Skocz do zawartości
IGNORED

Czy bohaterstwo powinno być obowiązkowe, a jego brak piętnowany ?


Pasqual
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a tutaj jako ze autor nie sprecyzował swoich zamiarow to pociagniemy po swojemu wracajac do Grabowskiego szanowanego historyka i badacza.

zambo wybiło i się rozlało. Ustawa o IPN ma na celu utrudnienie badań i dyskusji nad ciemnymi stronami polskiej historii - mówi w rozmowie z "Wprost" historyk prof. Jan Grabowski.

 

- Polska stała się synonimem brunatnych sił, które podbijają wschodnią Europę. Niedawno rozmawiałem z grupą żydowskich emerytów, którzy mieli jechać do Polski na wycieczkę. Masowo anulują rezerwacje, bo się boją - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" prof. Jan Grabowski, historyk, współzałożyciel i członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN, wykładający historię na uniwersytecie w Ottawie.

Grabowski odniósł tym samym do zamieszania, które powstało wokół ustawy o IPN. Historyk stwierdził, że "szambo wybiło i się rozlało". - Polska historia nikogo na świecie specjalnie nie obchodzi. Wyjątkiem jest Zagłada. Przekaz, jaki właśnie poszedł w świat, jest taki, że mamy coś w tej dziedzinie do ukrycia - ocenia historyk. Dodał, że jego zdaniem ustawa o IPN ma na celu "utrudnienie badań i dyskusji nad ciemnymi stronami polskiej historii".

 

Historyk podkreślił w wywiadzie, że Polacy często w nieuczciwy sposób przejmowali pożydowskie kamienice, kradli i sprzedawali przedmioty ukradzione z żydowskich majątków. - Gdy dzisiaj słyszę, że Polacy nie mieli nic wspólnego z Holokaustem, to jako historyk biorę się za głowę. Bo choćby przez ten masowy rabunek skorzystali na Holokauście". (...) Dla wielu Polaków Żydzi nie byli współobywatelami, nie miano więc żadnych skrupułów moralnych. Słychać było opinie: "co Hitler zrobił złego, to zrobił, ale przynajmniej dobre to, że Polaków od Żydów uwolnił" - komentuje Grabowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrom Kielecki też był spowodowany przez brak bohaterstwa?

 

Bohaterów i bochaterow w onym czasie nie brakowało , ale winnymi , a właściwie czynnikiem decydującym był zbrodniczy fanatyzm i nieusprawiedliwiona głupota oraz to , o czym napisał Vlado

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też dosyć ciekawe spotkanie z dr. Ewą Kurek. Pewnie znasz ją muls.

 

Z pewnością ciekawe.

 

"Dr Ewa Kurek oprócz publicystyki jest też autorką książek. W "Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945" pisała, że getta "w istocie rzeczy były zbudowanymi w latach 1939-1942 przez polskich Żydów za zgodą okupujących polskie ziemie Niemców autonomicznymi prowincjami żydowskimi" i opisywała, że getto się bawiło."

 

Ciekawych masz idoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest historykiem. Większość jej opracowań powstało z udziałem historyków żydowskich.

 

opisywała, że getto się bawiło."

Tak, wspominała coś o próbie otwarcia kasyn w gettach, ale na to nawet Niemcy nie przystali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyk jak każdy inny. 30 lat w temacie polsko żydowskim.

 

Może dla ciebie baba nawiedzona antysemityzmem jest historykiem jak każdy inny. Brawo Tomek, zidiocenie pod wpływem reżimowej propagandy zatacza coraz szersze kręgi. Tak trzymać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutuj ze mną, dyskutuj z historykiem, który opiera się w większości na źródłach żydowskich.

 

nawiedzona antysemityzmem

Jakże przewidywalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie dyskutuj.

 

* Owszem, w czasie wojny za pomoc Żydom groziła śmierć. Ale śmierć, jak zauważa prof. Grabowski, groziła także za niekolczykowanie świni, nielegalny ubój oraz… jazdę na gapę

 

* Tak, za szmalcownictwo AK także karała śmiercią, ale dopiero od 18 marca 1943 roku. Oznacza to, że w czasie 66-miesięcznej okupacji Polski przez większość czasu, tj. 40 miesięcy, szmalcownictwo NIE BYŁO karane śmiercią

 

* Do momentu wybuchu powstania warszawskiego, jak wskazuje prof. Libionka, w Warszawie AK wykonała wyroki na kilkunastu szmalcownikach. Jak jednak szacuje prof. Gunnar Paulsson, w okupacyjnej Warszawie było od 3 do 4 tys. szmalcowników. Oznacza to, że AK swoimi wyrokami do wybuchu powstania warszawskiego zlikwidowała w Warszawie mniej niż… 0,7 proc. szmalcowników

 

* W czasie wojny było w Polsce od 16 do 18 tys. polskich tzw. granatowych policjantów (tylu przewinęło się przez tę formację). Jak wskazuje prof. Bogdan Musiał, szacuje się, że do 30 proc. pomagało podziemiu. Oznacza to, że od 11 do 12 tys. Polaków w granatowych mundurach wysługiwało się nazistom (nazistami byli nie tylko Niemcy, ale też Austriacy)

 

* Na rodzinę Ulmów doniósł Niemcom Włodzimierz Leś – Polak ukraińskiego pochodzenia (później zastrzelony przez AK). Na miejscu zbrodni na Ulmach było jeszcze kilku granatowych policjantów - Polaków. Oznacza to, że więcej Polaków uczestniczyło w mordzie na Ulmach, niż było Ulmów ratujących życie Żydom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyk jak każdy inny. 30 lat w temacie polsko żydowskim.

 

Nie jestem pewein, czy nie trafiłeś nieco kulą w płot, tym razem ;)

 

"

 

...

To tego amerykańskiego, żydowskiego antypolskiego towarzystwa, dołączyła "polska historyk" Ewa Kurek szkalująca niewybrednymi kłamstwami historycznymi i pomówieniami personalnymi na łamach „Warszawskiej Gazety” ; 3-9 X 2014, Waldemara Łysiaka i Aleksandra Szumańskiego, 84 letniego świadka historii ze Lwowa.

 

Ewa Kurek, monotematyczna pisarka o stosunkach polsko-żydowskich, dołączyła do źródeł ataków neobanderowskich nacjonalistów ukraińskich kierowanych przez żydowskiego prezydenta Ukrainy Walzmana - (Petro Poroszenki), żądających dla Polaków "drugiego Katynia" i twierdzących: "myśmy za mało was polskije sobaki (psy) powywieszali"....

 

Taką ahistoryczną postawą Ewa Kurek, nie bacząc na odrodzony na Ukrainie neobanderyzm, neguje historyczne zbrodnie ukraińskich nacjonalistów OUN -UPA dokonane na 200 tysiącach Polakach, Żydach, Niemcach, Rosjanach, Ormianach, Czechach, Ukraińcach i innych obywatelach II RP.W tej sytuacji niegodne jest, aby taka osoba jak Ewa Kurek, sprzyjająca antypolskim interesom Żydów amerykańskich, publikowała w Polsce na łamach patriotycznej „Warszawskiej Gazety”, lobbując jednocześnie na rzecz antypolonizmu amerykańskich Żydów i banderowskiej Ukrainy."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icchak Kacnelson (1886-1944) – wybitny poeta, dramaturg, tłumacz żydowski i hebrajski. W getcie warszawskim prowadził tajną działalność oświatowo-kulturalną. Wywieziony w kwietniu 1943 roku do obozu koncentracyjnego; zamordowany w Oświęcimiu w 1944 roku.

 

„O bólu mój”

 

Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,

Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych

Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał

I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.

 

Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –

O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…

I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –

Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

 

Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy

Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli

Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,

Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

 

Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,

Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.

Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych

Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

 

Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,

I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”

Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,

By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

 

A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto

Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –

Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –

Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

 

W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.

Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.

Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?

Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

 

A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,

Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,

On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

 

Icchak. Kacnelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa Kurek i jej opinie o Jedwabnem... Nie ma dowodów, wznowić ekshumacje, ponowić śledztwo itp.

 

Zeznania procesu z 1949r.w którym za zbrodnię w Jedwabnem skazano 10 sprawców:

 

Bolesław Ramotowski, cyt: "Zaznaczam, że Niemcy udziału w mordowaniu Żydów nie brali, a stali i fotografowali jak Polacy znęcali się nad Żydami".

 

Mieczysław Gerward, cyt: "Żydzi mordowani byli przez ludność narodowości polskiej".

 

Bronisława Kalinowska, cyt ; ""...leciał ulicą Laudański Jerzy, zam. Jedwabne, który to powiedział że już dwóch czy trzech Żydów zabił, był bardzo zdenerwowany i poleciał dalej"

 

Karol Bardoń, cyt: "...Wiśniewski wskazując na obok leżącego człowieka lat około 22 nazwiskiem Lewin wyzn. mojż. mówił do mnie patrz pan tego sk.-syna zabiliśmy kamieniami."

 

Józef Chrzanowski, cyt; "...Sobulewski i Wasilewski mnie powiedzieli żebym ja oddał swoją stodołę na spalenie Żydów. Więc ja zacząłem prosić żeby mojej stodoły nie palili, wtedy oni się zgodzili na to i moją stodołę zostawili, tylko mnie kazali żeby pomóc im zagnać Żydów do stodoły Śleszyńskiego Bronisława...".

 

Antoni Niebrzydowski, cyt; " ...ww. (tj. Eugeniusz Kalinowski i Jerzy Niebrzydowski) zanieśli tę naftę którą ja wydałem osiem litrów, obleli stodołę gdzie była pełna stodoła Żydów i podpalili..."

 

10 sprawców dostało prawomocne do dziś wyroki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to by było na tyle, TomkuL3, czyś pisiaty, czy też nie, jako się zarzekasz.

 

Pisiorstwo to nie numer legitymacji między kurduplową a tego ciula od butów.

 

To stan umysłu, lektury i idole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje Jedwabnego.

powaznie?..ale..

 

fajnie wszyscy zajmuja sie Jedwabnem.To Jedwabne to pikus tomus pikus .Takie małe gowno.I nawet rozkopanie Jedwabnego niczego nie zmieni.Was tez.Jedwabne to tylko symbol bo po raz pierwszy holota dowiedziała sie i zawyła.I ty tomus tez zawyles . Ty tez sie liczysz w tej holocie.Jeslibys miał jakies watpliwosci.I wyjesz nadal.I własnie chodzi o to zebys sie wydarł i wyrzucił to z siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
powaznie?..ale..

 

fajnie wszyscy zajmuja sie Jedwabnem.To Jedwabne to pikus tomus pikus .Takie małe gowno.I nawet rozkopanie jedwabnego niczego nie zmieni.Was tez.Jedabne to tylko symbol bo po raz pierwszy holta dowiedziała sie i zawyła.

Dokładnie muls, to pikuś. Odkryjmy karty. Pokażmy bestialstwo po stronie polskiej i żydowskiej.

To oczyści atmosferę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smiesz mnie.Mam juz jednego idiote premiera do ogladania.On mi wystarczy.Nie musze jeszcze znosic ciebie.

 

Dokładnie muls, to pikuś. Odkryjmy karty. Pokażmy bestialstwo po stronie polskiej i żydowskiej.

To oczyści atmosferę

to to sobie w domu czysc otwierajac drzwi i okna..otwieracz kart po 100latach uganiania sie za zydem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz się czegoś? Może prawdy?

 

Stajesz się coraz bardziej żałosną kukłą w rękach politycznych oszustów.

 

I co z tego?! Mam mieć poczucie winy? Pomyśl trochę.

 

Ty mówisz o myśleniu??? Litości!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz się czegoś? Może prawdy?

prawda was zaboli.Idz juz na calego jak inny znany idiota i skopiuj go kiedy dowodzi ze piecy krematoryjnych i obozow nie bylo.Co sie przejmujesz tomus.Wal z grubej rury.

 

kurek tez juz daleko od tego nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.