Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc "o nas" w Twoim wątku i tutaj rozumiem ale w klubie Caynia nie do końca. Chyba że masz jakiś udział w produkcji czy dystrybucji Cayina o której nie wiem.

 

Nie kumam po co się czepiasz. Gdzie Ty tu widzisz przypisywanie sobie udziału w dystrybucji Cayin-a przez McGyver-a? Był to wspólny pokój Grześka i McGyver-a i pisanie "o nas" czy "o naszym pokoju" jest jak najbardziej uzasadnienie. Rozumiem jakby McGyver napisał , że artykuł był o jego pokoju, a użył liczby mnogiej.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karamba

 

Karamba :-)

 

Panowie wyluzujcie .

Fajnie że o nas piszą .I ja się z tego cieszę ,piszą dobrze - to dobrze :-)

 

Wiecie co miała być impreza po zamknięciu pokoju wystawowego w sobotę ,ale wyszło jak wyszło i zostało : 3 dobre wina i do kompletu wyrób swojskiej roboty .

Jeżeli macie pomysł na rozładowanie emocji to ja dorzucę z barku więcej trunków ,bo najgorzej jak chcemy się spierać o nic ,o naprawdę N I C.

 

Przecież tu potrzeba więcej luzu ,ja mogę napisać że brzmienie było zasługą DAC-a Protagonista ,ktoś inny lampy ,a inny kolumn, albo okablowania .Nie ma to najmniejszego znaczenia ,piszą że pokój grał to i miło jest ,jak napiszą że nie grał to wnioski trzeba wyciągnąć i przygotować się lepiej .

 

Chyba teraz należałoby zaśpiewać weselnie " a teraz idziemy na jednego .........." i powróćmy z tym luzem jak dotychczas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie :)

Od zakupu Cayina CS-88A przymierzałem się do odsłuchów wyższej klasy kolumn od posiadanych obecnie AA Rhea. Padło na Arcady 2,5 Studio 16 Hertz. Pełen obaw o to czy 13m2 pokój przyjmie kolumny podłogowe, gdzie na basie gra ScanSpeak Revelator, w końcu doczekałem się wizyty Grzegorza wraz z nowo złożonymi Arcadami. Dodatkowo zauroczony graniem Morela Elite, które znam z Canto Grant Signature, chciałem sprawdzić aplikację w Arcadach tego melodyjnego i detalicznego tweatera w konfrontacji ze standardowo aplikowanym ScanSpeak 9700.

 

Do naszych testów odsłuchowych dołączył Olek (MrSalieri). Co sześć uszu to nie cztery ;)

 

Pierwsza wersja Arcad do testów jaką podłączyliśmy to wersja z Morelem. Przyznam, że trzeba było specjalnie włączać utwory pozbawione rytmiki na niższych pasmach, bo nie dało się powstrzymać z zachwytu szybkości, precyzji i melodyjności(!) basu. Tak więc na warsztat poszły odsłuchy Andreasa Vollenweider’a, Jearr’a, Chrissa Bottiego itp. Morel pokazał to czego od niego oczekiwałem. Przestrzeń, głębia, precyzja i lokacje źródeł. No i ta magia Morela w smaczkach akustycznych. W tak małym pokoju scena była narysowana perfekcyjnie i bardzo rzadko można było usłyszeć dźwięk padający bezpośrednio z kolumn.

Jednak Arcady, trzeba pochwalić za całość brzmienia w dobrze zszytych pasmach. Bas z tych kolumn w połączeniu z szybkim CS’em 88A to naprawdę petarda i bajka. To niemożliwe by w tak małym metrażu przy naprawdę dużej głośności dźwięk był tak precyzyjnie prowadzony. Bas melodyjny i wielobarwny, hamowany w ułamku sekundy tam gdzie ma być pauza. Przy tym nic się nie zlewa na średnich i wyższych rejestrach. Pokój wytrzymał, nie wzbiudził się, nie zadudnił przy mocnych i głośnych momentach. Szok. Średnica przyjemna do słuchania całymi dniami, dająca dobre proporcje instrumentów i ich rozmiar na scenie. Góra, już opisywana, spójna z całością, precyzyjna i bardzo melodyjna jak po Morelu można było się spodziewać. Bardzo barwne brzmienie.

 

Po dłuższym testowaniu wersji z Morelem oczekiwania co do wersji z SS 9700 dla mnie trochę opadły bo wszystko grało przepięknie a nie ukrywam, że faworyzowałem wersję z tym tweaterem przez wcześniejsze odsłuchy CGS. Szkoda było jednak nie skorzystać z możliwości testów alternatywy i Grzegorz po kilku konstruktorskich mykach zaaplikował nowy tweater. Pech … bo zrobił się duuuży dylemat od pierwszych utworów. SS9700 zagrał. Niby góra ciut mniej detaliczna ale całość w moich uszach okazała się jeszcze bardziej spójna, wybrzmienie średnich i nisko średnich otrzymało dodatkowy ciężar. Góra bardziej skromna ale spokojniejsza, do całodziennego słuchania z równie przestrzenną, holograficzną sceną. Kropkę nad i postawił włączony utwór Acoustic Alchemy – Egg z płyty This Way. Tu już każdy z nas od pierwszych taktów rzucił pewien komentarz, który po ocenzurowaniu mówi o mocnym precyzyjnym i spójnym graniu :) Koniec, dla mnie wersja z SS9700 to jest granie!

Na tym utworze przepieliśmy się dla porównania z powrotem na wersje z Morelem. Można dużo dyskutować o plusach i minusach każdej wersji ale dla mnie wygrała Arcada z SS 9700. Kolumna w tej wersji gra bardziej spójnie w całym paśmie, ciężej i spokojniej dla ucha. Coś pięknego.

 

Panowie, bardzo dziękuję za spotkanie. Grzegorz, dziękuje za mega cenną, całodniową lekcję grania. To nie lada okazja, móc przeprowadzić takie testy. Jestem strasznie zadowolony, głównie z faktu, że mały pokój przyjmie poważne granie :) MrSalieri dzięki za wsparcie, ciekawe bo nasze odczucia były praktycznie przy każdym teście bardzo tożsame.

 

Zamieszczam pamiątkowe foto, trochę wstyd za bałagan panujący w tym systemie i akustyce ale to wszystko się „robi”. Projekt już jest, części dotrą w ciągu miesiąca będzie tam porządek i docelowa akustyka w wersji 1.0.

 

BUZxm2D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kilka godzin porządnego grania.

Bardzo ciekawe doświadczenie.

Morel elit to mistrz detalu i precyzji jednak pojedyncze dzwięki podaje bardziej dosadnie, ofensywie. Z szybkim, rozdzielczym,dokładnym i jasnym źródłem Holo Audio lev1. był jednak trochę za bardzo natarczywy. Za bardzo podkreślał swoją obecność. Tutaj lepiej się sprawdził ss 9700. Równie dokłdny ale bardziej gładki, lepiej zszyty ze średnicą, oferujący bardziej równe brzmienie w stosunku do reszty pasma.

Co CS88A wyprawia z basem to jest niesamowite. Kontur, sprężystość, szybkość, zejście, różnicowanie a to wszytko przy pełnej kontroli. Kręcenie gałką glosnosci w prawo przyprawia wiele radości a nie bulu głowy. Słuchaliśmy dość głośno a wszytko było pod pełną kontrolą.

Najważniejsze że trzy pary uszu zgodnie wyłapywały wszelkie zmiany w strojeniu.

Bardzo udane spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla nieobecnej małżonki i samego Łukasza za gościnę ,zacznę tutaj od końca.

 

Wczoraj miałem przyjemność gościć po raz drugi u kolegi forumowicza Łukasza ,a po chwili odsłuchu dołączył do nas Olek .

 

I tak w pomieszczeniu 13m2 słuchaliśmy podłogówek .Większość z forumowiczów widziałaby tu wyłącznie monitory i takowe grały gościnnie wcześniej ,były to

Canto Grandy Signature użyczone przez Olka . I grały bardzo dobrze . Natomiast w pokoju gdzie nie ma ewidentnie problemów dużych z rezonansami ustawienie kolumn podłogowych

jest racjonalne i jak się okazało to najlepsze rozwiązanie.Warunek jest jeden ,muszą to być utra szybkie podłogówki ,zróżnicowane w fakturze basu .I tak zagościły Arcaday 2,5 Signature Custom .

Tak należy je opisać . To najbogatsza ,najlepsza w projekcie wersja Arcady 2,5 jaka powstała . Słuchaliśmy dwóch finalnie skończonych wersji z dwoma flagowymi tweeterami znamienitych firm ,

dla każdej z wersji była wlutowana dedykowana zwrotnica .

 

Która wersja lepsza zostało już napisane przez obu kolegów Łukasza i Olka .Różnice wbrew pozorom nie są tak duże ,a zadecydował tutaj system złożony z DACA -R2R Holo Audio ,którego to znam dokładnie ,to precyzyjny przekaz muzyczny o dobrej równowadze tonalnej ,przez wielu mylnie kojarzonego z DAC-ami sterylnie grającymi .

 

Muzyka w pokoju 13m2 Łukasza to istna torpeda dynamiczna ,przy tym scena dźwiękowa rysowana bardzo precyzyjnie . Kto z okolic Krakowa jak Łukasz pozwoli może się zdziwić co potrafi cały kompletny systemŁukaksza bo tak to należy rozpatrywać ,

gra cały świetnie zgrany system Łukasza ,ultra szybki grający ekspresyjnie wzmacniacz Cayin CS-88A ,precyzyjny DAC Holo ,dobry system plikowy ,pasujące okablowanie ,ale też akustyka pokoju dobra ,a Łukasz jeszcze ją finalnie dopieszcza .

 

Godziny odsłuchu w tak doborowym towarzystwie ,a mówiłem to Łukaszowi na poprzednim spotkaniu powoduje że chce się tu po prostu w takim towarzystwie być ,to nie jest dziś oczywiste .

 

Dzięki chłopaki za spędzony czas ,pyszne ciasto ,a kawa Łukasz ma już status legendarnej po mojej drugiej wizycie :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, 13 m2 i jakos udalo sie zmiescic brzmienie z dosc przeciez sporych kolumn podlogowych. Sam slucham na pieprzonym 12m2 prostokacie i lekko nie jest. Podlogowe kolumny basu w moim pokoju nie maja (no moze poza naroznikami pokoju gdzie az sie od niego "gotuje" , widac cos sie naklada i wzajemnie zdejmuje, za to ten bardzo niski bas jest w przedpokoju heh i pewnie u sasiadki... Ale nie o tym, mam pytanie - jaka szerokosc bazy daliscie w tak malyl pokoju i na ile wysawiliscie kolumny od tylnej sciany? Ile metrow od linii bazy jest miejsce odsluchu? Pytam bo jak wyzej pisalem, sam mam 12m2 i w jakis tam sposob jestem w stanie wyobrazic sobie jak to moze wygladac w takim metrazu.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka w pokoju 13m2 Łukasza to istna torpeda dynamiczna ,przy tym scena dźwiękowa rysowana bardzo precyzyjnie . Kto z okolic Krakowa jak Łukasz pozwoli może się zdziwić co potrafi cały kompletny systemŁukaksza bo tak to należy rozpatrywać ,

 

Jak tylko Arcady finalnie zagoszczą u mnie na stałe, nie widzę problemu, każdy zainteresowany odsłuchem będzie mile widziany.

 

jaka szerokosc bazy daliscie w tak malyl pokoju i na ile wysawiliscie kolumny od tylnej sciany? Ile metrow od linii bazy jest miejsce odsluchu?

 

Adam, ok 85-90cm od ściany (liczone od tylnej ścianki kolumny). Szerokość 195cm i ok 240cm od środka odległości między kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie identyczne odleglosci mam u siebie, tyle ze z kurduplami X14. Chyba lepiej sie tego w naszych pokojach ustawic juz nie da. Z checia posluchalbym jak to u Ciebie gra, jak udalo sie tak duza ja to nazywam wypromieniowana z glosnikow energie zmiescic w malym pokoju. Chociaz tu tez duzo zalezy od samej kolumny, takie X18 u mnie byly mniej napastliwe jak male x14, chociaz z drugiej strony ta "wielka geba" od sciany do sciany przy X18 w malej kanciapie tez mi sie nie podobala....i koniec koncow wolalem u siebie x14. Moze faktycznie przy perfekcyjnej kontroli w calym pasmie i w kazdym elemencie toru mozna zagrac takimi kolumnami w malym pomieszczeniu, chociaz niskie tony ... Mieszkasz moze gdzies blisko Szczecinka?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam38 czasem się da, sporo zależy od akustyki + charakterystyki sprzętu (jak grają dane paczki, jak kontroluje je wzmacniacz) i czasem duże kolumny udaje się "zmieścić" w małym pomieszczeniu.

Nie będę może przytaczał pokoju Rafała (on ma chyba coś ok. 18 m2?) gdzie ponoć rewelacyjnie grają całkiem spore Ethosy gdyż Rafał ma akustykę wiadomo jaką, zaś przytoczę 2 inne:

- u mnie w ok. 18m2 + otwarcie na drugą część pomieszczenia ok. 4 m2 "mieszczą się" Arcady 3,5, a nawet Infinity Kappa 8.2 Generalnie mam w tym pomieszczeniu problem z niedoborem basu jeśli już

- kiedyś słyszałem w ok. 16 m2 Bowersy 802 (było świetnie, nic nie przytłaczało, lekkość a zarazem kontrola i szybkość)

Strasznie dużo zmiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... wysokość pomieszczenia ma duży wpływ, nie sama pow. użytkowa. Ściany (wielka płyta, karton gips), podłoga (drewno, panele, płytki-kamień). W karton gipsie z panelami na podłodze dramat brzmieniowy gwarantowany. Sam takie pomieszczenie miałem i zerwałem to w cholere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz moze gdzies blisko Szczecinka?

 

Adam, okolice Krakowa. Podkreślę, ponieważ są chętni na odsłuchy, że Arcada u mnie jeszcze finalnie nie stoi. To były testy przed wyborem wersji dla mnie. Jak tylko Grzegorz wykona partie, pochwalę się na forum i wtedy zapraszam chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, 13 m2 i jakos udalo sie zmiescic brzmienie z dosc przeciez sporych kolumn podlogowych. Sam slucham na pieprzonym 12m2 prostokacie i lekko nie jest. Podlogowe kolumny basu w moim pokoju nie maja (no moze poza naroznikami pokoju gdzie az sie od niego "gotuje" , widac cos sie naklada i wzajemnie zdejmuje, za to ten bardzo niski bas jest w przedpokoju heh i pewnie u sasiadki... Ale nie o tym, mam pytanie - jaka szerokosc bazy daliscie w tak malyl pokoju i na ile wysawiliscie kolumny od tylnej sciany? Ile metrow od linii bazy jest miejsce odsluchu? Pytam bo jak wyzej pisalem, sam mam 12m2 i w jakis tam sposob jestem w stanie wyobrazic sobie jak to moze wygladac w takim metrazu.

 

Panie Adamie sam mam teraz 29m2 ,a poprzednio w bloku miałem 13m2 (3,60x3,60m) i w tym pokoju Arcady 2,5 nie mieściły się dźwiękiem ,dodatkowo kwadrat pokój i wielka płyta (żelbet)

 

Minasy tak ,Canto Grandy to się mieściły i tyle .

 

U Łukasza to dom deweloperski ,poddasze ,karton gipsu nie mam tak dużo wbrew pozorom ,dość ciekawa akustyka ,kilka skosów, gdzie Łukasz już zaczął działać akustycznie i to z sukcesem ,choć dobre jest to że nad małym pokojem łatwiej zapanować tzn .nie potrzeba dziesiątek dyfuzorów instalować.

Bazowo ten pokój nie ma problemów z basem ,słuchałem przy mojej pierwszej wizycie kolumn właściciela Rhea i z basem nie było problemów ,ba ,bas był bardzo dobry szybki ,zróżnicowany i dający dobry atak wyższego basu w tym stopa i perkusja miały atak a muzyka miała dobre tempo .Takie brzmienie wyjściowo jest bardzo dobre aby wstawić tam sprzęt-kolumny które będą rozwinięciem brzmienia .Oczywiście Łukasz mówił że poprzednie jego kolumny miały problem z basem ,ale tamten model sam w sobie jest wolniejszy mniej posiada faktur w dole pasma . Tak więc wyjściowo dobry pokój choć nieduży .Ale co do szybkości mamy tu szybki wzmacniacz lampowy ,2x szybszy niż poprzedni tranzystorowy ,mamy tu szybkiego DAC-a Holo ,znam go choćby z odsłuchów u Emdestera ,zawitałem kiedyś do niego z LKS-em 004 ,różnice zakodowane w głowie zostały :-)

 

Chyba będzie 1 do 1,20 metra od tylnej ściany (kolumny) ale niech mnie Łukasz poprawi ,rozstaw kolumn 2,5 metra mniej więcej od osi obu ,lekkie skręcenie do środka.

Co do kolumn Canto Grand i Arcady 2,5 to dwie kolumny technologicznie sporo różniące się od siebie ,technologia szybkości ,ataku ,autentyczności w tych drugich sporo wyższa .Tutaj przy Arcadach 2,5 nie mają prawa bytu żadne monitory ,to po prostu technologicznie inny poziom wyjściowy i to też pokazało możliwości brzmienia całego systemu . Choć Grandy też grały i nie wzbudzały się to poziom nasycenia dźwięku ,barwy i sama scena dźwiękowa tutaj była nie do pobicia.

 

Dodatkowo wzmacniacz miał seryjne lampy ,tak więc jest tu potencjał naprawdę spory .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam 38 tak jak napisał Grzegorz gra całościowo dobrze zgrany system. Podejrzewam że gdyby któryś z elementów jak wzmacniacz czy kolumny grał wolno, misiowatym, zaokraglonym basem kto wie czy nie było by problemu. CS 88a w tym zakresie sprawdza się niesamowicie i moim zdaniem to głównie jego zasługa. Nie można oczywiście arkadą zarzucić braku szybkości basu.

Dwa szybkie elementy z dobrą kontrolą i bas jest prowadzony niezwykle precyzyjnie i barwnie.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z przyjemnoscią ugoszcze :) kawy nie braknie ale jak ktoś ma jakiegoś custom’a to czemu nie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki. Kawę mam standardową, choć niezłą. Customowego to mam tylko DACka i preampa lampowego.

Ja też bym się z chęcią podpiął ;)

O, fajnie będzie znów Cię spotkać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kawę mam standardową, choć niezłą. Customowego to mam tylko DACka i preampa lampowego.

O, fajnie będzie znów Cię spotkać.

Zaraz zasłodzimy Grześkowi wątek, ale to samo sobie pomyślałem, choć przyjemność miałem tylko raz Cię spotkać, to wrażenie pozostało niezwykle dobre i chętnie raz jeszcze bym pogadał, a jak kawę robisz tak dobrą jak DACki to tym bardziej :D

Ciekawe tylko co na to Gospodarz h3x_Lukasz, zwłaszcza, że Grzesiek pisze, że on kawą też wyśmienitą uraczył! ;)

Żeby nie wpraszać się na pusto, mogę zaproponować przywiezienie paru gratów, od lampek po wzmaki powiedzmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaraz zasłodzimy Grześkowi wątek, ale to samo sobie pomyślałem, choć przyjemność miałem tylko raz Cię spotkać, to wrażenie pozostało niezwykle dobre i chętnie raz jeszcze bym pogadał, a jak kawę robisz tak dobrą jak DACki to tym bardziej :D

Ciekawe tylko co na to Gospodarz h3x_Lukasz, zwłaszcza, że Grzesiek pisze, że on kawą też wyśmienitą uraczył! ;)

Żeby nie wpraszać się na pusto, mogę zaproponować przywiezienie paru gratów, od lampek po wzmaki powiedzmy :)

Najlepiej załóżcie własny klub „klub wzajemnej adoracji” tam gdzie będą same życzenia, podziękowania i gratulacje.

Bez obrazy oczywiście ale czytam wasz klub bo interesuje mnie postęp polskiej manufaktury.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z przyjemnoscią ugoszcze :) kawy nie braknie ale jak ktoś ma jakiegoś custom’a to czemu nie ;)

 

 

Nie wiem co z ta kawą jest ale wypiłem je u Łukasza trzy .Ostatnio tak dobrą kawę piłem gdy parę lat temu nagłaśnialiśmy +oświetlenie (sprzęt estradowy )Muzeum Browarnictwa ,a ściślej spektakle Nocne Zwiedzanie organizowane przez Kompanię Piwowarską do której należy tyski browar .Tam w pubie też była dobra ,prawie taka jak u Łukasza :-)

 

A wiecie czasem prawie robi dużą różnicę jak piwo i wyrób piwo podobny ,często jak kolumny i wyrób kolumno podobny :-)

Sami wiecie co na tym rynku jest w większości przypadków ,trzeba sita drobnego aby coś wyłowić ,większość kolumn to Seasiki za 120 zł w kolumnach za 20 tysięcy :-)

 

Ale tu Panowie każdy może .Kawa u Łukasza górą :) Adam (McG) Twoja w przenośnym automacie z AVS 2018 przegrywa !

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej załóżcie własny klub „klub wzajemnej adoracji” tam gdzie będą same życzenia, podziękowania i gratulacje.

Bez obrazy oczywiście ale czytam wasz klub bo interesuje mnie postęp polskiej manufaktury.

Postęp jest wciąż, kolumn przybywa a wraz z nimi udanych zestawień, a są tu też Konstruktorzy elektroniki towarzyszącej, która z rzeczonymi kolumnami dogaduje się świetnie.

Jest to klub miłośników, więc członkowie spotykają się aby posłuchać udanych zestawień w konkretnych pomieszczeniach.

Co Ci w tym przeszkadza? To, że trochę rozciągnąłem wypowiedź dotyczącą chęci spotkania się, w tym z ludźmi, których darzę sporym szacunkiem chociażby za poziom ich wiedzy?

To nie jest suchy wątek z samymi parametrami i pomiarami i służy też do wymiany doświadczeń, kontaktów, umawiania się na spotkania i odsłuchy a te ostatnie mają największą wartość poznawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.