Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 17-19.11.2017


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Miroslav1, masz szczęście, że Harbeth się poprawił :). Jak ja byłem grały te największe Harbeth Monitor 40.2 40th Anniversary na standach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na 'Herbatniku' zagrali m.in. 'Money For Nothing' :)

 

Widać dwóch liderów...

 

1. Boenicke W5 - głośniczki

2. Gato Audio FM-8 - głośniczki

 

Najwięcej o nich wspominacie... ciekawe które ciekawsze brzmieniowo?

Dopisz lepiej w klasie 'monitorków', żeby nieświadomych nie wprowadzać w błąd.

W klasie monitorków to już dużo lepiej by brzmiało, bo ogólnie gdy wliczy się wszelkie podłogówki, to monitorki nie mają szans.

 

'brzmieniowo?' - w swojej klasie całkiem 'bajkowacie' :) A jak chcesz więcej to mam na FLAC-u :) ... i sobie porównasz :D

...do Harbeth'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

P.S. Zajmij się DIY. Wydasz (prawdopodobnie) mniej, a będziesz miał przy okazji mnóstwo zabawy, a i sporo nauki.

 

 

Jakby to było takie proste (budowa kolumn) to by sobie ludki sami robiły, ale sam wiesz że nie jest, potrzeba wiedzy i doświadczenia, bo może okazać się że wtopiliśmy kasę i nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę w tym osamotniony z chęcią sprawdzę - dzwięk Wilson Audio nie podobał mi się, dynamiczny, duży, równy i dokładny miraż ale blady i jak dla mnie nie interesujący. Za to Rockport z McIntosh kolorowo i dosadnie moim zdaniem ciekawie i przyjemnie

 

Biore pod uwagę że tam gdzie grały Wilsony to powinny być i jakiekolwiek ustroje akustyczne a nie było nic to ten zastaw pokazał klasę w niektórych aspektach, Mówię o tych za 2 bański bo były chyba niższe Wilsony, grały znacznie gorzej . Rockporty jeden z najlepszych dzwieków wystawy, nie były ostre bo wiele drogich systemów męczyła mnie ostrością po kilku minutach, Pierwsze głośniki z których zagrało nieżle to były dla mnie Sonus Fabery i chcialem jeszcze do nich wrócić jednak zabrakło czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., bo może okazać się że wtopiliśmy kasę i nie gra.

To samo grozi, gdyby chcieć zejść z ceną kolumn zgodnie z postulatem kol. Chwostka i zmienić model dystrybucji na taki bez odsłuchu - zakup w internecie prosto z magazynu producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnej zasadzie jak zwykła osłodzona i zabarwiona woda, z paroma dodatkami smakowymi może (jako Coca-Cola) kosztować 5 zł za butelkę, podczas gdy koszt jej wyprodukowania pewnie nie przekracza 20-30 groszy... ;-)

P.S. Zajmij się DIY. Wydasz (prawdopodobnie) mniej, a będziesz miał przy okazji mnóstwo zabawy, a i sporo nauki.

 

Zapomniałem dodać moje kolumny to oczywiście DIY. Dlatego jestem w takim szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pierwsze głośniki z których zagrało nieżle to były dla mnie Sonus Fabery i chcialem jeszcze do nich wrócić jednak zabrakło czasu.

 

Te monstrualnie ogromne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Proszę mi wytłumaczyć jak kolumny na przetwornikach za 500zł ,mogą kosztować 6700zł?

 

Koszt jednego głośnika czy kompletu, na przykład 6x5 sztuk? Bo to może być spora różnica. Nawiasem mówiąc, koszt obudowy to najczęściej przynajmniej drugie tyle, co koszt wszystkich podzespołów. Kiedy rozmawiałem z małym polskim producentem kolumn głośnikowych, który nie miał własnej stolarni, tylko zamawiał bardzo solidne i ładnie wykonane obudowy wg. swojego projektu, to koszty były mniej więcej 3000/3000 zł (flaki/skrzynie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt jednego głośnika czy kompletu, na przykład 6x5 sztuk? Bo to może być spora różnica. Nawiasem mówiąc, koszt obudowy to najczęściej przynajmniej drugie tyle, co koszt wszystkich podzespołów. Kiedy rozmawiałem z małym polskim producentem kolumn głośnikowych, który nie miał własnej stolarni, tylko zamawiał bardzo solidne i ładnie wykonane obudowy wg. swojego projektu, to koszty były mniej więcej 3000/3000 zł (flaki/skrzynie).

Mam na myśli koszt samych głośników do kolumn 2 wey

Zakładając ze zwrotnice to 500zł na dobrych komponentach,obudowy 1000zł

Daje to nam około 2000zł

 

Lecz za cenę 6700 mogło by to grać.Lecz było inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, dziękuję za udaną imprezę.

 

Sound na poziomie, dużo ciekawie grających systemów na Stadionie Narodowym - w końcu nazwa do czegoś zobowiązuje :). Bez ściemniania/zamulania, sporo dobrego grania.

 

Choć zawsze można lepiej, jeszcze precyzyjniej i szybciej ... jak podłączą więcej szybkich/precyzyjnych wzmacniaczy mocy, z równie precyzyjnym pre i źródłem.

Z drugiej strony systemy z mocno rozbudowaną 'elektrownią' to już bardziej do prywatnych pomieszczeń - jak ktoś sobie kupi jakieś 'paki' z AVS, to może w domu podłączać Bi-Ampingi, Quad-Wiringi itd. Choć wyjątki potrafią być i na AVS :)

 

Od razu wyłapuje opinie typów, którzy piszą, że nic nie grało, albo takie gdzie z ich opisu wynika, że coś grało nie tak (opisując tak jak nie było faktycznie) i myślą, że tylko u nich gra z 'budżetówki' w domciu - a co do czego żeby postawili swe 'pyrkotki' koło wielu lepszych/droższych/większych systemów z AVS 2017, to byłby dobry ubaw z ich prywatnych 'systemików' :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Lecz za cenę 6700 mogło by to grać.Lecz było inaczej

piszesz o 1 brzmieniu - zapewniam Cię, że w tej cenie są niezłe kolumny, a cóż...no na tym polega działalność, zarobek.

 

Nie jadasz czasem gotowego żarcia, czy w knajpach? Wódkę sam sobie robisz?;p;p, buty?

 

dziwne wpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Yasica dnia 19.11.2017 - 08:35 napisał

Byl gdzies w tym roku system oparty o koncowki Tennor-a?

 

To do mnie piszesz ? Bo jak tak to nie pamiętam. Jak zapewne wiesz na Audio Video Show było tyle sprzętu że człowiek nie ogarnie. Nie zapisywałem w notesie gdzie co grało i z czym.

 

Do wszystkich.

mnie nie było , ale 2 lata temu system na ww koncówkach, i kolumnach Hansen Prince , a źródło cd Solution to było coś po czym ... przez tydzień nie mogłem słuchać swojego systemu aż zapomne jak tamto grało ... :)

 

Jeszcze jedna rzecz.

 

Wszyscy piszą o kolumnach, część o napędach, ale o źródłach mało kto.

 

Ale też rozumiem to - ciężko wnikać w cały system gdzie czasem tyle ludzi w pokoju że nawet nie widać kolumn a co dopiero mówić o małym klocku gdzieś tam daleko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Co do źródeł, to gramofony Sikora. Były prezentowane we własnym pokoju na Stadionie, z całą amplifikacją Sikory (legendarne już monobloki Burdjak&Sikora, ech...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te monstrualnie ogromne?

 

To chyba 3,5 drożne Aidy. Bardzo dobra separacja różnych głosów niższych i wyższych tonalnie. Dźwięki wokali były dosyć naturalne , takie malo podbarwione . Nie wiem na ile to zasługa kolumn a ile reszty, elektroniki i okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, najbardziej podobał mi się dźwięk w Ayon & Lumen White. Piękny w detalach, doskonale rozbudowana scena, dobra kontrola basu, czysta przyjemność.

 

Myślę jednak, że było to zasługą przede wszystkim profesjonalnego podejścia właściciela, który w odróżnieniu od większości wystawców zadbał o odpowiednią akustykę, a także repertuar. Żal było słuchać hi-endowych pereł podłączonych byle jak i grających smooth jazz w kiepskich akustycznie pomieszczeniach, ale cóż, nie ja jestem odpowiedzialny za ich marketing.

 

Warte uwagi były dla mnie też Air Tight no i przyjemnie było też posłuchać winyli na lampach w kilku pokojach na stadionie.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, najbardziej podobał mi się dźwięk w Ayon & Lumen White. Piękny w detalach, doskonale rozbudowana scena, dobra kontrola basu, czysta przyjemność.

 

Myślę jednak, że było to zasługą przede wszystkim profesjonalnego podejścia właściciela, który w odróżnieniu od większości wystawców zadbał o odpowiednią akustykę, a także repertuar. Żal było słuchać hi-endowych pereł podłączonych byle jak i grających smooth jazz w kiepskich akustycznie pomieszczeniach, ale cóż, nie ja jestem odpowiedzialny za ich marketing.

 

Warte uwagi były dla mnie też Air Tight no i przyjemnie było też posłuchać winyli na lampach w kilku pokojach na stadionie.

 

Pozdrawiam!

 

 

Ja zasłyszałem gdzieś w korytarzach inne opinie --> po co komu ustroje akustyczne? :)

 

Większość osób, która kupuje takie systemy grające do użytków domowych nie wykłada przecież swojego salonu ustrojami. Audio Show traktuje jako miejsce gdzie WSTĘPNIE warto zapoznać się ze sprzętem. Jak coś mnie interesuje to umawiam się z dystrybutorem / firmą na odsłuchy w moim salonie, w warunkach, które znam najlepiej i sprzęt bedzie stał na co dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To chyba 3,5 drożne Aidy. Bardzo dobra separacja różnych głosów niższych i wyższych tonalnie. Dźwięki wokali były dosyć naturalne , takie malo podbarwione . Nie wiem na ile to zasługa kolumn a ile reszty, elektroniki i okablowania.

 

Na szczęście nie mam domu, który wymagałby sprowadzenia kolumn, radzących sobie z ogromnym pomieszczeniem. Brzmiało nieźle, ale podobny efekt (albo może i lepszy) można osiągnąć trzy razy mniejszymi głośnikami w pokoju normalnej wielkości, np. 30 m2. Zestawy przeznaczone do pałacu, a po kiego mi pałac do słuchania muzyki? Natomiast chętnie dowiedziałbym się, jak brzmią podłogowe kolumny z serii Homage. Guarneri które testowałem były rewelacyjne. Paradoksem jest, ze seria Homage to teraz środek cennika, z czego bynajmniej nie wynika, że staniała :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav1, masz szczęście, że Harbeth się poprawił :). Jak ja byłem grały te największe Harbeth Monitor 40.2 40th Anniversary na standach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na 'Herbatniku' zagrali m.in. 'Money For Nothing' :)

 

 

 

 

 

 

...jakoś tak wyszło że nie słuchałem na Audio Show m40.2...

jak sie zaprezentowały ...co się ,,poprawiło,, ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, najbardziej podobał mi się dźwięk w Ayon & Lumen White. Piękny w detalach, doskonale rozbudowana scena, dobra kontrola basu, czysta przyjemność.

 

Nie masz może zdjęcia, bo zastanawiam się czy to nie ten zestaw z głośnikami na Accutonach. Jeśli to ten to wysokie tony na początku mi się podobały jednak po paru minutach zaczeły meczyć.

ktoś sie orientuje co tam się świeciło w Bang Olufsenach w głosniku wysokotonowym, czy to plazma czy tylko LED ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Za namową kolegi wybrałem się z nim na AVS. To było moje pierwsze uczestnictwo w takim wydarzeniu.

 

nie będę się zachwycał nad systemami za kilkadziesiąt/kilkaset tys. bo po prostu na taki sobie nie mogę pozwolić więc po co nad nim zbyt wiele rozmyślać? (chociaż.. bardzo mnie dziwiły wyrazy zachwytu nad system za blisko 400 tys. - chyba niektórzy zakładają, że jak kolumny kosztują bardzo dużo to automatycznie muszą zajebiście grać..)

 

miła niespodzianka jak dla mnie w stosunku ceny do jakości to stx. nie dość, że wykonanie bardzo ładne - lakierowane fronty, to jeszcze fornir na bokach, a co najważniejsze to piękne, soczyste brzmienie. i to wszystko za około 4 tys. podpięte to było pod wzmak za niecałe 1500 zł także jak widać można mieć coś bardzo dobrego i porządnego za rozsądne pieniądze.

 

brawa również dla pokoju diyaudio - bardzo fajna inicjatywa :) co zaglądałem do nich to w pokoju pełno ludu :)

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Państwa...wszystko ok.....ale jadis z kthma....dżwięk wystawy

 

Jedyne co mnie uwierało, to drewniane pudełka (Verticum), których nie było w poprzednich latach. Jadis + kolumny FS nie potrzebują tych wszystkich gadżetów, imho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku, najbardziej podobał mi się dźwięk w Ayon & Lumen White. Piękny w detalach, doskonale rozbudowana scena, dobra kontrola basu, czysta przyjemność.

 

Myślę jednak, że było to zasługą przede wszystkim profesjonalnego podejścia właściciela, który w odróżnieniu od większości wystawców zadbał o odpowiednią akustykę, a także repertuar. Żal było słuchać hi-endowych pereł podłączonych byle jak i grających smooth jazz w kiepskich akustycznie pomieszczeniach, ale cóż, nie ja jestem odpowiedzialny za ich marketing.

 

Warte uwagi były dla mnie też Air Tight no i przyjemnie było też posłuchać winyli na lampach w kilku pokojach na stadionie.

 

Pozdrawiam!

 

Mam bardzo podobne odczucia.

Profesjonalizmu od właściciela Ayona powinni się uczyć pozostali wystawcy (przynajmniej 95 %).

Dźwięk z zestawu Ayon/ Lumen White był bardzo dokładny i muzykalny, nic nie było przerysowane ani natarczywe, przyjemnie się tam słuchało.

Byłem tam na dwóch prezentacjach i za każdym razem używany był inny materiał muzyczny.

Air Tight to mój drugi faworyt.

Podobał mi się też Vivid/ Ypsilon.

 

pozdr.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobał mi się też Vivid/ Ypsilon.

 

Mnie także, chętnie bym posłuchał tych najwyższych aktywnych Vivid-ów Giya G1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podobnie jak rok temu spodobały się Grahamki w Audiopunkcie

Podpisuję się obiema rękami pod opinią kolegi. Ten zestawik z Grahamkami + Soul Note za niewiele ponad 30k (całość) udowodnił że nie potrzeba setek tysiecy aby móc cieszyć się muzyka reprodukowaną w sposób naturalny - bez karykaturalnego podbicia na basie z ładnie nasyconą ale także rozdzielczą średnicą. Brawo! Moim zdaniem w kategorii głośników czerpiących z tradycji BBC zagrało to zdecydowanie lepiej od Harbetha. Choć możliwe że w dużej mierze na taki odbiór miał wpływ zestawienia ww. z elektroniką Vincenta - dla mnie to zdecydowanie nieszczęśliwe połączenie.

Szkoda że nigdzie nie dało się posłuchać Spendora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem tylko ekspozycję w Sobieskim. Interesowały mnie prawie wyłącznie konstrukcje oparte na głośnikach szerokopasmowych. W mojej opinii najlepiej wypadły kolumny polskiej firmy Bodnar Audio prezentowane w pokoju 308. Nareszcie dodano do głośnika Sonido wysokotonową kopułkę a dół oczywiście na subwooferze. Niestety osoba prezentująca miała zakaz udzielania informacji na temat tych kolumn co jest słuszną koncepcją na wystawie mającej w nazwie słowo show . Dodatkowo źródłem był magnetofon szpulowy i nie było mowy o jakiejkolwiek zmianie materiału muzycznego. Szkoda bo dźwięk był ślicznie stereofoniczny a scena wszerz i w głąb.

Dźwięk nr 2 według moich wrażeń to kolumny firmy KEF (niestety nie zanotowałem numeru pokoju). Białe kolumny o opływowym kształcie z przodu mały głośniczek o srebrnej membranie. Z boku dwa głośniki niskotonowe. Piękny zrównoważony dźwięk i piękna, naturalna barwa fortepianu.

Nie zgadzam się opinia jednego z kolegów na temat kolumn firmy Cube Audio. Fajna sprawa, że ktoś w naszym kraju bierze się za wytwarzanie głośników szerokopasmowych ale ceny powalają. 980 euro za parę najtańszych głośników to prawie cena uncji złota i cena co najmniej porównywalna z ceną Lowtherów. Prezentowane kolumny oparte na tych najtańszych głośnikach tylko uzewnętrzniały wszystkie zalety ale przede wszystkim wady kolumn szerokopasmowych ( brak niskich tonów , podbarwienia). Dodatkowo kolumny Bliss A w sposób drażniący uwypuklały sybilanty.

Podziekowania dla organizatorów .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Show,

 

Byłem na tej Twojej wystawie w niedzielę, ok 11 25 w pokoju z Vivaldim zagrało na moją prośbę Budgie i Deep Purple, bardzo miła obsługa i doskonała organizacja, gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę Was, naprawdę uważacie że Hegel z T&F Taliesin - to było w 100% dobre granie??

 

Jestem fanem marki i gram już tylko na elektronice Hegla, ale naprawdę coś w tym pokoju było nie tak.

Nie wiem, może za bardzo nastawiłem się na jakiś opad szczęki, może sama pozycja odsłuchowa i tłum który stał przy mnie były winne, ciężko stwierdzić.

Wiem jak grają Hegle i tutaj był TOP w jego wydaniu, także powinno być bajecznie a nie było więc może reszta toru nie taka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.