Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpiąłem do Oppo Sonica DAC sieciówkę Furutech z wtykami Viborg i to jest to, zostaje u mnie, swoboda kultura przestrzeń, wszystko się poprawiło.

 

Z jakimi DACami porównywałeś Oppo Sonica DAC, że został na stałe u Ciebie?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

O ile lepiej gra to w porównaniu z Cayinem?

 

To inne granie, Sonica jest jak Bugatti Veyron, Cayin jak Rolls Royce

 

Z jakimi DACami porównywałeś Oppo Sonica DAC, że został na stałe u Ciebie?

 

SM6, Hegel HD12, Cayin iDAC-6, ProDAC, Protagonist

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wpiąłem do Oppo Sonica DAC sieciówkę Furutech z wtykami Viborg i to jest to, zostaje u mnie, swoboda kultura przestrzeń, wszystko się poprawiło.

Chcę się słuchaćpost-40227-0-17361000-1488805401_thumb.jpg

 

W krellu też zmieniłem sieciówkę

 

A widzisz...to teraz wiem dlaczego mój bluray LG brzmi jak La Scala...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Zrobię to w sobotę

Ok, to chociaż napisz jak wrażenia.

 

 

Muszę powiedzieć że u mnie Credo się fajnie wygrzały i teraz to już kompletnie nie myślę o zmianie czegokolwiek w moim systemie, a grają nie więcej niż 80h. Jest więcej powietrza, scena zrobiła się szersza również w głąb, dźwięk jest bardziej gładki. Jak by się dało to bym słuchał 24h, już nie pamiętam kiedy TV oglądałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to chociaż napisz jak wrażenia.

 

Dziś było mało czasu na odsłuch bo jak wiadomo święto kobitek więc trzeba było trochę czasu poświęcić żonie :)

 

Około 2h udało nam się z Grześkiem posłuchać. Samo brzmienie nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ robiłem wcześniej odsłuchy Minasów III. To nadal ten sam styl grania jednak udało się jeszcze sporo wyciągnąć. Inny jest głośnik wysokotonowy (piszę tu o wersji podstawowej IV) i to słuchać. Jest bardziej dźwięczny, jest więcej detali i jak ja to nazywam więcej "smaczków". Przestrzeń również zyskała. Generalnie wysokich jest trochę więcej , ale są nadal czyściutkie. Średnica to nadal popisowy numer Minasów. Z basem u mnie nie ma problemu mimo, że pokój nie jest wytłumiony. Nisko schodzi i jest odpowiednio szybki. Dobrze zróżnicowany, lekko zmiękczony i nie gra na jedno kopyto. Na głębsze analizy przyjdzie jeszcze czas jak trochę pograją. Na pewno chciałbym trochę u siebie zmniejszyć pogłos w pokoju, ale nie wszystko od razu.

 

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne to w nie chodził nie będę bo to najlepiej objaśni kiedyś sam twórca. To co wydać z zewnątrz to minimalnie urosły, są też cięższe, głośniki SS barwione na czarno, inna kopułka, oczywiście nowe logo, inne terminale oraz plakietka. Wykonanie tak jak w przypadku "trójek" pierwsza liga.

 

Dzisiaj do Łodzi zawitały kolejne 2 pary najnowszych Minasów. Skąd Grzesiek je bierze?

 

Może drugi użytkownik coś skrobnie. Do niego z tego co wiem poszła bardziej "wypasiona" wersja :)

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na minaskach przez ostatnie dni wybrzmiewa krążek "Kaczmarek by Możdżer".

Fortepian na tym albumie brzmi tak, że przy pierwszym odsłuchu próbowałem dźwignąć szczękę z podłogi... przy piątym utworze wiedziałem, że będę potrzebował do tego celu pomocy osób trzecich ;-) po prostu koncert w domu...

...dla Tych z Was co nie mieli jeszcze okazji - gorąco polecam.

Edytowane przez Sajmon77

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było mało czasu na odsłuch bo jak wiadomo święto kobitek więc trzeba było trochę czasu poświęcić żonie :)

 

Około 2h udało nam się z Grześkiem posłuchać. Samo brzmienie nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ robiłem wcześniej odsłuchy Minasów III. To nadal ten sam styl grania jednak udało się jeszcze sporo wyciągnąć. Inny jest głośnik wysokotonowy (piszę tu o wersji podstawowej IV) i to słuchać. Jest bardziej dźwięczny, jest więcej detali i jak ja to nazywam więcej "smaczków". Przestrzeń również zyskała. Generalnie wysokich jest trochę więcej , ale są nadal czyściutkie. Średnica to nadal popisowy numer Minasów. Z basem u mnie nie ma problemu mimo, że pokój nie jest wytłumiony. Nisko schodzi i jest odpowiednio szybki. Dobrze zróżnicowany, lekko zmiękczony i nie gra na jedno kopyto. Na głębsze analizy przyjdzie jeszcze czas jak trochę pograją. Na pewno chciałbym trochę u siebie zmniejszyć pogłos w pokoju, ale nie wszystko od razu.

 

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne to w nie chodził nie będę bo to najlepiej objaśni kiedyś sam twórca. To co wydać z zewnątrz to minimalnie urosły, są też cięższe, głośniki SS barwione na czarno, inna kopułka, oczywiście nowe logo, inne terminale oraz plakietka. Wykonanie tak jak w przypadku "trójek" pierwsza liga.

 

Minasy IV niebawem będą na nowej stronie w stałej ofercie . To taka przed premiera obecnie .

Opis i dane dotyczą podstawowych wersji :

 

Kolumny Minas Anor IV

- wysokość 102cm

- szerokość 21 cm

- głębokość 29/35cm

- waga 25kg

- promień zaokrąglenia frontu 8 mm

- wytłumienie :gąbka profilowana 2cm, gąbka gładka 1cm, .maty bitumiczne

-terminal : pojedynczy Jantzen

- nisko-średniotonowe - Scanspeak OEM kolor membrany czarny

- głośnik wysokotonowy :Morel CAT 308 z cewka Hexatech ,aluminiowe uzwojenie i komorą wytłumiająca za magnesem

- zwrotnice 2,5 drożne zmienione, wyższy punkt odcięcia zakresu niskotonowego

Cena detaliczna 10900,-

W cenie forniry: orzech amerykański,czereśnia amerykańska,dąb .

Lakiery high gloss ,palisander santos,heban makassar -dopłata 1000zł/od pary

---------------------------------------------

Kolumny Minas Anor IIIs 2,5 R

- wysokość 100cm

- szerokość 20,5 cm

- głębokość 29/35cm

- waga 23,5kg

- promień zaokrąglenia frontu 6mm

- wytłumienie :gąbka profilowana 2cm, gąbka gładka 1cm

- terminal: pojedynczy Parts Express

- głośniki nisko-średniotonowe - Scansperak OEM kolor membrany brązowy

- głosnik wysokotonowy :Morel CAT 298

- zwrotnice :2,5 drożne

Cena detaliczna :8900,-

Lakiery high gloss ,palisander santos, heban makassar -dopłata 1000zł/od pary

--------------------------

Przez pól roku ,może dłużej będzie dostępny model Minas Anor SPECJAL który dostał zwrotnice w technologii Minas IV ,oraz głośniki Scan Speak z czarna membraną z wersji IV -Brzmią korzystniej powinny się spodobać,nadal toleruje ta wersja gorsze realizacje płyt.

Cena detaliczna Minas Anor SPECJAL w fornirach orzech,czereśnia ,dąb 9990,-/para

 

Sądzę ze powinny się podobać Minasy IV ,brzmią dobrze pod średniej i dobrej klasy sprzętem towarzyszącym,a gdy się zadba o bardzo dobry wzmacniacz i dobre źródło jak np. Atoll CD100 ,bądź dobry DAC to frajda ze słuchania duża.

Firmowe brzmienie średnicy Minasów pozostaje ale jest dokładniej na górze pasma i przestrzenniej ,bas i jego miękkość to też atut.

 

Te wersje wyższe Premium ,Signature opiszę innym razem .Morel Elitte jest głośnikiem wnoszącym więcej informacji co do góry pasma ale do współpracy potrzebna jest elektronika wyższej jakości aby wykorzystać potencjał kolumn w wersjach wyższych .

 

 

Może drugi użytkownik coś skrobnie. Do niego z tego co wiem poszła bardziej "wypasiona" wersja :)

 

Drugi użytkownik to Imacman ,to wersja krojona specjalnie pod monobloki na lampie 211 Single Ended ,ustalaliśmy detale długo po to aby wykorzystać potencjał tych monobloków oraz źródła CD

Amplifon TACD. Jak się wygrzeją kolumny i wróci z przeglądu technicznego odtwarzacz Amplifona który zabrałem do Andrzeja, Marek z pewnością coś skrobnie .Na razie jest zastępczy odtwarzacz ,ale do tego zestawu Marka CD Amplifona jest stworzony ,a zestaw szyty na miarę z tym właśnie brzmieniem CD . Po przeglądzie i regulacji kolejne 10 lat zapewne posłuży.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens próbować Minasy w 16m2 czy będą się dusić?

Moim zdaniem spokojnie się sprawdzą. Słuchałem w pokoju ok 10-15m2 w salonie audio. Bardzo dobrze grały zwłaszcza z lampą i sugdenem i ariesem mini. Nawet próbowałem innych kolumn z sugdenem i mini. Niestety dla nich, Minasy grały o wiele czyściej, przejrzyściej, z lepszym dynamiczniejszym basem - bez zamulania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to nie pozostaje mi nic innego jak wypożyczyć i posłuchać. Ale łatwego zadania to nie będą miały bo jak dla mnie to CG mają brzmienie które bardzo mi pasuje , najwyżej będzie konfrontacja, podłogówki vs. monitory.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.