Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam na stanie pędzelek od makijażu;) Będąc kiedyś w roosmanie natknęło mnie na zakup do wzmacniacza. Pięknie i bezpiecznie usuwa kurz między lampami. Wysokotonowego nie dotykałem jeszcze. Cały kurz zbiera się na osłonkach które czasem odkurzam. Zdejmuję je jak nie ma dzieci aby nacieszyć oko;) Gdy są to jestem spokojny, że nic złego się nie wydarzy.

 

Swoją drogą jak żona zobaczyła u mnie pędzelek to powiedziała tylko, że nieźle mnie pogrzało te audio;)

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Faktem, że poczyniłem bardzo ryzykowną operację.

Na pomysł z pędzelkiem nie wpadłem ale już zrobiłem upgrade i poleciałem do sklepu kupić pędzelek do makijażu (czy jak to tam się nazywa).

Niestety żonie bardzo się spodobał i muszę pojechać po drugi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja determinacja do maksymalnego wyciśnięcia wszystkiego co się da z posiadanego sprzętu jest godna podziwu ;-)

 

Nie do końca :)

Ostatnio kumpel przyniósł do mnie dwa kable zasilające firmy PS Audio AC12 (najwyższy model). Jeden wpiąłem do DACa a drugi do wzmacniacza. To co stało się z dźwiękiem to aż brak mi słów. Dociążenie na średnim basie to główny atut tych kabelków. Perkusja nabrała zupełnie innego brzmienia.

Niestety cena tego kabla powala więc odpuszczam gdyż myślę, że większy progres (za te pieniądze) przyniosła by wymiana któregoś z klocków.

Tak czy owak wspaniałe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

więc odpuszczam gdyż myślę, że większy progres (za te pieniądze) przyniosła by wymiana któregoś z klocków.

 

Piotr, wymiana kolumn to największy progres, reszta to doszlifowanie brzmienia, no może jeszcze wzmocnienie i źródło jest dość istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piotr, wymiana kolumn to największy progres, reszta to doszlifowanie brzmienia, no może jeszcze wzmocnienie i źródło jest dość istotne

 

 

Dobrze prawisz. Jednakże dla mnie do pełni szczęścia to kolumny 3 way + dobra lampa.

A to nie lada wyzwanie finansowe.

Rozważam Krella takiego jak Ty masz (z racji ceny). Boję się jednak, że bardzo szybko się tym zmęczę.

Wiesz dobrze (lub się jeszcze przekonasz), że dobrze zestawione audio to nie taka prosta sprawa. Jeśli czujesz się spełniony to gratulacje.

Wszystko jak wiadomo opera się o kasę a i ta źle wydana w tym temacie może przynieść marne efekty.

Myślę, że aby temu zapobiec trzeba się spotykać, konsultować i uczyć się od Tych najbardziej doświadczonych.

Trzeba rownież słuchać i jeszcze raz słuchać u innych rożnych zestawień.

Jak mawia Szymon nie ma drogi na skróty.

 

Z jednego powodu jest mi bardzo przykro. Jest tu na forum trochę ludzi, którzy mają jakieś tam doświadczenia ale nie chcą się nimi dzielić.

 

Szymon częścią swojej wiedzy podzielił się na forum i za to mam do niego ogromny szacunek.

A gdzie reszta zagorzałych audiofilów ?

Rezyslaw jest tego jednym z przykładów. Ma sporą wiedzę a czas ma tylko na czytanie postów.

Przepraszam Pawle nie bierz tego do siebie bo nie o to chodzi.

Pamiętacie jak zaczynaliście ? Pamiętacie jakie te forum było kiedyś ? (Czytałem prawie od powstania lecz się nie udzielałem ).

Myślę sobie, że to nie tylko wina forum ale głownie ludzi, którzy pod wpływem XXI wieku oraz związanym z tym tempem życia powoduje takie a nie inne reakcje.

 

Bardzo przepraszam jeśli kogoś uraziłem w moich dzisiejszych refleksjach. Na pewno nie miałem takiego zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Miłośników Klubu Studio 16 Hertz,

  • Po przeczytaniu chyba całego internetu,
  • po przesłuchaniu różnych zestawów kolumn głośnikowych i wzmacniaczy w salonach audio na Śląsku,
  • po ponad pół roku przemyśleń i odsłuchów.

OD 24 godzin mamy monitory Canto GRAND Premium z wzmacniaczem Cayin MT35S i gramofonem PRO-JECT DEBUT CARBON z wkładką ORTOFON BRONZE.

Wczoraj wieczorem Pan Grzegorz wszystko osobiście przywiózł i zamontował.

Monitory od razu i bez wysiłku "rozwaliły" nasze podłogówki WHARFEDALE DIAMONT HCP, które u nas grały od kilku lat z Denon AVR 1610.

Cały zestaw gra tymczasowo w salonie 41 m2. i radzi sobie bardzo dobrze.

Za jakieś 2-3 miesiące po rozbudowie domu zostanie przeniesiony do specjalnego pokoju odsłuchowego 27m. więc potem wstawie jakieś fotki. Pozdrawiamy Wszystkich na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Dobrze prawisz. Jednakże dla mnie do pełni szczęścia to kolumny 3 way + dobra lampa

 

Piotrze, wciąż mnie zaskakujesz, i mi imponujesz, trzeba się cieszyć tym co się ma :)

Uwierz że słuchałem systemów za 100tyś i kuźwa tragedia, ludzie gonią i gonią pakują kasę i im nie gra. Tu nie chodzi o kasę (no może trochę) trzeba mieć cel i do niego dążyć, tak jak piszesz, i co ja wywnioskowałem, w twoim przypadku 3Way + dobra lampa i masz to, a może i Krell, szkoda że nie posłuchaliśmy wokali, zaskakująco dobrze to brzmi, jak słychać u mnie nie trzeba wydawać nie wiadomo ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uwierz że słuchałem systemów za 100tyś i kuźwa tragedia, ludzie gonią i gonią pakują kasę i im nie gra. ...

 

Tak. Całkiem niedawno byłem na odsłuchu u pewnego gościa (niech pozostanie anonimowy ).

Sprzęt szacuję na jakieś 100 tys PLN.

Gość zadowolony jak dziecko. Gdybym Wam puścił fotki z pomieszczenia to byłby niezły ubaw.

Pomiędzy słuchaczem a głośnikami ma bowiem stolik i dwie kanapy oraz fotele.

I teraz najlepsze. Gość kupił niedawno kable głośnikowe za 15 tyś Cardas Golden Reference. Kiedy oznajmił mi, że da mu to prawdziwą scenę 3D to zabrakło mi slow :)

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Znam osobę która ma AVANTGARDE ACOUSTIC Duo Omega + lampa 300b, nie pamiętam nazwy, kosztowała 40tyś, można by pomyśleć, system marzeń, nie dla mnie, o dziwo właściciel też ma wiele zastrzeżeń. Nie naturalne granie bez sceny i głębi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrące ale cieszę się Venom że w końcu znalazłeś swoje granie :-) Chętnie bym posłuchał Twojego zestawu ale trochę daleko mamy do siebie. Ja teraz dzięki uprzejmości kolegi testuję interkonekty. Już wiem co wybiorę. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę która ma AVANTGARDE ACOUSTIC Duo Omega + lampa 300b, nie pamiętam nazwy, kosztowała 40tyś, można by pomyśleć, system marzeń, nie dla mnie, o dziwo właściciel też ma wiele zastrzeżeń. Nie naturalne granie bez sceny i głębi

Tak grają AA dźwięk na ryj bez spójności. Inaczej mówiąc jakby założyć wiadro na głowę. Strunami gitary można ciąć jajka a trąbkami ogłuszać niutki w rzeźni :)

Najlepiej podpiąć Octave i Nordosty wtedy jest bajka.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dziś słuchałem po cichu mojego Cayina A70T i Minasów wersja podstawowa i kurcze jak to gra. Ja jestem bardzo zadowolony z dźwięku który mam u siebie

To ciesz się chwilą..niechaj trwa..

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciesz się chwilą..niechaj trwa..

Moje pomieszczenie jest na tyle " ułomne " że lepszy zestaw nie zagrał by chyba wcale lepiej. Dlatego tak cieszę się chwilą. Niemniej zdaje sobie sprawę z tego że wyższe modele Studio 16 hertz jest tym do czego będę dążyć. Marzą mi się Arcady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zrobiłem porządek z instalacją..(odrebna faza, zabezpieczenie audio, odpowiedni kabel itd.itp. Ale to wszystko na nic bez odpowiedniej adaptacji(akustyki)pomieszczenia..

Bez pomiarów nic nie kombinuję..a pomocy z nikad..opisałem to w dziale "akustyka" pt. 18m2 to Szymona1 jedynie rozbawiło że zapyliłem pół chaty wełną PT80 ;D

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znam osobę która ma AVANTGARDE ACOUSTIC Duo Omega + lampa 300b, nie pamiętam nazwy, kosztowała 40tyś, można by pomyśleć, system marzeń, nie dla mnie, o dziwo właściciel też ma wiele zastrzeżeń. Nie naturalne granie bez sceny i głębi

 

To chyba ma tam coś popsute skoro na Awangardach brak mu sceny. Słuchałem tańszych i scena to jest to co awangardy mają na wysokim poziomie i dodatkowo pomieszczenie nie ma takiego wpływu jak na konwencjonalne zestawy. No i jeszcze z lampą trudno uwierzyć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 24 godzin mamy monitory Canto GRAND Premium z wzmacniaczem Cayin MT35S i gramofonem PRO-JECT DEBUT CARBON z wkładką ORTOFON BRONZE.

 

Witamy Adamie. Gratuluje fajne zestawu. Przy okazji mam pytanie. Porównywałeś Ortofona Bronze z tańszymi Red lub Blue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, nie wiem jaki na to miały wpływ lampy, były złocone 24 karatowym złotem

Może powinien zastosować jarzeniówki by było bardziej przejrzyście.

 

"Piotrze, wciąż mnie zaskakujesz, i mi imponujesz, trzeba się cieszyć tym co się ma :)Uwierz że słuchałem systemów za 100tyś i kuźwa tragedia, ludzie gonią i gonią pakują kasę i im nie gra. Tu nie chodzi o kasę (no może trochę) trzeba mieć cel i do niego dążyć, tak jak piszesz, i co ja wywnioskowałem, w twoim przypadku 3Way + dobra lampa i masz to, a może i Krell, szkoda że nie posłuchaliśmy wokali, zaskakująco dobrze to brzmi, jak słychać u mnie nie trzeba wydawać nie wiadomo ile..."

 

Był ostatnio u mnie kolega i stwierdził ,że u mnie gra jakoś tak bardzo płasko, po dopytaniu okazało się że brakuje mu przycisku loudnes lub chociaż pokręteł bas,treble bo on tak słucha.

Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U mnie na cokoły powróciły Minas Anor'y tym razem w wersji PremiumS. zastąpiły Dali Helicon 300.

Powiem tylko, że paczki nie byle jakie - zapewne już pojawiały się tutaj ich zdjęcia, dla podpowiedzi dodam, że są to dwie sztuki mające najwięcej wyświetleń na youtubie, popularność w sieci już zdobył ;-) Walory soniczne opisze w chwili wolnego czasu, ale to co już mogę powiedzieć, a w zasadzie napisać, mając w pamięci wersję standard Minasków to to, że wersja z Morelem Elite to duży krok do przodu.

 

2432045e2f82.jpg

Edytowane przez Sajmon77

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U mnie na cokoły powróciły Minas Anor'y tym razem w wersji PremiumS. zastąpiły Dali Helicon 300.

Powiem tylko, że paczki nie byle jakie - zapewne już pojawiały się tutaj ich zdjęcia, dla podpowiedzi dodam, że są to dwie sztuki mające najwięcej wyświetleń na youtubie, popularność w sieci już zdobył ;-) Walory soniczne opisze w chwili wolnego czasu, ale to co już mogę powiedzieć, a w zasadzie napisać, mając w pamięci wersję standard Minasków to to, że wersja z Morelem Elite to duży krok do przodu.

 

2432045e2f82.jpg

Ładne paczki ,gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon, ładny fornir :)

 

a dziękuję, palisander od zawsze sie mi podobał - od momentu kiedy rzuciły się w mi oczy kolumny Rezesylawa wiedziałem, że muszę je mieć ;-)

Twoje Credo chyba też w tyj opcji forniru czyż nie? :)

 

Ładne paczki ,gratuluję

 

dzięki Pawle. (jeszcze raz ;-))

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.