Skocz do zawartości
IGNORED

Bardzo dobre kable głośnikowe, które niewiele kosztują - czy istnieją?


dfx5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vdst 1Ci mialem, ale szybko sprzedalem, bo to legendarne brzmienie to chyba tylko legendy. Polegly po calosci vs. BMN EX2, wiec kolumny za 3tys. Cale szczescie vdst sa legendarne;-) wiec sprzedaly sie w 24h. 

Moze warto zamiast dwoch zestawow kolumn miec jedne ale lepsze? „Syczenie”, to raczej problem kolumn, a przewody po prostu tego „nie przeniosly” bo nie sa transparentne. 
 

co do basu to tak jak pisalem, z takiego przewodu nie moge go byc i nie wazne jakie kolumny, po prostu wytnie go z kazdych tylko w roznym procencie.

U mnie przewody DIY niestety sie nie sprawdzily, teraz IC a glosnikowe po prrostu mulily system, no ale komus moze to podpasuje

A wysokie masz teraz bardziej wyeksponowane przez brak dolu to tez moze wprowadzac w blad, pokazywac jakby bylo wiecej szczegolow na gorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LOBO_M napisał:

Vdst 1Ci mialem, ale szybko sprzedalem, bo to legendarne brzmienie to chyba tylko legendy. Polegly po calosci vs. BMN EX2, wiec kolumny za 3tys. Cale szczescie vdst sa legendarne;-) wiec sprzedaly sie w 24h. 

Moze warto zamiast dwoch zestawow kolumn miec jedne ale lepsze? „Syczenie”, to raczej problem kolumn, a przewody po prostu tego „nie przeniosly” bo nie sa transparentne. 
 

co do basu to tak jak pisalem, z takiego przewodu nie moge go byc i nie wazne jakie kolumny, po prostu wytnie go z kazdych tylko w roznym procencie.

U mnie przewody DIY niestety sie nie sprawdzily, teraz IC a glosnikowe po prrostu mulily system, no ale komus moze to podpasuje

A wysokie masz teraz bardziej wyeksponowane przez brak dolu to tez moze wprowadzac w blad, pokazywac jakby bylo wiecej szczegolow na gorze

Te przewody DIY akurat nie mulą systemu wręcz odwrotnie działają. Pokazują wszystkie słabe strony złożonego zestawu audio. 

 

Dlatego dużo osób ich nie używa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech i tak będzie.

 

Problemem w YTDY i innych DIY jest ich poprawne konfekcjonowanie co nie rzadko jest po prostu po taniości, słabe i generujące spore rezystancje przejścia, albo idzie w druga stronę jest tak  wybajeżone że zatraca się idea taniości DIY i lepiej kupic uzywany dobrze zakonfekcjonowany przewod typu solid core.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie pytanie - zakładając taki sam przekrój z linki vs. solid core to jakie różnice słyszycie ?
Dla mnie zmienia się bas. Tj na solid core jakby to było mniej ale bardziej rozdzielczy. A u was ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LOBO_M napisał:

Niech i tak będzie.

 

Problemem w YTDY i innych DIY jest ich poprawne konfekcjonowanie co nie rzadko jest po prostu po taniości, słabe i generujące spore rezystancje przejścia, albo idzie w druga stronę jest tak  wybajeżone że zatraca się idea taniości DIY i lepiej kupic uzywany dobrze zakonfekcjonowany przewod typu solid core.

 

Tylko gołe kable!  Zakonfekcjonowane,no z tymi może być różnie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 15:29, Teufel napisał:

Jak rozumiem efekt naskórkowości nie zachodzi dla wysokich tonów dla średnicy 0,5 mm (0,2 mm2),

Czytałem kiedyś w podręczniku akademickim, że poniżej 50 kHz efekt naskórkowości nie występuje. Powyżej tej częstotliwości zaczyna się przepływ po zewnętrznej, ale czy można w ogóle mówić o tym zjawisku, jeśli "warstwa czynna" dla 100 kHz ma grubość 0,6 mm?

Jakie są średnice przewodników w "domowych" przewodach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stary podręcznik 😉  mówimy o 0,5 mm( 24 AWG ) lub mniejszych.

Poza tym - bas jest dużo lepiej uporządkowany z jednym ale:

ze względu na większe otwarcie barwy i dźwięczność można odnieść

wrażenie lekkiego odchudzenia, co zwykle nie ma większego znaczenia.

Bo i bywa często podbity i odczuwalne jest zwykle przy 4 a nie 8 Ohm'ach.

Zmienia się nieco równowaga tonalna na rzeczywistą, co nie każdemu ... 😉 

O jakości konfekcjonowania można zapomnieć, jeśli się lutuje końcówki, a te kable

mają jeszcze tę zaletę, że nie trzeba co parę lat obcinać po kawałku, bo czernieje

jak linki i czasem nawet się kruszy. Im czyściejsza miedź, tym szybciej zachodzi

to w cienkich włosach wielu kabli właśnie typu linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LOBO_M napisał:

Vdst 1Ci mialem, ale szybko sprzedalem, bo to legendarne brzmienie to chyba tylko legendy. Polegly po calosci vs. BMN EX2, wiec kolumny za 3tys. Cale szczescie vdst sa legendarne;-) wiec sprzedaly sie w 24h. 

Moze warto zamiast dwoch zestawow kolumn miec jedne ale lepsze? „Syczenie”, to raczej problem kolumn, a przewody po prostu tego „nie przeniosly” bo nie sa transparentne. 
 

co do basu to tak jak pisalem, z takiego przewodu nie moge go byc i nie wazne jakie kolumny, po prostu wytnie go z kazdych tylko w roznym procencie.

U mnie przewody DIY niestety sie nie sprawdzily, teraz IC a glosnikowe po prrostu mulily system, no ale komus moze to podpasuje

A wysokie masz teraz bardziej wyeksponowane przez brak dolu to tez moze wprowadzac w blad, pokazywac jakby bylo wiecej szczegolow na gorze

Nie wiem czego Ty nie możesz zrozumieć. W żadnej ze swoich wypowiedzi nie narzekałem na dźwięk ani z jednego ani drugiego zestawu kolumn… jak miałeś zle dobrany wzmacniacz albo nie taka akustykę do V1ci to nie dziwie się, ze to nie grało. W ostatnim roku przerzuciłem sporo gratów u mnie w salonie. Były używane kolumny oraz nowe w cenie do 10000 zł. W tym Diamond 28, Elac 247.4 oraz Tannoy serii xt. Nie wspomnę o dziesiątkach kolumn odsłuchanych w salonach…. Także w cenie do 20000 zł. Vandersteen V1ci nic nie brakuje. Warunek to dobre ich ustawienie i przekonanie się do neutralności dźwięku, której próżno szukać we większości kolumn na rynku. Sorry ale jakoś nie wierze w wyższość  tych BMN diy klepanych w garażu. Wszystkie modele w tej samej obudowie bez względu na zastosowany midbas. Być może się mylę. Z reszta czy Ty czasem tak szybko jak zakupiłeś te świetne BMN, nie pozbyłeś się ich? 🙂 btw. Nie ma kolumn idealnych i takim jak ja zawsze czegos będzie brakować, nawet w zestawie za 50000. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację sprzedałem je rok temu, po 1,5roku uzywania za 2700zl. żałuję że to zrobiłem, bo teraz szukam kolum dla syna do pokoju. Moze nie tak dużych, no i nie tak drogich, bo syn ma dopiero 12 lat, ale mimo tego nie mam pomysłu. Nadal uważam że cena/jakość moich BMN była b. dobra. Pozwoliłem sobie jednak na zmiane, teraz już nie szukam nic innego. 

16 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Wszystkie modele w tej samej obudowie bez względu na zastosowany midbas.

Też o tym myślałem, to też był powod zmiany marki, ale to nie jest do końca trafna uwaga. Spójrz na produkty np. ATC SCM 19A/40, takich przykladow jest wiele. Nie dosc ze inne woofery to nawet inna liczba przetworników

Akustyka/wzmacniacz jasne że ma kolosalne znaczenie, ale w tym samym setup'ie VDST wypadly słabo, szczegolnie na niskich i srednich poziomach glosności.

Co do ustawienia to wszystko robiłem z miarką w ręku wg instrukcji producenta. Po prostu nie moje granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnio zainteresował mnie temat kabli, do którego od zawsze podchodziłem sceptycznie przeczytałem cały temat. 

 

O dziwno stwierdzam, że część z tego co przeczytałem pokryła się z tym co sam sobie wymyśliłem - jako że osobne kable np 10 x0.5 graja lepiej niż pojedynczy 4mm2 i w to jestem jestem przynajmniej narazie wstanie uwierzyć. 

 

Czy w takim wypadku Kiber Kable 4PR złożony z 8 żył miedzi 19,5 AWG OFC będzie dobrym kierunkiem zmian ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jako że ostatnio zainteresował mnie temat kabli, do którego od zawsze podchodziłem sceptycznie przeczytałem cały temat. 
 
O dziwno stwierdzam, że część z tego co przeczytałem pokryła się z tym co sam sobie wymyśliłem - jako że osobne kable np 10 x0.5 graja lepiej niż pojedynczy 4mm2 i w to jestem jestem przynajmniej narazie wstanie uwierzyć. 
 
Czy w takim wypadku Kiber Kable 4PR złożony z 8 żył miedzi 19,5 AWG OFC będzie dobrym kierunkiem zmian ?

Mam Kimber 8PR I to taki dobry kabel na start i daje możliwość zabawy w bi-wire, ale zdecydowanie polecam Kimber TC.
Czy wybierz 4 czy 8 to już twoja decyzja i potrzeby ale on jest zdecydowanie lepszy od PR. Tylko nie do jasnych systemów wg mnie.

Uwaga ! Przyjaciele z Chin podrabiają go więc kupując używkę pytaj o dowód zakupu. No oko, na zdjęciu nie do odróżnienia. Chyba że kupujesz od kogoś kogo znasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Mam Kimber 8PR I to taki dobry kabel na start i daje możliwość zabawy w bi-wire, ale zdecydowanie polecam Kimber TC.
Czy wybierz 4 czy 8 to już twoja decyzja i potrzeby ale on jest zdecydowanie lepszy od PR. Tylko nie do jasnych systemów wg mnie.

Uwaga ! Przyjaciele z Chin podrabiają go więc kupując używkę pytaj o dowód zakupu. No oko, na zdjęciu nie do odróżnienia. Chyba że kupujesz od kogoś kogo znasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czytałem w Twojej PM do mnie i doceniam, chętnie tez pożyczę na odsłuch.  
 

Czy istnieją inne przewody zbudowane na zasadzie Kimber Kable ? Ewentualnie jak ich szukać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Uwaga ! Przyjaciele z Chin podrabiają go

Nie tylko przyjaciele z Chin ale także z Reguł k. Warszawy gdzie znajduje się siedziba firmy Polpak zwanej dalej Taba Harmony. Mają w swej ofercie kabel stanowiący nazwijmy to dyplomatycznie  „inspirowany” Kimberem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 PR to kierunek dobry, ale to jedynie półśrodek wobec kabli solid,

a piszę tu o drutach do 0,5 mm średnicy. Jeszcze lepszy jest 26 AWG UP OCC,

ale ceny już wyższe i nie do każdego systemu pasuje.

IC z tego kabelka jest naprawdę dobry, ale tylko wtedy, jak ktoś potrzebuje zupełnej

przejrzystości toru, szczegółów i zachowanej naturalnej agresji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, audioburak napisał:

IC z tego kabelka jest naprawdę dobry, ale tylko wtedy, jak ktoś potrzebuje zupełnej

przejrzystości toru, szczegółów i zachowanej naturalnej agresji.

Skąd mamy pewność, że to co słyszymy z tym przewodem, jest tak naprawde przejrzyste, że to te szczegóły i naturalna agresja. Jest właśnie tym co jest zapisane na nośniku, że to własnie to artysta zgrał?

Może jest wprost przeciwnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to dość szybko zweryfikować, porównując materiał za pomocą

przyzwoitych słuchawek. Zarówno jakość IC, "mulenie" wzmacniacza, jak też

zmiany wprowadzane przez kolumny. Jeśli kable są przyzwoite materiał muzyczny

porównywany w ten sposób będzie miał zbliżony charakter.

Wielu sprawdza też stopnie wzmacniaczy porównując wejścia analogowe

z tym, co można uzyskać po wejściu bezpośrednio np. CD'kiem na końcówkę.

Zakładam, że to co na wyjściu CD'ka jest murowanym wzorcem do porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audioburak napisał:

Możesz to dość szybko zweryfikować, porównując materiał za pomocą

przyzwoitych słuchawek.

ale znowu dochodzimy do tego, ze skad wiemy czy te sprzyzwoite sluchawki sa wystarczajaco przyzwoite i czy przewód do nich jest "przezroczysty" czy wzmacniacz sluchawkowy jest transparentny itd.

 

4 minuty temu, audioburak napisał:

Zakładam, że to co na wyjściu CD'ka jest murowanym wzorcem do porównań.

patrz wyżej, skąd wiemy że przewód cd-koncowka jest transparentny?

Wszystko to o czym piszemy jest subiektywne i zaklada jakis punkt odniesienia, pytanie czy ten punkt odniesienia jest prawidlowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym napisałem. Mając wyjście CD'ka masz jakiś sygnał.

Jeśli jest taki sam po wzmacniaczu, masz dwa elementy z głowy - jego i IC.

Można też przedłużać kabel słuchawek tym drutem 0,5, żeby na wstępie

stwierdzić, czy zmienia sygnał, czy zachowuje w stanie, jaki był.

Używałem do porównań właśnie solid 0,5 i żeby nie wiem co kombinować nie zawiera

w sobie żadnych elementów "wzmacniających" jakikolwiek zakres pasma.

Są tacy, co nie słyszą różnicy pomiędzy linką 4 mm2 a kablem solid więc tego

rodzaju wątpliwości są dla mnie zrozumiałe, choć są i tacy zboczeńcy 😉 którzy

twierdzą, że im grubsza linka, tym więcej tłumi górę pasma ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Masakov napisał:

Jako że ostatnio zainteresował mnie temat kabli, do którego od zawsze podchodziłem sceptycznie przeczytałem cały temat. O dziwno stwierdzam, że część z tego co przeczytałem pokryła się z tym co sam sobie wymyśliłem - jako że osobne kable np 10 x0.5 graja lepiej niż pojedynczy 4mm2 i w to jestem jestem przynajmniej na razie wstanie uwierzyć.

a drut Cu 2,5 mm^2 jak gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, audioburak napisał:

Możesz to dość szybko zweryfikować, porównując materiał za pomocą przyzwoitych słuchawek. Zarówno jakość IC, "mulenie" wzmacniacza, jak też zmiany wprowadzane przez kolumny.

Dokładnie tak! Dodam, że można przeżyć szok, kiedy uświadomimy sobie jaki mamy szrot w torze audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje wielomiesięczne poszukiwania przyczyn ... i dobrze, że można kilka

przynajmniej wyeliminować właśnie kablami. Co ciekawe niemal bez kosztów.

Inna sprawa, to zupełnie odmienne oczekiwania wobec toru i przejrzyste elementy

w ogóle nie mają tam racji bytu. Słaby CD'k, agresywny wzmacniacz a w końcu

wysokie THD kolumn połączone z rezonansami kopułki wymusza łagodzenie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2021 o 10:23, romjo napisał:

a drut Cu 2,5 mm^2 jak gra?

Nie wiem jak gra, narazie to tylko moje przypuszczenia.

 

Napisałem "część z tego co przeczytałem pokryła się z tym co sam sobie wymyśliłem"

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katuję od tygodnia te kable YTDY. Obecnie mam 8 x 0,5 żył na plus i 8 x 0,5 żył na minus do każdej kolumny. Porównuję je cały czas z Klotzem LY225. Interkonekt zrobiony z ytdy po jednej żyle 0,5 na plus i jednej na minus, opleciony folią aluminiową każdy przewód z osobna oraz obydwa razem, całość w koszulce termokurczliwej (taki tani eksperyment z ekranowaniem).  Taki Interkonekt z YTDY niszczy w moim systemie Klotza AC106 w każdym aspekcie. Więcej szczegółów, góra czystsza, dźwięk jest lepiej poukładany, dociążony i barwniejszy na średnicy. Co do kabli głośnikowych to mam mieszane uczucia. Zarówno Klotz ma zalety i wady oraz  YTDY. YTDY gra bardziej sucho ale z większą ilością góry. Blachy są bardziej blaszane i mają dłuższe wybrzmienia, ogólnie jest trochę więcej szczegółu w górnych rejestrach. Słyszalna jest szorstkość na wyższej średnicy, o której wspomniałem wcześniej przez co głosy ludzkie brzmią zdecydowanie przyjemniej na Klotzu. Ponadto dźwięk z YTDY jest szczuplejszy i płytszy. Na Klotzu kolumny lepiej znikają w pomieszczeniu ale czasami dźwięk jest zbyt misiowaty, wolny i przeładowany na basie. Koniec końców doszedłem do wniosku, że bardziej uniwersalny i przyjemniejszy w odbiorze jest Klotz, natomiast do słuchania Rocka zdecydowanie YTDY bo jest szybszy i bardziej energiczny. Blues instrumentalnie na obydwu brzmi bdb. Na klotzu barwniej, na YTDY bardziej detalicznie i energicznie. Wokale zdecydowanie lepiej na Klotzu, są naturalniejsze i barwniejsze. Testy cały czas odbywają się na Vandersteen 1ci, Nad 356 mod muda, dac smsl 10th mkII oraz komputerze PC, źródło Tidal master oraz dysk SSD w PC. Pojutrze powinny dotrzeć do mnie kable Chord Clearway X więc jak ktoś byłby zainteresowany to po kilku dniach słuchania będę mógł podzielić się spostrzeżeniami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Katuję od tygodnia te kable YTDY. Obecnie mam 8 x 0,5 żył na plus i 8 x 0,5 żył na minus do każdej kolumny. Porównuję je cały czas z Klotzem LY225. Interkonekt zrobiony z ytdy po jednej żyle 0,5 na plus i jednej na minus, opleciony folią aluminiową każdy przewód z osobna oraz obydwa razem, całość w koszulce termokurczliwej (taki tani eksperyment z ekranowaniem).  Taki Interkonekt z YTDY niszczy w moim systemie Klotza AC106 w każdym aspekcie. Więcej szczegółów, góra czystsza, dźwięk jest lepiej poukładany, dociążony i barwniejszy na średnicy. Co do kabli głośnikowych to mam mieszane uczucia. Zarówno Klotz ma zalety i wady oraz  YTDY. YTDY gra bardziej sucho ale z większą ilością góry. Blachy są bardziej blaszane i mają dłuższe wybrzmienia, ogólnie jest trochę więcej szczegółu w górnych rejestrach. Słyszalna jest szorstkość na wyższej średnicy, o której wspomniałem wcześniej przez co głosy ludzkie brzmią zdecydowanie przyjemniej na Klotzu. Ponadto dźwięk z YTDY jest szczuplejszy i płytszy. Na Klotzu kolumny lepiej znikają w pomieszczeniu ale czasami dźwięk jest zbyt misiowaty, wolny i przeładowany na basie. Koniec końców doszedłem do wniosku, że bardziej uniwersalny i przyjemniejszy w odbiorze jest Klotz, natomiast do słuchania Rocka zdecydowanie YTDY bo jest szybszy i bardziej energiczny. Blues instrumentalnie na obydwu brzmi bdb. Na klotzu barwniej, na YTDY bardziej detalicznie i energicznie. Wokale zdecydowanie lepiej na Klotzu, są naturalniejsze i barwniejsze. Testy cały czas odbywają się na Vandersteen 1ci, Nad 356 mod muda, dac smsl 10th mkII oraz komputerze PC, źródło Tidal master oraz dysk SSD w PC. Pojutrze powinny dotrzeć do mnie kable Chord Clearway X więc jak ktoś byłby zainteresowany to po kilku dniach słuchania będę mógł podzielić się spostrzeżeniami. 

YTDY grają u Ciebie płasko, bo masz za mało żył, pisałem o tym wczesniej. Najlepiej grają(przynajmniej u mnie) 20x0,5 żył na plus i 20x0,5 żył na minus.

Zrób wtedy porównanie wokalu kabla domofonowego z Klotzem. Polecam sprawdzić.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu podłączyć 2,5mm2 linką uziemiającą? Czym ona różni się od YTDY, technicznie wiem, ale chodzi mi o granie. Kiedys w technikum na praktykach montowałem osprzet w wielkiej 3 kondygnacyjnej dyskotece i przewody glosnikowe jakie tam byly pociągniete,  to byly linki o roznej srednicy przypominajace wlasnie clearway iloscia zyl, ale bardziej przemyslowe w gumowej izolacji. Nie wiem jak to gralo bo nigdy tam nie bylem, ale zastanawia mnie czy nie staracie sie wynaleźć czegoś co juz istnieje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Katuję od tygodnia te kable YTDY. Obecnie mam 8 x 0,5 żył na plus i 8 x 0,5 żył na minus do każdej kolumny. Porównuję je cały czas z Klotzem LY225. Interkonekt zrobiony z ytdy po jednej żyle 0,5 na plus i jednej na minus, opleciony folią aluminiową każdy przewód z osobna oraz obydwa razem, całość w koszulce termokurczliwej (taki tani eksperyment z ekranowaniem).  Taki Interkonekt z YTDY niszczy w moim systemie Klotza AC106 w każdym aspekcie. Więcej szczegółów, góra czystsza, dźwięk jest lepiej poukładany, dociążony i barwniejszy na średnicy. Co do kabli głośnikowych to mam mieszane uczucia. Zarówno Klotz ma zalety i wady oraz  YTDY. YTDY gra bardziej sucho ale z większą ilością góry. Blachy są bardziej blaszane i mają dłuższe wybrzmienia, ogólnie jest trochę więcej szczegółu w górnych rejestrach. Słyszalna jest szorstkość na wyższej średnicy, o której wspomniałem wcześniej przez co głosy ludzkie brzmią zdecydowanie przyjemniej na Klotzu. Ponadto dźwięk z YTDY jest szczuplejszy i płytszy. Na Klotzu kolumny lepiej znikają w pomieszczeniu ale czasami dźwięk jest zbyt misiowaty, wolny i przeładowany na basie. Koniec końców doszedłem do wniosku, że bardziej uniwersalny i przyjemniejszy w odbiorze jest Klotz, natomiast do słuchania Rocka zdecydowanie YTDY bo jest szybszy i bardziej energiczny. Blues instrumentalnie na obydwu brzmi bdb. Na klotzu barwniej, na YTDY bardziej detalicznie i energicznie. Wokale zdecydowanie lepiej na Klotzu, są naturalniejsze i barwniejsze. Testy cały czas odbywają się na Vandersteen 1ci, Nad 356 mod muda, dac smsl 10th mkII oraz komputerze PC, źródło Tidal master oraz dysk SSD w PC. Pojutrze powinny dotrzeć do mnie kable Chord Clearway X więc jak ktoś byłby zainteresowany to po kilku dniach słuchania będę mógł podzielić się spostrzeżeniami. 

Człowiek, jaja z Ciebie sobie robią, a Ty to na serio bierzesz. 

Teraz każą Ci zrobić dla tych ytdy peszel na szydełku z 81% bawełny mercyzowanej i 19% pajęczyny z okna po północnej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.