Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny życia


karpusx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, pmcomp napisał:

A może od Ciebie sie tez wreszcie tego dowiemy

Nie mam Relentless, a to jedyny wzorzec dobrego dźwięku w kategorii wzmacniacze, biorąc pod uwagę dźwięk pełnopasmowego systemu / w handlu /.

On nie jest bez wad, ale mam nadzieję, że Dan D'Agostino jeszcze coś pokaże lub poprawi aktualny model.

 

Kolumny z kategorii " bez ograniczeń ", wszystkie są złe, albo zbuduje się samodzielnie albo nici z dźwięku, sam zamieściłeś materiał, gdzie przyjaciele z Japonii podzielają jak wnioskuję taki punkt widzenia. / kolumny z rynku mogły by przy nich grać jak zwykłe ..popierdółki..przepraszam za wyrażenie /

 

 Źródeł nie ma / takich z prawdziwego zdarzenia, na jakie mogłoby stać ludzkość dziś, oznacza to że żadna płyta CD nie została jeszcze należycie odtworzona, czyli nikt nie wię co jest na niej zapisane../.

 

Obrotnice w gramofonach są źle konstruowane, co daje złudną nadzieję wielu na to że reprodukcja tzw cyfrowa jest wierniejsza..

 

Kable..wiadomo..temat rzeka, są beznadziejne z małymi wyjątkami / a są kluczowo ważne /.

 

 

Urządzenia rynkowe, odpowiadają na zapotrzebowanie, - ono wprost nie jest warunkiem stosowania najlepszych rozwiązań jakościowych, co również wynika z materiału jaki zamieściłeś osobiście.

Więc o co Tobie chodzi ?

 

Mam stać się uczestnikiem gry rynkowej po stronie konsumenta, skoro posiadam wiedzę / spostrzeżenia / , jak powinien być zbudowany całościowo system audio i okablowanie ? 

Pisałem już te słowa wiele lat temu.

Lokujesz mnie po stronie kogo ?

Pisałeś przecież że odpowiednio dbasz o to by nie być ..... by nie stać się ofiarą dowolnego producenta.

Mnie tego odmawiasz ?

 

 

Dla mnie wrażenia z rynku, zbieranie odniesień, zakończyły się w drugiej połowie lat 90 - tych,  nowo po tym czasie powstałe urzadzenia, to uzupełnienie, zajmuję się rozwiązywaniem problemów w audio, mam to napisane od 10 lat w "o mnie", one właśnie są przyczyną opłakanego stanu o którym wyżej.

 

Wyluzuj, liczy sie wrażliwość na bodźce, natura tym dysponuje, jeśli ktoś nie posiada, nie może być przyczyną na niego ataku, jeśli ktoś ma jej więcej nie ma żadnego obowiązku się z tego komukolwiek tłumaczyć.

Posiadający wrażliwość natychmiast rozpozna sytuację w dziedzinie do której przystapił i w zależności od celów będzie mógł uczynić z tego użytek.

 

31 minut temu, piorasz napisał:

to jest bardzo indywidualna kwestia

Oczywiście że tak.

Dziękuję za odpowiedź.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

co masz w domu?

To co najcenniejsze, wzory zachowań i dzialań, by stworzyć najlepiej grające urządzenia jakie kiedykolwiek wykonano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak na bazie tego co jest można wycisnąć. Sztuką jest wycisnąć max, a nie ułamek jak to najczęściej ma miejsce. Zawsze jest coś co ogranicza, a im wyżej stawiamy poprzeczkę, to więcej kłód pod nogami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



może po prostu konstruktor robi w kolumnach pełną kompensację bafle step,wtedy bez zrobionej akustyki zazwyczaj bywa troszkę za dużo basu,bo dochodzi room gain,czyli odpowiedż basowa pomieszczenia,stąd takie roabieżne opinie mogą być...



Z tym, że ja tych kolumn słuchałem w bardzo dobrze zaadoptowanym pomieszczeniu.
Słuchając ich wtedy znalazłem tylko jedną wadę. Przy cichym słuchaniu cały czar pryskał.

Jak pisałem wyżej - dziś w wyniku wielu doświadczeń mam zupełnie inne wyobrażenie o dobrym dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piorasz napisał:

dziś w wyniku wielu doświadczeń mam zupełnie inne wyobrażenie o dobrym dźwięku.

to tak jak każdy z nas,rozumiem,jest wiele firm produkujących kolumny,każde brzmią inaczej,co do basu-ja też przewalonego nie lubię,natomiast nie słuchałem kolumn 16 hz ,więc tak tylko rozmyślałem z czym się wiążą dosyć skrajne opinie o tej firmie

kiedyś ,jak każdy młody lubiłem bas i pier.... nie odpuszczałem żadnego koncertu heavy metalowego,teraz trochę zwolniłem ,słucham tez klasyki i jazzu i staram się przynajmniej jeden mój zestaw dograć tak,aby usłyszeć chociaż trochę z tego grania na żywo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szpotek73 napisał:

bo nie ma wystarczająco dobrych urządzeń do tego,tak?

Zapytaj o to tych panów  z Japonii, którzy stworzyli fizycznie własny system, dlaczego nie zamówili kuriera by poprzysyłał im wszystko co najlepsze do zestawienia systemu, a stać ich, czyżby tracili czas ?

Może maja wybujałe ego ?

 

Kolego, nie mieszaj pojęć, słuchanie muzyki nie ma tu nic do rzeczy, pracują w audio urządzenia techniczne i całe słuchanie pochodzi z sposobu ich działania, to jest przestrzeń wymagająca uwagi, oceny trafności rozwiązań oraz przesuwania zauważonych ograniczeń, a są one tak ogromne, że bądź spokojny - całe życie można nad tymi kwestiami pracować, do tego jeszcze jedni pójdą głębiej w las, inni obiorą kierunek - na manowce, kilku oceni właściwie sytuację i powoli dokona postępu.

Wszystko w zależnosci właśnie od poziomu wrażliwości - on ustawia hierarchię, nic innego, nie zasobność portfela.

Pieniądze dużo mogą, lecz nie wszystko.

Najlepsze urządzenia zbudują najlepsi inzynierowie, nie najbogatsi, człowiek majętny jest całkowicie zdany na to, cóż to takiego mu ..zaproponują..

Z kolei co zaproponują - możemy się domyślać...szału nie będzie..

I tak się dzieje.

 

Muzyki można słuchać dla przyjemności z systemu jakim się dysponuje.

Oprócz tego jednak istnieje ciągła potrzeba doskonalenia wszystkiego.

Po co ?

Dobre pytanie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, 747 napisał:

słuchanie muzyki nie ma tu nic do rzeczy,

głównie o to chodzi

 

21 minut temu, 747 napisał:

Muzyki można słuchać dla przyjemności z systemu jakim się dysponuje

 tak właśnie robię i sprawia mi to przyjemność,nie potrzebuję wzmacniacza d agostino

 

22 minuty temu, 747 napisał:

Oprócz tego jednak istnieje ciągła potrzeba doskonalenia wszystkiego

to paranoja,łagodna ,ale jednak ,też to miałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpotek73 napisał:

nie potrzebuję wzmacniacza d agostino

A ja potrzebuję, Relentless, choćby posłuchać, jest to dla mnie bezwzględnie konieczne, nie wyobrażam sobie dalszego życia, bez kontaktu z takim dźwiękiem, słuchając - odpoczywam, psychicznie, gra niezykle kojąco, jest żywym przykładem możliwości tworzenia fantastycznych urządzeń, ktoś powinien dołączyć i zaprezentować odpowiednie kolumny oraz źródło / kable /.

DAC AN o trzy, cztery klasy wyżej niż potrafią zrobić na rynek wydaje się odpowiedni.

Kolumny...???

 

To by grało.., dźwięk nie przypominałby pochodzącego z urzadzeń zasilanych prądem elektrycznym, sama najczystrza muzyka, zniewalająco naturalna, tylko naturalna, z niedającymi się wyróznić i wyłapać żadnymi jakimikolwiek cechami..

 

............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 747 napisał:

, jest to dla mnie bezwzględnie konieczne, nie wyobrażam sobie dalszego życia, bez kontaktu z takim dźwiękiem,

kup bilet na koncert

 

9 godzin temu, 747 napisał:

Kolumny...???

dobre pytanie ,na czym słuchasz na co dzień?

9 godzin temu, 747 napisał:

muzyka, zniewalająco naturalna, tylko naturalna,

tylko muzyka na żywo taka jest,jeśli ze sprzętu słyszysz lepiej niż na żywo to już psychoza,niestety dotyka przeważnie ludzi inteligentnych i naprawdę nie piszę tego złośliwie,ale na podstawie własnych doświadczeń - kupowałem coraz droższe głośniki i za każdym razem ten rewelacyjny beryl,ceramik itd okazywały się tylko mechanicznym odtwarzaniem nagrania ,miałem jeszcze na tyle samokrytycyzmu,że w porę zorientowałem się co się dzieje i odpuściłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2020 o 08:39, djedryk napisał:

 W takim tempie niestety nie   wiesz czego szukasz. Nie szkoda Ci czasu   ?

Jeżeli ktoś jest regularnym bywalcem Filharmonii ( nie tylko w Polsce ) to trudno znalezc kolumny i generalnie sprzęt audio które zadowala na 100% i to niezależnie od ceny sprzetu. I po 25 latach poszukiwań idealnego sprzętu dochodzi się do wniosku że takiego nie ma, więc trzeba zadowolić się tym co ładnie gra, dorobić do tego pomieszczenie o dobrej akustyce .... i można słuchać.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2020 o 21:43, 747 napisał:

A ja potrzebuję, Relentless, choćby posłuchać, jest to dla mnie bezwzględnie konieczne, nie wyobrażam sobie dalszego życia, bez kontaktu z takim dźwiękiem, słuchając - odpoczywam, psychicznie, gra niezykle kojąco, jest żywym przykładem możliwości tworzenia fantastycznych urządzeń, ktoś powinien dołączyć i zaprezentować odpowiednie kolumny oraz źródło / kable /.

Kolumny...???

 

To by grało.., dźwięk nie przypominałby pochodzącego z urzadzeń zasilanych prądem elektrycznym, sama najczystrza muzyka, zniewalająco naturalna, tylko naturalna, z niedającymi się wyróznić i wyłapać żadnymi jakimikolwiek cechami..

 

............

Dla mnie kwintesencja naturalnego grania. Nic więcej mi nie potrzeba:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puśćmy duży big band jazzowy albo symfonikę i cały urok pryśnie.

To jest system do takiego spokojnego plumpkania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w doopach się poprzewracało ;-)))

choć to szczątkowy materiał, jednak z tego krótkiego, okrojonego Hz fragmentu, dla mnie b. fajnie to brzmi i jest klimat. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pryśnie. Słucham różnej muzyki. Dawno nie słyszałem tak uniwersalnych kolumn, jak stare Tannoy. Jedynie cięższej elektroniki nie grają najlepiej ze względu na ograniczenia na basie. Słuchając chórów cerkiewnych mam ciary i łzy w oczach. Po prostu muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
W dniu 4.10.2020 o 17:40, 747 napisał:

...

Muzyki można słuchać dla przyjemności z systemu jakim się dysponuje.

Oprócz tego jednak istnieje ciągła potrzeba doskonalenia wszystkiego.

Po co ? Dobre pytanie.

 

 

Istnieje również potrzeba zmiany, przynajmniej dopóki dana tematyka cię interesuje. Kolumny życia stają się nimi, kiedy przestajesz się interesować kolumnami i zaczynasz na przykład samochodami. Wtedy te ostatnio kupione stają się kolumnami życia. Ja ostatnio zamieniłem Spendory, niewątpliwie spełniające warunki na kolumny życia, na Opery...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za studnia? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piano napisał:

w doopach się poprzewracało ;-)))

Kiedyś też miałem fazę na Tanoye do czasu aż ich łeb w łeb z innymi kolumnami nie porównałem...

Po prostu usystematyzowało mi się co do hierarchii i całe szczęście ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Dla mnie kwintesencja naturalnego grania. Nic więcej mi nie potrzeba:

 

hahahahahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, ze na podstawie tego krótkiego fragmentu, dla mnie gra przyjemnie i czasem to zupełnie wystarczy, tym bardziej, ze jego twórcy się podoba.  Czy wszystko musi aspirować do miana systemu Rzeczypospolitej? Zwyczajność straciła już na znaczeniu?

Nawiasem chętnie posłuchałbym systemów tych wszystkich, którzy weń rzucają kamieniem. Mają jaja i trochę odwagi czy tylko puste hahahahah...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, piano napisał:

napisałem, ze na podsty też oceniasz jakość brzmienia systemu na podstawie tawie tego krótkiego fragmentu, dla mnie gra przyjemnie i czasem to zupełnie wystarczy, tym bardziej, ze jego twórcy się podoba.  Czy wszystko musi aspirować do miana systemu Rzeczypospolitej? Zwyczajność straciła już na znaczeniu?

Nawiasem chętnie posłuchałbym systemów tych wszystkich, którzy weń rzucają kamieniem. Mają jaja i trochę odwagi czy tylko puste hahahahah...

 

Ty też już oceniasz jakość brzmienia systemu na podstawie filmików z You Tube - hahahahahahah.

Mi sie podoba brzmienie mojego starego radyjka mono w kuchni - dla mnie gra przyjemnie.

I pomyśleć że to wszystko dzieje sie w zakładce HI-END.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Dla mnie kwintesencja naturalnego grania. Nic więcej mi nie potrzeba:

 

Chciałbym tylko sprostować, że to nie był mój filmik, niemniej jednak również gram na Devonach od dłuższego czasu i bardzo je lubię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, babatular napisał:

Ty też już oceniasz jakość brzmienia systemu na podstawie filmików z You Tube - hahahahahahah.

Mi sie podoba brzmienie mojego starego radyjka mono w kuchni - dla mnie gra przyjemnie.

I pomyśleć że to wszystko dzieje sie w zakładce HI-END.

dlaczego "już"?!

Od dawna można się posiłkować YT i tylko posiłkować. Ufam, ze wiesz i dobrze rozumiesz to słowo i kontekst.

Nie słyszysz stylistyki, pewnych manier, DNA niektórych urządzeń czy całości stylistyki danego systemu z YT???! To co robisz w tej zakładce??? Ile masz lat, ze trzeba Ci tłumaczyć takie oczywistości, że YT jest tylko podpowiedzią, a nie wykładnią, wyrocznią.

Strasznie lubisz KRZYCZEĆ na kogo się tylko da, ale powtarzam, masz jaja, wrzuć swój film, posłuchamy. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z audiofilów prowadzący nota bene prezentację na audioshow po wysłuchaniu kilku wersji utworu z YT postanowił zmienić kolumny , czyli albo jakość yt się podniosła albo stracił słuch ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, piano napisał:

dlaczego "już"?!

Od dawna można się posiłkować YT i tylko posiłkować. Ufam, ze wiesz i dobrze rozumiesz to słowo i kontekst.

Nie słyszysz stylistyki, pewnych manier, DNA niektórych urządzeń czy całości stylistyki danego systemu z YT???! To co robisz w tej zakładce??? Ile masz lat, ze trzeba Ci tłumaczyć takie oczywistości, że YT jest tylko podpowiedzią, a nie wykładnią, wyrocznią.

Strasznie lubisz KRZYCZEĆ na kogo się tylko da, ale powtarzam, masz jaja, wrzuć swój film, posłuchamy. 

 

 

 

sugeruje nie odpisywać na zaczepki babatulara, jest już dosyć stary, leciwy i sfrustrowany, jakakolwiek dyskusja nie ma sensu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, S0nic napisał:

sugeruje nie odpisywać na zaczepki babatulara, jest już dosyć stary, leciwy i sfrustrowany, jakakolwiek dyskusja nie ma sensu ?

To który to, ten z lewej czy ten z prawej?

1537368103-grumpy-old-men.jpg?resize=480

 

? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

To który to, ten z lewej czy ten z prawej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

? 

Czy to wiesz ;] ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piano napisał:

dlaczego "już"?!

Od dawna można się posiłkować YT i tylko posiłkować. Ufam, ze wiesz i dobrze rozumiesz to słowo i kontekst.

Nie słyszysz stylistyki, pewnych manier, DNA niektórych urządzeń czy całości stylistyki danego systemu z YT???! To co robisz w tej zakładce??? Ile masz lat, ze trzeba Ci tłumaczyć takie oczywistości, że YT jest tylko podpowiedzią, a nie wykładnią, wyrocznią.

Strasznie lubisz KRZYCZEĆ na kogo się tylko da, ale powtarzam, masz jaja, wrzuć swój film, posłuchamy. 

 

 

 

You Tube - nie jest ŻADNĄ podpowiedzią w Hi-ENDzie. Nie jest i nigdy nie będzie. Trzeba być w audiofilskim żłobku by na podstawie filmików z You tube wydawać jakiekolwiek opinie na temat brzmienia systemu czy urządzenia audio.

 Piano przyznam, że mnie mocno rozczarowałeś i rozśmieszyłeś zarazem.

Na nikogo nie krzyczę, co najwyżej się śmieje z audiofilskiej głupoty i głuchoty.

4 godziny temu, S0nic napisał:

sugeruje nie odpisywać na zaczepki babatulara, jest już dosyć stary, leciwy i sfrustrowany, jakakolwiek dyskusja nie ma sensu ?

stary i leciwy - zgoda

ale sfrustrowany ???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Trzeba być w audiofilskim żłobku by na podstawie filmików z You tube wydawać jakiekolwiek opinie na temat brzmienia systemu czy urządzenia audio.

Tak dla usystematyzowania, gdyż to ja jestem winny zamieszania wokół YT, informuję że informowałem Szanowne Grono w tej zakładce, że nie jestem audiofilem, to było dawno więc ponawiam, jako więc technik twierdzę że obecne media elektroniczne zapewniają potrzebną transparentność - oczywiście poglądową, nie inną, lecz doświadczone i obyte osoby z brzmieniem nie potrzebują już niczego innego, pojadą na wystawę / dotyczy to b drogich systemów /, i usłyszą w rzeczywistości, te same główne zjawiska, cechy, naturę brzmienia w sposób tożsamy.

Jest zupełnie oczywistym, że luźna rozmowa poglądowa, to zupełnie co innego niż zasięganie rozumienia jak gra przedmiot w celach zakupu.

 Zamieściłem materiały, dotyczące urządzeń, które słuchałem osobiscie na wystawie, inni mieli dokładnie tą samą możliwość, więc można było rozmawiać już na gruncie odsłuchu w warunkach rzeczywistych, a filmik był niejako przypomnieniem.

W rzeczywistości szczegółowe zestawienia były inne, ale..wszyscy wiemy co jak gra, ten sprzęt poza Relentless jest dostępny od lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 747 napisał:

Tak dla usystematyzowania, gdyż to ja jestem winny zamieszania wokół YT, informuję że informowałem Szanowne Grono w tej zakładce, że nie jestem audiofilem, to było dawno więc ponawiam, jako więc technik twierdzę że obecne media elektroniczne zapewniają potrzebną transparentność - oczywiście poglądową, nie inną, lecz doświadczone i obyte osoby z brzmieniem nie potrzebują już niczego innego, pojadą na wystawę / dotyczy to b drogich systemów /, i usłyszą w rzeczywistości, te same główne zjawiska, cechy, naturę brzmienia w sposób tożsamy.

 

747, nie-audiofilu ale techniku ... zapytam wprost o porównanie jakości mikrofonu w smartfonie do jakości mikrofonów studyjnych (chodzi mi o aspekty techniczne) oraz o sposoby ich ustawiania podczas sesji nagraniowych.

Oświeć nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.