Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich sympatyków YB:)

mam do sprzedania ich indywidualny projekt prawie nowe - mam je od czerwca . Konstrukcja a la Sharq o nazwie HURACAN ale trójdrożna na lepszych przetwornikach . Klasowe granie ! No cóż kiedy na człowieka spadają czasami nieciekawe nowiny, na szczęście to tylko finanse :((. Zmuszony jestem je sprzedać . Odsłuch możliwy okolice Puław/Lubelskie . Na wszelkie pytania odpowiem w prywatnej korespondencji . Poniżej link do aukcji na OLX.

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-yb-huracan-CID99-IDwRIUL.html

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich sympatyków YB:)

mam do sprzedania ich indywidualny projekt prawie nowe - mam je od czerwca . Konstrukcja a la Sharq o nazwie HURACAN ale trójdrożna na lepszych przetwornikach . Klasowe granie ! No cóż kiedy na człowieka spadają czasami nieciekawe nowiny, na szczęście to tylko finanse :((. Zmuszony jestem je sprzedać . Odsłuch możliwy okolice Puław/Lubelskie . Na wszelkie pytania odpowiem w prywatnej korespondencji . Poniżej link do aukcji na OLX.

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-yb-huracan-CID99-IDwRIUL.html

 

Ciekawe kolumny i niezłe malowanie :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich sympatyków YB:)

mam do sprzedania ich indywidualny projekt prawie nowe - mam je od czerwca . Konstrukcja a la Sharq o nazwie HURACAN ale trójdrożna na lepszych przetwornikach . Klasowe granie ! No cóż kiedy na człowieka spadają czasami nieciekawe nowiny, na szczęście to tylko finanse :((. Zmuszony jestem je sprzedać . Odsłuch możliwy okolice Puław/Lubelskie . Na wszelkie pytania odpowiem w prywatnej korespondencji . Poniżej link do aukcji na OLX.

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-yb-huracan-CID99-IDwRIUL.html

 

Moim zdaniem w nazwie powinieneś wrzucić YB Audio.

Ciężko je znaleźć po samej nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt się nie pyta to odpowiem. ;) jak grają YB Huracan?

Spore rozmiar, kolumny trojdrożne tak więc dźwięk jest duży ale w żadnym wypadku przytłaczajacy. Bardzo równe wszystkie zakresy, nic nie wychodzi przed szereg. Bas konkretny z lekkim naciskiem na średni jego zakres - tak chciałem. Dzięki temu podkreca rytm. Rożnicuje się wraz z nagraniami. Czasami w tle, czasami uderza wprost. Na pewno się nie snuje ale i nie wywołuje uczucia zmęczenia nadmiarem i masą. Średnie i wysokie a tu ciekawostka ;). Bardzo ciężko rozdzielić te zakresy i analizować co i jak. Ten duet od SB Acustic tak gra. Niesamowita spójność grania, płynność nie potrafię znaleźć dokładnych określeń.. Średnica prezentuje znakomita barwę, góra ja uzupełnia ale o dziwo nie jest to ciemne granie. Kiedy trzeba góra też potrafi przyciać po uszach. Znakomita czytelność sceny., separacja wszystkich źródeł, dźwięków. Kolumny nie graj do przodu. Ład i porządek. Podsumowując słucha się ich relaksacyjnie, długo i bez zmęczenia. Bardzo przybliżają nas do dźwięku live.

Jeśli miałbym w jakiś sposób określić je jednym, dwoma słowami. To powiedziałbym bym : równe, bardzo spójne, bez tanich efektów granie.

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz ja trudzilem się żeby opisac charakter grania tych kolumn i okazało się, że Ty bardzo dobrze je znasz I wiesz ze są podobne do wielu innych. Proszę o coś bardziej twórczego ;)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen uznania dla Twojego trudu. Bardzo ładnie to zrobiłeś. I nie mam nic przeciwko YB. Natomiast Twoje podsumowanie w kilku słowach określa nie tylko Twoje kolumny ale szereg innych... I tylko w tym kontekście był mój wpis

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen uznania dla Twojego trudu. Bardzo ładnie to zrobiłeś. I nie mam nic przeciwko YB. Natomiast Twoje podsumowanie w kilku słowach określa nie tylko Twoje kolumny ale szereg innych... I tylko w tym kontekście był mój wpis

 

Nie mam dużego odsłuchania z wieloma kolumnami. Taki ze mnie audiofil podróżnik po znajmkach I wyspach salonów jak... Nie dokończę. ☺️. Brzmienie determinuje też oczywiście set w jakim się słucha, jego charakter i potencjał. Jak każdy ja swój znam najlepiej. Mogę jedynie zrobić porównanie YB Huracan do Pylonów Diamondów 28 ponieważ takie kolumny miałem/mam u siebie długo. Będzie dość krótko. Nie napisze ze dzieli je przepaść bo tak nie jest. No może w jednym dość istotnym aspekcie tj barwie średnicy i czytelności sceny oczywiście na korzyść YB. Pylony graj zdecydowanie bardziej skrajami pasma, są efektowne, momentami potrafią być nawet bardzo agresywne i ostre (patrz mój system na czym gram w stopce). YB Huracan słuchanie po Pylonach wprowadzają do odsłuchu porządek, I wspomnianą plastykę i czytelność obrazu. Dużo bardziej potrafią czarować aniżeli atakować. Chociaż kiedy odkręce Roksana a on potrafi ruszyć kolumny to zabrzmią monumentalnie, dosadnie z potężnym wykopem. YB wciągają, przykuwają uwagę i nie męcza nawet kiedy jest długo słuchamy live.

 

Ps. Ogłoszenie sprzedaży będzie jeszcze do niedzieli. Potem będzie zdjęte

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam ze roksan nawet nie rozbujal odpowiednio 2 revelatorow. Zmien piec to zobaczysz jakie bestie w domu trzymasz :)

Tak to budżetowy wzmacniacz ale ma te swoje 140 W I uwierz mi nie tylko na papierze

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje że właśnie dobiłem do tej granicy około 300 h. Dźwięk stał się swobodniejszy, głównie bas. Operuje szybciej, schodzi niżej. Na średnicy i górze nie ma już wyraźnych zmian.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pyta, lub wszyscy spia na wakacjach ?

 

To ja Wam odpisze ;

 

 

Jak gra Beryl?

 

Z moja lampa i Marantzem w austyce Tomka gra jak połączenie barwy i nasycenia Morela , konturu ostrości i precyzji Scen Speka oraz lotnosci, wybrzmienia i napowietrzenia Wstęgi.

 

Gra tak że warto dac za Niego te pieniądze, że warto zbierać na Niego cały rok.

 

W połączeniu z MR16 z pod ręki Yoshiego gra tak jakby od 300hz grał jeden głośnik.

 

Czasem wyższa średnica była ciut uwypuklona (względem moich Infinity R60) i czasem w tych kolumnach że zdjalbym z 1 do 2 dbl skuteczności z sekcji Mid/High (zwiększył kompensacja BS ) Ale to tylko pod wlasne preferencje. Możliwe że to ten ok 30m pokój, który ma dość dużo poglosu podkreśla ten zakres.

 

Zasugerowalem Tomkowi, by pobawil się kolumnami, zamienił je miejscami, rozsunał jeszcze szerzej, spróbował cofnąć bardziej w rogi wykorzystując efekt Room Gain.

 

Bass z Revelatorow 18 W połączeniu z moją lampa ani na trochę nie zgubił się, nie tracił rytmu szybkości czy barwy. W porównaniu z tranzystorem Tomka był po prostu mniej kopiący, było mniej uderzenia i punchu, taki trochę amatorski bokser vs zawodowiec - jeżeli np cyfrowe monoblocki Audiomatusa czy inne elektrownie mogą zagrać jeszcze lepiej na basie to szacun.

 

Z tym że Wg mojej oceny każdy następny aspekt tranzystora Tomka w zakresie od 300hz w górę odstawal od lampowej Triody.

 

Nie wiem ile trzeba dac za takie nowego trana by zagrał jak ta lampa bez wad lampy Ale myślę że w zakresie cenowym do 5 tyś będzie ciężko (mówię o nowym z półki )

 

Ja po raz kolejny powtorze-wole mieć ułomności na basie lub szukać innych wooferow ale z tej lampy nie zrezygnuje.

 

Barwowo te kolumny zagrały niemal wszystko tak że się chciało słuchać i słuchać i słuchać. Miałem wpaść na godzinę, pozwoliłem sobie cztery...

 

Całościowo klasę wyżej od Zephyrow.

 

Oceniając sam Bass - Tu chyba wychodzi maniera Yoshiego, związana zapewne na pewien Be-hap że nie wiadomo gdzie i w jakiej akustyka będą kolumny i to strojenie mocno przypominało mi strojenie z Zephyrow na SB23 na kreche.

Ja bym chyba bardziej wolał strojenie na "kolano" na podbicie średniego basu, kosztem zejścia, na tzw Kisiela(oglądając wykresy z jego redakcyjnych opisow) - pobawil się portem b-r, skrócił rurkę, zwiększył kompensacja BS o 1-2db, rozsunal kolumny szerzej i bardziej do tylu, dotlumil trochę pokój...

 

I może być MIAZGA na długie lata.

 

Rewelatory 18 , 2x na stronę spokojnie dają sobie rade w 30m2.

Myślę, coś czuję że 2xMW19 na stronę też było by ekstra (z MR i Berylem) dodatkowo SPL by był wyższy, chociaż z tą lampa naprawdę grało bardzo głośno.

 

 

W pewnym momencie miałem gęsią skórkę i po prostu śmiałem się sam do siebie :)

 

Wiem też już o co chodzi Yoshiemu mówiąc że do Rocka to : Beryl, MR i ...rewelator 22cm... o tak, to może urywać jaja, ale obiektywnie to chyba nie z tą lampa... może z gm70, albo z diablami w Push Pulu..

 

To chyba tyle tak na szybko ...

 

Tak jeszcze jedna rzecz :

 

Np. perkusja i werbel na Acid Drinkers chodzi i stuka bardzo wyraźnie, oj taak. Ale nie męczy nie wybija się. Bez problemu ja słychać i można śledzić, z tym że jak chcesz wyniknąć w inny podzakres muzyki, w inny instrument to nie ma problemu, by za chwilę oddać się słuchaniu całości nagrania, po prostu odplynac...

 

Takie to kolumny, grają równo, muzykalnie Ale jak chcesz to bez problemu analityczne i wciągająca- oo prostu dają możliwość sluchaczowi by ten sam we własnej głowie nastąpił się albo na analizę, albo na całościowy odbiór.

 

No i stolarka. Pierwy sort:)

 

Kable jakby kogos to interesowało to głosnikowy biała Jantzen5N za 12 zł za MB.

Interkonekt 50cm Srebrny z Allegro kupiony kiedyś za 80zł - dzielnie sie broni.

Zasilające to komputerowy od drukarki plus. Listwa sieciowa Chinczyk z Obi :)

 

Mzyka której słuchaliśmyy.

Od lewej od góry, w takiej kolejności

 

post-32052-0-97364800-1533704332_thumb.jpg

 

i zdjecia pokoju :

 

post-32052-0-41508400-1533704471_thumb.jpgpost-32052-0-45022900-1533704488_thumb.jpgpost-32052-0-92707400-1533704499_thumb.jpgpost-32052-0-67572600-1533704508_thumb.jpgpost-32052-0-40432000-1533704533_thumb.jpgpost-32052-0-13581700-1533704544_thumb.jpg

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica , a słuchaliście Pylonów ?

 

Nie było takiej potrzeby ;). ☺️

 

Dziękuję Jacek za chwilę spędzone przy muzyce i bardzo wnikliwy opis. Ja osobiście skupiłem się słuchaniu, słuchaniu ☺️. To co robię na codzień. Było pięknie.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.