Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia czy się zgra, trzeba by Ojca Credo zapytać

Jakiś odsłuch trzeba będzie zorganizować, bo sporo chętnych, ale niech się wpierw dobrze wygrzeją

Ojciec Credo mi tę wizyte zalecił.. :)

Nie no pewnie,że nie już..

Edytowane przez Aleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki czym się różnią Credo od Arcada bo cena podobna a jak brzmienie.

Nie ukrywam że liczę na kolegów a najbardziej na Grzegorza niech opiszę różnice

 

Rozmawiałem na ten temat z P. Grzegorzem, mogę nie przekazać tego dokładnie więc może nie będę opisywał różnic, ale pod A70 to raczej Arcada będzie.

Ja do takiej się przymierzam, a jeśli nie to do jej rozwinięcia, wszystko zależy od założeń, czego będę oczekiwał no i wiadomo - od budżetu.

W każdym razie kierunek już obrałem.

 

Arcady grają z A70T świetnie!

Zaraz tu wpadnie jakiś niezbanowany jeszcze w tym wątku pieniacz jak to przeczyta, ale... to jedno z najlepszych zestawień jakie słyszałem, o ile nie najlepsze!

Na koniec jeszcze wybór DACa, na razie czekam na te, które Ty testowałeś, zobaczymy co wniosą w moim przypadku.

 

Credo nie wiem ale po rozmowie z P. Grzegorzem podejrzewam, że będzie za dużo cukru w cukrze z A70tką, coś w ten deseń (pomijając fakt, że basowiec nie będzie należycie wysterowany i zmarnowany potencjał i założenia akurat tej kolumny).

 

Arcada i Credo to zupełnie inne głośniki, inna charakterystyka grania i inna w tych skrzynkach aplikacja, w celu wyciągnięcia potencjału owych głośników, pod inny typ wzmocnienia.

Arcada+lampa

Credo+tranzystor (wydajny, szybki, neutralny)

A więcej "lampowości" będzie pewnie w pierwszym setupie.

Jeśli nietrafnie napisałem to proszę mnie Panie Grzegorzu poprawić.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie kiedyś zadane jakie napięcie jest w CS55A przy mierniku BIAS na środku skali wskazania zegara .

 

Dla fabrycznych lamp KT88 i dla lamp 6550 tungsola ,6550 sovteca ,KT88 Gold Liona ,KT88 EH (więcej lamp nie mam ),czyli należy założyć że dla każdych lamp mocy napięcie wynosi 0,40 mV jak w " mordę strzelił " . Miernik jest bardzo precyzyjny zatem. I to jest optymalna wartość Biasu jaką polecam ustawiać dla wzmacniacza CS-55A .

 

Acha wpisałem nie w tym klubie ,ponowię post w klubie Cayina.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin + Studio 16 Hertz to bardzo dobre połączenie

Potwierdzam, przesłuchuję od kilkunastu godzin Cayina cs55 z Canto Grand i jestem zachwycony. Stwierdzenie 'granie z wykopem' nabiera dla mnie nowego znaczenia

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, uważajcie z tym czyszczeniem. To są wprawdzie kopułki jedwabne, ale to nie jedwab jest tu kluczowy, tylko warstwa go powlekająca. W tym tkwi sekret brzmienia takich tweeterów. Jeżeli przez nieumiejętne czyszczenie tweeterów uszkodzicie powlekanie kopułek, to już nic nie pomoże, trzeba będzie je wymienić. Więc proszę nie czyścić na pałę. Radzę dla dobra waszych kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Masa zanieczyszczeń musiałaby być już porównywalna z masą drgającą membrany.

 

U mnie była straszna masa kurzu przyklejona do tego głośnika.

Wyczyscilem to bardzo miękką szmatką, której urzywam do czyszczenia płyt namoczoną delikatnie płynem do mycia szyb z alkoholem.

Nic nie uszkodziłem - powłoka jaka była taka jest.

Efekt mam taki jak pisałem wyżej. Zniknęły zniekształcenia trąbki.

Oczywiście jeśli nie słyszycie żadnych zniekształceń to lepiej tego nie dotykać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.