Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 17-19.11.2017


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Lygndorf. Dla nas (słuchaliśmy we trzech), ustawienie bez korekcji najgorsze. Ustawienie "focus" chyba jednak lepsze nić "global".

 

To chyba jest jednak przyszłość: manipulacja pomiędzy źródłem a czystym wzmocnieniem, typu Ancient Audio (pod dane kolumny) czy Yayuma (też zmiana była olbrzymia).

 

Polecam testy z Yayumą. Szczególnie przy słabej jakości nagraniach -- to urządzenie robi cuda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy tam tylko my dwaj, więc siedzieliśmy pośrodku. Poprosiłem prezentera, żeby przełączył tryb z "cały pokój" na "sweet spot". Niestety, zrobiło się tylko gorzej - scena mocno się zawęziła, a głębi nadal nie było.

No... tak było. Jednak wyjątkowa słodkość i równomierne nasycenie informacją tonów średnich, i to nie byle jaką informacją było dość zaskakujące . W tym zakresie gdzie najbardziej słyszymy. Wybrałem tam sobie utwór L. Armstronga. Cheek to cheek i miło się słuchało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadis nabierał wiatru w żagle gdy odtwarzał muzykę klasyczną...

Jadisa juz nie raz slyszalem duzo lepiej grajacego. Ja lubie ten dzwiek bardzo ale w tym roku to nie byl szczyt mozliwosci tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadisa juz nie raz slyszalem duzo lepiej grajacego. Ja lubie ten dzwiek bardzo ale w tym roku to nie byl szczyt mozliwosci tej firmy.

Nie wiem w jakim celu to piszesz , kolejne 27 do 1-go

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadisa juz nie raz slyszalem duzo lepiej grajacego. Ja lubie ten dzwiek bardzo ale w tym roku to nie byl szczyt mozliwosci tej firmy.

 

..pod względem dynamiki i rozmachu Jadisa tak grającego jeszcze nie słyszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia mojego niewystarczającego doświadczenia, ale oceniam to co słyszałem.

Korektę owszem, mogę zrobić i jakoś to sobie w głowie poukładać, ale czy to aby na pewno odda mi prawdziwy obraz prezentacji na której byłem?...nie wiem.

Żałuję, że nie mogłem zostać w pokoju sam na sam z muzyką :)

 

"Trąbki" dla mnie - Cudo, nóżka sama chodziła a oczy otwierały się szeroko. Ten dźwięk do mnie przemówił najbardziej z całej wystawy.

Po Heglu został niestety niedosyt, ale wiem, że to nie jego wina była :)

 

Tak czy siak jestem bardzo zadowolony z całego AVS, świetna impreza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pod względem dynamiki i rozmachu Jadisa tak grającego jeszcze nie słyszałem

Nie bylo czaru, jak dla mnie, bylem zfrustrowany...a moze zmienily mi sie wymagania co do dzwieku.

Dwa a moze trzy lata temu nie pamietam w Wawie zagralo wybornie na Jadisie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim celu to piszesz , kolejne 27 do 1-go

Do dwóch. Dopalone na górze brzmienie, mające zrobić dobre wrażenie i nadać efekt większej klarowności i dynamiki niż ona jest faktycznie. Jak byłem to grało z gramiaka. Nie będę więcej mówić, mogę się mylić, ponieważ słuchałem krótko i nie wypytywałem się o szczegóły prezentacji. Z drugiej strony, skoro tylu osobom się podobało to należy się pogratulować udanej prezentacji i tzw. doboru klocków, czy tam gramofonowych wkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu tak robiłeś z produktami Paradigm. Trwało to tak długo aż cię wykryto i obnażono twoją aktywność,tak wiec trochę pokory,nie wszyscy mają krótką pamięć.

Proponuje się cofnąć i poczytać, do dziś gram na Paradigm więc, cos jest na rzeczy, nieprawdaż ?.

Dwa mam alergię na poliamidowe gwizdki, ale nawet gdyby przefiltrować to w głowie i tak nie było tam dobrego dźwięku. Wybaczcie ale za 1000 zł można znaleźć głośniki naturalniej grające, bo nie sądzę aby tak specyficzny dźwięk był generowany przez cały zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo czaru, jak dla mnie, bylem zfrustrowany...a moze zmienily mi sie wymagania co do dzwieku.

Dwa a moze trzy lata temu nie pamietam w Wawie zagralo wybornie na Jadisie

...wtedy była integra i88....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wtedy była integra i88....

I gralo lepiej...teraz tez nie bylo zle, ale bez tego czaru to staje sie to juz tylko kolejny tylko dobry a nie wybitny system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się tam podobało.

Nie był to z całą pewnością dźwięk wystawy ale pisząc ludziom ,że powinni robić badanie słuchu pokazujesz zwykły forumowy ból d..y ( chyba, że p. konstruktor zapodał akurat jakiś łomot - jak to czasami ma w zwyczaju)

--> ja trafiłem na C.Jonesa , muzykę organową i pokaz tej nowej technologii zastosowanej w kolumnach. Serio wypadło to bardzo zgrabnie...

Zwyczajna obserwacja większość osób doceniający ten dźwiek jest w podeszłym wieku , mój brat cioteczny ma własnie takie spadki i dla niego zety są objawieniem jego diagram to potwierdza . Im młodsze osoby tym cześiej mówią że zety nadużywają skrajów pasm , ja nie jestem w stanie słuchać wysokich tonów w tych kolumnach . Nie ma to nic wspólnego z bólem . Mało kto robi sobie badania słuchu , a nasze uszy to jest w pewnym wieku największe ograniczenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajna obserwacja większość osób doceniający ten dźwiek jest w podeszłym wieku , mój brat cioteczny ma własnie takie spadki i dla niego zety są objawieniem jego diagram to potwierdza . Im młodsze osoby tym cześiej mówią że zety nadużywają skrajów pasm , ja nie jestem w stanie słuchać wysokich tonów w tych kolumnach . Nie ma to nic wspólnego z bólem . Mało kto robi sobie badania słuchu , a nasze uszy to jest w pewnym wieku największe ograniczenie .

 

Proszę o przedstawienie danych jakimi się podpierasz. Mój wiek to 34 lata. Nie robiłem co prawda badań, ale wiem co mi się podoba i co lubię słuchać - wydaje mi się , że to jest najważniejsze.

To , że dla Ciebie nie jest to dźwięk marzeń nie oznacza, że inni są kretynami a tak mniej więcej to przedstawiasz.

 

Każda opinia na tym forum dotycząca jakiegokolwiek systemu jest opinią subiektywną. Nie zapominajmy o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo czaru, jak dla mnie, bylem zfrustrowany...a moze zmienily mi sie wymagania co do dzwieku.

Dwa a moze trzy lata temu nie pamietam w Wawie zagralo wybornie na Jadisie

 

Mam takie same wrażenia, przed 2 laty bodajże grał Jadis ze źródłem w postaci magnetofonu szpulowego - to było cudne, energiczne, żywe i naturalne. W tym roku, z całym szacunkiem, i ten gramofon Da Vinci był nieziemski, jednak... odebrałem dźwięk jako beznamiętny, techniczny, sterylny. Coś jak oryginalny Blade Runner z Harrisonem Fordem vs. nowa wersja 2017 z Ryanem Gosslingiem - jeśli wiecie, co mam na myśli :) Niby podobnie, a jednak nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przedstawienie danych jakimi się podpierasz. Mój wiek to 34 lata. Nie robiłem co prawda badań, ale wiem co mi się podoba i co lubię słuchać - wydaje mi się , że to jest najważniejsze.

To , że dla Ciebie nie jest to dźwięk marzeń nie oznacza, że inni są kretynami a tak mniej więcej to przedstawiasz.

 

Każda opinia na tym forum dotycząca jakiegokolwiek systemu jest opinią subiektywną. Nie zapominajmy o tym.

Kolego wyluzuj .Każdy z wiekiem głuchnie nie każdy przy tym kretynieje . Potraktuj mój wpis jako zachętę do zakupu tych kolumn gdy lubisz taki dźwięk to w końcu jest najważniejsze aby się podobało nam nie innym .Prędzej lub później tego typu kolumny spodobaja się niemal każdemu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje się cofnąć i poczytać, do dziś gram na Paradigm więc, cos jest na rzeczy, nieprawdaż ?.

Dwa mam alergię na poliamidowe gwizdki, ale nawet gdyby przefiltrować to w głowie i tak nie było tam dobrego dźwięku. Wybaczcie ale za 1000 zł można znaleźć głośniki naturalniej grające, bo nie sądzę aby tak specyficzny dźwięk był generowany przez cały zestaw.

Nie brnij w bezsensowny off top. Wtedy naganiałeś wszystko co tam mieliście na stanie,włącznie z jakimś chińskim kolumnowym badźewiem,udając oczywiście zatroskanego forumowicza panie Nowak Irku. Więcej pokory i nie ciągnij już tego niechlubnego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyluzuj .Każdy z wiekiem głuchnie nie każdy przy tym kretynieje . Potraktuj mój wpis jako zachętę do zakupu tych kolumn gdy lubisz taki dźwięk to w końcu jest najważniejsze aby się podobało nam nie innym .

 

Sorry jacm ale Twój wpis odnośnie badań był moim zdaniem mega kiepski i nie fair w stosunku do osób, którym dany dźwięk się podoba. Tyle.

 

Z chęcią poznam za to Twoją opinię i przemyślenia na temat tegorocznego AS;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry jacm ale Twój wpis odnośnie badań był moim zdaniem mega kiepski i nie fair w stosunku do osób, którym dany dźwięk się podoba. Tyle.

 

Z chęcią poznam za to Twoją opinię i przemyślenia na temat tegorocznego AS;)

 

Mniej emocji więcej zrozumenia .Jeszcze raz napiszę że zrozumiałeś mnie tak jak sam chciałeś . Nie ma nic złego w dbaniu o zdrowie a świadomość że słyszy się gorzej z wiekiem bardzo pomaga w zrozumieniu jak ludzie odmiennie opisuja ten sam grający sprzęt .

W tym roku pauza ale z wpisów widzę że niewiele się zmieniło . Ludzie mają okazję iść na fajną imprezę więc nie omieszkają z tego powodu ponarzekać .

Dla mnie zawsze ta impreza była dobra włąsnie do obserwacji jak różnie ludzie słyszą i jakie są tego przyczyny , Widać Ciebie to nie interesuje a wręcz mam wrażenie przeraża .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mniej emocji więcej zrozumenia .Jeszcze raz napiszę że zrozumiałeś mnie tak jak sam chciałeś . Nie ma nic złego w dbaniu o zdrowie a świadomość że słyszy się gorzej z wiekiem bardzo pomaga w zrozumieniu jak ludzie odmiennie opisuja ten sam grający sprzęt .

W tym roku pauza ale z wpisów widzę że niewiele się zmieniło . Ludzie mają okazję iść na fajną imprezę więc nie omieszkają z tego powodu ponarzekać .

Dla mnie zawsze ta impreza była dobra włąsnie do obserwacji jak różnie ludzie słyszą i jakie są tego przyczyny , Widać Ciebie to nie interesuje a wręcz mam wrażenie przeraża .

 

Mnie nic nie przeraża - w pełni rozumiem, że każdy słyszy , odbiera dźwięki inaczej. Każdy z nas szuka czegoś innego w dźwięku. Dlatego tez w moich wpisach nie wysyłam nikogo do lekarza. Rozumiem, że Twój słuch jest Ok skoro oceniasz słuch innych ?

 

Pomijam już, że wyrażasz opinie nie słuchając danych kolumn ( z tego co widzę na fotach z zeszłego roku - grały inne modele zz)

 

Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę na forum HDTV (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) spuszczają się, albo szczają pod siebie jak pięknie grają kolumny : )

No ale co się dziwić jak na tym forum " tylko kino domowe " jest najlepsze i do filmów i do stereo : ) Dla nich najważniejszy jest wygląd, jakość wykonania obudowy, i najważniejsze ... cena : )

Czyli ...Czym drożej tym lepiej ... gra : )

 

 

Nędza. Fajnie kolumny do amplitunera kina domowego. Na pewno będą się fajnie prezentować w salonie ... kiedy nie będą grać : )

 

Także jak ktoś szuka grania a nie żenady, to powinien tutaj zajrzeć. Film numer dwa ...

 

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie przeraża - w pełni rozumiem, że każdy słyszy , odbiera dźwięki inaczej. Każdy z nas szuka czegoś innego w dźwięku. Dlatego tez w moich wpisach nie wysyłam nikogo do lekarza. Rozumiem, że Twój słuch jest Ok skoro oceniasz słuch innych ?

 

Pomijam już, że wyrażasz opinie nie słuchając danych kolumn ( z tego co widzę na fotach z zeszłego roku - grały inne modele zz)

 

Pozdrawiam

 

Kolego nie wkładaj mi własnych insynuacji do brzucha , odniosłem się do wpisów wyczytanych w tym wątku o ostrej górze . Od lat zeta prezentuje ten sam dzwięk taka filozofia twórcy , z wpisów tegorocznych wynika to samo jedni są zachwyceni inni narzekają na natarczywą górę . Jest mniej narzekania na olbrzymi poziom dzwięku widocznie w tym roku grało już ciszej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miła niespodzianka jak dla mnie w stosunku ceny do jakości to stx

Pamietasz moze model? Tez zapamietale te kolumny ale kompletnie nie pamietam modelu a na stronce STX chyba jeszcze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę na forum HDTV (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) spuszczają się, albo szczają pod siebie jak pięknie grają kolumny : )

No ale co się dziwić jak na tym forum " tylko kino domowe " jest najlepsze i do filmów i do stereo : ) Dla nich najważniejszy jest wygląd, jakość wykonania obudowy, i najważniejsze ... cena : )

Czyli ...Czym drożej tym lepiej ... gra : )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nędza. Fajnie kolumny do amplitunera kina domowego. Na pewno będą się fajnie prezentować w salonie ... kiedy nie będą grać : )

 

Także jak ktoś szuka grania a nie żenady, to powinien tutaj zajrzeć. Film numer dwa ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

: )

W zeszłym roku Paradigmy mi nie podobały się , w tym z ta amlifikacją Athema grało ładnie bez wyostrzeń .

Może i ja muszę do laryngologa wybrać się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najdroższych jak zwykle najbardziej podobały mi się Focale na magnezowych membranach ale słyszałem też trochę odmiennych opinii, może repertuar?

Z tych droższych ciekawie zagrały Akkusy z ceramikami serii Cell. Akustyka pomieszczenia pozostawiała sporo do życzenia ale i tak ok. Ogólnie bardzo lubię sztywne membrany po mimo ich wad aczkolwiek coraz mniej zauważalnych.

Z tańszych STX 300 foton na głośnikach z włókna węglowego to jedno z leszych brzmień w tej półce cenowej. Jakość obudowy wreszcie na wysokim poziomie.

Z najtańszych fajnie zagrały Pylon Pearl na membranie szklanej, trochę mało zróżnicowane wysokie tony ale tam chyba jest najtańszy visaton więc cudów nie będzie.

Dziwnie zachowywała się Taga Platinium, tzn charakterystyki pionowe do bani. Jak siedziałem fajna scena itd. ale jak wstałem do jeden wielki chaos, podejrzewam, że za tym stoją bardzo proste filtry.

Tonsil, fajne prezentacje nowe pomysły marketingowe ale nowych konstrukcji głośników jak nie było tak nie ma.

Ogólnie bardzo fajna impreza tylko wydaje mi się że zaczyna dominować ilość a nie jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.