepsza stabilizacja zasilania – elektrolity :

NICHICON KA 47uF/50V

NICHICON KA 470uF/50V

NICHICON KW 6800uF/25v

+ Wstawione Dioddy prostownicza Schottky; 50V; 3A; TO201AD ON SEMICONDUCTOR MBR360RLG

+ Równoległe kondensatory Milfex 22nF/250V

+ Wymiana Stabilizatów napięcia na :

+ 5V : Stabilizator napięcia; LDO, nieregulowany; 5V; 1,5A; TO220 TI LM1086IT-5.0/NOPB

+ kond po stabilizatorze +5V plus bocznik Wima 100nF

 

+ 15V : Stabilizator napięcia; LDO, nieregulowany; 15V; 1A; TO220 TI LM2940CT-15/NOPB

- 15V : Stabilizator napięcia; LDO, nieregulowany; -15V; TO220 TI LM2990T-15/NOPB

 

 

3.Zbocznikowanie małymi kondensatorami 100nF najważniejszych kondensatorów elektrolitycznych - boczniki Wima Zielone 100nF/63v

 

4. Zbocznikowanie małymi kondensatorami 14 kondensatorów SMD przy kości DAC : WIMA Czerwone 470nF/63v

 

5. Wymiana elektrolitów przy dekoderze, filtrze i przetworniku na SANYO OS-CON seria SC 47uF 25V 105'C

 

6. .Nowy Masterclok (Zegar) z własnym zasilaniem i dobrym stabilizatorem na szybszy i precyzyjniejszy

 

Masterclock firmy Mrelektronik w wersji Hybryd III ( dokładnośc 0,3ppm ) plus dedykowany zasilacz : http://www.mrelektronik.pl/043.htm

 

7. Odpięcie sekcji wyjścia słuchawkowego ( wyjęcie WO )

 

8. Wymiana gniazda sieciowego na typ IEC z filtrem

 

9. Zasilanie lasera, : wymiana na Nichicon 47uF

 

post-32052-0-11983900-1533723844_thumb.jpgpost-32052-0-45943200-1533723848_thumb.jpgpost-32052-0-42773100-1533723860_thumb.jpgpost-32052-0-30044400-1533723865_thumb.jpgpost-32052-0-30385500-1533723869_thumb.jpg

 

Co Do pieca, to lampy sterujące to sąKenRady 2x 6F8G plus przejściówki na 6SN7, oraz 1x Sylvania 6F8G.

Trafa głośnikowe to Audio Note, już nie do dostania ( stare zapasy konstruktroa z przed około 15-20 lat)

Kondy miedzystopniowe to Miflexy.

Piec ma około 13-15W mocy.

Wybór sprzężenia zwrotnego ( -6, -3, 0db - graliśmy na 0-rowym )

Przełącznik wyboru kolumn ( 4-8 ohm )

 

post-32052-0-83043500-1533724204_thumb.jpgpost-32052-0-45243400-1533724210_thumb.jpgpost-32052-0-52264600-1533724214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze moje małe mażenie to odsłuch porównawczy w jednym czasie, ale raczej nie realne, więc chociaż jedn po drugim ( pomału odfajkowywuje kolejne konstrukcje szukajać swojego brzmienia ) :

 

od góry :

 

YB Audio Hurricane

Tuby by Sevy 97 db SPl

Pioneer S-910

JBL 4311

Infinity Renaisance 90

Infinity Renaisance 80

Harpia Acoutics 300B

Ardento Alter II

 

post-32052-0-08338700-1533725777_thumb.jpg

post-32052-0-25441900-1533725790_thumb.jpg

post-32052-0-45971000-1533725799_thumb.jpg

post-32052-0-33121700-1533726363_thumb.jpg

post-32052-0-52480400-1533726383_thumb.jpg

post-32052-0-52755300-1533726378_thumb.jpg

post-32052-0-08434000-1533726390_thumb.jpg

post-32052-0-73446100-1533726393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę klejna konkretna recenzja naszych kolumn w wykonaniu Yasicy, dzięki !

 

Gra tak że warto dac za Niego te pieniądze, że warto zbierać na Niego cały rok.

 

W połączeniu z MR16 z pod ręki Yoshiego gra tak jakby od 300hz grał jeden głośnik.

 

 

Zwrotnica w kolumnach Tomka to ostania, najnowsza i chyba już ostateczna wariacja kombinacji MR16 + beryl. Dochodziliśmy z Robertem do tego momentu drobnymi kroczkami od Zephyra przez kolejne konstrukcje. Kolejne zmiany były naprawdę subtelne ale po kilku nazbierała się "masa krytyczna" która przeważyła w sposób istotny o brzmieniu. To zszycie co jest obecnie wydaje się być najlepsze z możliwych.

Ta koncepcja zwrotnicy zostanie też wykorzystana w najnowszej odsłonie Zephyra oraz Zephyro pochodnych kolumnach ;-). Taką samą koncepcje ma też już w swoich nowych kolumnach Maciek (Kukawa).

Co do beryla to jest to śmiało można go traktować jako tweeter ostateczny, koniec poszukiwań i zmian. Trudno o coś wyraźnie lepszego.

 

Barwowo te kolumny zagrały niemal wszystko tak że się chciało słuchać i słuchać i słuchać. Miałem wpaść na godzinę, pozwoliłem sobie cztery...

 

To chyba najlepsza rekomendacja :D.

 

Wiem też już o co chodzi Yoshiemu mówiąc że do Rocka to : Beryl, MR i ...rewelator 22cm... o tak, to może urywać jaja, ale obiektywnie to chyba nie z tą lampa... może z gm70, albo z diablami w Push Pulu..

 

Taka konstrukcja już powstała na zamówienie, jak jesteś zainteresowany opinią to porozmawiaj z Kukawą :-)

 

 

Oceniając sam Bass - Tu chyba wychodzi maniera Yoshiego, związana zapewne na pewien Be-hap że nie wiadomo gdzie i w jakiej akustyka będą kolumny i to strojenie mocno przypominało mi strojenie z Zephyrow na SB23 na kreche.

Ja bym chyba bardziej wolał strojenie na "kolano" na podbicie średniego basu, kosztem zejścia, na tzw Kisiela(oglądając wykresy z jego redakcyjnych opisow) - pobawil się portem b-r, skrócił rurkę, zwiększył kompensacja BS o 1-2db, rozsunal kolumny szerzej i bardziej do tylu, dotlumil trochę pokój...

 

Generalnie zagadnienie basu jest czymś o czym można dyskutować godzinami i nie dojść do kompromisu. Napiszę kilka słów na ten temat ale jak kogoś interesują technikalia i moje przemyślenia nieco natury audio-filozoficznej to może dalej przeczytać.

 

Kolumny Tomka strojone są liniowo i mają pełną kompensację baffle stepu, mierzoną w warunkach komory bezechowej gdzie nie ma efektu room gain oraz błędów wynikających z metod pośredniego pomiaru i składania charakterystyki z kawałków. Takie składanie ch-ki jest widoczne na pomiarach Kisiela w magazynie Audio i sugerowałbym brać ten pomiar z dużą rezerwą. Oni mierzą to w jakimś zwykłym pokoju metodą bramkowania pomiaru krótką bramką i mają przebieg onaxis a następnie mierzą bas w polu bliskim i to ze sobą sklejają. Złożenie prawidłowo pomiaru nearfield oraz onaxis jest dość problematyczne i łatwo to po prostu źle zrobić. Przykładowo przy takiej sklejce najpierw należałoby wykonać symulację przebiegu baffle step mierzonej kolumny którą to symulacją modyfikuje się przebieg pola bliskiego a dopiero wtedy nakłada ten przebieg na przebieg onaxis i dokonuje połączenia w zakresie ok 500Hz. Myślicie, że ktoś tam wprowadza dane kolumny i wykonuje jakieś symulacje?

 

Dodatkowo jak się pomiar nearfield rozdziela na pomiar głośnika i bass reflexu to dokłada się dodatkowe błędy związane z nieprawidłowym sumowanie promieniowania portu i głośnika. Nie twierdzę, że pan Kisiel robi to źle. Po prostu ta metoda uzyskiwania ch-ki całego pasma jest bardzo ułomna i kombinatoryka jaką trzeba uprawiać przy składaniu tego wykresu powoduje że jest dużo źródeł błędu które potem zafałszowują obraz sytuacji. Dlatego w ich pomiarach większość kolumn ma nienaturalnie wybity bas ponad pasmo i zwykle z podbiciem wyższego zakresu basu. To nie wynika z faktu że te mierzone kolumny takie są ale z ułomnej metody pomiarowej!

 

Komora w której my mierzymy ma takie możliwości pomiarowe, że można złapać bezproblemowo cały zakres częstotliwości w zasadzie od 0Hz. Nie musimy niczego kombinować i składać, mamy pełen obraz sytuacji po 1 pomiarze i co najważniejsze jest to pomiar wiarygodny.

 

Sugestia o której wspomniałeś że wymagałyby dekompensowania wynika po prostu z odsłuchu a na niego rzutuje wiele więcej czynników niż tylko kolumny. Skoro kolumny w warunkach idealnych są liniowe to w warunkach pokoju występuje już pewien room gain, nawet jak są daleko od ścian bo jest podłoga która już trochę dodaje. Ściany też im bliżej tym bardziej..

Pytanie dlaczego miałeś odczucie, ze należałoby dokompepnsować baffle step.. jest już pytaniem na które można odpowiedzieć na dwa zasadnicze sposoby.

Po pierwsze wpływ akustyki pomieszczenia. To rzecz o której często się zapomina ale jest istotna. Niekiedy powstają zwyczajnie dziury na basie w wyniku modów rezonansowych pokoju (również powstają podbicia) co wypacza brzmienie i daje fałszywy obraz. Z tym trudno walczyć bo zwykle pokój mamy jaki mamy a prawidłowe ustawienie zwykle jest realizowane metodą prób i błędów.

Druga sprawa to moja taka obserwacja ogólna, że skoro mamy liniową kolumnę w warunkach komory, room gain podbijający bas i nadal odczucie niedosytu to.. czy po prostu ludzie lubią inny bas niż jest w rzeczywistości ;-) . Mam nieodparte wrażenie że dużo ludzi chce mieć więcej basu niż jest go faktycznie w nagraniu i stąd się to bierze. Jest to pewna nauka na przyszłość ale też refleksja do czego tak na prawdę dążymy.

 

Co do celowego strojenia bass reflexu wyżej to akurat jestem zdania, że to się zwykle nie sprawdza. Efekt jest ale nie do końca taki jak powinien. Bas dostaje energii na wyższych zakresach ale również wchodzi wg moich odczuć w manierę męczącego i jednostajnego. Wielokrotnie próbowałem wyżej zestrajać bas reflexy aby dodać charakteru na zakresie wyższego basu i za każdym razem mi się to nie sprawdzało. Nie wykluczam, że rzutują tu mocno moje upodobania co do charakteru brzmienia i ktoś może stwierdzić że właśnie czegoś takiego potrzebuje. Mi akurat to wydaje się być nietrafione bo ten bas nie idzie w kierunku zmiany o jakiej myślimy że pójdzie.

 

Pozdro dla wytrwałych jak ktoś tutaj dotarł ;-)

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Ktoś z Waszych klientów mieszka w Warszawie i okolicy nawet dalszej ?

Interesują mnie Wasze topowe produkty, nawet na zamówienie. Cały czas nie dokonałem zakupu, a już trochę nie wiem co dalej.

ART Deco 15, Dynaudio C2, FS Accordo. MIeszakna średnicy i góry tych trzech + przyjemny bas, ale w miarę zróżnicowany, nie taki suchy jaj w Deco z 26cm papierowego Seasa.

Do zagrania z lampą na kt150, 90w w klasie A.

Chętnie wpadnę z dobrym winem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maciek skoro przesłuchałeś już tyle kolumn i ciągle szukasz dalej, to może coś jest nie tak w reszcie toru?

Nie chce tu tworzyć offa, ale jeśli już to wzmak. Resztę wymieniłalem, mieszałem. Pewne cechy niepożądane pozostają.

Wzmaka nie zmienię raczej jeszcze chwilę. Za duża strata by była:(

Mam mieć zaraz jest DAC do odsłuchu, zobaczymy jak ART zareagują. Ale po wizycie u kumpla, który ma Arcady 3,5 w Deco bas przestaje istnieć. A znów Arcady 3.5 nie zagrały u mnie zupełnie:(

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu tworzyć offa, ale jeśli już to wzmak. Resztę wymieniłalem, mieszałem. Pewne cechy niepożądane pozostają.

Wzmaka nie zmienię raczej jeszcze chwilę. Za duża strata by była:(

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

....jeżeli wzmacniacz nie pasuje to cokolwiek będziesz próbował zmienić/poprawić zawsze będzie coś nie tak....

dlatego proponuję sprawdzić inny wzmacniacz (tranzystorowy) i w razie zadowolenia z dzwieku

....pogodzić się ze stratą finansową....no trudno czasami tak bywa...pamiętam że byłeś zadowolony z Electrocompanieta

może to jest odpowiedni wzmacniacz dla Ciebie?...naprawdę szkoda się mordować z taką sytuacją....

 

....jakie elementy brzmienia u Ciebie nie ''grają'' lub inaczej co kulej lub co chciałbyś poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, popełniłeś błąd kupując Jadisa..... gdy jeden element nawet ten najmniej istotny nie współgra z całością to może być problem

a co dopiero mówić gdy wzmacniacz nie spełnia oczekiwań(podstawowy element)....żeby nie było że jestem taki mądry....

kiedyś miałem Accu e560 + dp78 + Dynaudio S25...i wyobraz sobie że kable miałem droższe od tego zestawienia ;-)

o ile Ty popełniłeś błąd to w moim przypadku była to głupota ...(ale przynajmniej teraz mogę coś o kablach powiedzieć) ;-)

 

gość co kupił ode mnie Dynaudio miał bardzo ale to bardzo słabą elektronikę i S25se miały być tym antidotum na wszelkie bolączki

powiedziałem wtedy gościowi że popełnia błąd kupując Dynaudio...po roku zadzwonił do mnie i przyznał mi rację(S25 poszły na sprzedaż)

 

podobnie jest u Ciebie....kolumny nie przykryją tego co nie podoba się w Jadisie...mogą jakoś delikatnie zakamuflować

ale Ty będziesz zawsze to słyszał....i zamiast czerpać radość z muzyki będzie u Ciebie rosła frustracja

 

...jeszcze raz powtarzam....nie złożysz systemu gdy w pełni nie będziesz zadowolony ze wzmacniacza, kolumn, Cd itd.

..możesz być na mnie zły a nawet wk***ić się no trudno...ale taka jest prawda...od samego początku nie byłeś zadowolony z Jadisa

więc nie brnij w to dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne spostrzeżenie, większość z nas to przechodziła, najlepiej pozbyć się jak najszybciej niechcianego elementu toru, po co się męczyć, na dodatek można właśnie zaoszczędzić coś niecoś straconej kasy(mowa o nowym sprzęcie) przy szybkiej sprzedaży, bo jak wiadomo im starsze tym tańsze:)

....oczywiście że tak....w takim przypadku za cholerę nie złożysz systemu...a gdzie przyjemność ze słuchania muzyki

nawet sugestie odnośnie akustyki mijają się z celem...wiadomo że poprawi ale....

jakbym w salonie hifi usłyszał od sprzedawcy ,, ten wzmacniacz dopiero się panu spodoba gdy zostanie zrobiona akustyka" ;-)

..........to musi grać/pasować od samego początku....nie ma wyjścia...akustyka jeszcze poprawi i będzie z pewnością lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....oczywiście że tak....w takim przypadku za cholerę nie złożysz systemu...a gdzie przyjemność ze słuchania muzyki

nawet sugestie odnośnie akustyki mijają się z celem...wiadomo że poprawi ale....

jakbym w salonie hifi usłyszał od sprzedawcy ,, ten wzmacniacz dopiero się panu spodoba gdy zostanie zrobiona akustyka" ;-)

..........to musi grać/pasować od samego początku....nie ma wyjścia...akustyka jeszcze poprawi i będzie z pewnością lepiej ...

 

Absolutnie się nie obrażam, nie jestem zły. Mam pełną świadomość swoich wyborów i ich konsekwencji, tego, że może nie są idealne.

Ale to są moje pierwsze tego rodzaju zakupy i błędy muszą być. Jadisa kupowałem z myślą, że nigdy nic lepszego, a na pewno droższego sobie nie zafunduję, bo tak i już.

W poszukiwaniach możliwe, że zabrnąłem w uliczkę zbytniej jasności systemu, może nawet analityczności, bo ART, czy Accordo są fajne w tym. Ale po posłuchaniu właśnie C2 z Ayonem Crossfire, czy Arkad 3,5 o dziwo z all in one Electocompanieta to tam po prostu był relaks i już. Sexapil w dźwięku, eteryczność, delikatna miękkość na na basie, ale bez żądnego buczenia.

NIestety u mnie C2 zagrały za dużym dźwiękiem vs salon. NIe rozumiem dlaczego, ale było przytłaczająco.

Mirku, może kiedyś mógłbym do Ciebie wpaść, posłuchać 40.2, bo mam pomysł by do nich wrócić na bazie tego co napisałem wyżej. A audio systemie w ogóle mi się nie podobały, a grały z Cary za 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie obrażam, nie jestem zły. Mam pełną świadomość swoich wyborów i ich konsekwencji, tego, że może nie są idealne.

Ale to są moje pierwsze tego rodzaju zakupy i błędy muszą być. Jadisa kupowałem z myślą, że nigdy nic lepszego, a na pewno droższego sobie nie zafunduję, bo tak i już.

W poszukiwaniach możliwe, że zabrnąłem w uliczkę zbytniej jasności systemu, może nawet analityczności, bo ART, czy Accordo są fajne w tym. Ale po posłuchaniu właśnie C2 z Ayonem Crossfire, czy Arkad 3,5 o dziwo z all in one Electocompanieta to tam po prostu był relaks i już. Sexapil w dźwięku, eteryczność, delikatna miękkość na na basie, ale bez żądnego buczenia.

NIestety u mnie C2 zagrały za dużym dźwiękiem vs salon. NIe rozumiem dlaczego, ale było przytłaczająco.

Mirku, może kiedyś mógłbym do Ciebie wpaść, posłuchać 40.2, bo mam pomysł by do nich wrócić na bazie tego co napisałem wyżej. A audio systemie w ogóle mi się nie podobały, a grały z Cary za 100k.

Maciek, mamy ten sam wzmacniacz ale jak bardzo różne opinie...z pewnością mam tą przewagę że gram na CD Jadisa

między tymi urządzeniami jest pełna synergia....kiedyś do CD wstawiłem (tak z ciekawości) lampy RCA clear top

ta zmiana dała mi pewną jasność brzmienia której nie lubię...dlatego szybko zmieniłem na Raytheony...

jeżeli w Audio Systemie z tak drogą elektroniką m40.2 w ogóle się Tobie nie spodobały to nie ma żadnych szans aby moje

m40.2 wywołały u Ciebie zachwyt....może jak przejdę na m40.2 Anniversary to łaskawszym okiem na nie spojrzysz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, mamy ten sam wzmacniacz ale jak bardzo różne opinie...z pewnością mam tą przewagę że gram na CD Jadisa

między tymi urządzeniami jest pełna synergia....kiedyś do CD wstawiłem (tak z ciekawości) lampy RCA clear top

ta zmiana dała mi pewną jasność brzmienia której nie lubię...dlatego szybko zmieniłem na Raytheony...

jeżeli w Audio Systemie z tak drogą elektroniką m40.2 w ogóle się Tobie nie spodobały to nie ma żadnych szans aby moje

m40.2 wywołały u Ciebie zachwyt....może jak przejdę na m40.2 Anniversary to łaskawszym okiem na nie spojrzysz ;-)

Ale tam nie grały z lampą KT.

Mam jeszcze w planach wizytę w Soundclub i odsłuch DeVore.

Mirek, ja po prostu u siebie zawsze miałem kolumny odbiegające prezentacją od Twoich, może stąd te różnice.

Ja Jadisa nie oceniam źle. W końcu go kupiłem pośród kilku innych. Aw180 wspominam bardzo dobrze.

No nic szukam dalej, mam propozycje różne. Będę też miał lada moment daca za ok 50k więc tutaj zobaczę, gdzie jest granica.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie możesz być tylko człowiekiem małej wiary. Bingant zrobi Ci takie kolumny, że z wdzięczności nie będziesz wiedział gdzie go całować :)

Roxy

A Ty chyba miałeś kolumny YB ? Nie podobały się ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy, mam rozumieć, czy Ty nie wierzysz w sensowność zakupu takich kolumn ?

 

Nic takiego nie miałem na myśli. Robert to prawdziwy Mistrz i wszystkie kolumny jakie od niego miałem zawsze były wykonane na najwyższym poziomie. Akurat były to wersje "custom" więc jeśli chodzi o dobór głośników i ich konfiguracja, to w zasadzie zależało jednie od mojej fantazji, a od Roberta nigdy nie usłyszałem, że coś jest niemożliwe do wykonania. Moje "niewinne złośliwości" mogą jedynie wynikać z faktu, że bywają okresy w który kontakt z Robertem jest "bardzo utrudniony" i fakt, że publicznie Cię zaprasza jest czymś wyjątkowym :) Zresztą on o mnie nie takie rzeczy na forum pisał, tak więc nie może mi mieć niczego za złe :)

 

Roxy

A Ty chyba miałeś kolumny YB ? Nie podobały się ?

 

Ma je teraz mój siostrzeniec. Czasem myślę czy by ich nie "odzyskać", bo mam inną elektronikę i mogą inaczej teraz z nimi zagrać. Z Krellem jakiego miałem się te dwa Seasy na basie nie zgrywały. Ale u mojego siostrzeńca grają wyśmienicie. Chłopak załapał muzycznego bakcyla i codzienni słucha kilka godzin rocka i metalu z vinyli :) Plików i CD wcale nie uznaje.

 

A czego Roxy nie miał:) co parę miesięcy zmiana sprzętu, ciekawe na czym skończy:) może do YB wróci?

 

Jednak lampowych monobloków się jeszcze i Luminów nie dorobiłem. Bieda, nie to u Ciebie miliony :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, popełniłeś błąd kupując Jadisa..... gdy jeden element nawet ten najmniej istotny nie współgra z całością to może być problem

a co dopiero mówić gdy wzmacniacz nie spełnia oczekiwań(podstawowy element)....żeby nie było że jestem taki mądry....

kiedyś miałem Accu e560 + dp78 + Dynaudio S25...i wyobraz sobie że kable miałem droższe od tego zestawienia ;-)

o ile Ty popełniłeś błąd to w moim przypadku była to głupota ...(ale przynajmniej teraz mogę coś o kablach powiedzieć) ;-)

 

gość co kupił ode mnie Dynaudio miał bardzo ale to bardzo słabą elektronikę i S25se miały być tym antidotum na wszelkie bolączki

powiedziałem wtedy gościowi że popełnia błąd kupując Dynaudio...po roku zadzwonił do mnie i przyznał mi rację(S25 poszły na sprzedaż)

 

podobnie jest u Ciebie....kolumny nie przykryją tego co nie podoba się w Jadisie...mogą jakoś delikatnie zakamuflować

ale Ty będziesz zawsze to słyszał....i zamiast czerpać radość z muzyki będzie u Ciebie rosła frustracja

 

...jeszcze raz powtarzam....nie złożysz systemu gdy w pełni nie będziesz zadowolony ze wzmacniacza, kolumn, Cd itd.

..możesz być na mnie zły a nawet wk***ić się no trudno...ale taka jest prawda...od samego początku nie byłeś zadowolony z Jadisa

więc nie brnij w to dalej....

Ale to Mirek święta prawda. Nie można w tym iść droga na skróty. Można czasem coś zakamuflowac ale świadomość że jest ciągle nie tak jak byśmy chcieli nie da nam spokoju a to potrafi odebrać przyjemność słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert ;)

 

 

Powiem tylko tyle, że jeżei ktoś ma ochotę na zefira to polecam dozbierać, poczekać i kupić Phoenixa (albo coś na SS iluminatorze na średnicy + beryl) bo rożnica na prawdę spora. Przezacne wokale, giary i instrumenty akustyczne. Kolumny mają powalającą jakość, barwę oraz wybrzmienia. Bardzo udany odsłuch, jeszcze raz dzięki :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny byłyby obecnie do posłuchania? Phoenix'a też można posłuchać? Na stronie nie jest wymieniony jako dostępny do odsłuchu. Przymierzam się do wycieczki na początku września.

 

Sharq, Zonda, monitor 3 drożny i była kolumna na zamówienie z berylem na górze, iluminatorem na srednicy oraz 2x niskotonowy juz nie pamiętam ale też wysoka półka - troche podoba do phoenixa

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.