Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż- oczy wszystkich ludzi działają na tyle podobnie, że można byc pewnym braku możliwości stwierdzenia owych różnic bez lornetki.

 

Każdy okulista Ci to powie. Jemu też byś zarzucił, ze jak nie widział, to się nie może wypowiadać na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 4K Blu-ray będzie wyposażony w Dolby Vision, HDR, który radykalnie rozszerzy paletę kolorów i zakres kontrastu oraz użyje dynamicznych metadanych, aby automatycznie zoptymalizować obraz dla każdego ekranu, klatka po klatce. Ciekawe że osoby które porównywały do starej wersji twierdzą że drobne szczegóły są tam znacznie mocniejsze i bardziej wyrazistsze niż wcześniej. :)

 

Dosłownie kilka dni temu płyta trafiła do sprzedaży.

Wszystkie recenzje do tej pory są jednogłośne: jedna z najlepszych BD 4K jakie widzieli.

Taśma 65mm była skanowana w 8K i pomniejszona do 4K.

W tym roku minęło 50 lat od premiery filmu i w wybranych kinach była wyświetlana specjalna niemasterowana wersja na taśmie 70mm przygotowana przez Nolana. Nie wszystkim się spodobała ale w jednym na pewno ma racje: że "2001..." to największe dzieło w historii kina.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

..."I'm sorry Dave, I'm afraid I can't do that"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez philippo

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż- oczy wszystkich ludzi działają na tyle podobnie, że można byc pewnym braku możliwości stwierdzenia owych różnic bez lornetki.

 

Każdy okulista Ci to powie. Jemu też byś zarzucił, ze jak nie widział, to się nie może wypowiadać na ten temat?

 

Cały czas sprowadzacie zagadnienie do jednego aspektu: rozdzielczości wzroku i dostrzegania bardzo małych szczegółów z większej odległości.

 

A ja cały czas podkreślam że chodzi nie tylko o to, a całość wrażenia jaki sprawia obraz, o wszystkie aspekty.

 

Szans porozumienia nie widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas podkreślam że chodzi nie tylko o to, a całość wrażenia jaki sprawia obraz, o wszystkie aspekty.

 

ale 4K od 8K różni się tylko rozdzielczością - czego tu nie rozumiesz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerterowanie 6K do 8K to pewne niewykorzystanie potencjału 8K. Ale konwertowanie w dół to strata pewnej części potencjału taśmy analogowej.

 

Logika nakazuje więc aby takie taśmy konwertować do 8K. Co jak na dłoni pokazuje absurdalność twierdzenia @Maju nie da się i nikt tak nie zrobi. Ale tak już jest gdy się na siłę szuka argumentów na "nie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, z taśmy 35 mm rozdzielczości 8K nie da się zrobić.

 

@tomek6

Teoretycznie, w najlepszych warunkach takie rozdzielczości można uzyskać, w praktyce jest zbliżone do 4K.

 

To nie oznacza że najlepsze nie warto w 8K zrzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konwertowanie w dół to strata pewnej części potencjału taśmy analogowej.

 

lol, trzeba tłumaczyć jak dziecku.

Taśma analogowa, ze względu na swoją analogowość posiada różne artefakty - a także nierównomierną jakość (ostrość itd.) ze sceny na scenę, i z klatki na klatkę - w związku z czym przy konwersji zawsze trzeba zejść poniżej maksymalnej możliwej jakości, żeby utrzymać jakość na stałym poziomie. Filmów analogowych nie rejestruje się też zawsze z wykorzystaniem maksymalnych możliwości taśmy analogowej, bo to jest zależne od wielu czynników - chociażby czasu naświetlania i tym podobnych pierdół. Zeskanowany materiał poddaje się też konkretnej obróbce, a to wręcz narzuca utratę rozdzielczości. Dlatego pierwotny skan można robić nawet w 8K ale po obróbce dostaje się 4K.

 

Na litość, przecież nawet kompletny laik, bez żadnej orientacji w temacie jest w stanie do tego dojść samodzielnie, korzystając z wiedzy o jakichkolwiek podobnych procesach, tymczasem bobcat za co się nie weźmie to opowiada żenujące bzdury :)

50 stron dyskusji z facetem, który pewnie woła dzieci jak mu wyskoczy w kompie powiadomienie o dostępnych aktualizacjach ;)

 

To nie oznacza że najlepsze nie warto w 8K zrzucić.

 

Możnaby w celu archiwizacji - do obróbki w przyszłości - przed obróbką to by było tylko wyjątkowo dokładne skanowanie niedoskonałości analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, z taśmy 35 mm rozdzielczości 8K nie da się zrobić.

 

Nie da się. Ale przekonwertowanie do 4K to zmarnowanie jakiejś części informacji, jaka się na taśmie 35 mm znajduje. Logika nakazuje więc aby konwertować do 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym maksymalnym 6K chwalił się producent taśm 35mm, faktyczna rozdzielczość w wielu przypadkach spadała do 2K....w zależności od rodzaju taśmy (oświetlenia).

 

Bobcat chcesz jeszcze te linki?

@philippo wiekszość tego co napisałem potwierdził.....coś jeszcze niejasne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktyczna rozdzielczość w wielu przypadkach spadała do 2K.

 

Proszę o źródło tej informacji.

 

Bobcat chcesz jeszcze te linki?

 

Brak linków oznacza że zmyślasz, fantazjujesz i konfabulujesz. Przez grzeczność nie napiszę że kłamiesz.

 

Nie dziw się. To jest Twoja szkoła myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Bobcat, nie masz racji. Sceny nocne filmowano taśmą o wysokiej czułości, a im wyższa czułość filmu, tym większa ziarnistość obrazu, stąd wniosek, że dla niektórych scen filmu, to i fhd jest zbyt wysoką rozdzielczością. To analog, wiec wszystko jest płynne i ciągle się zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem już kiedyś o tym że jest z tym analogicznie do tradycyjnej fotografii, ale widzę że dla Bobcata to za mało i trzeba jak dziecku tłumaczyć.

 

Nocne sceny przy takim sprzęcie to ekstremalne wyzwanie dla reżysera i taśmy by była jako taka rozdzielczość bez dużego ziarna a sceny zachowały założony charakter. Nie mogło być mowy o nagrywaniu na taśmach z dużą rozdzielczością (małe ziarno,mniej czułe na światło) w pochmurne dni i w pomieszczeniach zamkniętych bez kosztownych i rozbudowanych systemów oświetlenia.

 

Dlatego warto takie materiały po renowacji zarchiwizować w 8K (dla potomności). A czy warto wydawać w 8, 4K czy w HD należy zdecydować po analizie tych filmów. Taśmy 35mm używano standardowo, jest najwięcej filmów na niej, choć nie tak dawno (z nienawiści wszystkiego co cyfrowe) niejaki Q. Tarantino powrócił do tradycji i użył Ultra Panavision 70 i stare Kodak VISION 3.

 

Cytat

"Bobcat chcesz jeszcze te linki?"

 

Brak linków oznacza że zmyślasz, fantazjujesz i konfabulujesz. Przez grzeczność nie napiszę że kłamiesz.

Nie dziw się. To jest Twoja szkoła myślenia.

 

Grzecznie pytam czy chcesz a ty mi z kłamstwami wyjeżdżasz?

Pytam który wpis uważasz za kłamstwo czy konfabulację.....też brak odzewu. :(

 

A to by mi mi ułatwiło poszukiwania.

Z zaciekawianiem czytałem to co pod linkiem (niżej) a że mi wszczepiłeś nieufność do Wikipedii szukałem potwierdzenia informacji w odnośnikach (na końcu, citations).

Jest tego sporo (225) a około kilkanaście z nich czytałem....rozumiesz że nie jestem w stanie stwierdzić w 100% pewnością w których te informacje znalazłem.

Większość jak nie wszystkie istotne w tym fragmencie jaki cytowałeś pochodzą z przypisów o numerach 141, 142.

Jak tam nie znajdziesz czegoś napisz o jaką ci informację chodzi to ci odnajdę źródło. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

 

Jeszcze (jeszcze raz) odnośnie "mojej szkoły myślenia".

 

W przeciwieństwie do Ciebie wyjaśniam sprawy do końca, każdy zarzut o nierzetelną informację wyjaśniam a swoją wersję potwierdzam w materiałach źródłowych. Od Ciebie niewiele można wyciągnąć....ostatnio jedynie to że faktycznie potwierdziłeś że NHK miało w planach nie NADAWAĆ w 4K ale już głoszone informacje że odpuścili 4K całkiem i nie zamierzali nic w tej rozdzielczości robić to nieprawda.

Nagrywali w 4K materiały, jeszcze wtedy gdy podali że nadawać nie będą i później, przedstawiali te nagrania publicznie.....też mam ci odnaleźć link do tej prasowej informacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Napisałem że chcę. Brak podania linku (za Twoim przykładem) uważam za dowód że zmyślasz i fantazjujesz. Proszę nie udawać, że nie wiesz o który wpis chodzi: że BD-UHD 4K NHK jest rynkowym bestsellerem. Wikipedię proszę sobie darować.

 

W sumie nie wiem czy Twoja odpowiedź jest przykładem bezczelności czy mistrzostwa w erystyce. Najprawdopodobniej jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem że NHK ma coś wspólnego z tym wydaniem BD-UHD 4K?

Skup się na tekstach jakie piszę, bo to zaczyna być męczące jak mam udowadniać cos co sam wymyślasz. :)))

 

Daj też sobie spokój z wmawianiem jakobym coś tu kombinował z informacjami....w przypisach Wikipedii są linki do oryginalnych informacji prasowych i innych.....można w ten sposób weryfikować to co podają.

Może nie potrafisz z tego skorzystać? Podam ci je na tacy; :)

- 141

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- 142

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Stosowne cytaty też mam ci zaznaczyć?

 

Wmawianie mi bezczelności i erystyki w sytuacji powyższej uważam za objaw bezradności wtedy gdy nie masz innych argumentów lub zupełnie nic do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Chodzi o Warner Bros. Moja omyłka: Przepraszam.

 

Pytanie pozostaje w mocy: gdzie jest napisane że to bestseller? Skąd ta wiadomość?

 

Przy okazji: proszę mi wymawiać że 4K różni się od 8K wyłącznie rozdzielczością. 8K ma mieć dźwięk 22.2 a ten dysk jest z dźwiękiem 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K ma mieć dźwięk 22.2 a ten dysk jest z dźwiękiem 5.1.

 

xD

 

No tak, rozdzielczość obrazu zależy od ilości ścieżek dźwięku xD

Więcej głośników = lepszy obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pozostaje w mocy: gdzie jest napisane że to bestseller? Skąd ta wiadomość?

 

Użyłem gdzieś tego słowa?

Pisałem o tym co wyczytałem w recenzji tej płyty (pierwszy link). Czyli jakości tej płyty....warto cały artykuł przeczytać. :)

Co ciekawe nie tylko 4K BR jest pod każdym względem lepszy, wersja HD też zyskała.

 

Przy okazji: proszę mi wymawiać że 4K różni się od 8K wyłącznie rozdzielczością. 8K ma mieć dźwięk 22.2 a ten dysk jest z dźwiękiem 5.1.

 

Ten dysk tak ma....ma też oryginalna ścieżkę dźwiękową 6 kanałów.

Ciekawie ile znasz nagrań zapisanych w 22.2.....nie znam się, ale podejrzewam że większość takich wielokanałowych nagrań tworzone jest w studiach. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rozdzielczość obrazu zależy od ilości ścieżek dźwięku xD

Więcej głośników = lepszy obraz

 

Zależy a i owszem. Może nie rozdzielczość ale szeroko rozumiana jakość obrazu.

Trzeba tylko na to popatrzeć z innego punktu widzenia.

 

Skoro na 8K przydziela się jakieś pasmo na satelicie to z natury rzeczy musi ono mieć ograniczoną przepustowość (ok. 40-70Mb/s)

Chyba że dla 8K dzierżawi się jakieś transpondery z większym wskaźnikiem....bo czytamy niżej w pierwszym linku że trzeba minimum 80-100.

Na tradycyjnych będziemy mieli jakieś wykastrowane 8K? :))

 

Teraz ten dźwięk....używane w DVB-T (i nie tylko) dobrej jakości DD+ potrafi zużyć ponad 6Mb/s, tam jest tylko 15 kanałów.

Tu mamy 22.2 kanały na pewno aspirujące do jakości referencyjnej.....ile to zużyje?

Sądząc jak długo pracowano w NHK nad tym by dopracować ten dźwięk i odpowiednio skompresować (50 Mb/s, drugi link) były problemy.... :))

 

Czyli stoimy nad problem na czym przyoszczędzić, na obrazie czy dźwięku by transponder nie okazał się za ciasny.... :))

 

W drugim linku (2012) mamy obraz tego z czym się zmagano.....pierwszy że nie z wszystkim udało się uporać i potwierdzenie (kolejne) naszych wątpliwości. Nowy wysokowydajny kodek wideo (HEVC) lub H.265 to sprawił że uda się nadawać z satelity.

 

"8 K. HEVC może skompresować 10-bitowe wideo 8Kp60 4: 2: 2 w jakości transmisji o przepływności od 80 do 150 Mb / s, w oryginalnym nieskompresowanym 40 Gb / s."

 

Ale pozostaje ciągle pytanie; czy te kompresje nie zmienią efektu jaki był udziałem tego co widział Bobcat? :)

A jak tam było 12 bitów, 120 klatek/sek...będzie nadawane gorzej niż widział Bobcat?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu w takich warunkach takie wynalazki się sprawdzą....wielki ekran i blisko się siedzi.

 

898c0d8e1af3a4290bcb733f332240cbdb8b3416.gif

 

Nowe problemy z tym 8K.

"Obciążenie obliczeniowe 8K HEVC może być nawet 160 razy większe niż w przypadku AVC Full HD, który przewyższa możliwości istniejących rozwiązań przetwarzania wideo."

 

Czyli w takim telewizorze trzeba zainstalować porządny komputer by temu zaradził....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że dla 8K dzierżawi się jakieś transpondery z większym wskaźnikiem.

 

Ano właśnie.

 

W drugim linku (2012) mamy obraz tego z czym się zmagano.....

 

Zmagano. 6 lat temu.

 

Nowe problemy z tym 8K.

 

Szkoda że to nie jest forum video. Każdy mógłby zobaczyć szczęście w Twoich oczach gdy tylko nadarzy się okazja napisać o problemach 8K.

 

"Obciążenie obliczeniowe 8K HEVC może być nawet 160 razy większe niż w przypadku AVC Full HD, który przewyższa możliwości istniejących rozwiązań przetwarzania wideo."

 

Czyli w takim telewizorze trzeba zainstalować porządny komputer by temu zaradził....

 

To wszystko racja. Na dzisiejszy stan techniki. Elektronika rozwija się w tak zawrotnym tempie, że ani się obejrzymy jak powstaną procesory, które sobie z tym poradzą bez najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Video Show byłem dzisiaj m. in. również na bardzo ciekawej prezentacji, tak jak się umówiliśmy. Prowadzili @Maciej Koper i @gmeru. Jednym z jej elementów był również eksperyment z dostrzeganiem drobnych szczegółów w zależności od wielkości ekranu i odległości oglądania. Wyniki nie wiem czy ucieszą obecnych tu sceptyków i wrogów 8K.

 

Pierwszy wynik jest oczywisty. My w pierwszym rzędzie widzieliśmy szczegóły których dalsze rzędy dostrzec już nie mogły. Natomiast prowadzący prezentację podkreślali że jakość obrazu to nie tylko rozdzielczość. Ze swej strony nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Rozdzielczość (jak szacują) jest odpowiedzialna za 20% jakości. Reszta to przestrzeń barw, HDR i HFR. Ale nawet gdy te pozostałe parametry są identyczne - obraz 8K różni się jakościowo in plus od 4K i dlatego można go rozpoznać: jest bardziej plastyczny, ma większą głębię, jak gdyby miał trzeci wymiar (choć de facto go nie ma), mimo że najdrobniejszych szczegółów może być już nie widać. W rozmowie powiedziałem, że oglądając doskonały jakościowo obraz telewizyjny 4K widzę doskonały jakościowo obraz telewizyjny 4K, natomiast oglądając spełniający te same warunki obraz 8K widzę świat realny za oknem. Prowadzący to potwierdzili.

 

8K zostało przez nich nazwane naturalnym i oczywistym krokiem na drodze rozwoju technologii. Na nadchodzącej EISA 2019 w Las Vegas odbiorniki 8K mają pokazać wszyscy liczący się producenci.

 

Przeprowadzony został jeszcze inny eksperyment, mianowicie z płynnością. W dyskusji w tym wątku padła teza, jakoby nic więcej ponad 24 fps nie było potrzebne, gdyż oko ludzkie tego również nie zauważy. Otóż jest to nieprawda. Pokazany został materiał porównawczy, a także puszczony materiał filmowy 60 fps. Różnicę, jak również doskonałą płynność tego ostatniego dostrzegli i potwierdzili natychmiast wszyscy, także siedzący w ostatnich rzędach.

 

Tyle moich refleksji. Będę wdzięczny gdyby @Maciej Koper i @gmeru zechcieli podzielić się tu swoją opinią w poruszanych tu kwestiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym wdzięczny.

Nie dlatego że nie wierzę temu co mówi Bobcat, ale dlatego że to jak mówi i o czym mówi zawiera pewne sprzeczności.

I najważniejsze, nie mówi tego co kluczowe w tej sprawie.

 

....obraz 8K różni się jakościowo in plus od 4K i dlatego można go rozpoznać: jest bardziej plastyczny, ma większą głębię, jak gdyby miał trzeci wymiar....

 

By takie tezy stawiać z pełną odpowiedzialnością i poważnie należałoby porównać identyczne materiały 4 i 8K na identycznych telewizorach identycznie skalibrowanych i ustawionych różniących się tylko i wyłącznie ROZDZIELCZOŚCIĄ!

 

Bobcat nie mówi nic o tym czy takiego porównania dokonano, co najgorsze nie mówi nic o ważnych szczegółach prezentacji. Czy w ogóle jakiegoś porównania dokonano by takie tezy stawiać?

 

W rozmowie powiedziałem, że oglądając doskonały jakościowo obraz telewizyjny 4K widzę doskonały jakościowo obraz telewizyjny 4K, natomiast oglądając spełniający te same warunki obraz 8K widzę świat realny za oknem. Prowadzący to potwierdzili.

 

Za oknem jest rzeczywistość trójwymiarowa....każdy natychmiast rozpozna 8K od tego co za oknem.

Było porównanie 4 do 8K takie jak opisałem wyżej?

Jeżeli nie to co potwierdzili prowadzący?

 

8K zostało przez nich nazwane naturalnym i oczywistym krokiem na drodze rozwoju technologii. Na nadchodzącej EISA 2019 w Las Vegas odbiorniki 8K mają pokazać wszyscy liczący się producenci.

 

To że marketingowcy zwietrzyli dobry zarobek na sprzedaży takich telewizorów w grupie najdroższych nie oznacza że ten oczywisty krok zostanie szybko i z należytą starannością (jeżeli chodzi o jakość) postawiony.....patrz wczorajszy mój post.

 

Przeprowadzony został jeszcze inny eksperyment, mianowicie z płynnością. W dyskusji w tym wątku padła teza, jakoby nic więcej ponad 24 fps nie było potrzebne, gdyż oko ludzkie tego również nie zauważy. Otóż jest to nieprawda. Pokazany został materiał porównawczy, a także puszczony materiał filmowy 60 fps. Różnicę, jak również doskonałą płynność tego ostatniego dostrzegli i potwierdzili natychmiast wszyscy, także siedzący w ostatnich rzędach

 

Nigdy tu nie głosiłem takiej tezy....wprost przeciwnie, gdy próbowano głosić taką tezę zawsze podawałem przykłady, wywiady z naukowcami czy wyniki ich badań naukowych) że są osoby (spora grupa) które widzą różnicę ponad 120 fps a granicą poza którą nikt nie był w stanie wskazać różnicy było dopiero 300fps.

 

 

 

Test będzie przeprowadzony na sprzęcie 4K. Sam @Maciej Koper informował, sprzętu 8K na tegorocznym Warsaw Audio Show nie będzie.[

 

Zapomniałem o tym, tak więc wszystko jasne.

Zapomniałem też że inny cel był tej prezentacji.....

 

Wyniki nie wiem czy ucieszą obecnych tu sceptyków i wrogów 8K.

 

Pierwszy wynik jest oczywisty. My w pierwszym rzędzie widzieliśmy szczegóły których dalsze rzędy dostrzec już nie mogły.

 

To mnie bardzo ucieszyło, bo dowodzi że pisanie o rozpoznawaniu z 20 m SD od HD (i wyższych rozdzielczości) to była zwykła ściema.

 

 

 

 

 

 

 

Maju dnia 17.11.2018 - 10:54 napisał

"Chyba że dla 8K dzierżawi się jakieś transpondery z większym wskaźnikiem."

 

Ano właśnie.

 

Jeden problem, o takich nie słyszałem.

Może dla NHK zrobiono wyjątek. :))

 

Elektronika rozwija się w tak zawrotnym tempie, że ani się obejrzymy jak powstaną procesory, które sobie z tym poradzą bez najmniejszego problemu.

 

Już są, ale są drogie, zużywają dużo energii wymagają dobrego chłodzenia więc mogą być zawodne.... czyli kolejne problemy.

- trzeba transponderów o zwiększonej przepustowości, nowych satelitów, dużych inwestycji, albo

- trzeba jeszcze większych kompresji by wcisnąć się na tradycyjny transponder, a wtedy

- trzeba jeszcze szybszych procesorów obrazu

 

Kółko (na razie) się zamyka bo wszystko dużo kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że to jak mówi i o czym mówi zawiera pewne sprzeczności.

I najważniejsze, nie mówi tego co kluczowe w tej sprawie.

 

Ciąg dalszy rozmowy w konwencji "do czego by się tu przyczepić?".

 

By takie tezy stawiać z pełną odpowiedzialnością i poważnie należałoby porównać identyczne materiały 4 i 8K na identycznych telewizorach identycznie skalibrowanych i ustawionych różniących się tylko i wyłącznie ROZDZIELCZOŚCIĄ!

 

Pisałem, że miałem okazję oglądać takie porównanie. Natomiast podczas obecnego Audio Video Show czegoś takiego miało nie być, o czym było wiadomo od samego początku i co było na Forum sygnalizowane.

 

Za oknem jest rzeczywistość trójwymiarowa....każdy natychmiast rozpozna 8K od tego co za oknem.

 

Było już wspomniane wielokrotnie (nie tylko przeze mnie), że obraz 8K sprawia wrażenie trójwymiarowości, mimo że de facto trzeciego wymiaru tam nie ma. Aby to wiedzieć trzeba 8K najpierw osobiście zobaczyć. Jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy tego nigdy w życiu nie wiedzieli. Co nie przeszkadza im udawać autorytet na podstawie teorii, której się naczytali.

 

marketingowcy zwietrzyli dobry zarobek na sprzedaży takich telewizorów w grupie najdroższych

 

Ani @Maciej Koper ani @gmeru nie są marketingowcami i nie trudnią się sprzedażą telewizorów. Wprost przeciwnie: często idą pod prąd ogólnie przyjętym mitom lansowanym właśnie przez marketingowców (pełen szacunek). Dlatego powyższy argument jest całkowicie nietrafiony.

 

nie oznacza że ten oczywisty krok zostanie szybko i z należytą starannością (jeżeli chodzi o jakość) postawiony....

 

Co jest starannością należytą, a co ta takie miano nie zasługuje, jak również termin postawienia wspomnianego kroku zdecyduje Arbiter Najwyższy i Ostateczny. Czyli @Maju. Nieprawdaż?

 

Nigdy tu nie głosiłem takiej tezy....wprost przeciwnie, gdy próbowano głosić taką tezę zawsze podawałem przykłady, wywiady z naukowcami czy wyniki ich badań naukowych) że są osoby (spora grupa) które widzą różnicę ponad 120 fps a granicą poza którą nikt nie był w stanie wskazać różnicy było dopiero 300fps.

 

Nie głosiłeś. Nie Ciebie miałem tu na myśli. Nie bierz wszystkiego do siebie. Jest jeszcze kilka osób tutaj.

 

To mnie bardzo ucieszyło, bo dowodzi że pisanie o rozpoznawaniu z 20 m SD od HD (i wyższych rozdzielczości) to była zwykła ściema.

 

Z kolei taki wpis to zwykła bezczelność. Albowiem było wielokrotnie mówione, że nie o samą rozdzielczość jako taką, nie o dostrzeganie szczególików tu chodzi, lecz o całościowo pojmowaną jakość obrazu. A to widać z daleka.

 

Jeden problem, o takich nie słyszałem.

Może dla NHK zrobiono wyjątek.

 

Zapomniałem że jeśli @Maju o czymś nie słyszał - znaczy że owe coś nie istnieje. To się jakoś nazywa... Nie egocentryzm przypadkiem?

 

Już są, ale są drogie, zużywają dużo energii wymagają dobrego chłodzenia więc mogą być zawodne.... czyli kolejne problemy.

 

Racja. Na dziś. Dzisiejszy stan techniki i poziom technologii. Ani się obejrzymy jak będzie to już nieaktualne.

 

- trzeba transponderów o zwiększonej przepustowości, nowych satelitów, dużych inwestycji, albo

- trzeba jeszcze większych kompresji by wcisnąć się na tradycyjny transponder, a wtedy

- trzeba jeszcze szybszych procesorów obrazu

 

Kółko (na razie) się zamyka bo wszystko dużo kosztuje.

 

Jakoś Ci, których te sprawy rzeczywiście dotyczą, albowiem to oni wykładają swoją kasę - specjalnych problemów tu nie widzą. Widzi je natomiast (i na każdym kroku podkreśla) @Maju z tutejszego Forum. Niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że wybiórczo nie tylko czytasz to co ja piszę ale też to co podaję w linkach (patrz wczorajszy wpis).

To że NHK kontynuuje i nadawać będzie w 8K nie znaczy że problemy zniknęły i inni pójdą natychmiast ich śladem. :)

 

Jeden problem, o takich nie słyszałem.

"Może dla NHK zrobiono wyjątek."

 

Zapomniałem że jeśli @Maju o czymś nie słyszał - znaczy że owe coś nie istnieje. To się jakoś nazywa... Nie egocentryzm przypadkiem?

 

Oczywiście, na życzenie nadawców za darmo tylko po to by mogli nadawać 8K zmieni się przepustowość transponderów lub usunie z nich innych zajmujących to pasmo, złoży się takie dwa wolne do kupy by 150Mb/s puścić. :))

Słyszałem nieraz jak coś sugerujesz, zajmiesz się czymś spoza tematu tylko po to by Twoje wydawało się być na wierzchu.

Jak to się nazywa?

Zanim odpowiesz poczytaj coś o przepustowości transponderów.

 

Cytat

'To mnie bardzo ucieszyło, bo dowodzi że pisanie o rozpoznawaniu z 20 m SD od HD (i wyższych rozdzielczości) to była zwykła ściema."

 

Z kolei taki wpis to zwykła bezczelność. Albowiem było wielokrotnie mówione, że nie o samą rozdzielczość jako taką, nie o dostrzeganie szczególików tu chodzi, lecz o całościowo pojmowaną jakość obrazu. A to widać z daleka.

 

To co teraz piszesz jest wynikiem ewolucji jakie Twoje wypowiedzi w przeciągu kilku lat czy ostatnich miesięcy zrobiły.

 

Chyba nie uważasz mnie za aż takiego idiotę bym się dziwił że z dużych odległości coś poza rozdzielczością miał niegdyś na myśli. Znajdę chwilę czasu i ci przypomnę naocznie w postaci cytatu o czym pisałeś. Obiecuję!! :))

 

Cytat

"marketingowcy zwietrzyli dobry zarobek na sprzedaży takich telewizorów w grupie najdroższych"

 

Ani @Maciej Koper ani @gmeru nie są marketingowcami i nie trudnią się sprzedażą telewizorów. Wprost przeciwnie: często idą pod prąd ogólnie przyjętym mitom lansowanym właśnie przez marketingowców (pełen szacunek). Dlatego powyższy argument jest całkowicie nietrafiony.

 

A to co za kolejna manipulacja??

Mieszanie kompletnie bez jakiegokolwiek sensu czy uzasadnienia tych osób do mojego wpisu potrzebne ci było do "obalenia" argumentu??

Gratuluję. :)))

 

Cytat

"Za oknem jest rzeczywistość trójwymiarowa....każdy natychmiast rozpozna 8K od tego co za oknem."

 

Było już wspomniane wielokrotnie (nie tylko przeze mnie), że obraz 8K sprawia wrażenie trójwymiarowości, mimo że de facto trzeciego wymiaru tam nie ma. Aby to wiedzieć trzeba 8K najpierw osobiście zobaczyć. Jak zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy tego nigdy w życiu nie wiedzieli. Co nie przeszkadza im udawać autorytet na podstawie teorii, której się naczytali.

 

Ja wspominałem że samo zwiększanie rozdzielczości nie może powodować takiego efektu.....to wbrew logice bo przy 4K byłoby widać namiastkę tego zjawiska. 4K widziałem.

 

Cytat

"By takie tezy stawiać z pełną odpowiedzialnością i poważnie należałoby porównać identyczne materiały 4 i 8K na identycznych telewizorach identycznie skalibrowanych i ustawionych różniących się tylko i wyłącznie ROZDZIELCZOŚCIĄ!"

 

Pisałem, że miałem okazję oglądać takie porównanie. Natomiast podczas obecnego Audio Video Show czegoś takiego miało nie być, o czym było wiadomo od samego początku i co było na Forum sygnalizowane.

 

Proszę to udowodnić....w naszym kraju dokonywano jedynie prezentacji 8K.....nie czytałem żadnego doniesienia prasowego o takim porównywaniu. Ktoś słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na życzenie nadawców za darmo tylko po to by mogli nadawać 8K zmieni się przepustowość transponderów lub usunie z nich innych zajmujących to pasmo, złoży się takie dwa wolne do kupy by 150Mb/s puścić.

 

Ilość satelitów na orbicie przybywa. W miarę rozwoju technologii przepustowość transponderów się zwiększa. Jedynie niektórzy Dyskutanci skostnieli na dniu dzisiejszym.

 

tylko po to by Twoje wydawało się być na wierzchu.

 

Gdzież bym śmiał. Na wierzchu może być jedynie Twoje. Jesteś przecież depozytariuszem jedynie słusznego punktu widzenia i monopolistą posiadania racji.

 

Znajdę chwilę czasu i ci przypomnę naocznie w postaci cytatu o czym pisałeś. Obiecuję!!

 

Cały drżę ze strachu i przerażenia.

 

A to co za kolejna manipulacja??

Mieszanie kompletnie bez jakiegokolwiek sensu czy uzasadnienia tych osób do mojego wpisu potrzebne ci było do "obalenia" argumentu??

Gratuluję. :)))

 

Napisałem, że prowadzący prezentację uważają 8K za naturalny kolejny krok na drodze postępu technicznego. W odpowiedzi napisałeś coś, z czego wynikało że marketingowcy różne rzeczy uważają. Kontekst w jakim użyłeś odniesienia do marketingowców jednoznacznie sugeruje kogo miałeś na myśli. Dlatego napisałem to, co napisałem. Powyższa Twoja odpowiedź jest kolejnym dowodem prowadzenia przez Ciebie rozmowy chamską metodą na bezczela.

 

Ja wspominałem że samo zwiększanie rozdzielczości nie może powodować takiego efektu.....to wbrew logice bo przy 4K byłoby widać namiastkę tego zjawiska. 4K widziałem.

 

To jedynie dowód że 4K to za mało aby spowodować dostrzegalny efekt o jakim mowa.

 

Proszę to udowodnić....w naszym kraju dokonywano jedynie prezentacji 8K.....nie czytałem żadnego doniesienia prasowego o takim porównywaniu. Ktoś słyszał?

 

Nie muszę niczego udowadniać, zwłaszcza Tobie i dlatego że Ci się ubzdurało że możesz mi wydawać polecenia. Super-tryb rozkazujący bądź łaskaw zostawić na użytek domowy jeśli takie zachowania są u Ciebie akceptowane. Poza tym argument co było w naszym kraju jest mało poważny gdyż po pierwsze sugeruje że wiesz wszystko co się dzieje, po drugie zaś świat się na naszym kraju nie kończy a mnie zdarza się bywać tu, tam i ówdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulant....."Super-tryb rozkazując" piszesz w sytuacji gdy grzecznie proszę?

 

Nie oczekuję odpowiedzi, bo sprawdziłem w internecie jak wyglądały te prezentacje telewizorów 8K w Polsce (widziałem zdjęcia)....wiem że nie było tam żadnych poważnych porównań, tak jak z Tobą nie ma poważnej o tym rozmowy. :))

 

Pewnie zapomniałeś że chwaliłeś się że w kraju porównywałeś 4 do 8K....znowu zmieniasz zeznania?

Nie za często?

 

Cytat

"Znajdę chwilę czasu i ci przypomnę naocznie w postaci cytatu o czym pisałeś. Obiecuję!!"[/'i]

 

Cały drżę ze strachu i przerażenia.

 

Kpiny i żałosne pustosłowie w sytuacji gdy są dowody na to że chodziło o rozdzielczość gdy pisałeś o tych porównaniach SD do HD z 20 metrów?

Żałosne Bobcat,

 

Powyższa Twoja odpowiedź jest kolejnym dowodem prowadzenia przez Ciebie rozmowy chamską metodą na bezczela.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem....odniosłem się do tej części wpisu;

Na nadchodzącej EISA 2019 w Las Vegas odbiorniki 8K mają pokazać wszyscy liczący się producenci."

 

Tu nic nie ma o tych osobach....matacz dalej. :(

 

Maju dnia 18.11.2018 - 13:30 napisał

'Oczywiście, na życzenie nadawców za darmo tylko po to by mogli nadawać 8K zmieni się przepustowość transponderów lub usunie z nich innych zajmujących to pasmo, złoży się takie dwa wolne do kupy by 150Mb/s puścić."

 

Ilość satelitów na orbicie przybywa. W miarę rozwoju technologii przepustowość transponderów się zwiększa. Jedynie niektórzy Dyskutanci skostnieli na dniu dzisiejszym.

 

Ustawiają się kolejki do tych transponderów.....ciekawe kto zapłaci za ta przepustowość gdzie 50 programów SD się zmieści. :))

 

To jedynie dowód że 4K to za mało aby spowodować dostrzegalny efekt o jakim mowa.

 

Jasne przy 16K efekt będzie jeszcze większy a przy kolejnych to będzie już trójwymiarowe. :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapomniałeś że chwaliłeś się że w kraju porównywałeś 4 do 8K....znowu zmieniasz zeznania?

Nie za często?

 

Naprawdę myślisz że posiadasz pełną wiedzę o wszystkich wydarzeniach w kraju? Gratuluję dobrego samopoczucia. Myśl sobie dalej. Potwierdza się teza, że gdy o czymś nie słyszałeś to uważasz za nieistniejące.

 

Na nadchodzącej EISA 2019 w Las Vegas odbiorniki 8K mają pokazać wszyscy liczący się producenci."

 

A jak pokażą? Można być pewnym że tak będzie. Co wtedy napiszesz? Że marketingowcy coś fantazjowali?

 

Ustawiają się kolejki do tych transponderów.....ciekawe kto zapłaci za ta przepustowość gdzie 50 programów SD się zmieści.

 

Tutaj z kolei Ci się wydaje że to Ty o tym będziesz decydował? Robi się coraz weselej.

 

Jasne przy 16K efekt będzie jeszcze większy a przy kolejnych to będzie już trójwymiarowe. :)))

 

Najpierw obejrzyj 8K. Potem porozmawiamy. Na razie nie ma z kim ani o czym Panie Teoretyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z Tobą zgodzić, Bobcat- robi się coraz weselej. Niestety, to Ty nas rozśmieszasz.

Wszystko kosztuje: nowe satelity, miejsce na orbicie, czyli ich wyniesienie, miejsce na transponderze, nawet część pasma w kablu, czy światłowodzie. Doliczyć trzeba stratę z reklam na kanałach, których nie będzie, gdy nadawać przyjdzie w 8k. Myślisz, ze księgowy, nawet w Twoim ukochanym NHK, tego nie uwzględni?

 

Halo, tu Ziemia, zejdź z orbity, człowieku.

 

Co z tego, że wdrożą tę megalomańską technologię, jak będzie ona miała nieistotny udział w nadawaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.