Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głupoty gadasz. Ja wszystko sprawdzałem i mówię ci że wała się znasz

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Venom200, prosiłem o personalne uwagi na priv, więcej nie będę prosił, tylko będę zgłaszał do moderacji.

 

Powiedz mi, próbowałeś włączyć tego daca z wyjętymi trzema ostatnimi opami? Czy wtedy u Ciebie gra po RCA? Gdyby ktoś miał wątpliwości czy po wyjęciu wciąż gra po RCA, zapraszam do siebie lub mogę podjechać w granicach Warszawy.

 

Pozdrawiam, Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Venom200, prosiłem o personalne uwagi na priv, więcej nie będę prosił, tylko będę zgłaszał do moderacji.

 

Powiedz mi, próbowałeś włączyć tego daca z wyjętymi trzema ostatnimi opami? Czy wtedy u Ciebie gra po RCA? Gdyby ktoś miał wątpliwości czy po wyjęciu wciąż gra po RCA, zapraszam do siebie lub mogę podjechać w granicach Warszawy.

 

Pozdrawiam, Hubert

Jak wyjmie się 3 ostatnie opa gra po RCA. Tak samo jak te dwa od xlr można założyć pojedyncze opa i też grają ale z mniejszym napięciem wyjściowym charakterystycznym dla xlr.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, wprowadzasz jedynie zamieszanie. Najpierw poczytaj zasadę działania przetworników i jaką rolę odgrywają w nich wzmacniacze operacyjne, co to jest sprzężenie zwrotne i po co je się stosuje itd.

Tak, możliwe jest, że bez tych opów będzie grało, ale - znacznie gorzej! Poczytaj w jaki sposób sygnał cyfrowy ( impulsy/piki 16bit, 24bit - 44,1 , 192kHz) zamieniane są w ( ciągły ) sygnał analogowy, jakimi metodami ( delta-sigma, R2R tzw. drabinka - gdzie w ogóle nie ma opampów ) i jakie przy takiej konwersji występują problemy ze zniekształceniami w sygnale wyjściowym ( analogowym ) w tym co słyszymy i jak to słyszymy.

Druga rzecz - ten Xiang nie zrobi z systemu HiFi - sprzętu klasy Hi-End :-)

Trzecia rzecz - wymiana opampów na lepsze ( a zwłaszcza dyskretne ) jak najbardziej ma sens !

Czwarta - ważne jest tak samo źródło.

Piąta - ten Xiang jest dual-mono ( od razu słyszymy to w scenie )

Szósta - ten Xiang jest tani ! ( dlatego gra źle, sucha średnica, he he )

Siódma - no i nie jest zbyt "elegancki"

 

A co by było gdybyśmy jego bebech włożyli np. w obudowę Matrixa czy LKS ???

 

Oczywiście, że nie każdemu jego brzmienie może się podobać, jedni wolą "laboratorium" a drudzy "zadymiony" pokój.

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jargier, calkiem dobrze wiem do czego sluzy wzmacniacz operacyjny. Fakt, na konstrukcji DACow akurat znam sie srednio, dlatego sprawdzam, eksperymentuje, pytam madrzejszych w roznych watkach.

Natomiast co do sposobow konwersji sygnalu a szczegolnie roli poszczegolnych opow w ukladzie xianga, mozemy mowic, jak zobaczymy schemat. Bez schematu, poki co zaden spec nie mial 100% pewnosci co do roli w ukladzie.

Zobacz domyslna implementacje 1794 w wersji mono, obraz27.

2, 3, 4, ,5, 6, 7 - wszystko ok, poki co nikt nie zaprzecza ze tak jest.

 

Venom, co do tych singli zamiast duali, to przeczytaj ten artykul: http://www.audiofanatyk.pl/wzmacniacze-operacyjne-maly-poradnik/

Mam poczucie, ze traktujesz mnie jak wroga a chyba wszyscy chcemy dobrze - osiagnac max z tego co mamy, czy nie tak? Moze autor niezalezny nas "pogodzi" :) Jest tam jasny zapis: "UWAGA! OPA single i dual wyglądają identycznie, ale przepływ prądu przez nóżki jest inny w single i inny w dual. Jest to spowodowane innym podłączeniem nóżek wewnątrz układu". Sa zdjecia obrazujecie wejscia i wyjscia i ich uklad dla singli i duali. Jak bys sie do tego odnisol? Moim zdaniem single nie sa w stanie pracowac w miejscu duali.

 

Wniosek pozostaje jeden, bez schematu tej implementacji bedzie ciezko.

 

ps. zobaczcie na ten diagram implementacji: https://littlemart.files.wordpress.com/2015/04/da-05i.jpg jesli jest prawdziwy, to te 3 ostatnie opa to faktycznie tylko XLR i nie moga miec wplywu na gre DAC po RCA (za wylaczeniem wplywu ich obciazenia na sekcje I/V). O ile to faktyczna implementacja xianga. Ciekaw jestem waszych spostrzezen.

 

pozdrawiam,

hubert

Edytowane przez hoobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuje jak wroga może coś źle napisałem. Wzmacniacze single w układzie zbalansowanym gra ale troszkę kulawo. Mianowicie nie ma zmiany głośności między zwykłym RCA a xlr. Bez singla nie grało wcale po xlr. Barwa z Bursonow single była lepsza niż z opa2604 ale zmiany głośności nie było. Ja przyznaje że przez to powaliłem świadomość swoją i nie wiedziałem nawet na.jakis wyjściach gram. Tak czy siak muszą być duale w Xiangsheng,u

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się ma do Audiogodów, ale powiem ci że Xiang to niezły chuligan. Nie jest 100% czysty, ale daje taki drajw że dekiel zrywa. Zostawiłem go sobie do muzyki popularnej i energetycznej, bo energie przekazuje nieprawdopodobnie. I tak. Jest wypełnienie, oj jest.

Edytowane przez drej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wita Was kolejny zadowolony (Bardzo) ksiangSzeng_user (ver. 05A).

W bezpośrednim porównaniu okazało się, że Hegel 25 i Chord 2Qute mogą mu buty czyścić - przynajmniej w moim systemie :)

Pozdrawiam!

Pokombinować jeszcze z opa zostaje i będzie istna petarda. W tej cenie to best buy ever

 

Wita Was kolejny zadowolony (Bardzo) ksiangSzeng_user (ver. 05A).

W bezpośrednim porównaniu okazało się, że Hegel 25 i Chord 2Qute mogą mu buty czyścić - przynajmniej w moim systemie :)

Pozdrawiam!

Pokombinować jeszcze z opa zostaje i będzie istna petarda. W tej cenie to best buy ever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita Was kolejny zadowolony (Bardzo) ksiangSzeng_user (ver. 05A).

W bezpośrednim porównaniu okazało się, że Hegel 25 i Chord 2Qute mogą mu buty czyścić - przynajmniej w moim systemie :)

Pozdrawiam!

 

Bardzo się cieszę , że sprzęt dotarł w całości i jesteś zadowolony :)

 

Ja jednak u siebie miałem HD20 i Xianga na raz i... Xiang poleciał do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów. Kupiłem preampa XiangSheng 728A. W środku są chińskie lampy. Czy któryś z forumowiczów wymieniał już lampki w preampie ? Z jakim skutkiem? Jakie lampki? Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę , że sprzęt dotarł w całości i jesteś zadowolony :)

 

Ja jednak u siebie miałem HD20 i Xianga na raz i... Xiang poleciał do Ciebie.

Hehe, no jak widać wszystko rzecz gustu... i systemu.

Z ciekawości w czym bardziej Hegel podpasował? Za gęsto było na Xiangu?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel wygrał wielkością sceny, plus był bardziej przejrzysty, więcej powietrza w dźwięku.

Miałem Hegla 20. Sorry ale w moim systemie się nie sprawdził. Jakiś taki zimny jak pogoda szwedzka.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel wygrał wielkością sceny, plus był bardziej przejrzysty, więcej powietrza w dźwięku.

Wcale mnie to nie dziwi. Kto co lubi i co potrzebuje. Xiang lepiej gra w głąb niż w szerokość no i wypełnia dźwięk niż dodaje mu powietrza. Dlatego w mój system wszedł wręcz idealnie :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze Xiang jest ciepły i ładnie wypełni dżwiekiem. Żadnej analitycznosci a wprost przeciwnie. Nadal zachowuje szczegółowość. A co najważniejsze b przyjemnie sie tego słucha. Po wymianie opampów wszystko sie polepsza. To Dac do słuchania muzyki i delektowania sie nią. Moim zdaniem w każdym systemie sie sprawdzi. Chyba ze ktoś lubi szwedzki klimat i laboratorium. Ale to kwestia naszych preferencji a nie jakości sprzętu - na tym poziomie cenowym zaspokoi każdego i to z nawiązką. Niestety drożeje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam xianga w wersji A z opampami LM4562NA * 6+OPA2604AU * 3, gra u mnie po RCA do wzmacniacza, wcześniej jest malina z digione. Jak dla mnie jest za krzykliwie, za jasno i za sucho. Chcę dać mu jednak jeszcze szansę i spróbować wymienić wzmacniacze operacyjne. Czy jest jakieś potwierdzone info, które dokładnie z nich odpowiadają za tor RCA? Chciałbym od źródła dobrze dociążonego dołu i muzykalnej z emocjami średnicy. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać Xinga w wersji A. Sympatyczny dac, a za tę cenę to dobre granie.

 

Jeżeli komuś podoba się ten typ prezentacji, może zwrócić uwagę na Tobby Dac od FireStone Audio.

Nie wiem czy na naszym forum ktoś o nim wspominał, nie jest chyba zbyt popularny u nas.

W każdym razie w mojej ocenie Tobby gra podobnie jak Xiang, tylko lepiej w każdym aspekcie. :)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest za krzykliwie, za jasno i za sucho. Chcę dać mu jednak jeszcze szansę i spróbować wymienić wzmacniacze operacyjne. Czy jest jakieś potwierdzone info, które dokładnie z nich odpowiadają za tor RCA? Chciałbym od źródła dobrze dociążonego dołu i muzykalnej z emocjami średnicy. Jakieś propozycje?

 

.... Cha Cha. Za dużo wymagasz od urządzenia, które tylko zamienia sygnał cyfrowy na analogowy. To jest przetwornik a nie equalizer, he. Proponuje zmienić inne elementy systemu jak masz "krzykliwo" ! Ponadto OPA2604AU to chyba najbardziej stłumione ( górą ) opampy jakie znam. To twój pierwszy dac?

 

Przepraszam, że post pod postem ale nie mogłem się powstrzymać

 

Jeżeli komuś podoba się ten typ prezentacji, może zwrócić uwagę na Tobby Dac od FireStone Audio.

 

z Amazon:

Tobby is a 192k D/A Converter with a dual-DAC chip.

5.0 out of 5 stars 2 customer reviews

Price: $1,453.95 & FREE Shipping

 

No comments !

Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale nie mogłem się powstrzymać

 

Wyświetl postUżytkownik Balum Balum dnia 11.03.2018 - 18:27 napisał

Jeżeli komuś podoba się ten typ prezentacji, może zwrócić uwagę na Tobby Dac od FireStone Audio.

 

z Amazon:

Tobby is a 192k D/A Converter with a dual-DAC chip.

5.0 out of 5 stars 2 customer reviews

Price: $1,453.95 & FREE Shipping

 

No comments !

 

Jargier, albo za bardzo się spinasz, albo nie czytasz ze zrozumieniem. :)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.