Skocz do zawartości
IGNORED

Słów kilka o wzmacniaczu Kruger&Matz A50


bbobii

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem sprawdzenia możliwości wzmacniacza zintegrowanego Kruger&Matz A50. Dzięki uprzejmości pewnej osobie miałem taką sposobność.

 

Wzmacniacz A50 wyglądem nie wyróżnia się niczym szczególnym pośród innych producentów tego sprzętu. Wymiary szerokość standardowa 435mm wysokość 72mm razem z nóżkami, głębokość 242mm, a razem z gniazdami głośnikowymi oraz gałką głośności 284mm waga 6,2 kg. Od lewej mamy włącznik ON/OFF typu stendby podświetlony wokół niebieską diodą świecącą przez cały czas, zmienia się tylko intensywność świecenia. Pod nim znajduje się gniazdo słuchawkowe JACK 6,3. Dalej czujnik podczerwieni następnie selektor wejść (przełącznik impulsowy dwu stopniowy – pojedynczy byłby lepszy) za nim jest 6 diod wskazujących wybrane wejście. Te same diody służą jako wskaźnik wzmocnienia podczas regulacji głośności. Najwyżej umieszczona dioda wskazuje trzy stany wejść cyfrowych. Kolor zielony coaxial, pomarańczowy optyczne, czerwony Bluetooth. Za diodami znajduje się gałka głośności na przełączniku impulsowym. I dalej włącznik direct odłączający regulację tonów niskich oraz wysokich. W instrukcji obsługi jest napisane, iż odłącza również balance w praktyce tego nie robi. Dalej znajduje się regulacja balance, tonów niskich oraz wysokich. Następnie LINE IN realizowane przez JACK 3,5.

Z tyłu mamy wejścia analogowe Phono, CD, Blu-Ray/DVD, Tuner, wyjście REC OUT, gniazdo subwoofera. Port USB, terminale głośnikowe dla jednej pary kolumn, wejście cyfrowe optyczne, Coaxial, gniazdo zewnętrznego modułu Bluetooth w zestawie. USB serwisowe, przełącznik zasilania 115V/230V z mechanicznym zabezpieczeniem przed przypadkowym przełączeniem, gniazdo zasilania. W zestawie jest też przewód zasilający oraz nie wielkich rozmiarów pilot zdalnego sterowania wraz z bateriami oraz bardzo skromna instrukcja obsługi w 4 językach.

 

O budowie wewnętrznej wzmacniacza nie mogę wiele napisać ponieważ producent nie udostępnia żadnych zdjęć wnętrza wzmacniacza lub schematu. Nie udostępnia też informacji jaki został zastosowany przetwornik C\A wiem tylko że 24 bit/192kHz. Wielka szkoda bo to dość istotne informacje, które mogłyby przyczynić się do większego zainteresowania wzmacniaczem. Jest jeden transformator z wieloma odczepami. Wielce prawdopodobne jest iż zasilanie układu cyfrowego oraz analogowego jest realizowane na osobnych liniach zasilających. Dwie końcówki mocy zbudowane na parze tranzystorów 2SA1962 i 2SC5242 na kanał z osobnymi liniami zasilającymi z kondensatorami SAMXON 6800uF/50V.

 

A zatem czy niedrogi wzmacniacz ma prawo dobrze zagrać, zaproponować w miarę przyzwoity dźwięk, zaoferować odpowiednią harmonię i proporcję brzmienia? Po uruchomieniu wzmacniacza i przyłączeniu doń kolumn odpowiedź staje się prosta – może. Okazuje się, że wzmacniacz jest tak ustawiony, by dźwięk był nie tylko mocny i energetyczny, ale również dobrze wysycony tonalnie, żywy i bogaty, plastyczny. Wzmacniacz ładnie organizuje przestrzeń, ta jest szeroka, a także dość głęboka. Instrumenty brzmią przekonująco i masywnie, mają dobre wypełnienie i doskonałą symetrię. Do tego są dźwięczne, a równolegle nie agresywne. Mimo że jednostką napędową jest przecież tani wzmacniacz, a nie rasowy, to przekaz jest bliższy zaawansowanej amplifikacji stereofonicznej niż kinowej. Atutem A50 jest jego swoboda i łatwość operowania dźwiękiem, a także lekkość brzmienia podparta dużą energią. Takie cechy wydawałyby się niemożliwe do uzyskania w sprzęcie budżetowym, a jednak. Dodatkowymi zaletami są miękkość brzmienia, jego gładkość, a także ciepło, które sprawia, że każdy gatunek muzyki brzmi przekonująco i namacalnie, a jednocześnie łagodnie i przyjemnie dla uszu. Nie ma mowy o jakichś przykrych wy ostrzeniach, czy szklistości, brzmienie jest żwawe i efektywne. Z kolei strony ujemne, to pewne niedociągnięcia w precyzyjnej rozdzielczości, czy głębszej analizie dźwięku. Najmniejsze detale nieco zachodzą na siebie, nie są tak doskonale widoczne jak w droższych wzmacniaczach, a najmniejsze niuanse nie istnieją, nie słychać ich. Niemniej zdrowy ogół dźwięku rekompensuje te niedoskonałości i nie ma się poczucia niedosytu. Satysfakcja z odsłuchów jest wysoka i to pomimo oczywistych kompromisów brzmieniowych.

Cena jest dobrze skalkulowana ok 850 zł. i wzmacniacz może konkurować z droższymi urządzeniami tego typu do kwoty 1400 zł. Po wyżej tej kwoty można kupić bardzo dobry amplituner ONKYO TX-8130.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba szrot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakby to przeczytali w HiFichoice byłoby bardziej poważnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem to coś z kolumnami k&m w sklepie w galerii modo w stolicy. Wygląda fajnie, ale jak podejdziesz i się przyjrzysz to już słabiutko. A dźwięk tego zestawu również pozostawia wiele do życzenia.Nie wiem jak z innymi kolumnami, ale niby te dedykowane od tego samego producenta i kupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniot? Szrot? Reklama! Zglosi ktos? Ja na andku nie mam przycisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zglosi ktos?

Zglosilem.... twojego posta!

 

Pewnie jakby to przeczytali w HiFichoice byłoby bardziej poważnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Wzmacniacz marki Krüger&Matz dysponuje również wydajnym transformatorem toroidalnym, dzięki czemu może współpracować z kolumnami o impedancji znamionowej 4Ω."

Takie brednie to faktycznie, tylko ogrodnik albo jakis inny rolas moze pisac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma dobrą wydajność bez żadnego problemu napędził 180W 4Ω Magnaty, z którym Yamaha R-N602 nie mogła sobie poradzić. Jakość dźwięku z Krüger&Matz dorównuje NAD C-350.

Słyszałem to coś z kolumnami k&m w sklepie w galerii modo w stolicy. Wygląda fajnie, ale jak podejdziesz i się przyjrzysz to już słabiutko. A dźwięk tego zestawu również pozostawia wiele do życzenia.Nie wiem jak z innymi kolumnami, ale niby te dedykowane od tego samego producenta i kupa.

Tak kolumny tego producenta, póki co to straszne gnioty. Nie nadają się nawet do stodoły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K&M to marka, nie producent. Właściciel zamawia towar od firm, które na wyrobach sprzedawanych pod różnymi szyldami drukują ich znaczki. Nie znaczy to jednak, że to chłam i tandeta, bo spośród sprzętu dostępnego w ofercie OEM wybierają pod swój znaczek wyroby raczej ciekawe i stosunkowo porządne. Miałem okazję niedawno oglądać i pobieżnie posłuchać dwuczęściowej miniwieży w złotawym kolorze z ukrytym czytnikiem płyt i zgrabnymi kolumienkami z częściowo wysuniętym tweeterem. Jakość wykonania nie przedstawiała nic do zarzucenia, dźwięk ok. Obok stały w.wym. wzmacniacz i amplituner kd oraz gramofon z wkładką AT, ale to był chyba nietrafiony zakup K&M, bo w przypadku ramienia widać było sporo niedoróbek, luzów i elementów wyraźnie odstających jakością wykonania od spodziewanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator śpi ???

 

Jak kolega powyżej napisał każdy może sobie taką firmę założyć, wystarczy zamówić odpowiednią ilość towaru. A złote małe chińskie rączki zrobią nam odpowiednie napisy na kartonach, logo, ba nawet papierowe instrukcje i gwarancje. Oczywiście za dodatkową opłatą.

 

Miłośnikom takich "firm" przed zakupem radzę poczytać o serwisie danej formy....

Bo nie raz nie dwa może się okazać iż " reklamacja butów nie została uznana z powodu założenia ich na nogę..." A że buty z papieru i tektury.........

 

A i tak z ciekawości skoro moderatorzy na wagarach to czeka to forum wysyp tego typu "recenzji" ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie miałeś na myśli mojego wpisu? To, co napisałem, to wrażenia ze sklepu firmowego w galerii "Morena" w Gdańsku.

 

 

A z tą reklamacją było inaczej- w Teleexpresie przeczytano kiedyś autentyk tylko, że reklamacji nie uwzględniono, bo roklejone czy popękane buty "wykazywały ślady użytkowania" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Genesis co masz takiego wyjątkowego na stanie??

Odpowiadam:

Duntech Crown Prince

McIntosh C2200

McIntosh MC352

McIntosh MCD7010

Thorens TD 2001

Kable Synergistic Research Designer Reference XLR, FadelArt Hotline Plus.

Pokój odsłuchowy 50 m2, po adaptacji akustycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie miałeś na myśli mojego wpisu? To, co napisałem, to wrażenia ze sklepu firmowego w galerii "Morena" w Gdańsku.

 

W sensie że jesteś miłośnikiem takiej marki ??? Boże uchowaj.....

 

A tego czegoś to ja bym kijem nie dotknął. Co prawda w przeciwieństwie do Kolegi Genesis mam tylko jednego McIntoscha ( ale za to 3 tv LG - ;P- ), ale ja jestem porządny ogr i bele czego nie tykam... (K&M)

 

A co do gwarancji - po prostu tak między wierszami napisałem iż tego typu firmy z zasady nie uznają żadnej reklamacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiadam:

Duntech Crown Prince

McIntosh C2200

McIntosh MC352

McIntosh MCD7010

Thorens TD 2001

Kable Synergistic Research Designer Reference XLR, FadelArt Hotline Plus.

Pokój odsłuchowy 50 m2, po adaptacji akustycznej.

WOW. Z taaaaakim sprzętem i taaaaakimi warunkami nawet nie przystoi zaglądać do działu " start" i komentować takie tematy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wzmacniacz ma dobrą wydajność bez żadnego problemu napędził 180W 4Ω Magnaty, z którym Yamaha R-N602 nie mogła sobie poradzić. Jakość dźwięku z Krüger&Matz dorównuje NAD C-350.

Tak kolumny tego producenta, póki co to straszne gnioty. Nie nadają się nawet do stodoły.

O tym wzmacniaczu to pisales serio czy tak w ramach przekory jak reszta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wzmacniaczu to pisales serio czy tak w ramach przekory jak reszta?

 

Nie jestem przekonany co do Kruger&Matz jednak wzmacniacz miałem słuchałem, a za NAD C-350 mogłem porównać bezpośrednio.

A jeśli chodzi o Yamaha R-N602 też miałem słuchałem to jest dopiero chłam, jak bym pracował w sklepie z audio to wstydziłbym się to sprzedawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale trochę to nieeleganckie opluwać coś czego nawet nie miało się okazji sprawdzić na własne oczy i uszy. Co prawda nie podejmę się obrony przedmiotowego wzmacniacza, ale miałem okazję usłyszeć klika modeli mini-wieży tej marki. Jedna szczególnie mnie zaskoczyła, a kosztowała wówczas niecałe 900 zł. Był to model 1598 z przedwzmacniaczem lampowym i fornirowanymi kolumnami. Grala na tyle dobrze, że o mało nie popełniłem zakupu. Nie nabyłem jej wówczas tylko dlatego, że miałem akurat pilne i ważniejsze wydatki. Obecnie wieża ta kosztuje już 1300-1500 zł teraz trochę żałuję, że wówczas nie wycisnąłem tych 900 stówek. Natomiast kilka słów z innej beczki w temacie nieznanych tanich marek. W 2010 roku kupiłem za 30 zł malutkie głośniczki do komputera firmy Clarus z oferty sklepu Biedronka. W założeniu miały podziałać kilka miesięcy ze starym laptopem, którego głośniki już ledwo zipały. Jakież było moje zdziwienie z jakości wykonania i brzmienia tych mikrusów - nie mogłem wyjść z podziwu, że kosztują takie śmieszne pieniądze, a firma która je produkuje zapewne z branżą audio ma niewiele wspólnego. Po jakimś czasie podłączyłem je pod komputer stacjonarny z monitorem tv. Często włączam samo tv a dźwięk leci przez owe głośniczki. Moi znajomi zawsze bardzo zaskoczeni relatywnie wysoką jakoś jakością tego dziwnego zestawu :), a gdy mówię im, że głośniczki kosztowały mnie 30 zł to robią wielkie oczy. Mam jeszcze trochę doświadczenia z kilkoma skrajnie budżetowymi sprzętami które działają latami i sprawują się wzorcowo... ale nie o tym temat, choć wspomnieć muszę o ostatnim ciekawym nabytku - radio kuchenne Sencor SRD215, naprawdę polecam posłuchać sprzętu za całe 50 zł grającego lepiej niż niejeden "markowiec" kuchenny za 300 zł (bo z takimi miałem okazję porównać). Co do tytułowego wzmacniacza a50, to chętnie kiedyś go wypożyczę i zrobię małe testy - tak z ciekawości i żeby mieć jakieś wyrobione zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto opluwa?

Pierwszy przepisał wypociny z jakiejś gazetki, czy internetu. To mogło co niektórych wkurzyć. Moje wrażenie było jednak pozytywne, bi i właściwości interesujące, i estetyka wykonania całkiem dobra. Nie dotyczyło to jednak ich gramofonu, który okazał się totalną porażką, zwłaszcza w zakresie totalnie skopanego ramienia, które miało luzy, wszystko się gibało na wszystkie strony i bałbym się położyć na nim płytę, bo nie sądzę, by wkładka na takim czymś trzymałaby geometrię ustawienia.

 

Natomiast wieżyczka za niecałe 2 tysie to wisienka na torcie. (Gdyby tylko br przenieść pod głośnik, byłoby super. No i może bardziej pojemny wyświetlacz.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , tylko o to chodziło.

Nie o produkt tylko sposób jego prezentacji. Jeśli to autentyczny test autora i znikąd nie kopiowany to ja osobiście przepraszam.

Jednak teraz wszędzie wciskają nam sponsorowane testy. Ahy i ohy. I trzeba się przed tym bronić.

Ja mam już swoje recenzje w głowie i umiem też czytać kolorowa prasę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości ta integra to OEM klepany przez Sherwood`a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnice to z tego co na szybko zauważyłem to kruger a50 w stosunku do Sherwooda ax50:

 

- nie posiada modułu bluetooth,

- nie posiada drugiej pary gniazd głośnikowych,

- ma mniejszą moc wyjściową 45W (sherwood ma 50W)

 

Poza tymi różnicami to wzmacniacze wydają się być identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo Sherwood dla wielu marek produkuje pod zlecenie . Np. tanie mini wieże TEAC na rynki azjatycki , zresztą K&M też je sprzedaje w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.