Skocz do zawartości
IGNORED

Dyskretne wzmacniacze operacyjne Staccato Audio OSC OpAmp


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎04‎.‎01‎.‎2019 o 18:34, payong napisał:

@Audroc

Nie wytrzymałem. Chyba musisz cofnąć się do podstawówki i nauczyć czytać ze zrozumieniem. Powyżej masz post kolegi Devon z tego tematu z adresem strony producenta. A tam znajdziesz adres email do kontaktów, zapewniam, że działa.

Na wypadek gdybyś miał kłopoty z jego odszukaniem (jest na dole strony startowej po prawej) przekopiuję Ci go tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I błagam nie odpowiadaj już w tym temacie chyba, że przetestujesz Staccato i będziesz miał coś do przekazania w sprawie testu.

@Devon

Dotarł do mnie dzisiaj OSH-D z forumowego zamówienia, dziękuję.

Ogrzewa się w cieple domowego ogniska i zerka gdzie by tu wskoczyć i zacząć wygrzewanie.

Dwa poprzednie wygrzewają się u kolegi i do niedzieli podejmie decyzje czy zostają czy oddajemy. Jutro może uda się mi pojechać do niego na odsłuchy (co prawda jeszcze mało się wygrzewał około 50h).

Rozumiem że sprzedaż Staccato została zakończona i to jakieś zbiorowe zamówienie starych pozostałości, czy /lub ktoś dorobi parę sztuk jeśli będzie zamówienie ?

 

W dniu ‎05‎.‎01‎.‎2019 o 12:39, naczesany napisał:

Po zabawie z workiem elektrolitów doszedłem do wniosku, że najlepsze to Nichicon KA for audio.

Zamiast JRC5532, JRC5534 od razu wstawiałbym Bursony V5, V6. Staccato nie miałem przyjemności testować.

Żadne tam Muses. Będzie drogo jak chcesz bezkompromisowo.

Testowałem w wzm. SOHA III na Mullardach i Marconi ECC81

Jeśli chodzi o Nichicony to u mnie najlepiej sprawdziły się MUSE KZ. Kupowałem na Allegro w myśl zasady (jednej z wielu oczywiście) żeby wszystkie takie same, tylko w zasilaczach trochę zaoszczędziłem na Gold. 

Napisz mi proszę jakie usłyszałeś róznice na plus dla Bursonów względem Muses. Cena jest niewiele większa (pomijam wersje 8820 i 8920 bo to już inny temat), każdy może przecież się szarpnąć i kupić 01 lub 02 a tu różnica do Bursonów niewielka, stąd moje porównania.

W układach Muses znalazłem (w kilku różnych urządzeniach) niesamowitą przestrzeń, a raczej wyraźne plany bez częstej w innych układach równoczesnej utraty barwy i soczystości dźwięku. Wielkim plusem układów Muses jest równoczesne budowanie pierwszego planu, gdzie dosłownie mogę dotykać dłonią instrumenty przed nosem, przy jednoczesnym przesunięciu perkusji daleko za linię kolumn. Wiem że tu decydująca jest akustyka pomieszczenia, ja mam tylna ścianę z kamienia ozdobnego, więc warunki wyśmienite, jednak inne układy jakie podstawiam przecież komfort maja ten sam. Nie ukrywam że układy Muses satysfakcjonują mnie brzmieniowo i przestrzennie, jednak po opisach Bursonów ciekaw jestem czy można lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Audroc napisał:

Rozumiem że sprzedaż Staccato została zakończona i to jakieś zbiorowe zamówienie starych pozostałości, czy /lub ktoś dorobi parę sztuk jeśli będzie zamówienie ?

Ciągle się droczysz z użytkownikami tego forum? Nie brałem udziału w zbiorowym zamówieniu, a posiadam nowe sztuki. Jak to wytłumaczyć? Kup na oficjalnej stronie i wymień się z nami spostrzeżeniami. Chętnie poczytamy. Bursony też możesz kupić i porównać do Muses-ów. Jestem ciekaw jak inni postrzegają takie układy jak Muses czy Burson, dlatego kup, posłuchaj i napisz. Ot tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawsim napisał:

Ciągle się droczysz z użytkownikami tego forum? Nie brałem udziału w zbiorowym zamówieniu, a posiadam nowe sztuki. Jak to wytłumaczyć? Kup na oficjalnej stronie i wymień się z nami spostrzeżeniami. Chętnie poczytamy. Bursony też możesz kupić i porównać do Muses-ów. Jestem ciekaw jak inni postrzegają takie układy jak Muses czy Burson, dlatego kup, posłuchaj i napisz. Ot tyle.

Jak mogę kupić jak znikły z Allegro, żeby w dzisiejszych czasach organizować jakieś zbiorowe zamówienia, co to PRL ?

Jak się dopytywałem gdzie kupić to mi proponowano pośredników, czy jak się zepsuje to też będę prosił o pośredników ?

A ja się z nikim nie droczę, nie mam 15 lat. Ktoś tu interes chce zrobić, a ja mu przeszkadzam, ciągle jestem pouczany i wyzywany to chore. Opisałem swoje doświadczenia z cała seria opampów, zwróciłem się oficjalnie za pośrednictwem Forum do producenta/dystrybutora z oferta oficjalnego testu bez żadnej odpowiedzi, w zamian za to kilka osób czepia się każdej mojej merytorycznej wypowiedzi.

Ciągle czekamy aż odezwie się ktoś kto już słucha Staccato a nie wygrzewa następne 500 godzin.

Zresztą napisałem wyraźnie że zrezygnowałem już z układów Staccato, na tę chwilę pozostaję przy najlepszych moim zdaniem Muses01. Ze szczątkowych opisów jakie można znaleźć w necie wynika że Staccato grają za jasno i za ostro, pewnie dlatego mają dość czytelne dalsze plany. To nie dla mnie granie.

Temat uważam za zamknięty Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Audroc napisał:

Jak mogę kupić jak znikły z Allegro

Z Allegro zniknęła poprzednia wersja, a nowa nie jest (jeszcze) wystawiona. Ofertę możesz obejrzeć i poczytać o niej na stronie producenta: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro kupiłem poza forum tzn., że można indywidualnie. U dołu strony jest mail do pana Jakuba. Nie trzeba ich wygrzewać 500 godzin. Muses02 miałem kiedyś w CD na wyjściu RCA. Od NJM5532 na pewno gra lepiej, ale mnie nie "porwał". Po gruntownym moddingu jeszcze raz je przetestuję, może będzie lepiej. Może porównam Muses02 do Staccato OSH we wzmaku Burson Lycan, ale źródło na razie kiepskie, zastępczo DVD, ale jakieś cechy na pewno da się porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audroc

Nie  pisz ciąge o tym samym - albo zacznij czytać.

Kilka osób Tobie odpowiedziało.

A jak nie chcesz to nie zaśmiecaj forum.

Ja wszedłem na stronę napisałem dostałem jestem zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Audroc napisał:

Ciągle czekamy aż odezwie się ktoś kto już słucha Staccato a nie wygrzewa następne 500 godzin.

Słucham staccato od mniej więcej roku. Aktualnie od kilku dni najnowszą wersję smd.

Gra u mnie bardzo dobrze bez żadnego wygrzewania.

Może niektórzy musza się oswoić z podaniem dźwięków przez staccato, nie wiem, w  każdym razie w dźwięku ze staccato jest to coś, co mi bardzo pasuje.

Do tej pory żaden op-amp nie zagrał tak dobrze (a przewaliłem ich naprawdę sporo).

Dodam, że dobre zasilanie jest tutaj kluczowe i nie polecam kompromisów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, boomaga napisał:

Dodam, że dobre zasilanie jest tutaj kluczowe i nie polecam kompromisów.

Możesz podać trochę więcej szczegółów dotyczących zasilania. Właśnie jestem na etapie dobierania zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAC ze Staccato OSH na wyjsciu gra non stop od dostawy przed świątecznej, ja również nie zauważam żadnych zmian w graniu.

Gra super "od strzała"

czytelnie, dynamicznie, z basem i pięknym rozdzielaniem wszystkim dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambo54

Fajnie, że jesteś zadowolony z zakupu.

Czy sprawdzałeś jakie masz wartości napięcia zasilania OSH?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Upgraduje budżetowo chińskiego DAC'a i mam już zamiast ne5532 muses 8820 jutro mogę wymienić też na 8920 na razie chyba max (w marzeniach 01- chyba, że to konieczność ...?). Natomiast nie mogę ogarnąć co wstawić zamiast ne5534 do kompletu i niestety budżetowo tj.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, payong napisał:

@rambo54

Fajnie, że jesteś zadowolony z zakupu.

Czy sprawdzałeś jakie masz wartości napięcia zasilania OSH?

 

 

15VDC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎07‎.‎01‎.‎2019 o 13:42, boomaga napisał:

Słucham staccato od mniej więcej roku. Aktualnie od kilku dni najnowszą wersję smd.

Gra u mnie bardzo dobrze bez żadnego wygrzewania.

Może niektórzy musza się oswoić z podaniem dźwięków przez staccato, nie wiem, w  każdym razie w dźwięku ze staccato jest to coś, co mi bardzo pasuje.

Do tej pory żaden op-amp nie zagrał tak dobrze (a przewaliłem ich naprawdę sporo).

Dodam, że dobre zasilanie jest tutaj kluczowe i nie polecam kompromisów.

 

??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Wygląda na to że producent Staccato jednak czyta nasze forum i na moja prośbę, czy raczej uwagę że świat przechodzi na opampy smd poszedł w tym kierunku. 

No chyba że w tym zapędzie do reklamowania Staccato w ciemno trochę koledzy przesadziliście...………..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i jak dorzucę swoją opinie.

Staccato w wersji pojedynczej dostałem kilka dni temu, grają u mnie raptem może 6-8 godzin, ale już od pierwszej minuty zagrały dużo lepiej niż AD797. Zdecydowanie bardziej przestrzennie, detaliczniej, łagodniej na górze pasma. Bas jest niższy, twardszy szybki, zdziwiło mnie to że od pierwszych minut zagrały lepiej niż wspomniane ad797, a podobno miały się wygrzewać 30 godzin. Mam wrażenie, że codziennie jest lepiej, bardziej wyraziście, przestrzeń się powiększa jest naprawdę zajeb... 

Opampy wylądowały w dacu forumowym WMDAC-MK2 zmodyfikowanym na sekcji wyjściowej, a są jeszcze NE5534 ciągle do wymiany :), wzmak to HA2013 i AKG K701.

Staccato zostaje i to na bardzo długo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎07‎.‎01‎.‎2019 o 09:58, slawsim napisał:

Z Allegro zniknęła poprzednia wersja, a nowa nie jest (jeszcze) wystawiona. Ofertę możesz obejrzeć i poczytać o niej na stronie producenta: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro kupiłem poza forum tzn., że można indywidualnie. U dołu strony jest mail do pana Jakuba. Nie trzeba ich wygrzewać 500 godzin. Muses02 miałem kiedyś w CD na wyjściu RCA. Od NJM5532 na pewno gra lepiej, ale mnie nie "porwał". Po gruntownym moddingu jeszcze raz je przetestuję, może będzie lepiej. Może porównam Muses02 do Staccato OSH we wzmaku Burson Lycan, ale źródło na razie kiepskie, zastępczo DVD, ale jakieś cechy na pewno da się porównać.

Właśnie ze względu na takie wpisy zaproponowałem profesjonalne przetestowanie opampów Staccato, pora żeby ktoś to w naszym kraju zrobił. Nie na tanim DVD tylko na audiofilskim sprzęcie jaki wszyscy znamy i cenimy.

Jednak jak pisałem ja już uważam temat za zamknięty, może jak producent wróci na nasz rynek, bo podobno jeszcze istnieje, to jestem do usług.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audroc

Jesteś nie słowny. Jak sam napisałeś miałeś się zamknąć ale coś Ci chyba weszło między futrynę i drzwi ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audroc napisał:

zaproponowałem profesjonalne przetestowanie opampów Staccato, pora żeby ktoś to w naszym kraju zrobił. Nie na tanim DVD tylko na audiofilskim sprzęcie jaki wszyscy znamy i cenimy.

Masz przeciętny sprzęt z połowy lat 90tych, dumę i ego jak stąd do Nowego Jorku, i jeszcze roszczeniową osobowość.

Cud że ktokolwiek z takim trollem rozmawia. 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rambo54 napisał:

Masz przeciętny sprzęt z połowy lat 90tych, dumę i ego jak stąd do Nowego Jorku, i jeszcze roszczeniową osobowość.

Cud że ktokolwiek z takim trollem rozmawia. 

EOT

Myślę że wyszło szydło z worka. Po co te podstawiane wpisy, Wy nawet pojęcia nie macie co to opamp, raczylibyście chociaż poczytać o tym co sprzedajecie. Odkąd to Staccato sprzedaje dyskretne opampy w smd ?

Skompromitowaliście się tymi wpisami, nie zaśmiecajcie więcej tego wątku.

Pozdrawiam

3 godziny temu, Ĺysy76 napisał:

To i jak dorzucę swoją opinie.

Staccato w wersji pojedynczej dostałem kilka dni temu, grają u mnie raptem może 6-8 godzin, ale już od pierwszej minuty zagrały dużo lepiej niż AD797. Zdecydowanie bardziej przestrzennie, detaliczniej, łagodniej na górze pasma. Bas jest niższy, twardszy szybki, zdziwiło mnie to że od pierwszych minut zagrały lepiej niż wspomniane ad797, a podobno miały się wygrzewać 30 godzin. Mam wrażenie, że codziennie jest lepiej, bardziej wyraziście, przestrzeń się powiększa jest naprawdę zajeb... 

Opampy wylądowały w dacu forumowym WMDAC-MK2 zmodyfikowanym na sekcji wyjściowej, a są jeszcze NE5534 ciągle do wymiany :), wzmak to HA2013 i AKG K701.

Staccato zostaje i to na bardzo długo :)

Napisz czy producent dołącza paragon fiskalny, najlepiej załącz fotkę, to podstawa bo te układy podobno się sypią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Audroc napisał:

Odkąd to Staccato sprzedaje dyskretne opampy w smd ?

Staccato robi opamy na elementach smd. I wiadomo o tym od mniej więcej roku od kiedy poprzednia wersja wyszła z produkcji. Czaisz delikatną różnicę? Informacja o tym pochodzi sprzed blisko roku więc ameryki nie odkryłeś. 

 

17 minut temu, Audroc napisał:

układy podobno się sypią.

Skąd to wiesz? przecież ubolewasz nad brakiem recenzji nowej wersji. Skoro jest w sprzedaży od miesiąca, skąd informacje o awaryjności ? 

4 godziny temu, Audroc napisał:

Nie na tanim DVD tylko na audiofilskim sprzęcie jaki wszyscy znamy i cenimy.

Ten cd pioneera który proponowałeś? to to jest audiofilski sprzęt ??? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audroc

Mam dla Ciebie propozycję testu Staccato. Ja mam 3 sztuki Staccato a Ty masz doskonały sprzęt do testów. Podeślij proszę do mnie sprzęt a ja przeprowadzę z dwoma kolegami o doskonałym słuchu profesjonalne testy. Dysponujemy także opampami Muso, TI, AD itd, itd więc test będzie szeroki. Gwarantuję też bezstronność bo jesteśmy zainteresowani znalezieniem najlepszego opampa do naszych "cudeniek".

Mam nadzieję, że jako:

4 godziny temu, Audroc napisał:

... zaproponowałem profesjonalne przetestowanie opampów Staccato, pora żeby ktoś to w naszym kraju zrobił. Nie na tanim DVD tylko na audiofilskim sprzęcie jaki wszyscy znamy i cenimy.

 ...... to jestem do usług.

prześlesz Twój audiofilski sprzęt do przetestowania Staccato.

Chyba po swoich poprzednich wpisach nie możesz odmówić bo wyjdziesz na osobę nie godną zaufania, kłamliwą, kierującą się niskimi pobudkami a nie idę wspólnoty DIY.

Czekam na odpowiedź.

P.S. Mam nadzieję, że masz dowody zakupu Twojego profesjonalnego sprzętu audio bo nie chciałbym przeprowadzać go na sprzęcie niewiadomego pochodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 7.01.2019 o 16:31, payong napisał:

Możesz podać trochę więcej szczegółów dotyczących zasilania. Właśnie jestem na etapie dobierania zasilania.

Payong ja preferuję do zasilania salasa, ale ważne są komponenty z których jest zrobiony.

Na pewno diody sbyv-27 (soft recovery) duże kondy to mlyticy a przynajmniej Chemicony SMH lub KMH.

Mniejsze - tu jest pole do popisu bo można sobie kształtować dźwięk, najlepiej wstawić podstawki i pożonglować trochę, dobrać kondy do swoich preferencji.

Nie polecam żadnych nichiconów i panasoniców. To raczej ślepa uliczka.

 

 

Po za tym Panowie, przestańcie karmić trola, widać z tego co pisze, że zaczyna swoją drogę w audio, jest bardzo młody i musi się jeszcze sporo nauczyć, zwłaszcza pokory :)

Dyskutowanie z nim tylko zaśmieca wątek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, boomaga napisał:

ja preferuję do zasilania salasa,

Jaką wartość ma u Ciebie TEN (rezystor? U mnie jest 6.8R i póki miałem ad8022 w podstawkach radiatory grzały się do 70 stopni. Ze staccato są chłodniejsze dlatego zastanawiam się na zmniejszeniem rezystora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, boomaga napisał:

Mniejsze - tu jest pole do popisu bo można sobie kształtować dźwięk, najlepiej wstawić podstawki i pożonglować trochę, dobrać kondy do swoich preferencji.

Prosze o przyklad takiej podstawki. Dziekuje z gory!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jimmi napisał:

Prosze o przyklad takiej podstawki. Dziekuje z gory!

Korzystaliśmy z podstawki precyzyjnej, takiej jak na fotce. Znajdziesz tego pełno na alle..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Kopczas napisał:

Jaką wartość ma u Ciebie TEN (rezystor? U mnie jest 6.8R i póki miałem ad8022 w podstawkach radiatory grzały się do 70 stopni. Ze staccato są chłodniejsze dlatego zastanawiam się na zmniejszeniem rezystora. 

U mnie są dwa równolegle, mają coś około 10R, temperatury nie mierzyłem, ale radiatorów da się dotknąć :) tylko moje radiatory są spore :) (sk129 h-50mm)

15 minut temu, Devon napisał:

Korzystaliśmy z podstawki precyzyjnej, takiej jak na fotce

Liczyć się musisz, że jak będziesz próbował kondów z górnej półki - typu Kasei, to trzeba do nóżek kondów dolutować druciki bo w podstawki nie wejdą.

Sugeruje też słuchać nie od razu tylko dać się kondom ze 1-2h ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salas teoretycznie powinien być ustawiony na 2x większy prąd niż planowany pobór .Mam w domu całkiem sporo grających salasów i im wyższa temp na radiatorach tym lepiej.W granicy rozsądku oczywiście gdzie 70 stopni(50-60 to minimum) uznał bym za  górną granicę.Przy takich temperaturach istotna staje się kwestia temperatury ogólnej w obudowie.Mam w dacu 8 sztuk tego typu zasilaczy i nie chcę by zbyt wysoka temperatura w środku nadmiernie eksploatowała takie perełki jak Black Gate.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, Devon napisał:

Korzystaliśmy z podstawki precyzyjnej, takiej jak na fotce

Liczyć się musisz, że jak będziesz próbował kondów z górnej półki - typu Kasei, to trzeba do nóżek kondów dolutować druciki bo w podstawki nie wejdą.

Sugeruje też słuchać nie od razu tylko dać się kondom ze 1-2h ułożyć.

Sugeruje też bardzo uważać na polaryzację, mnie o kosztowało już parę złotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie podstawki wchodzą nawet Nichicony.

8 minut temu, boomaga napisał:

Sugeruje też słuchać nie od razu tylko dać się kondom ze 1-2h ułożyć.

Stosuje jeszcze technikę drugiego dnia:)

Często na drugi dzień okazuje się że sprzęt gra wręcz nie znośnie.Są tam jakieś plusy ale całość do bani.

Na drugi dzień nic nie wygrzewam ważne jest kilka pierwszych sekund odsłuchu,jeżeli nie jest zbyt jasno lub ciemno i nie agresywnie lub mułowato to można myśleć co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w zyciu słyszę żeby to klient chcący coś kupić wysyłał do producenta swój sprzęt, nawiasem mówiąc drogi i często o wartości kolekcjonerskiej celem sprawdzenia poprawności działania, w tym wypadku układów scalonych.

Zostałem zwyzywany więc mam prawo uprzejmie prosić szanownych forumowiczów o chwilę refleksji i o przeprosiny.

Już kilka tygodni temu zaproponowałem producentowi Staccato, że posiadając 4 znakomite urządzenia jestem w stanie sensowie i bezstronnie przetestować te układy. Tym bardziej że mam w tej materii doświadczenie, oraz iż sam na chwilę obecną chcę kupić 10 takich układów. Niestety producent nie odezwał się dotąd ani słowem, więc ja zrezygnowałem z mojej propozycji. W zamian za to zostałem zaatakowany przez grupkę forumowiczów, którzy nie chcą się przyznać kim sa w całej tej sprawie, twierdzą że to nie oni sprzedają te układy.

Przypominam że producent sprzedawał te układy po 100zł na Allegro, ale wycofał produkcję/sprzedaż z naszego kraju/swiata? Jeśli ktoś ma inne cenne informacje proszę o aktualne informacje.

Zamiast tego pojawiło się kilka dziecinnych wpisów, takich niby testów Staccato na starodawnych DVD Manty i tyle.

Ja osobiście, zgodnie z tym co napisałem wcześniej rezygnuję z zakupu opampów Staccato (przynajmniej do chwili wyjaśnienia sprawy) i powracam do najlepszych moim zdaniem układów Muses. Koszt praktycznie identyczny a przynajmniej pewne i sprawdzone. 

Moja rada- jeśli będziecie Panowie tak atakowali każdego kto wyrazi jakieś inne zdanie od Waszego to niczego tutaj nie sprzedacie. Nawiasem mówiąc radzę pamiętać że sprzedajecie te układy jako nowe, stąd konieczność załączania paragonów i gwarancji.

Przypominam również iż na forum obowiązuje zakaz obrażania innych forumowiczów, oraz ustawa RODO. Mam nadzieję że napastliwe wpisy się skończą i że nie będę musiał korzystać z przysługujących mi praw.

Pozdrawiam

PS- bardzo proszę o informację na temat fizycznej budowy opampów Staccato. Zainteresowałem się tymi układami ze względu na wyraz w tytule wątku "dyskretne", natomiast w ostatnich wpisach padły określenia "smd".

Jeśli są to faktycznie układy smd to nie jestem zainteresowany i proszę o zmianę w tytule wątku, bo to wprowadza w błąd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.