Skocz do zawartości
IGNORED

Bardzo dobre kable głośnikowe, które niewiele kosztują - czy istnieją?


dfx5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Katuję od tygodnia te kable YTDY. Obecnie mam 8 x 0,5 żył na plus i 8 x 0,5 żył na minus do każdej kolumny.

jak długie masz te YTDY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś słuchał Audioquest Type 1 ??  To jest soilid core long grain copper i nie kosztuje za wiele . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, romjo napisał:

jak długie masz te YTDY?

A jakie to ma znaczenie, czy ma 2/3/4 metry? Bo jeżeli ma to to dupa nie przewód. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Klotza i w bezpośrednim starciu szybko przegrał. Dla mnie był za mało szczegółowy w całym paśmie, zamulony. Bukaj dobrze radzi. Dorzuć jeszcze trochę drutów. Ja mam po 22 sztuki na plus i minus i jest naprawdę dobrze. Miałem wrażenie, że musiał się "wygrzać" z kilka godzin. Jest trochę łagodniejszy. Dowcipnisiom od szydełek sugeruję sprawdzić. 50 zł wystarczy na ten eksperyment. Tylko uwaga, nie będzie słodko i tęczowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Seb1 napisał:

Też miałem Klotza i w bezpośrednim starciu szybko przegrał. Dla mnie był za mało szczegółowy w całym paśmie, zamulony. Bukaj dobrze radzi. Dorzuć jeszcze trochę drutów. Ja mam po 22 sztuki na plus i minus i jest naprawdę dobrze. Miałem wrażenie, że musiał się "wygrzać" z kilka godzin. Jest trochę łagodniejszy. Dowcipnisiom od szydełek sugeruję sprawdzić. 50 zł wystarczy na ten eksperyment. Tylko uwaga, nie będzie słodko i tęczowo.

Hahahaha, @seb1 i wszystko jasne, syndrom stołu i nożyc zadziałał, nożyce pownie dżesiki

Skutki wygrzewania nieodwracalne, cebule przypalone, płyny odparowały, aksony uszkodzone, itp

p.s.

ktoś pytał o zdanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie zamierzam dokładać żył do ytdy bo skończę na tym ze grubość nie pozwoli na montaż w terminalach głośnikowych 😄 niemniej jednak widziałem na jakiejś stronie zagranicznej jak ktoś zrobił z ytdy pleciony kabel z kilkudziesięciu żył i zachwalał jako hi end. Mi się nie chce w to bawić. Podlacze Chorda mając nadzieje, ze na tym zakończę zabawę z kablami. Poprzedni właściciel kolumn właśnie ten kabel mi do nich polecał wiec powinno być dobrze 🙂 ytdy jak na pare złotych, które kosztuje jest Ok ale tez nie każdemu może przecież podpasowac i grać dobrze w każdym systemie. NAD nawet po modzie ma czasami tendencje do szorstkości w wyższej średnicy, a ten kabelek to podkreśla no i nie jest dobrze. Nie mówię tutaj już o głębi i scenie tylko komforcie odsłuchu.  Jedni lubią spokojniejszy przekaz, a inni szybszy i jaśniejszy. Ja jednak jestem zwolennikiem spokoju i wielogodzinnych odsłuchów 🙂 szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się, ze różnica na kablach będzie az tak bardzo słyszalna. Ciekawe jak sprawdzi się Chord.

@romjo długość to 2,5m wiec nic specjalnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać o najważniejszym. Kabel może coś odejmować z przekazu i z tym

chyba spora część userów się zgodzi. Złe opinie o YTDY czy innych zbudowanych

według tych zasad ( czyli Litz o małych średnicach ) tylko pokazują rzeczywiste

"walory" współpracujących gratów. Najczęściej kopułek; rzadziej wzmacniaczy czy CD.

Dlatego mając takie graty szukają kabli które im brzmienie ucywilizują i tyle.

Poza tym zawsze istnieje grupa nie wierzących czy w cechy kabli, szczepionki ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w cholerę godzin wygrzanego głośnikowego Klotza Twinax 1,5mm2 high flexible i ze zdziwieniem muszę stwierdzić że z kolumnami powyżej 90dB on bardzo ładnie pracuje. Na problemy z basem nie narzekam ale może ponad 300Wat na kanał robi dobrą robotę i przepycha go przez ten w sumie 1.5mm2 przekrój napędzając 37,5cm głośniki basowe

 

Byłbym zapomniał może to rozpusta ale do Klotza widły mam założone WBT i w kolumnach terminale Cardasa (kable w kolumnach wymienione)

 

Słucham na co dzień na głośnikowych Tara Labs i dopiero po moich przeróbkach Tary różnica na plus zrobiła się wyraźna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Podlacze Chorda mając nadzieje, ze na tym zakończę zabawę z kablami.
... szczerze powiedziawszy to nie spodziewałem się, ze różnica na kablach będzie az tak bardzo słyszalna.
 długość to 2,5m wiec nic specjalnego. 

z tym 'zakończeniem', to się jeszcze nie raz przeprosisz 🙂

z moich doświadczeń wynika, że z YTDY do 1,5 m wszystko jest ok i bez problemów, powyżej tej długości zaczynają się pojawiać efekty związane z wpływem parametrów pasożytniczych na transmisję

jak myślicie, co było powodem powstania idei aktywnych kolumn głośnikowych? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, romjo napisał:

jak myślicie, co było powodem powstania idei aktywnych kolumn głośnikowych? 

Często przyczyną postępu jest lenistwo, nawet pewna studyjna firma z górnej półki wsadziła do swojej kolumny odtwarzacz CD ale to już totalny kretynizm i później przejął je Neumann-kto chce ten zobaczy o które fajne paczki w sumie chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

widziałem na jakiejś stronie zagranicznej jak ktoś zrobił z ytdy pleciony kabel z kilkudziesięciu żył i zachwalał jako hi end.

Jak nie zachwalać jak się napracował .😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich kolumnach jest raczej grzeczna kopułka więc pewnie dlatego ładnie to się zgrywa.Szymek, masz może namiary na stronę o tej plecionce Ytdy? Może sam bym spróbował coś zrobić. Zimowe wieczory są długie😉. No i ciekaw jestem tego Chorda. Może jednak będzie zdecydowanie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seb1 napisał:

W moich kolumnach jest raczej grzeczna kopułka więc pewnie dlatego ładnie to się zgrywa.Szymek, masz może namiary na stronę o tej plecionce Ytdy? Może sam bym spróbował coś zrobić. Zimowe wieczory są długie😉. No i ciekaw jestem tego Chorda. Może jednak będzie zdecydowanie lepszy.

Oto link to tego projektu. Ogólnie kable sa zrobione ze skretek utp ale przekrój żyły tez solid 24 awg wiec jak w ytdy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, kto ma jaki kabel czy Klotz , Chord czy YTDY ważne ,żeby wszystkim "Nam" dźwięk odpowiadał. Każdy używa to, co mu najlepiej pasuje, w jego systemie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki na Chordach od wczoraj i tak na świeżo mogę napisać kilka słów. Być może kable się wygrzeją (nie wiem czy w to wierzę) i coś się jeszcze zmieni. Te kable naprawdę grają dobrze i od pierwszego utworu da się usłyszeć różnicę pomiędzy nimi a Klotzami i ytdy. Ogólnie charakterystyką grania chyba bliżej im do Klotzów niż YTYDY ale nie znaczy, że grają taką samą syganturą. Chodzi o to, że nie mają tej szorstkości co YTDY, a za razem grają większym szczegółem w wysokich tonach za równo of Klotza i YTDY. Dodatkowo jestem w stanie usłyszeć dźwięki, których wcześniej nie słyszałem. Nie jest to jakieś spektakularne ale chodzi przykładowo o lepiej oddaną akusytkę pomieszczenia, w którym nagrywany był utwór oraz niuanse w dźwiękach instrumentów. Średnie tony mają bardzo podobną barwę do Klotza. Są przyjemne w odsłuchu i lekko ocieplone (w porównaniu do ytydy) ale wyraźniejsze bo basu jest mniej i nie jest tak gęsto. Jest go chyba tyle ile być powinno :) Tak bezpośrednio porównując Klotza i YTDY jest to coś pomiędzy. Ładna kontrola, zejście ale bez przeładowania. Przestrzeń jest bezapelacyjnie lepsza od YTDY oraz Klotza. Wrócę jeszcze raz do wysokich tonów bo są naprawdę dobre. W Vendersteenach w końcu udało się wyciągnąć ładnie brzmiące blaszane talerze z takim fajnym oddaniem energii i długim wybrzmienie. Scena okazała się bardziej uporządkowana i wyraźna. Wcześniej było trochę głucho aczkolwiek na ytydy w miarę OK. Jeśli chodzi o Audio Physic to czasami mam wrażenie, że jest za dużo szczegółów i wysokie tony są trochę przerysowane i za wyraźne ale nie kłują w uszy. Wydaje mi się, że dałoby się do nich dobrać lepszy kabel, nieco uspokajający kopułkę AP ale posiadający pozostałe cechy Chorda. Po części takie wrażenie jest spowodowane tym, że słuchałem na przemian z VD, które mają spokojny zakres wysokich, nawet nieco wycofany. Może zmienię zdanie jak dłużej posłucham AP (przez ostatnie 5 dni słuchałem tylko VD). Stwierdzam jednak, że wysokie tony jakie dają VD wraz z Chordem to chyba mój cel i nie potrzebuję niczego więcej. Są energiczne i świetnie wybrzmiewają, nie podkreślając sybilantów. Pojawiają się tam gdzie być powinny i w idealnej ilości. Przypominają mi wysokie z Elac Carina 247.4 ale z fajniejszą energią i większą bezpośredniością przekazu. Takie jest moje zdanie na temat kabli Chord Clearway wpiętych w mój system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szymek_47295 napisał:

Są przyjemne w odsłuchu i lekko ocieplone (w porównaniu do ytydy) ale wyraźniejsze bo basu jest mniej i nie jest tak gęsto. Jest go chyba tyle ile być powinno 🙂

Chord Clearway to po prostu równo grający kabel, który nie faworyzuje żadnego pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2021 o 11:30, Szymek_47295 napisał:

Oto link to tego projektu. Ogólnie kable sa zrobione ze skretek utp ale przekrój żyły tez solid 24 awg wiec jak w ytdy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda jak gęsty Kimber.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Szymek_47295 napisał:

Słucham muzyki na Chordach od wczoraj i tak na świeżo mogę napisać kilka słów. Być może kable się wygrzeją (nie wiem czy w to wierzę) i coś się jeszcze zmieni

Mam od ponad 3 tyg te kabelki - wzięło mnie na bi-wire, a że niedrogie i kiedyś testowałem Clearway bez X więc:

Przygotowanie do podłączenia było łatwiejsze z Clearway-   X- wymagają trochę więcej siły

od końcówek do kolumn  90cm odcinki bez konfekcji w konfiguracji bi-wire (a dokładnie true bi-wiring parallel)

Pierwsze wrażenie- strasznie ciężko, nisko, bas dominuje, bez rozdzielczości. W kolejnych dniach lepsza kontrola, więcej góry lepsza przestrzeń itd. Dość powolne ale bardzo wyraźne coś, co nazywamy wygrzewaniem.

Po tych 3 tyg ( w sumie ok 60-70h)- całkiem to nieźle wygląda; nie są to najlepsze kable jakie miałem, ale bi-wiring mi się spodobał i szukam czegoś ze szpuli.

Bardzo przykre jest, że nawet przy tak krótkich połączeniach słychać różnice między kablami, przynajmniej u mnie. Wbrew temu co piszą, że przy krótkich kablach różnic nie ma. Niestety są.

 

Czy Koledzy mają jakieś doświadczenia z OdysseyX, ShawlineX/ RumourX ? Jakieś porównania z Clearway X?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2021 o 18:36, Bukaj napisał:

Nieważne, kto ma jaki kabel czy Klotz , Chord czy YTDY ważne ,żeby wszystkim "Nam" dźwięk odpowiadał. Każdy używa to, co mu najlepiej pasuje, w jego systemie. 

Święte słowa...jednak jak Ktoś patrzy wyłącznie na logo, to wyda krocie i płacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 22:02, cortes napisał:

Chord Clearway to po prostu równo grający kabel, który nie faworyzuje żadnego pasma.

Równo i dynamicznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2021 o 11:30, Szymek_47295 napisał:

Oto link to tego projektu. Ogólnie kable sa zrobione ze skretek utp ale przekrój żyły tez solid 24 awg wiec jak w ytdy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytałem i postanowiłem zrobić takie kable 1 do 1,5 m.
Przy okazji, nie rozumiem fragmentu o 'drewnianym kiju 1m', o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

Równo i dynamicznie faworyzuje wszystkie pasma ?

Nie wiem czy gra równo czy nie ale na pewno nie jest uniwersalny i nie z każda konfiguracja się zgra. Z Audio Physic Yara II Superior jest trochę za ostro i nazbyt szczegółowo dla mojego ucha. Finalnie akurat do tych kolumn chyba wolę tego „zamulacza” Klotz ly225. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ani problem przewodów (niczego takiego nie napisałem) ani kolumn tylko złe zestawienie dla mnie. Może komuś innemu, w innym pomieszczeniu mogłoby się to spodobać. AP grają szczegółowo i przejrzyście. Trzeba uważać z reszta toru bo można przesadzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 13:06, romjo napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Poczytałem i postanowiłem zrobić takie kable 1 do 1,5 m.

No i zrobiłem z posiadanych zasobów Etherntu kabelki głośnikowe wg @zjj_wwa, jak narąbany poświęciłem temu projektowi cały wolny czas w niedzielę i poniedziałek, ale rezultat pokazał, że nie był to czas stracony!
Efekty oceniam na ucho, są jak najbardziej zadawalające, nawet więcej, są ... z każdą godziną słuchania tych kabli na prostym zestawie audio (jakaś hybryda, jakieś tanie szerokopasmowce, kabel sieciowy za 40 zł,  wiekowy CDP z 1541 który pamięta czasy Regana) jest coraz lepiej, mógłbym powiedzieć 'wygrzewa się kabel głośnikowy', ale chyba to 'wygrzewa się mózg'. 
Dziękuję @zjj_wwa.         

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem ze skrętki przewód zasilający DC 5V, łączący BS Node z zasilaczem liniowym i jestem bardzo zadowolony z efektu. U mnie ten kabelek odpowiada za zarysy, kontury, lokalizację dźwięków; natomiast dobór przewodu AC pozwala te kontury wypełnić barwą, nasyceniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 21:41, Szymek_47295 napisał:

Słucham muzyki na Chordach od wczoraj i tak na świeżo mogę napisać kilka słów. Być może kable się wygrzeją (nie wiem czy w to wierzę) i coś się jeszcze zmieni. Te kable naprawdę grają dobrze i od pierwszego utworu da się usłyszeć różnicę pomiędzy nimi a Klotzami i ytdy. Ogólnie charakterystyką grania chyba bliżej im do Klotzów niż YTYDY ale nie znaczy, że grają taką samą syganturą. Chodzi o to, że nie mają tej szorstkości co YTDY, a za razem grają większym szczegółem w wysokich tonach za równo of Klotza i YTDY. Dodatkowo jestem w stanie usłyszeć dźwięki, których wcześniej nie słyszałem. Nie jest to jakieś spektakularne ale chodzi przykładowo o lepiej oddaną akusytkę pomieszczenia, w którym nagrywany był utwór oraz niuanse w dźwiękach instrumentów. Średnie tony mają bardzo podobną barwę do Klotza. Są przyjemne w odsłuchu i lekko ocieplone (w porównaniu do ytydy) ale wyraźniejsze bo basu jest mniej i nie jest tak gęsto. Jest go chyba tyle ile być powinno 🙂 Tak bezpośrednio porównując Klotza i YTDY jest to coś pomiędzy. Ładna kontrola, zejście ale bez przeładowania. Przestrzeń jest bezapelacyjnie lepsza od YTDY oraz Klotza. Wrócę jeszcze raz do wysokich tonów bo są naprawdę dobre. W Vendersteenach w końcu udało się wyciągnąć ładnie brzmiące blaszane talerze z takim fajnym oddaniem energii i długim wybrzmienie. Scena okazała się bardziej uporządkowana i wyraźna. Wcześniej było trochę głucho aczkolwiek na ytydy w miarę OK. Jeśli chodzi o Audio Physic to czasami mam wrażenie, że jest za dużo szczegółów i wysokie tony są trochę przerysowane i za wyraźne ale nie kłują w uszy. Wydaje mi się, że dałoby się do nich dobrać lepszy kabel, nieco uspokajający kopułkę AP ale posiadający pozostałe cechy Chorda.

Świetny opis. Miałem podobne wrażenia z porównania linki z ydyt - to oznacza kabel telekom w podwójnej izolacji, ale jak wykorzystujemy tylko druty w izolacji można by zmienić nazwę na dy np. DY 10x2.

Linka ma swoje zalety, a jest to ukrywanie dźwięku pod taką ciepłą mgłą, więc kiedy przechodzimy na DY mgła znika, dźwięki się pojawiają, ale już bez tej ciepłej otoczki. W niektórych konfiguracjach będziemy chcieli wracać do linki, ale w takich warunkach trudno ulepszać system, więc dobrze by było mieć pod ręką DY lub podobny fabryczny kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, romjo napisał:

No i zrobiłem z posiadanych zasobów Etherntu kabelki głośnikowe wg @zjj_wwa, jak narąbany poświęciłem temu projektowi cały wolny czas w niedzielę i poniedziałek, ale rezultat pokazał, że nie był to czas stracony!
Efekty oceniam na ucho, są jak najbardziej zadawalające, nawet więcej, są ... z każdą godziną słuchania tych kabli na prostym zestawie audio (jakaś hybryda, jakieś tanie szerokopasmowce, kabel sieciowy za 40 zł,  wiekowy CDP z 1541 który pamięta czasy Regana) jest coraz lepiej, mógłbym powiedzieć 'wygrzewa się kabel głośnikowy', ale chyba to 'wygrzewa się mózg'. 
Dziękuję @zjj_wwa.         

Do jakich innych kabli je porównywałeś i jakie zmiany zaobserwowałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.