Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  59 członków

Asura Klub
IGNORED

Klub miłośników: produkty ASURA


absinth3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

 

I worked at the Institute of Nuclear Physics Polish Asademy of Sciences in Krakow, in the 80s CERN took from us all, even cleaning people, provided that they were anointed and from the list of their people :)))

So that you have nothing to envy :)))

I am also a dysgraph, etc. :)

 

Wszystkich wzięli, nawet sprzątaczy, a Raffaela zostawili - ciekawe czemu...

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Jak byś był starszy i znał ciut naszą historię to byś wiedział że partia stawiała na swoich sprawdzonych ludzi, wysyłano ich w nagrodę do pracy na 3 miesięczne dolarowe kontrakty. W dużych instytucjach a taką był IFJ następną kolejnością do wyjazdu na dewizowe kontrakty był staż w takiej firmie, wtedy byłem znacznie młodszy niż Ty, krótki staż pracy (wyjeżdżali niektórzy z 10-15 letnim)i nie miałem szansy się zaczepić na taką trampolinę finansową.Co z tego że praca bardzo ciekawa jak zarobki były bardzo zbliżone do stawek nauczycielskich (w tamtych czasach to była żenada obecnie jest ciut lepiej-piszę o nauczycielach). Tak że zamiast czytać rysunki i przygotowywać wszystko do realizacji projektów naukowych 12 z trzynastu pracowni naukowych instytutu poszukałem sobie innej pracy gdzie zarządzałem dużym zespołem ludzi i dało radę na spokojnie utrzymać 4 osobową rodzinę od pierwszego do pierwszego.

 

Jak już się tak bardzo osobiście pytamy to ilo osobową rodzinę utrzymujesz sam lub z drugą osobą skoro martwił cię tamten mój los?

Ale czy ja w ogole poruszyłem kwestię tego ile zarabiasz/zarabiałeś?

Piszesz, że taki wybitny był ten ośrodek, że CERN się nawet o sprzątaczy zabijał, a jakoś Ciebie nie wzięli - takiego wybitnego specjalisty od zastosowania zjawisk kwantowych w podstawkach pod kable...

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, ten ....

I chyba jedyny, który Ci jeszcze w audiofilskiej społeczności został?!

Doceń to i.... wycisz się trochę ! ;)

Jak mawiał Miles: jak nie wiesz co, to lepiej nic nie graj! ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Ja tam jestem za. Lubię, jak ktoś coś ładnego robi. A tak na marginesie, niedawno widziałem za mniej więcej równie ciężkie pieniądze podstawki anty-cośtam pod sprzęt zrobione z oszlifowanych bloków drewna i w ogóle niczego więcej. Chyba przy tym sprzęt Asury to misja Apollo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
oszlifowanych bloków drewna i w ogóle niczego więcej. Chyba przy tym sprzęt Asury to misja Apollo.

Tak, chyba Apollo 13...

 

Niezwykly wręcz postęp technologiczny: zamiast bloku drewna, wydrążony kawałek drewna wypełniony żwirkiem... Nic dziwnego, że Twórcy opracowanie tego cuda zajelo tyle czasu.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ściśle: - nie wiem jak to jest zbudowane i z czego się składa, ale jednak zasugeruję, że to pożyteczna, kosmiczna i naukowa audiofilska... "misja".

Generalnie: nic nie wiem, ale się jednak w tej mojej ciemnocie i niewiedzy wypowiem. :)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mamy do czynienia z sytuacją, że wielu chciałoby zrobić coś podobnego do asury, tylko info na temat składu wypełnienia brak. A samemu zrobić, skoro to takie proste? Co to to nieeeee

 

Mam już własną ASURĘ- za parę dni napiszę co i jak, bo w międzyczasie zmieniałem sporo elementów, więc żeby nie mieszać, siedziałem cicho. Teraz jest powrót do pierwotnej konfiguracji zapasowego systemu.

 

Tytułem wstępu powiem tylko, że ASURA nie służy do "leczenia" wadliwych komponentów (źle dobranych lub źle działających). Działa też wyraźniej od humanizatora

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Ponieważ dużo osób nie mogło zrozumieć o co chodzi z tą poprawą dźwięku w wyniku użycia pod listwy zasilające platformy Quality Recovery System postanowiłem poświęcić trochę czasu na dokonanie nagrań porównawczych w studiu nagrań i udostępnieniu ich próbek zainteresowanym. Próbki są nagrane w standardzie studyjnym 96kHz 24bit i myślę że osobom z takimi DAC-ami nie sprawi to problemu a ułatwi dobry wgląd w nagranie.

 

post-66830-0-98595400-1523734982_thumb.jpg

 

W nagraniu poza świetnymi muzykami grającymi na tzw setkę uczestniczą dwa bardzo dobre instrumenty obejmujące swoim spektrum pasmo od 25Hz do 16kHz.

 

Pliki są czytelnie opisane tak że nie powinno być problemu z ich ściągnięciem i odsłuchaniem w swoim systemie.

 

Nagrania pochodzą z dwóch po sobie następujących sesji live, jedna bez użycia QRS Piano a druga z jego użyciem. Ponieważ miałem tylko udostępnione 8 drogich mikrofonów i 8 kanałowy preamp mikrofonowy nie mogłem sfinalizować nagrania w jednej sesji niemniej za każdą sesją muzycy starali się zagrać najlepiej tyle na usprawiedliwienie. W sesji nagrywania z głośników wcześniej zarejestrowanego nagrania użyto trochę gorszego preampu mikrofonowego będącego częścia studyjnej konsolety ale to i tak lepiej brzmi niż te nagrania tak chętnie słuchane z YT :)

Czyli materiał porównawczy jest rożny, bo pierwsza sesja byla bez QRS TM Piano (widze ze co tydzień do nazwy poprzez pączkowanie dochodzi kolejny człon), a druga, zupełnie inna sesja z QRS(...). Czyli dzieki temu eksperymentowi można porównać sobie dwie rozne sesje tych samych muzyków, grających ten sam repertuar, a nie samego QRS(...).

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dużo osób nie mogło zrozumieć o co chodzi z tą poprawą dźwięku

... więc postanowiłem to rzetelnie wytłumaczyć?! lol.

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

to fortepian raz stał raz nie -stał na tej podstawce ?

Na załączonej fotografi widać, że to fortepian był podstawką do QRS raczej. Albo, sam fortepian, który służy za podstawkę po podstawkę QRS jest modułowym rozwinięciem tegoż i jako komplet nie jest to już zwykły QRS tylko wlasnie QRS PIANO i stąd zmiana nazwy o dodatkowy człon „Piano”.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ASURA ton, ale sam taki narzucasz.

Czy mamy teraz nagrywać muzykę aby zauważyć wpływ Twojego produktu?

Przygotuj profesjonalny pokaz swojego systemu testowego, kup ze dwa kilo Petit Beurre, herbatę i kawę, ogłoś termin i miejsce, przesiej nowo zarejestrowanych i takich ja :) i utnij raz spekulacje oraz zamknij buzie niedowiarkom.

 

Zdjęcia szpiegowskie chińskiej podróby ASURA znalezione w necie:

post-22129-0-02438300-1523766036_thumb.jpg

Edytowane przez colcolcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze zlot trolli mamy.

 

Rafaell bede mial listwe quantum qb4 nordosta. QRS pod to sie znajdzie? :)

jakie forum tacy userzy :)

juz opusciłes to forum i wybrałeś sie na to lepsze .Obecnie wróciłeś i zajmujesz sie jak widze promocją wybranych towarów pewnie tam "nie wystarczy " i trzeba tez tutaj

nikt tobie w tym nie przszkadza więc uszanuj miejsce gdzie wróciłes sam i oszczedz sobie ataków personalnych

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszanuj miejsce gdzie

@cir, tylko ta cała piśmienna wymiana wygląda jak zlot......

Sami ustaliliście takie, a nie inne zasady tej zakładki. W tytule wyraźnie jest napisane "KLUB MIŁOŚNIKÓW", nie podoba Wam się to co pisze Rafaell, są miejsca gdzie już przelano tysiące słów na temat jego produktów. Każdy kto szuka informacji o "QSR" natrafi na ten czy inny wątek i będzie miał przekrój informacji, na ich podstawie jest wstanie wyciągnąć wnioski.

 

Osobiście kolega Rafaell też mi zalazł za skórę i czytam jego opisy przez różowe denka od butelek po winie, napisałem wcześniej co sądzę o tym "produkcie" i wydaje mi się że Wy również, a dalsze pastwienie się nad nim jest bezcelowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ponieważ dużo osób nie mogło zrozumieć o co chodzi z tą poprawą dźwięku w wyniku użycia pod listwy zasilające platformy Quality Recovery System postanowiłem poświęcić trochę czasu na dokonanie nagrań porównawczych w studiu nagrań i udostępnieniu ich próbek zainteresowanym. Próbki są nagrane w standardzie studyjnym 96kHz 24bit i myślę że osobom z takimi DAC-ami nie sprawi to problemu a ułatwi dobry wgląd w nagranie.

 

Nie rozumiem, na czym polegał ten eksperyment. Co to jest "QRS Piano", jak i do czego jest stosowany, na co oddziałuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja będę odtwarzał? Nie mam tej podstawki. To raczej nie o to chodzi. Nie jest wyjaśnione, do czego (jakiego sprzętu?) ta podstawa jest doinstalowana. Tego właśnie chcę się dowiedzieć od konstruktora, zanim zacznę bawić się w ściąganie plików i montowanie systemu do ich odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Ja będę odtwarzał? Nie mam tej podstawki. To raczej nie o to chodzi. Nie jest wyjaśnione, do czego (jakiego sprzętu?) ta podstawa jest doinstalowana. Tego właśnie chcę się dowiedzieć od konstruktora, zanim zacznę bawić się w ściąganie plików i montowanie systemu do ich odsłuchu.

 

To jest pod listwę/kondycjoner, aby wyciągać trochę więcej z dopracowanych 'hiendowych' systemów. Nawet Ci co nie przepadają za Rafaelem przyznali pod odsłuchu ,ze działa. A każdy i tak zadecyduje portfelem czy to dla niego. Pacuła to testował i wsadził na stałe do swojego systemu:

 

http://www.highfidelity.pl/@main-3106&lang=

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pod listwę/kondycjoner, aby wyciągać trochę więcej z dopracowanych 'hiendowych' systemów. Nawet Ci co nie przepadają za Rafaelem przyznali pod odsłuchu ,ze działa. A każdy i tak zadecyduje portfelem czy to dla niego. Pacuła to testował i wsadził na stałe do swojego systemu:

 

http://www.highfidelity.pl/@main-3106&lang=

 

Proponuję przestać spamować zamiennie z autorem,.... zwłaszcza, że to ciągle ten sam, jedyny, oficjalny komercyjny spam. ;)

 

No dobra, ale co jest z samym konstruktorem, wyparował stąd?

 

Na załączonej fotografi widać, że to fortepian był podstawką do QRS raczej. Albo, sam fortepian, który służy za podstawkę po podstawkę QRS jest modułowym rozwinięciem tegoż i jako komplet nie jest to już zwykły QRS tylko wlasnie QRS PIANO i stąd zmiana nazwy o dodatkowy człon „Piano”.

 

Wyparował ?! - Nie!

Zapewne ciężko pracuje nad kolejną wersją/ i członem nazwy: Grand Piano, a może nawet już nawet nad Concert Grand!

A w planach podobno wersja specjalna: Pacuła Dream Grand Home Piano Concert.

 

P>S.

Jak widać aktywnie lubi pewne wpisy, ale zgodnie z poprzednimi, dobrymi radami przyjaciół przestał bezpośrednio i nieudolnie reklamować swój tajemniczy produkt i jego niekończące się fazy "rozwojowe".... :))))

Edytowane przez globtroter1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moglibyście wprowadzić jakiegoś ułatwienia z tymi powracającymi userami. Np. różowe oznaczenie nicka i obok stara nazwa lub coś w tym stylu. Takie ułatwienie komunikacji :)

 

Nie.

Dla Was i naszych wiernych Użytkowników to ułatwienie, ale dla większości z "powracających" to stygmatyzacja i oznaczanie jak za okupacji "gwiazda Dawida" bez mała. I dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że ci, których osunęliśmy stąd wraz z ich kontami lub sami owe konta zlikwidowali wraz z ich zawartością jaką byli w stanie w celu destrukcji AS, już NIGDY na tym forum pod swymi "bohaterskimi" nickami występować nie będą. Zatem nie możemy wprowadzić dopisku kim byli w czasach swej "wielkości" na AS.

 

MODERACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Dla Was i naszych wiernych Użytkowników to ułatwienie, ale dla większości z "powracających" to stygmatyzacja i oznaczanie jak za okupacji "gwiazda Dawida" bez mała. I dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że ci, których osunęliśmy stąd wraz z ich kontami lub sami owe konta zlikwidowali wraz z ich zawartością jaką byli w stanie w celu destrukcji AS, już NIGDY na tym forum pod swymi "bohaterskimi" nickami występować nie będą. Zatem nie możemy wprowadzić dopisku kim byli w czasach swej "wielkości" na AS.

 

MODERACJA.

 

Jak znowu stygmatyzacja i jeszcze nazizm :( Rozumie jeszcze gdybym np. tamto forum nazwał np. „Sly’owy Kurnikiem” i obok każdego usera umieścił np. znak „kaczki” lub coś w tym stylu, to mógłbyś tak mówić. A tak miało być usprawnienie identyfikacji. Ok, już wiem, że nie można :) Koniec EOT. Sorry Asura :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.