Skocz do zawartości
IGNORED

ORANGE Światłowód


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wczoraj pracownik Orange na infolinii poinformował mnie , że do trzech miesięcy ma podobno u mnie być dostępny net po światłowodzie od Orange. Obecnie mam 80 Mb/s.

Na co zwrócić uwagę przy ewentualnym przejściu na ten rodzaj usługi?

Trochę mnie martwi techniczny aspekt zagadnienia, no bo jakoś trzeba będzie z tym kablem wejść do domu. Czy sprzęt jaki dają jest dobrej jakości?

Obecnie mam swój router Asus DSL-AC 68U. Czy da radę go jakoś wykorzystać czy nie jest to możliwe? A może to nie jest konieczne bo ich sprzęt jest O.K.?

Jakie macie doświadczenia z tą usługą u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sprzęt tzn router i ewentualnie dekoder + telefon jeśli bierzesz usługę zbiorczą dostaniesz w pakiecie.

Możesz też w ramach tej umowy przenieść swój numer komórkowy do orange.

Oferta wg mnie jest bardzo dobra, za niecałą stówkę masz kilka 4 usługi w pakiecie z bardzo szybkim netem. W zeszłym tygodniu widziałem ten sprzęt w domu moich teściów i wszystko śmiga wyśmienicie na speed-testach rewelacja.., tv też przy tej prędkości nie stanowi problemu no i można w końcu coś zobaczyć w 4k bez przycinania..

W końcu "francuz" dał coś fajnego do oferty dla Kowalskiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak speed testem ping od 4 do 10 , 250 download 60 upload......tak więc wydaje się ok..., Router w przedpokoju zainstalowany w mieszkaniu ok 75 m2 zasięg wszędzie nawet na poddaszu..ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2017 o 15:01, gość napisał:

Tylko dopytam jaki mają ten orange wykupiony 300Mb/s a idzie 250?

Szybkość transferów jest zależna od wielu czynników. Te 300 to maksymalna możliwość Twojego łącza. Niżej masz link do speed testu gdzie możesz dowolnie zmieniać serwery z listy w dowolnych miastach świata. Moja 300 ma w kraju z reguły ca 290/290 ale też nie zawsze. Czasem serwery bardzo blisko położone potrafią negatywnie zaskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie? Na pewno nie w Policach.....tu 5 jest sukcesem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie? Na pewno nie w Policach.....tu 5 jest sukcesem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powiększ sobie rejon.

Police rzeczywiście nie mają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2017 o 15:01, gość napisał:

Dzięki za info.

Tylko dopytam jaki mają ten orange wykupiony 300Mb/s a idzie 250?

 

Mają wykupiony 300Mb/S test robiłem "Oaklą" w sumie nie wiem czemu pokazuje 250 ( może rzeczywiście zależy od serwera ) będę u rodziców w weekend jakoś to to jeszcze posprawdzam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2017 o 07:53, gość napisał:

Wczoraj pracownik Orange na infolinii poinformował mnie , że do trzech miesięcy ma podobno u mnie być dostępny net po światłowodzie od Orange. Obecnie mam 80 Mb/s.

Na co zwrócić uwagę przy ewentualnym przejściu na ten rodzaj usługi?

Trochę mnie martwi techniczny aspekt zagadnienia, no bo jakoś trzeba będzie z tym kablem wejść do domu. Czy sprzęt jaki dają jest dobrej jakości?

Obecnie mam swój router Asus DSL-AC 68U. Czy da radę go jakoś wykorzystać czy nie jest to możliwe? A może to nie jest konieczne bo ich sprzęt jest O.K.?

Jakie macie doświadczenia z tą usługą u siebie?

problem ze wszystkim ponad 200Mbit jest sprzęt. aby z tego naprawdę skorzystać trzeba się wpiąć po kablu w router, przy tej prędkości domowe wifi, nawet acn 5ghz staje się wąskim gardłem. pojawia się również pytanie co praktycznie da ci 300mbit czego nie masz przy 80mbitach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 80mbitów. Wcześniej miałem 20. Przy zwykłym korzystaniu z internetu różnica jest niedostrzegalna.

Szybkość często jest ograniczona na serwerach źródłowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

problem ze wszystkim ponad 200Mbit jest sprzęt. aby z tego naprawdę skorzystać trzeba się wpiąć po kablu w router, przy tej prędkości domowe wifi, nawet acn 5ghz staje się wąskim gardłem. pojawia się również pytanie co praktycznie da ci 300mbit czego nie masz przy 80mbitach?

Jasne, że masz rację.

Jednak jeśli różnica w cenie jest żadna a pojawiają się możliwości dużo nowszej technologii to czy nie warto z tego skorzystać?

U mnie w domu z tego pasma nie korzystam sam. Córka, syn, moode, czasami jakiś torrent jednocześnie. Dochodzi do tego niby bardziej zaawansowany funbox 3.0. A cena może z 10zł większa przy 300Mb/s w porównaniu z obecnym 80Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 80mbitów. Wcześniej miałem 20. Przy zwykłym korzystaniu z internetu różnica jest niedostrzegalna.

Szybkość często jest ograniczona na serwerach źródłowych.

Do przeglądania stron różnicy większej nie będzie tam odpowiedź na ping jest ważniejsza, ale jeśli ktoś ściąga spore pliki to inna baja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2017 o 19:31, gość napisał:

Jasne, że masz rację.

Jednak jeśli różnica w cenie jest żadna a pojawiają się możliwości dużo nowszej technologii to czy nie warto z tego skorzystać?

U mnie w domu z tego pasma nie korzystam sam. Córka, syn, moode, czasami jakiś torrent jednocześnie. Dochodzi do tego niby bardziej zaawansowany funbox 3.0. A cena może z 10zł większa przy 300Mb/s w porównaniu z obecnym 80Mb.

czyli 120 zł w skali roku czyli kilka płyt. poza tym twoje dzieci wpinają się po kablu czy po wifi? bo jak po wifi

to nie przepchasz w normalnych warunkach przez żaden wifi AP 300mbit. czyli zapłacisz i dalej tego nie pociągniesz.

lepiej to sprawdź teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

U córki prędkość raczej bez znaczenia. Ale też oczywiście jakieś filmiki przegląda. Syn teraz ma taki odbiornik i raczej da nim radę wykorzystać przepustowość tego pasma:

 

https://pl.aliexpress.com/item/wireless-usb-wifi-adapter-1900mbps-EDUP-wifi-receiver-antenna-5g-usb-wireless-adapter-wifi-ac-wifi/32796708569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś na allegro? USB ? Mnie panowie z Kolnetu w Czechowicach powiedzieli że najlepiej po kablu. Mamy światłowód a nie osiągamy nawet połowy deklarowanej prędkości a ja to już w ogóle 10 razy wolniej. Przykładowo mam w umowie 110-150 Mega a laptop wskazuje nam 30 a stacjonarny z jakąś kiepską kartą sieciową usb 8-15 Mega.Dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A jaki router dostarcza ten Kolnet?

Może mają tak słaby sprzęt, że nie jest w stanie tych prędkości wysłać?

U mnie obecnie przy orange 80Mb/s po wifi na lapku idzie około 70. Wysyłanie około 7,5 a ping 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam między laptopem a NAS (ethernet gigabit + AP tplink RE450) mam 200mbit. i to jest mój max. AP na przedpokoju, do laptopa jedna ściana. Stąd wiem, że jakbym miał łącze powyżej 200mbit to po wifi nie da się go użyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2017 o 20:54, gość napisał:

A jaki router dostarcza ten Kolnet?

Może mają tak słaby sprzęt, że nie jest w stanie tych prędkości wysłać?

U mnie obecnie przy orange 80Mb/s po wifi na lapku idzie około 70. Wysyłanie około 7,5 a ping 23.

 

Ja mam HUAWEI ECHOLIFE HG8245 od nich, Panowie mieli podobno na swoim laptopie 80. Dowiem się jak to działa gdy wreszcie zechce mi się ten kabel podprowadzić do komputera.

 

Oni z góry podkreślili że karty usb z założenia są niedobre, po kablu najlepsze efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Neostrada buduje FTTH na GPON, musza więc wstawić u Ciebie tzw ONT, które najprościej opisując zamienia zamienia światłowód na skrętkę oraz router, który obsługuje WiFi i Twoją sieć wewnętrzną. Router może być częścią w/w ONT (jak np wskazany Huawei HG8245), może być również dodatkowym urządzeniem (np Livebox) podłączonym do ONT. Dowiedz się dokładnie czym mogą Ci zakończyć przyłączę, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej o tym co to potrafi.

 

Co do tego jaką dostaniesz prędkość - każdy operator odpowiada za to co masz zapisane umowie. W Orange z tego co można znaleźć na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

prędkość minimalna dla Neostrady 300 to 100 Mbps, a dla 600 - 150 Mbps :) Dla nowych usług zawsze na początku wszystko działa super, bo siec jest "pusta", potem jak przybędzie abonentów zaczyna się prawdziwa rzeczywistość. W sieciach LTE też miały być setki Mbps i Internet no-limit, co jest każdy widzi.

 

Podsumowując - kupujesz to co jest na umowie, a nie to jak działa na początku trwania umowy lub "u sąsiada". W Twoim rejonie urządzenie obsługujące przyłącze może być zupełnie inaczej obciążone niż abonenta 2 ulice dalej, więc nie da się powiedzieć jak dana usługa działa w skali kraju, ani nawet w danym mieście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest jeszcze taki szczegół techniczny. dostarczają ci światłowód do skrzynki teleinformatycznej. funbox 3.0 masz w salonie przy tv. przez mieszkanie majta ci się patchcord światłowodowy. ja mam nowe mieszkanie i patchcord światłowodowy mam w tynku, zakończony puszkami z gniazdami. zacznij to już planować. daj znać jeśli potrzebujesz szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie, funboxa nie mam w salonie. Też mam nowy dom i to jest problem. Ale do ogarnięcia.

Już wymyśliłem jak się dostać z kablem do miejsca zainstalowania funboxa. Przez piwnicę, tam dodatkowy kabel mnie nie martwi o potem tylko jedna dziurka przez strop i będę w pokoju dziennym. Tam mam funboxa. Za półką więc nic nie będzie widać. Tylko w podłodze jest podłogówka ale mam nadzieję, że wiercąc przy samej ścianie nie trafię na rurkę z ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2017 o 08:57, gość napisał:

Tylko w podłodze jest podłogówka ale mam nadzieję, że wiercąc przy samej ścianie nie trafię na rurkę z ogrzewaniem.

Kupiłem kiedyś w Biedronce przyrząd do szukania elementów metalowych i kabli pod napięciem w ścianie. Mimo że kosztował chyba coś pomiędzy 30 a 40 zł jest bardzo precyzyjny. Już parę razy ratował mnie i znajomych przed wpadką. Popatrz w marketach budowlanych, pewnie tak tanio jak w Biedronce nie będzie, ale może nie będzie dramatu. Możesz taki przyrząd pożyczyć od jakiego znajomego montera instalacji. Woda to tylko kamera termowizyjna, ale to wydatek min 1700 zł (nakładka na smartfona).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykroić jakimś wykrojnikiem(w zależności drewno czy glazura) niewielki ok 2cm średnicy otwór i delikatnie rozkuwać malutkim przecinakiem wylewkę aż do styropianu na którym jest podłogówka, potem nożna śmiało wiercić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Temat się posuwa do przodu ale mozolnie. Bo orange miał mieć światłowód u nas już dawno temu, nawet w studzienkach na ulicy już puścili kabel pół roku temu i nastąpiła przerwa w realizacji. Nie mam pojęcia dlaczego. Ma być dopiero na wiosnę.

Na razie młody uruchomił ten własnoręcznie zbudowany router bez światłowodu i wszystko działa fajnie. Tylko bez syna w życiu nie dał bym rady teraz się tam zalogować z żadnym urządzeniem. Wszystko poszyfrowane jakimiś bardzo skomplikowanymi protokołami. Ale działa bezproblemowo. Dołożył mi też do niego dwa twarde dyski ( 2x2TB WD RED jako NAS) i mogłem wywalić osobny dysk sieciowy które miałem do magazynowania muzyki. Teraz mam tam nfs zamiast samby która była na starym starym dysku i przenoszenie na niego skopiowanych płyt idzie parę razy szybciej. Mam też funkcję mirror więc w razie czego nie zostanę bez płytoteki. Szkoda by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.