Skocz do zawartości
IGNORED

Rock Polo - czyli fenomen Sławomira.


marian.ch

Rekomendowane odpowiedzi

jakos szczegolnie zachodniemu popowi nie ustepuje.

I po raz kolejny i w kolejnym temacie wykazujesz się zwykłą głupotą. Masakra, bo już w tym temacie zwracano Ci uwagę, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Kolejny temat i kolejny raz "błyszczysz".

Człowieku nie masz pojęcia co oznacza w tym przypadku POP i jak zawsze uogólniasz wszystko jak leci.

Na koniec stawiasz debilny znak równości pomiędzy zachodnim POP'em, a Disco Polo.

Nie dość, że pleciesz idiotyzmy, to jeszcze kreujesz się na znawcę każdego tematu.

Aż żal to czytać.

Ciekawi mnie wobec tego, który z gównianych Disco Polowych zespołów w swym wyrazie artystycznym (o ile takowy istnieje w Disco Polo) zrównał się z takimi wykonawcami POP jak Phil Collins, M. Jackson, Robbie Williams, Tears for Fears czy setka innych wykonawców muzyki POP!

Zasięgiem :-)

Gówno tym razem zalało więcej niż najbliższą okolice ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...M. Jackson...

Tego się spodziewałem, że któryś z dyskutantom wpadnie na pomysł aby umniejszyć przebojowi z wiejskiej dyskoteki porównując go do twórczości króla popu. Post skierowany do mnie, więc udawać, że nie zauważyłem nie wypada. Skomentuję orderem uśmiechu :-) EDIT: Po prostu nie ten kaliber.

 

-----

 

W jakim względzie?

No dobrze, Sławomir, jak piszecie, to g..., ściek itp.

Ale czym to się różni co do poziomu od takiego hitu z tamtego roku Despacito:

Despacito porównałbym raczej do Ona tańczy dla mnie. Pomijając względy około artystyczne typu, że Łykent od razu słychać, że śpiewa bzdury, a śpiewający po hiszpańsku (chyba) Despacito wydaje się być mądry, szarmancki i uwodzicielski, albo że przespać się po pijaku po sobotniej dyskotece w remizie z najbrzydszą laską z sąsiedniej wioski to obciach, podczas gdy przespać się na wakacjach z najbrzydszą laską z wioski hiszpańskiej, która okazała się w rzeczywistości być rudą, grubawą, piegowatą i równie pijaną angielka na krzywych nogach to powód do dumy z wakacyjnej przygody, i inne tego typu kompleksy, oraz że Despacito bez obciachu przez rodaków promowane jest na świecie, a jeśli chodzi o "Ona tańczy dla mnie" w modzie jest zakończyć temat na obciachu to różnić nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentuję

Wszystkie Twoje komentarze to jeden wielki bełkot, więc nie ma znaczenia jak i co komentujesz - wychodzi jak zawsze.

I jak zawsze nie dostrzegasz, że opinia ta jest powielana przez wielu innych uczestników dyskusji w różnych tematach.

Dyskusja z Tobą mija się z celem i tak "wiesz lepiej", niestety reszta tą wiedzą jest zażenowana.

Poza tym, nie wymieniłem TYLKO Jackson'a, ale kilku innych wykonawców POP, o czym (jak zawsze) przemilczałeś (dla własnej wygody).

Dyskusja z Tobą nie ma sensu, co zauważyło na Forum AS już wielu.

I na tym zakończmy definitywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wymieniłem TYLKO Jackson'a, ale kilku innych wykonawców POP....

I na tym zakończmy definitywnie.

Czyli na wyższość zaśmiecającego czas antenowy chłamu zagranicznego nad wyśmiewanym chłamem rodzimym nadal nic? Tych "kilku innych wykonawców" to takie odejście od tematu jak Jackson, od siebie mogę dodać Adele, którą cholernie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Despacito porównałbym raczej do Ona tańczy dla mnie. Pomijając względy około artystyczne typu, że Łykent od razu słychać, że śpiewa bzdury, a śpiewający po hiszpańsku (chyba) Despacito wydaje się być mądry, szarmancki i uwodzicielski, albo że przespać się po pijaku po sobotniej dyskotece w remizie z najbrzydszą laską z sąsiedniej wioski to obciach, podczas gdy przespać się na wakacjach z najbrzydszą laską z wioski hiszpańskiej, która okazała się w rzeczywistości być rudą, grubawą, piegowatą i równie pijaną angielka na krzywych nogach to powód do dumy z wakacyjnej przygody, i inne tego typu kompleksy, oraz że Despacito bez obciachu przez rodaków promowane jest na świecie, a jeśli chodzi o "Ona tańczy dla mnie" w modzie jest zakończyć temat na obciachu to różnić nie ma.

Gdzie w tym bełkocie, jest odpowiedź na moje pytanie, które raczyłeś zacytować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tym bełkocie, jest odpowiedź na moje pytanie, które raczyłeś zacytować?

Przemku nie oczekuj, by nielot stał się orłem! Zbyt wielkie oczekiwania względem w/w osoby.

Nie pierwszy raz nie rozumie pytania, a często nawet wypiera się własnych słów.

Jakże to smutne, bo na koniec piszemy mu o tym, że posługuje się zwykłym bełkotem w swych postach... a on widzi to inaczej.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie oczekuj, by nielot stał się orłem! Zbyt wielkie oczekiwania względem w/w osoby.

Pozdr.

Nie oczekuje, cudów. Moja rozmowa z ww. osobnikiem jest co najwyżej wskazówką dla dla niego. Może kiedyś się obudzi i stwierdzi, że rzucanie ogólnikami to trochę za mało nawet trollowanie, nie mówiąc już o dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w tym bełkocie, jest odpowiedź na moje pytanie, które raczyłeś zacytować?

Znów zbyt obszerna wypowiedź i nie dotrwałeś do końca. W trzech ostatnich słowach... no chyba, że znów Jackson i spółka vs "Biały miś" zamiast "Despacito" vs "Ona tańczy dla mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wobec tego, który z gównianych Disco Polowych zespołów w swym wyrazie artystycznym (o ile takowy istnieje w Disco Polo) zrównał się z takimi wykonawcami POP jak Phil Collins, M. Jackson, Robbie Williams, Tears for Fears czy setka innych wykonawców muzyki POP!

 

A ktory polski zespol POP lub jakikolwiek polski zespol sie zrownal?

 

Polskie wspolczesne zespoly/wykonawcy znane na arenie miedzynarodowej to SBB, Basia, AMJ, Behemoth, Riverside i co dalej? Czy to oznacza, ze artystycznie jast tak zle w naszym kraju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale dzisiejsze discopolo wraz ze wszystkimi podgatunkami nieco ponad muzyke weselna podnioslo sie,

W jakim względzie?

 

Znów zbyt obszerna wypowiedź i nie dotrwałeś do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory polski zespol POP lub jakikolwiek polski zespol sie zrownal?

 

Polskie zespoly/wykonawcy znane na arenie miedzynarodowej to SBB, Basia, AMJ, Behemoth, Riverside i co dalej? Czy to oznacza, ze artystycznie jast tak zle w naszym kraju?

Nie. Było wielu doskonałych artystów POP i okolic tego nurtu. Dla przypomnienia fantastyczny zespół 2+1. To była jakby nie patrzeć kwintesencja POP'u zmieszanego z nową falą.

Ale ten temat nie podejmuje tych zagadnień, tylko stwierdzamy wprost, Disco polo to marazm mentalny i muzyczny shit. A teraz dochodzi jeszcze przy okazji negacja bełkotu @Szymona, że jego dywagacje jakoby obecnie Disco Polo zrównało się z zachodnim POP'em jest idiotyczne. To jeden wielki bełkot kogoś, kto nie ma pojęcia o czym pisze.

 

Masz rację, żyjąc za "żelazną kurtyną" tamtych czasów niewiele było gwiazd eksportowych (a może prawie wcale), a także więcej pociągał nas zachód i ich "oferta życia" - w tym muzyka.

Ale to nie zmienia faktu, że rodzime zespoły miały sporo do powiedzenia (różnych nurtów) pod względem artystycznym. A Disco Polo jest po prostu wtórne, nic nie wnoszące i do tego obrzydliwe w swej całej formie wykonawczo-prezentacyjnej.

 

Pamiętam czasy doskonałych krajowych kapel powstających i znikających czasem szybciej, niż tego bysmy chcieli. Różnych nurtów (najczęściej z mojego "podwórka" z gatunku rocka). Ale nawet krótkotrwała bytność niosła za sobą jakiś sens przekazu.

Teraz poza wiecznym "Mariolka bo jo cię kochom" nic za tym nie idzie.

Ma być przaśnie, krzykliwie do bólu i im więcej w tym tandety - tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwintesencja POP'u zmieszanego z nową falą

 

To późniejszy okres, wcześniej bardziej folk niż nowa fala, ale tak, czy inaczej - dobry zespół był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To późniejszy okres, wcześniej bardziej folk niż nowa fala, ale tak, czy inaczej - dobry zespół był.

Tez prawda :)

A zespół w warunkach zachodnich byłby co najmniej tak rozpoznawalny jak z późniejszego okresu Roxette.

(a może się mylę?... kto wie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest? Nie doczytałeś czy znowu próbujesz manipulować?

Napisałem Ci wprost - nie zauważyłeś, choć próbowałem Cię nakierować, to powtórzę: różnic nie ma, pomiędzy poziomem zachodniego chłamu a chłamu polskiego. To wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, Sławomir, jak piszecie, to g..., ściek itp.

Ale czym to się różni co do poziomu od takiego hitu z tamtego roku Despacito:

 

W tej zakładce jest taki wątek GROOVE. Tym się różni, w warstwie muzycznej i przede wszystkim wokalnej.

 

Na youtube wszystko jest za darmo, ale Sławomir ma 158 mln wyświetleń, a np. Pablopavo 1,8 mln, więc darmowość nie ma tu wiele do rzeczy. A w latach 90., w czasach kaset na straganach, na każdym bazarku mogłeś usłyszeć disco polo, nawet w stoiskach w kurortach, więc sprzedaż kaset disco polo być może górowała nad sprzedażą jakiegokolwiek innego stylu.

 

Sprzedaż kaset być może górowała nad sprzedażą innego stylu, ale do ilości sprzedanych tego typu kaset odpowiedni ludzie dopisywali zero albo i dwa zera i wszyscy byli zadowoleni. Zespoły sprzedawały po milion kaset i zostawały gwiazdami w polsacie, wytwórnia co dwa tygodnie wypuszczała nową produkcję i sprzedawała po milionie, a ludzie na straganach kupowali dwa miliony kaset miesięcznie od jednej wytwórni, a wytwórni było parę. W tym świetle to, że moce przerobowe kopiarni to np. 15 tysięcy kaset na dobę i że milion kaset to parę tirów, których nikt tam nie widział, to pikuś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zespół w warunkach zachodnich byłby co najmniej tak rozpoznawalny jak z późniejszego okresu Roxette.

(a może się mylę?... kto wie)

Grywali trochę w Niemczech Zachodnich, taki singielek "Easy Come, Easy Go" mi po głowie chodzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon zamiast manipulować, przewróć stronę i przeczytaj post #206, cytat i pytanie do niego.

Wróciłem do posta 206... no tak, nie zauważyłem, że cytując obciąłeś końcówkę zdania. Powiem Ci tak: "Ona tańczy dla mnie" jest zdecydowanie lepszym kawałkiem niż "Biały miś", a "Despacito" nie dorównuje twórczości MJ, PC i nie pamiętam kogo tam jeszcze Arek wymieniał. To sprawia, że chłam polski zbliżył się mocno do chłamu zagranicznego granego dziś w radio. Oczywiście nie czyni to z discopolo sztuki wysokich lotów, to taka sztuka dla ludzi, którzy sztuką się nie interesują.

 

Teraz poza wiecznym "Mariolka bo jo cię kochom" nic za tym nie idzie.

Ma być przaśnie, krzykliwie do bólu i im więcej w tym tandety - tym lepiej.

Opis równie trafny do discopolo jak i większości dzisiejszego popu.

 

...dywagacje jakoby obecnie Disco Polo zrównało się z zachodnim POP'em jest idiotyczne.

Polecam "Despacito" vs "Ona tańczy dla mnie" zamiast "Majteczki w kropeczki" vs "Chasing pavement".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpucha: ja tam dużej róźnicy między Zenkiem Martyniukiem a na przykład Golec uOrkiestra nie słyszę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpucha: ja tam dużej róźnicy między Zenkiem Martyniukiem a na przykład Golec uOrkiestra nie słyszę ;-)

I to jest słuszna koncepcja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do posta 206... no tak, nie zauważyłem, że cytując obciąłeś końcówkę zdania.

Dobra manipulatorze.

Pytałem pod jakim względem dzisiejsze disco polo "podniosło się ponad muzykę weselną"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra manipulatorze.

Pytałem pod jakim względem dzisiejsze disco polo "podniosło się ponad muzykę weselną"?

Telewizornia reżimowa emituje w eter to "cudo", znaczy kultura Panie pełną gębą.

Więc @Szymon skumał sobie w głowie, że Disco Polo wyszło z wiejskich potańcówek i wesel w świat dzięki telewizorni Pisowskiej, i... zalicza kulturalne wzloty niczym swego czasu muzyka POP na kanale MTV.

Znaczy, że jakby Zenek stał się tak dobry jak Mike and the Mechanics w latach 80 ubiegłego wieku.

Co oczywiste (na to wychodzi) Sławomir jest obecnie tak dobry w swym "rock-polo" jak kiedyś i dziś dobry jest Roger Hodgson.

A tak przynajmniej to sobie @Szymon niejaki wydumał jak zwykle w swej głowie. Jak zwykle od d.y strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra manipulatorze.

Pytałem pod jakim względem dzisiejsze disco polo "podniosło się ponad muzykę weselną"?

No jak to jakim, artystycznym oczywiście.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie słyszy różnic pomiędzy tym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a Sławomirem, to powinien zmienić dealera, albo zmienić zainteresowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie słyszy różnic pomiędzy tym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a Sławomirem, to powinien zmienić dealera, albo zmienić zainteresowania.

Ja nie zmieniam.:)

 

 

 

A ktory polski zespol POP lub jakikolwiek polski zespol sie zrownal?

 

 

Skaldowie, Bemibek, Zaucha, Breakout.

 

Znajdzie się kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie spojrzeć, to Sławomir narobił troszku zamieszania na forumie - to jest chyba najbardziej progresywny wątek w muzycznej zakładce - idzie Sławomir jak przecinak, a wraz z nim idą forumowcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.