Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

008b736ad5ba7f0031b7521274d21396b7ebecb43ef22dc192962a7ff58cc0ad.jpg

 

A Ty co chemik jakiś czy coś :)

Alkohol nie szkodzi mnie to i nie zaszkodził Minaskom :)

Btw nie rozumiem za bardzo przytyku.

Rozumiem, że Ty znasz skład chemiczny mojego preparatu, którym dokonałem tej operacji.

Ja nikogo nie zmuszam do tego typu praktyk. Efekt po czyszczeniu jest znakomity a o to mi chodziło.

Nic nie zostało uszkodzone czy też zachwiane.

Więc bardzo proszę się ode mnie od...ć.

 

Od wczoraj testuję hqplayer. http://www.signalyst.com/consumer.html

 

Muszę powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem uzyskanym poziomem dźwięku z tego oprogramowania. Polecam Wszystkim, którzy grają z plików.

Zastosowanie sporej ilości filtrów oraz oversampling (nawet do DSD ) daje naprawdę ciekawe efekty.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

A Ty co chemik jakiś czy coś :)

Alkohol nie szkodzi mnie to i nie zaszkodził Minaskom :)

Btw nie rozumiem za bardzo przytyku.

Rozumiem, że Ty znasz skład chemiczny mojego preparatu, którym dokonałem tej operacji.

Ja nikogo nie zmuszam do tego typu praktyk. Efekt po czyszczeniu jest znakomity a o to mi chodziło.

Nic nie zostało uszkodzone czy też zachwiane.

Więc bardzo proszę się ode mnie od...ć.

Spokojnie, już się odpierdalam.

Jedynie co pragnę zauważyć ze podałeś swój super fajny sposób czyszczenia głośnika jako publiczna radę, a zapomniałeś dodać tylko ze takie czyszczenie daje 50% szans na uszkodzenie głośnika.

Ja akurat kiedyś kupiłem głośniki które zostały tak uszkodzone. Zdjęcia na aukcji były OK, przyszły ze zmyta powłoka z kopułek. Okazało się ze kobieta która je sprzedawała przed wysyłka przetarła je właśnie jakimś płynem do czyszczenia szyb czy mebli i taki efekt to dało. Przetarła obie kolumny a tylko w jednym taki efekt wystąpił wiec stad szacuje ze szansa jest 50% ;-)

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...czyszczenia szyb czy mebli i taki efekt to dało. Przetarła obie kolumny a tylko w jednym taki efekt wystąpił wiec stad szacuje ze szansa jest 50% ;-)

 

Zapomniałeś napisać jaki to ten efekt wystąpił.

Jak to się w praktyce objawiło ?

Druga sprawa jest taka, że kobieta ma nie ruszać tego na czym się nie zna. Zabieg, który poczyniłem ja zrobiłem z najwyższą ostrożnością.

Efekty są wyraźnie słyszalne - brak zniekształceń na górze.

Następny taki zabieg wykonam jednak delikatnym pędzelkiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Zapomniałeś napisać jaki to ten efekt wystąpił.

Jak to się w praktyce objawiło ?

Druga sprawa jest taka, że kobieta ma nie ruszać tego na czym się nie zna. Zabieg, który poczyniłem ja zrobiłem z najwyższą ostrożnością.

Efekty są wyraźnie słyszalne - brak zniekształceń na górze.

Następny taki zabieg wykonam jednak delikatnym pędzelkiem.

Różnice w graniu miedzy jedna kolumna a druga skłoniły mnie do dokładniejszej inspekcji przetworników i zauważyłem ze impregnat którym nasączona jest kopułka wyglada jakby byl zmyty denaturatem, zadzwoniłem do sprzedawcy i sie spytalem czy przypadkiem nie przeżyła jakimś alkoholem czy rozpuszczalnikiem i wtedy wydało sie ze wlasnie jakiś płyn do szyb czy cos takiego załatwiło ten głośnik.

Najlepszy sposób to delikatny pędzelek do makijażu (tylko nowy kupic a nie pożyczac po pudrze/ podkładzie żony ;-)) lub co ja praktykuje, raz na miesiąc delikatnie zdmuchnąć kurz i nie dotykać w ogole przetwornika.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie robię to samo. Czasami traktuję tweetera sprężonym powietrzem do czyszczenia kompów z odległości kilkunastu centymetrów.

 

Uważam, że to także ryzykowne i trzeba zachować ostrożność.

Najbezpieczniej jednak chyba pędzelkiem do makijażu.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Ty co chemik jakiś czy coś :)

Alkohol nie szkodzi mnie to i nie zaszkodził Minaskom :)

Btw nie rozumiem za bardzo przytyku.

Rozumiem, że Ty znasz skład chemiczny mojego preparatu, którym dokonałem tej operacji.

Ja nikogo nie zmuszam do tego typu praktyk. Efekt po czyszczeniu jest znakomity a o to mi chodziło.

Nic nie zostało uszkodzone czy też zachwiane.

Więc bardzo proszę się ode mnie od...ć.Od wczoraj testuję hqplayer. http://www.signalyst.com/consumer.html

 

Muszę powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem uzyskanym poziomem dźwięku z tego oprogramowania. Polecam Wszystkim, którzy grają z plików.

Zastosowanie sporej ilości filtrów oraz oversampling (nawet do DSD ) daje naprawdę ciekawe efekty.

Jak ten program zmusić do dsd?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważam, że to także ryzykowne i trzeba zachować ostrożność.

Najbezpieczniej jednak chyba pędzelkiem do makijażu.

 

Panowie! Sprzedam moje HB4. Będziecie mogli, trzeć i myć, ile i czym dusza zapragnie, i nadal będą brzmieć świetnie. Oferty proszę na priv.

Peace love and rock'n roll. Czy jakoś tak.

Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajnie, ale to nie ten dział, my tu tylko kupujemy Studio16Hertz, rozumie że właśnie na takie wymieniasz

 

Taki mam plan. Myślałem, że sprzedam HB4, kupię Minasy i jeszcze kasa zostanie na słuchawki. Ostatecznie jednak, mogę się zamienić - sztuka za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z Ethosami jest to najtańsze hi-endowe zestawienie, które złożyłem. Myślę, że z nową Arcadą 3way i odpowiednią kopułką zagra w wielu pomieszczeniach. Znaczy da się niekoniecznie inwestując kilkaset tysięcy.

 

Mam juz Devialeta 220 i nie chce go "dzis" zmieniac. Zabieram sie pomalu na zmiane kolumn i szukam pomyslu na dobre dopasowanie.

Historycznie patrzac sluchalem heavy/thrash metalu, ale ostatnie 10 lat to rock (w tym progresywny), blues, nie pogardze jazzem (zwlaszcza smooth) czy muzyka elektroniczna (JMJ, Daft Punk).

Pomieszczenie docelowe 3.5x7m (z boazeria).

 

Na razie do odsluchu planuje SF Olympica 3 i Acoustic Zen Adagio (choc to Crescendo mialem okazje sluchac, niestety nie z Devialetem).

 

Jezeli znasz dzwiek Devialeta, to bede wdzieczny za porade, jakie kolumny powinienem wziac pod uwage.

Edytowane przez maxijazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam juz Devialeta 220 i nie chce go "dzis" zmieniac. Zabieram sie pomalu na zmiane kolumn i szukam pomyslu na dobre dopasowanie.

Historycznie patrzac sluchalem heavy/thrash metalu, ale ostatnie 10 lat to rock (w tym progresywny), blues, nie pogardze jazzem (zwlaszcza smooth) czy muzyka elektroniczna (JMJ, Daft Punk).

Pomieszczenie docelowe 3.5x7m (z boazeria).

 

Na razie do odsluchu planuje SF Olympica 3 i Acoustic Zen Adagio (choc to Crescendo mialem okazje sluchac, niestety nie z Devialetem).

 

Jezeli znasz dzwiek Devialeta, to bede wdzieczny za porade, jakie kolumny powinienem wziac pod uwage.

Ewidentnie coś barwnego z dobrym dociążeniem i jedwabistą górą. Moim zdaniem właściwy kierunek to nowe Credo, jedynie kopułkę bym dobrał na miejscu. Może Morel albo 9500/9700. Devialet ma kopa i bym to wykorzystał. Wyrafinowanie i barwę trzeba zrobić kolumnami na ile to możliwe. Jak zagrały u Ciebie te Sonusy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś barwnego z dobrym dociążeniem i jedwabistą górą. Moim zdaniem właściwy kierunek to nowe Credo, jedynie kopułkę bym dobrał na miejscu. Może Morel albo 9500/9700. Devialet ma kopa i bym to wykorzystał. Wyrafinowanie i barwę trzeba zrobić kolumnami na ile to możliwe. Jak zagrały u Ciebie te Sonusy?

 

Na razie znalazlem miejscowego dilera. Na odsluch SF wybieram sie w marcu.

 

Dziekuje. Po SF sprobuje Credo.

A cos spza S16Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże masz pomieszczenie i jak żywe akustycznie?

 

3.5x7m.

Glosniki na krotszej scianie, jakies 50cm od sciany z boku, kolo 1.20-1.50 m wolnego za glosnikami. 60% pokoju (ta strona na ktorej sa glosniki) to boazeria, w calym pokoju mnostwo mebli (ciezkie zaslony, stol, krzesla, szafy, podwieszane polki, dwie sofy, ta do odsluchow jakies 2.5m od glosnikow). Poza sufitem nie ma duzych plaskich powierzchni.

Pokoj nigdy nie byl przystosowany do odsluchow, nie ma wzbudzania sie, czy buczenia, ale fale stojace sie tworza. Na przeciwleglej scianie (~5.5m od frontu glosnikow) sa duze szklane drzwi balkonowe. Jak odkrece galke to bez problemu odnajduje "doly" i "gory". Zaslony troszke pomagaja. Przy cichym graniu nie jestem w stanie ich znalezc (90% sluchania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sobotnie spotkanie! Szczególne podziękowania dla arcysympatycznego Gospodarza! :)

Miło było poznać kilka osób.

Ja to ten, który przyjechał z Arcadami, w których Grzegorz wymieniał wysokotonówki :)

 

A pomijając kwestię spotkania, po raz kolejny przekonałem się jak ważna jest wzajemna synergia poszczególnych elementów systemu.

Arcady (te, które miałem ze sobą, testowe) z Esotecem i Cayinem A70T już do tej pory grały u mnie fantastycznie, nawet ze średnich lotów źródłem.

Na spotkaniu podpięliśmy je do... właśnie, do czego? Chyba do tych monobloków? Nie pamiętam już.

W każdym razie chyba każdy przyzna, że nie chciało to grać, koc na kolumnach, zmulenie w takim połączeniu.

Dopiero wymiana wysokotonówki i podpięcie innego wzmaka sprawiło, że system zagrał (to chyba też każdy obecny przyzna ;) ), choć wydawało się, że 300B nie da im rady.

 

Arcady z Morelem Elite przywiozłem do siebie, zapiąłem A70T i... odlot! W domu byłem ok. 1 w nocy, słuchałem do 5, starając się nie zasnąć... :)

A skoro można jeszcze lepiej to zgrać, obracając się w tym lub zbliżonym projekcie to już musi być bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Studio 16 Hertz Minas Anor IIIs Specjal po długim oczekiwaniu zawitały w domu.

Kurcze, rano trzeba wstawać, a tu czuję, że nocka będzie nieprzespana.

Wielkie podziękowania dla Grzegorza, za wspaniałą robotę.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Studio 16 Hertz Minas Anor IIIs Specjal po długim oczekiwaniu zawitały w domu.

Kurcze, rano trzeba wstawać, a tu czuję, że nocka będzie nieprzespana.

Wielkie podziękowania dla Grzegorza, za wspaniałą robotę.

 

Witamy w klubie. Żeby stać się pełnoprawnym klubowiczem fotki obowiązkowe ;)

 

Jest prośba o pomoc w wyborze modelu.

Co w 15 m2 zmieści się z dźwiękiem. Od dawna użytkuję podstawkowce jednak mam ochotę na coś większego, może Aries'y, bo Minas Anor to chyba nie pokażą na co je stać w tym metrażu.

 

Najlepiej by było jakbyś odsłuchał u Siebie. Ariesy z tego co wszyscy piszą w klubie są jednak dość wymagające wobec elektroniki. Sam jednak nie miałem okazji się przekonać. Minasy to dobrze zestrojone kolumny i nie walą basem jak opętane więc bym ich nie przekreślał. W ciemno ciężko coś doradzić bo faktycznie 15m2 to nie za dużo. Polecałbym Ci Canto, ale jak sam wspomniałeś chciałbyś podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Standardowy Minas tylko głośniki SS są koloru czarnego, a nie buraczane.

 

Dobra. Jak się chwalić to do końca.

Najlepiej niech Grzegorz coś napisze o tej wersji.

Ty napisz o wrażeniach odsłuchowych po pierwszej nocce

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sobotnie spotkanie! Szczególne podziękowania dla arcysympatycznego Gospodarza! :)

Miło było poznać kilka osób.

Ja to ten, który przyjechał z Arcadami, w których Grzegorz wymieniał wysokotonówki :)

 

A pomijając kwestię spotkania, po raz kolejny przekonałem się jak ważna jest wzajemna synergia poszczególnych elementów systemu.

Arcady (te, które miałem ze sobą, testowe) z Esotecem i Cayinem A70T już do tej pory grały u mnie fantastycznie, nawet ze średnich lotów źródłem.

Na spotkaniu podpięliśmy je do... właśnie, do czego? Chyba do tych monobloków? Nie pamiętam już.

W każdym razie chyba każdy przyzna, że nie chciało to grać, koc na kolumnach, zmulenie w takim połączeniu.

Dopiero wymiana wysokotonówki i podpięcie innego wzmaka sprawiło, że system zagrał (to chyba też każdy obecny przyzna ;) ), choć wydawało się, że 300B nie da im rady.

 

Arcady z Morelem Elite przywiozłem do siebie, zapiąłem A70T i... odlot! W domu byłem ok. 1 w nocy, słuchałem do 5, starając się nie zasnąć... :)

A skoro można jeszcze lepiej to zgrać, obracając się w tym lub zbliżonym projekcie to już musi być bajka!

 

Minęło kilka dni i nic. Myślałem, że dowiemy się coś więcej. Tymczasem cisza jak makiem zasiał.

Nie wiemy kto był gospodarzem (gospodarz też milczy). Nie wiemy też nadal do czego zostały wpięte te Arcady i kto uczestniczył w spotkaniu.

Cóż to za tajemnice ? Czy dowiemy się czegoś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.