Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Potwierdzam fakt, że DAC Protagonist wypadł najlepiej w systemie aqs. Mój DAC wspaniałe współpracuje ze wzmacniaczami lampowymi.

Wespół z Krellem pokazuje nieco za ostrą górę, która to z kolei z lampą ładnie się wygładza.

Protagonist ma na wyjściu 2 lampy a mój Prodac tylko jedną. Myślę, że fakt ten ma istotny wpływ na ostateczne brzmienie zwłaszcza z tranzystorowym wzmacniaczem.

Podobny experyment robiliśmy niedawno z kolegą, który to przywiózł do mnie DACa AudioByte Black Dragon wraz ze wzmacniaczem tranzystorowym NVA. Dragon dość dobrze wypadł z NVA natomiast mój Prodac lepiej z Mingdą (szczególnie na wokalach).

Takie testy są niezwykle cennym doświadczeniem, które udowadniają nam, że nie wszystko ze wszystkim się zgrywa.

Tylko w ten sposób można dojść do swojej własnej Audio Nirvany :)

 

Venom200 czekam cierpliwie aż zwrócisz Stellaudio bo jestem następny w kolejce :)

Nie oddam go mój Ci on hehe.

A tak na poważnie w tym tyg nie wychodzę jeszcze z domu po zabiegu więc pewnie w przyszłym tyg. Podaj adres na pw jak się Grzegorz zgodzi wyślę go bezpośrednio do Ciebie

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie oddam kojarzę Ci on hehe.

A tak na poważnie w tym tyg nie wychodzę jeszcze z domu po zabiegu więc pewnie w przyszłym tyg. Podaj adres na pw jak się Grzegorz zgodzi wyślę go bezpośrednio do Ciebie

 

Wyślij do Grzegorza ja mam do niego rzut beretem to odbiorę u niego wraz z a70.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Protagonist ma na wyjściu 2 lampy a mój Prodac tylko jedną. Myślę, że fakt ten ma istotny wpływ na ostateczne brzmienie zwłaszcza z tranzystorowym wzmacniaczem.

 

Ilość lamp nie ma nic do rzeczy - liczy sie przemyślany projekt i umiejetność doboru oraz aplikacji konkretnego układu. Gdyby bylo tak jak zakładasz, puszczenie sygnału z Twojego DACa przez prosty buforek powinno dać efekt podobny do Protoganista - a w ciemno wiem ze tak nie będzie.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś mi podpowie w takiej sprawie: Wszedłem w posiadanie kilku drutów - srebrna plecionka, srebrny drut prostokątny (jakby taśma) i miedziana plecionka. Wszystko wysokiej czystości. Chcę zrobić z tego interkonekt. Po wlutowaniu do wtyczek srebrnej tasmy z miedzianą plecionką, Cayin CS 55a daje dźwięk bardzo gładki, dynamiczny i szczegółowy. Taki, że chyba nie chcę już innego.Po prostu nie chce mi się wstawać sprzed głośników. Właściwie, to nie chciało by mi się, gdyby nie jeden mankament - jest masakryczne neutralny (tak mi się wydaje, bo ja nieosłuchany jestem). Czy brzmieniem intrkonektu można tak sterować, żeby np, coś dolutować i go trochę ocieplić? Jeśli tak, to co? Będę i tak sam kombinował ale ktoś doświadczony może coś podpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś mi podpowie w takiej sprawie: Wszedłem w posiadanie kilku drutów - srebrna plecionka, srebrny drut prostokątny (jakby taśma) i miedziana plecionka. Wszystko wysokiej czystości. Chcę zrobić z tego interkonekt. Po wlutowaniu do wtyczek srebrnej tasmy z miedzianą plecionką, Cayin CS 55a daje dźwięk bardzo gładki, dynamiczny i szczegółowy. Taki, że chyba nie chcę już innego.Po prostu nie chce mi się wstawać sprzed głośników. Właściwie, to nie chciało by mi się, gdyby nie jeden mankament - jest masakryczne neutralny (tak mi się wydaje, bo ja nieosłuchany jestem). Czy brzmieniem intrkonektu można tak sterować, żeby np, coś dolutować i go trochę ocieplić? Jeśli tak, to co? Będę i tak sam kombinował ale ktoś doświadczony może coś podpowie :)

 

jaszcze1, nie wiem jak tam grają te Twoje głośniki, ale np. u siebie miałem pożyczone jakiś czas z cs55a srebro Albedo, dokładnie IC monilith monocrystal i nie sprawdziło się zupełnie. Właśnie było zbyt sterylnie, w skali makro brakowało masy, dociążenia i barwy. Super detal i przestrzeń, ale mnie to przytłaczało. Nie u każdego srebro się sprawdza. Zawalcz trochę z lampami jeszcze. Wiem, że wypożyczałeś teraz sporo lamp. Może zamiast nowych spróbuj porządną starą lampę, jakieś czarne rca, amperex, mullard. Druga sprawa to czy zostałeś przy tych mocy Treasure kt88? Rozmawiałem z jednym sklepem i tam są pewni, że jest to „chudsza” lampa od Tung-sol 6550. Jest bardziej neutralna, ma więcej szczegółu, mniej dociążenia. Czaruje pewnie w grających dość gęsto i ciepło wzmacniaczach a cs55a taki nie jest i może tutaj tkwi po części Twój problem. Sam miałem ją pożyczyć, ale na razie zrezygnowałem.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....sklejka 30-40mm grubości pod źródło.

 

Andrzeju,

platformy ze sklejki niwelując podbarwienia czasem wprowadzają wrażenie ochłodzenia w "wyczyszczonym" przekazie.

jaszcze1,

Jeśli mogę coś zasugerować przed próbą ze sklejką ( którą też doradzam), to podłożenie pod stopki źródła 5 mm grubości podkładek z korka. Czasem daje to ciekawe efekty. A razem ze sklejką może być bardzo ciekawie.

pzdr

Wu

Edytowane przez Cytrus

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Andrzeju,

platformy ze sklejki niwelując podbarwienia czasem wprowadzają wrażenie ochłodzenia w "wyczyszczonym" przekazie.

Jeśli mogę coś zasugerować przed próbą ze sklejką ( którą też doradzam), to podłożenie pod stopki źródła 5 mm grubości podkładki z korka. Czasem daje to ciekawe efekty. A razem ze sklejką może być bardzo ciekawie.

pzdr

Wu

 

A pod lekkie źródło też daje efekty, np bluray...

 

Cześć W.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Jeżeli podłoga w twoim pokoju jest zrobiona z deski trójwarstwowej lub paneli,pomyśl o niezbyt grubych podkładkach z granitu.Takich 2,5-3cm grubości.Razem z Soundcare daje to dobry efekt.

Fajne masz kolumny-zazdraszczam!

 

Triode, podłoga jest drewniana, chyba trójwarstwowa, położona na korku, fajnie tłumi

 

Nie zazdraszczaj tylko składaj zamówienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jaszcze1, nie wiem jak tam grają te Twoje głośniki, ale np. u siebie miałem pożyczone jakiś czas z cs55a srebro Albedo, dokładnie IC monilith monocrystal i nie sprawdziło się zupełnie. Właśnie było zbyt sterylnie, w skali makro brakowało masy, dociążenia i barwy. Super detal i przestrzeń, ale mnie to przytłaczało. Nie u każdego srebro się sprawdza. Zawalcz trochę z lampami jeszcze. Wiem, że wypożyczałeś teraz sporo lamp. Może zamiast nowych spróbuj porządną starą lampę, jakieś czarne rca, amperex, mullard. Druga sprawa to czy zostałeś przy tych mocy Treasure kt88? Rozmawiałem z jednym sklepem i tam są pewni, że jest to „chudsza” lampa od Tung-sol 6550. Jest bardziej neutralna, ma więcej szczegółu, mniej dociążenia. Czaruje pewnie w grających dość gęsto i ciepło wzmacniaczach a cs55a taki nie jest i może tutaj tkwi po części Twój problem. Sam miałem ją pożyczyć, ale na razie zrezygnowałem.

 

Dzięki za info.

Gram na Treasure i Full Music w pre. Treasure w porównaniu do Tungsol gra tak jak mówisz. Ale ten efekt gładkości, i dynamiki mnie zauroczył. Ten zestaw lamp w połączeniu z interkonektem Chord Shawline, który przez chwilę miałem był bardzo muzykalny i gładki. Z idealną temperaturą. Intrkonekt musiałem oddać i jeśli sam nie zrobię swojego, to pewnie kupię tego chorda. Jednak wydaje mi się, że to co na razie stworzyłem, jest wyższej klasy, chciałbym więc powalczyć. Teraz mam ogromne bogactwo szczegółów i bardzo barwny, gładki, dynamiczny dźwięk. Tylko ciepełko uciekło. Głośniki są jakie są, kupiłem za 800zł - Heybrook HB4. Jednak chętnie dałbym komuś posłuchać żeby poobserwować opad szczęki. Czekam na możliwość posłuchania Minasów. Może kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode, podłoga jest drewniana, chyba trójwarstwowa, położona na korku, fajnie tłumi

 

Nie zazdraszczaj tylko składaj zamówienie :)

ja to mam,gram na podobnych od kilku lat.

podłogę też taką mam,kupiłem firmy Tarket.

te podłogi są układane jako pływające.i to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

ja to mam,gram na podobnych od kilku lat.

masz tylko podobne :)

podłogę też taką mam,kupiłem firmy Tarket.

nie pamietam jaka to ale nie Tarket, jakaś szwedzka

Credo są wysokie, na kanapie siedzi się dość nisko, nie wiem czy kolejne 3cm do góry nie będzie za dużo, ale dzieki za radę przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak

Z innej beczki słuchał ktoś Blacknote z Minasami i Cayinem A70T?

Bo mnie kusi

Mało kto w ogóle Blacknota słuchał, a co dopiero w tym zestawieniu. Nie ma reklamy, nie ma parcia, nie ma parcia, nikt nie zna. Ja już sobie powiedziałem. Jak nie pójdzie za rozsądne pieniądze, zostawię go sobie. Na pewno nie oddam go za 4tys. Wolę oddać Teac, a Blacknota zostawić. Do tego nadal by się jako przedwzmacniacz może w przyszłości.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę że pomyliłem klub - post o interkonekcie miał iść do klubu Cayin.

 

Znaczy z tymi podkladkami pod DAC to serio. A dla czego one mają wpływ na dźwięk? Jaki jest tego mechanizm?

ciepło i zbyt sztywna obudowa,powstają naprężenia na styku różnych materiałów.

no i zewnętrzne drgania.

taka platforma ze sklejki:tłumi i izoluje.

w każdym supermarkecie budowlanym mają taką o grubości 15mm,koszt jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emdester, włożyłem Tungsol i jest wiecej mięsa, masy, gęstości czy jak to zwać ale teraz brak jest krystalicznosci (ale takiej fajnej, nie nieprzyjemnej) i brak kopa w porównaniu z Treasure. Włożyłem z powrotem Treasure i od razu jest klasa! Dla mnie, ale ja nieosłuchany jestem.

 

Starych lamp nie mam skąd wziąć. Brak kontaktów, a zakupu w ciemno nie chcę ryzykowac.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.