Skocz do zawartości
IGNORED

Bardzo dobre kable głośnikowe, które niewiele kosztują - czy istnieją?


dfx5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2021 o 07:12, jbmar napisał:

Do jakich innych kabli je porównywałeś i jakie zmiany zaobserwowałeś? 

Od dwóch lat eksperymentuję z 24awg wg instrukcji Kolegi @audioburak.
Już pierwsze próby z tym drucikiem wywaliły na śmietnik firmowe kable głośnikowe za niebotyczną kwotę 65 zł za metr.
Za tą cenę miałem podbity bas i wysokie kosztem spieprzenia całościowego przekazu, 24awg pokazał, jak ma być, żeby dźwięk był prawidłowo prezentowany. IMHO. 
Ostatnie KG to była wiązka 20 x 24awg na żyłę z kabla Ethernet jak leci, teraz weszła plecionka, która podniosła dźwięk na wyższy poziom brzmienia, w każdym razie cenię sobie to wybrzmienie - za to Żona powiedziała, że ma wrażenie, że "ten dźwięk jest 'trzymany za pysk' przez plecionkę i woli granie bez plecionki". 

W opinii Żony jest ziarno prawdy, bas jest uboższy w plecionce vs. jak leci, ponieważ nie jestem basolubem (tylko koniolubem - z jakiej to książki?, w nagrodę stawiam czteropak taniego piwa za pierwszą poprawną odpowiedź), mnie to nie przeszkadza. W każdym razie, eksperymenta trwają, nie wykluczam istnienia wąskiego gardła w innym elemencie toru?       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, romjo napisał:

Już pierwsze próby z tym drucikiem wywaliły na śmietnik firmowe kable głośnikowe za niebotyczną kwotę 65 zł za metr.

Jaki to był model kabla głośnikowego, który został wyrzucony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mdavis napisał:

Jaki to był model kabla głośnikowego, który został wyrzucony?

Nie chcę podawać firmy, żeby nie doszło do wojny na forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja mam 2,5mm2 wielożyłowy OFC kupiony w elektryku 5zł za metr i wszystko mnie ładnie gra,trzeba pamiętać że za terminalami też są kabelki często marnej jakości i podpinanie nawet najlepszych kabli nie zmieni tego.

To tak jak poszerzać i pogłębiać rzekę na krótkim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przmor napisał:

Koniolub Grubas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę podawać firmy, żeby nie doszło do wojny na forum. 

Nie nie myśmy chcieli eksplorowac twój śmietnik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przmor napisał:

Koniolub Grubas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tytuł książki z Koniolubem Grubasem to "Valis", Filipa Fiuta😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Ja mam 2,5mm2 wielożyłowy OFC kupiony w elektryku 5zł za metr i wszystko mnie ładnie gra,trzeba pamiętać że za terminalami też są kabelki często marnej jakości i podpinanie nawet najlepszych kabli nie zmieni tego.

To tak jak poszerzać i pogłębiać rzekę na krótkim odcinku.

Wszystko Ci ładnie gra, tak samo ładnie, bez względu na cokolwiek, zawsze ładnie gra. Bez "pogłębiania i poszerzania", zawsze takie samo ciśnienie na wylocie, gwarantujące, że wszystko ładnie gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mickey6 napisał:

Tytuł książki z Koniolubem Grubasem to "Valis", Filipa Fiuta😉

Bardzo mi miło, że ktoś jeszcze pamięta 'Dostojewskiego literatury S-F' według Lema, 'VALIS' autor Philip Dick, niesamowita o opowieść o czym?, no bo o czym innym? 
@Mickey6  proszę o konto na priv i przesyłam 9,99 zł na 'tani czteropak piwa'. Serce rośnie, tylko nie mów, że masz 70 lat, bo szlag mnie trafi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mickey6 napisał:

Tytuł książki z Koniolubem Grubasem to "Valis", Filipa Fiuta😉

W tym konkretnym przypadku, to nie "Fiut", tylko z niemieckiego "gruby". To autor, a zarazem główny bohater książki, o której mowa. 

Filip - lubiący konie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Dick - z niem. Gruby. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, romjo napisał:

Bardzo mi miło, że ktoś jeszcze pamięta 'Dostojewskiego literatury S-F' według Lema, 'VALIS' autor Philip Dick, niesamowita o opowieść o czym?, no bo o czym innym? 
@Mickey6  proszę o konto na priv i przesyłam 9,99 zł na 'tani czteropak piwa'. Serce rośnie, tylko nie mów, że masz 70 lat, bo szlag mnie trafi!

Za to Philip K. Dick widział w Lemie, grupę autorską, bo jedna osoba nie mogła tak pisać.

Nie mam jeszcze siedemdziesiątki 🙂, jestem w gorszej połowie swych lat czterdziestych😉.

Ło! Wygrałem! 💥 Dziękuję Organizatorowi i Sponsorowi konkursu. Nagrodę wykorzystam zgodnie z jej przeznaczeniem.😉

4 minuty temu, jbmar napisał:

W tym konkretnym przypadku, to nie "Fiut", tylko z niemieckiego "gruby". To autor, a zarazem główny bohater książki, o której mowa. 

Filip - lubiący konie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Dick - z niem. Gruby. 

 Kiedy sto lat temu "podpadł mi" swoimi dziwnymi osądami i zachowaniami i "tak ogólnie", nie miałem pojęcia o jego chorobie. Po prostu, jako wrażliwy dzieciak😉, przetłumaczyłem jego nazwisko w ten sposób. Teraz nie mogłem się powstrzymać. Trochę wstyd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mickey6 napisał:

 Kiedy sto lat temu "podpadł mi" swoimi dziwnymi osądami i zachowaniami i "tak ogólnie", nie miałem pojęcia o jego chorobie.

Narkotyki i alkohol, smutne, jak ludzie błądzą, ale to nie przekreśla Jego wielkich artystycznych dokonań.
Książki "Człowiek z wysokiego zamku", "Ubik" i filmowa wersja "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" to coś, czego nie da się zapomnieć. W filmie "Łowcy androidów" jest taka scena, jak jeden z głównych bohaterów wbija sobie gwóźdź w dłoń! Myślałem, że tylko artystyczna wizja, ale kiedyś kolega z pracy, chory na cukrzycę (hipoglikemia reaktywna), opowiadał mi co robił, żeby odzyskać sprawność umysłu, głównie głodówki, też alkohol w postaci piwa, które podnosiło mu poziom glukozy i mógł myśleć, nieustanna walka o odzyskanie sprawności umysłowej, która bez tych środków wracała dopiero po trzech godzinach snu w środku dnia, trwało to latami, a konowały się tylko śmiały, jeden diabetolog z tytułem 'doktora' zalecił mu wizytę u psychologa z jego problemami zdrowotnymi. Dopiero pomógł mu dietetyk mgr inż. z PŚ. Czujecie, inżynier z Politechniki Śląskiej rozpoznał hipoglikemię!!!       

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2021 o 20:23, J.Jerry napisał:

Świetny opis. Miałem podobne wrażenia z porównania linki z ydyt - to oznacza kabel telekom w podwójnej izolacji, ale jak wykorzystujemy tylko druty w izolacji można by zmienić nazwę na dy np. DY 10x2.

Linka ma swoje zalety, a jest to ukrywanie dźwięku pod taką ciepłą mgłą, więc kiedy przechodzimy na DY mgła znika, dźwięki się pojawiają, ale już bez tej ciepłej otoczki. W niektórych konfiguracjach będziemy chcieli wracać do linki, ale w takich warunkach trudno ulepszać system, więc dobrze by było mieć pod ręką DY lub podobny fabryczny kabel.

Ytdy troszkę wygładza moim zdaniem wysokie rejestry i dodaje trochę suchości w wyższej średnicy (taką specyficzną szorstkość). Dźwięk jest trochę mniej szczegółowy niż z Chordem. Ostatnio przez kilka dni słuchałem AP z ytdy 2x12x0,5. Taka konfiguracja gra trochę przyjemniej z tymi kolumnami w porównaniu do Chorda. Wysokie tony są troszkę rozmazane i mniej precyzyjne ale posiadają odpowiednią ilość wybrzmień i odpowiednio różnicują dźwięki. Faktura talerzy jest bardziej "ziarnista". Na Chordach lżejsza i tnie precyzyjniej. Średnica OK,  bas nie wylewa się, schodzi w miarę nisko i uderza kiedy trzeba. Jedyny minus to trochęgorsza przestrzeń względem Chorda. Muszę przyznać rację koledze @Bukaj. Większa ilość żył awg24 robi różnicę :) Od wczoraj dla porównania podłaczyłem Interkonetk z Klotza Ac106 oraz kable Klotz LY240. Dźwięk zauważalnie spowolnił i ocieplił się. Jest mniej szczegółów, mniej wysokich tonów, jest więcej basu, gra to z większym dociążeniem, jest mniej szorstkości i całościowo, na dłuższe odsłuchy jest przyjemniej niż z Chordami, i YTDY. AP same w sobie są bardzo szczegółowe i nie potrzebują dodatkowego dopalacza w postaci kabli :) Klotze to w rzeczy samej tak jak ktoś pisał - "zamulacze dźwięku". Dla porównania LY225 gra nieco wyraźniej niż 240 ale też mniej ciepło. Przypomnę, że z Vandersteenami 1ci najlepiej grały Chordy Clearway X  + interkonekt z ytydy po jednej żyle na plus i minus. Ale Vandersteeny to kolumny ze spokojną, nawet lekko przyciętą górą i mniej szczegółową średnicą niż AP. Jeszcze rok temu mając słabszej jakości sprzęt nie zauważałem żadnej różnicy przełączając kable i nie wierzyłem, że kable też ingerują w sygnaturę dźwięku :) teraz wiem, że jednak coś tam zmieniają ale potrzebny jest trochę lepszy sprzęt. Może lepiej było pozostać w nieświadomości? 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja ze swojej strony mogę dodać że bardzo duży wpływ na finalny dźwięk mają kable idące od samej końcówki mocy do terminali głośnikowych. 

YTDY mialem w całym systemie:okablowanie kolumn, między wzmakiem a kolumnami, jako IC.

Między czasie IC i przewod od zwrotnicy do kopółki wymieniłem na ten sam typ przewodu tylko z Neotecha. 

Powiem tak: cenię sobie neutralność i te przewody mi ją dawają, poszedłem dalej i jak już wcześniej napisałem wymieniłem przewody między końcówką mocy a terminalem, nie miałem YTDY pod ręką więc rozbebeszyłem Sugar Browna na osobne żyłki i wylutowalem do wzmaka (dokładnie 7 żył na + i 7 na -). 

Znowu zmiana na plus, głupie 20cm kabelka. 

Polecam eksperymenty z YTDY koszt znikomy a może komuś bardzo się spodobać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, harychorzow84 napisał:

rozbebeszyłem Sugar Browna na osobne żyłki i wylutowalem do wzmaka (dokładnie 7 żył na + i 7 na -)

Trzeba było to zrobić na Neotechu OCC.

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Seb1 napisał:

Jak już pochwaliłeś się, że masz Brown Sugar, to opisz go trochę.

Po wlutowaniu Sugar Brown bas zrobił się mniej mięsisty ale bardziej punktowy, średnica wyszła na pierwszy plan, wokale super, poprawiła się głębia, wysokie lekko przygaszone ale chyba ze względu na mocniejszą średnicę. 

Powiem tak pierwsze dwa dni mi się nie podobało ale z każdym nastepnym dniem przekonuje się do takiego przekazu choć wysoka średnica potrafi aż za mocno wyjść przed szereg ale może to być przez moją aluminową kopułkę. Testuję dalej. 

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Trzeba było to zrobić na Neotechu OCC.

😁

Pod ręką miałem tylko kawałek Sugar Browna ale nie wykluczam że w przyszłości wpakuje Neotecha OCC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Seb1 napisał:

Myślałem, że masz głośnikowe i tylko kawałek sobie odciąłeś. 

Głośnikowe YTDY 6+ i 6-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Clearway X: 5/6 tydzień; trochę > 100h; golasy  bi-wiring

Niooo jestem zaskoczony tak ewolucją (zwaną WYGRZEWANIEM) jak i SQ - duży pozytyw

Na obecną chwilę- brak sceny w głąb, najwyżej nagrane nagrania (heheh) dają po uszach, ale bez większego stresu (jest jak jest). Nagrania normalne i dobre/bardzo dobre: znakomicie.

Bas- nie brakuje, jest OK

Barwa- dobra/bardzo dobra/znakomita.

Dynamika, PRAT- dyskusyjny. Tego brakuje. Zobaczymy co będzie dalej, ale nie spodziewam się zmiany w tym zakresie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, absinth3 napisał:

Dynamika, PRAT- dyskusyjny. Tego brakuje

Tylko pojawia się pytanie. Brakuje czy po prostu ten kabel niczego od siebie nie dodaje i przekazuje na głośniki to, co wychodzi ze wzmacniacza? Miałem poprzednika tego kabla czyli Silverscreen, który wymieniłem na Odyssey. I dopiero po sprzedaży Silverscreen dotarło do mnie, że zmieniłem kabel lepszy i tańszy na droższy i gorszy. Owszem, bardziej "dynamiczny", budujący "głębszą" scenę ale także mniej prawdziwy. Te tanie kable Chorda są po prostu cholernie dobre 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Te tanie kable Chorda są po prostu cholernie dobre 

Zgadza się. Co do dynamiki- zobaczy się po Świętach (czyli następne 60-70h)

Czy TEN kabel dodaje? Nie wiem- ale miałem problem z górą: pisk i przester. Obecnie jest na wysokich nagraniach denerwująco wysoko, ale bez tych cech. 

No zobaczymy co dalej, bo kopułki nowych kolumn,  też się dogrzewają (od lutego tego roku czyli poniżej 500h)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, absinth3 napisał:

Obecnie jest na wysokich nagraniach denerwująco wysoko, ale bez tych cech. 

U mnie grały z KEF-ami R gdzie wysokie tony były lekko wycofane i u mnie ten efekt nie występował. U kumpla idealnie zgrały się z B&W Matrix. Tak więc spektrum ich zastosowań jest dość szerokie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie tracić z oczu króliczka (przecież pogoń za zajączkiem jest tu najważniejsza) postanowiłem skopiować anticables za pomocą emaliowanych drutów nawojowych. A w wersji extreme- nawet nie emaliowanych. Nie mam małych dzieci, zwierząt i innych zagrożeń dla kabli, więc nawet gołe ss  14 AWG będą bezpieczne jako LS. Długość 85-90cm. Jak żonie pokażę paragon- będzie zachwycona 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdzie kupić dobrą miedź np OCC?

Nie wiecie przypadkiem z czego jest emalia na anticables?

Myślałem o Neotech pojedynczych, ale to drogawa zabawa a poza tym nie jestem pewny, czy teflon czy PVC jako izolacja.

Oczywiście Chordy zostają przynajmniej przez 150h

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, absinth3 napisał:

No zobaczymy co dalej, bo kopułki nowych kolumn,  też się dogrzewają (od lutego tego roku czyli poniżej 500h)

Po tylu godzinach kolumny brzmią, grają pełnym dźwiękiem (są już wygrzane) 😈

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje kable skręcam w ten sposób, że plus to skręt w jedną, minus w przeciwną.

Jak ktoś skręca inaczej, to nie problem, ale warto wspomnieć o sposobie wykonania dla porównywania brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki japoński kabel głośnikowy. Ktoś go słuchał: Canare 2S9F 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował podmienić YTDY na nitki Neotecha 26 AWG? Czytałem na amerykańskim forum, że różnica jest raczej nie do wychwycenia, a koszty operacji zauważalne (np. przy kablach 2m i 5 niktach wychodzi 340 PLN).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega próbował i już chyba przy 1,5 m te różnice na korzyść UP OCC zanikają ...

Czyli jak krótszy - warto, ale mniejsza długość jest dość egzotyczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.