Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie można nakręcać w 120 klatkach.

 

Bzdura. To tylko 114ppi. IPad, w którego teraz patrzę ma ponad x2 więcej. Tyle, że odległość od mojego oka wynosi jakieś 30cm.

Będziesz siedział 30cm przed ekranem 77”?

 

Najpierw idź na prezentację 8K. Potem porozmawiamy. Na razie nie mamy o czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma wspólnego, że HDMI przestanie być wąskim gardłem i będzie można przesyłać 8K 120 fps z dźwiękiem 22.2.

 

hahahaha, no tak, bo teraz tego nie robimy z powodu zbyt słabego HDMI xD

to jedyna przeszkoda xD

 

Ja myślałem, że ty udajesz, ale jednak zmieniam zdanie. ty nie udajesz :)

 

Będzie można nakręcać w 120 klatkach.

 

a teraz nie można bo? xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, no tak, bo teraz tego nie robimy z powodu zbyt słabego HDMI xD

to jedyna przeszkoda xD

 

Nie z tego powodu. Nie jest to jedyna przeszkoda. Tylko po co wyciągnąłeś argument HDMI? W celach wyłącznie polemiczno-pyskówkowych?

 

a teraz nie można bo? xD

 

Pytanie nie do mnie.

 

Bobcat. Zapętlamy rozmowę. Wróć do całej poprzedniej strony. Boldem nawet zaznaczyłem, że co dzień patrzę w ekrany..... itd.

 

Świeże oko widzi to, czego rutyniarz nie zauważa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z tego powodu. Nie jest to jedyna przeszkoda. Tylko po co wyciągnąłeś argument HDMI? W celach wyłącznie polemiczno-pyskówkowych?

 

zadaję ci konkretne pytania, zresztą nie ja jeden, żeby zobaczyć na czym opierasz swoje bzdurne twierdzenia, na żadne pytanie nie potrafisz odpowiedzieć, ale nie przeszkadza ci to rzucać kolejnych coraz bzdurniejszych twierdzeń.

HDMI to wąski gardło! top kek :)

 

Pytanie nie do mnie.

 

No chyba do ciebie, bo to nie ja wygłaszam jakieś głupoty o potrzebie 120 klatek w 8k i 22 kanałach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaję ci konkretne pytania, zresztą nie ja jeden, żeby zobaczyć na czym opierasz swoje bzdurne twierdzenia, na żadne pytanie nie potrafisz odpowiedzieć, ale nie przeszkadza ci to rzucać kolejnych coraz bzdurniejszych twierdzeń.

HDMI to wąski gardło! top kek :)

 

No chyba do ciebie, bo to nie ja wygłaszam jakieś głupoty o potrzebie 120 klatek w 8k i 22 kanałach.

 

Kto określa co to są bzdury? Głupoty? Ty? Napisz jeszcze coś śmiesznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze coś śmiesznego.

 

Odpowiedz w końcu na jakieś pytanie, to wtedy nie będę mógł napisać, że piszesz bzdury. Przypominam przykładowe pytanie: po co ci 120 klatek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że standard dla telewizji UHDTV-2 został już przez ITU ustalony: 8K; 16:9; 120fps; Rec 2020; 12bit RGB.

Zwiększenie rozdzielczości x4 wymaga zwiększenia fps x2. Ruchomy obraz 4K/30fps wygląda gorzej od FHD/30fps, 8K/60 gorzej niż 4K/60. 8K/30 to porażka.

Najważniejszym parametrem w postrzeganiu obrazu jest ostrość w ruchu. Co do rozdzielczości to 8K jest już wystarczająca. To i tak więcej niż realnie jest w stanie rozróżnić nasze oko. Teraz pozostanie zwiększać fps, bo świat widzimy w... 1000fps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez philippo

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że do gier, ale chciałem żeby bobcat odpowiedział, bo zdaje się w gry nie gra, więc jemu akurat więcej FPS nie jest do niczego potrzebne :)

 

A skoro już o tym mowa, to nadchodząca generacja konsol wg ostatnich ploteczek nie pociągnie 4k w 60fpsach, i najprawdopodobniej zaoferuje graczom opcje ustawień graficznych:

niskie ustawienia +4k + 60 fps

wysokie ustawienia + zmniejszona liczba fps lub rozdzielczość, albo obie te rzeczy

 

Tak więc 4k, 60 FPS to ciągle niedoścignione marzenie, chyba, że na hiendowym PC - a rosnąć może tylko i wyłącznie jeśli nie będziemy wprowadzać nowych graficznych bajerów - ray tracing zarzyna topowe karty i ledwo ciągnie w FHD@30fps.

Gdzie do 8k@120fps? Za 15 lat i 5 generacji konsol i kart graficznych, albo i to nie.

 

Tak więc bobcat nie potrzebuje 120 fps, bo nie korzysta z żadnych mediów które potrzebowałyby więcej niż 30 (lub byłaby jakakolwiek szansa, że będą kręcone w większej ilości klatek)

Nie potrzebuje 22 głośników, bo 5 mu całkowicie wystarczy do muzyki.

8k też nie potrzebuje, bo nie będzie go widział na 42" telewizorze z 4m, nie będą mu poradniki samsunga mówić gdzie ma w salonie fotel stawiać :)

Ale pierwszy uciskany przez wąskie gardło HDMI i przejściowe technologie xD

 

Ale najwyraźniej mu się zdawało, że jak HDMI dostanie tą zwiększoną przepustowość, to już wystarczy poczekać na matryce 8k, które też automatycznie poradzą sobie z tymi wszystkimi pozostałymi parametrami, a potem to już wystarczy zapuścić dowolną płytkę z kolekcji, żeby się tymi 8k@120 fps dynamic HDR cieszyć (z 4m oczywiście :)

 

bo świat widzimy w... 1000fps.

 

Może gołębie, koty i kobry, ale ludzie chyba nie ;)

 

nowy topowy RTX od nvidii jest o 20% szybszy (karta za 5,5k) od poprzednika, a do 8k@60fps potrzeba być 400% szybszym, do 8k@120 fps 800% szybszym, w tym tempie 40 generacji kart graficznych będzie potrzebne :)

 

(przy założeniu, że grafika staje w miejscu)

 

Można ewentualnie spróbować połączyć 4 (lub 8) kart w sli i grać już teraz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie racje.

- 8K potrzebuje 120fps (NHK do relacji sportowych chce używać kamer 8K/240fps)

- Dziś praktycznie nie da się takiego materiału przetworzyć, przesłać ani odtworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś praktycznie nie da się takiego materiału przetworzyć, przesłać ani odtworzyć.

 

Czyżby?

 

23 i 24 maja 2018 roku podczas SES Industry Days w Luksemburgu wykonano transmisję sygnału telewizyjnego 8K.

Tego jakże "cudownego" i "magicznego" oraz "niemozliwego" dzieła dokonało PCSS z szybkością 60 klatek na sekundę i 10-bitową głębią kolorów.

PCSS od 2015 roku ma wdrożony w pełni system Sony IP Live do przesyłu treści 8K.

 

To, że na dziś KOMERCYJNIE nie występuja treści 8K dla przeciętnego Kowalskiego, a 4K to popelina (tutaj zgoda z Ujemnym - ma faceta rację co do treści na dziś otrzymywanych - jest jej mało i rzeczywiście jej jakość pozostawia wiele do życzenia), to żyjecie w grajdołku Cebulandii posługując się bzdurnym wujkiem Google i jak widac niewiele się w tym kraju chyba nagłaśnia to, co w świecie staje się powoli faktem.

A świat idzie do przodu, bardzo.

 

Proponuję zapoznać się z pracami obejmującymi sieć CINEGRID Amsterdam lub HPDMNet.

 

Do treści 8K wraz ze wszystkimi bajerami nie potrzeba super maszyn (to nie przetwarzanie złozonego obrazu w komputerze opartego o kompletnie inne mechanizmy i obejmującego zgoła inne obliczenia).

W grach 8K? Bardzo wydajna (i droga) konfiguracja bez problemu pozwoliła już na odpalenie Wiedźmina 3 w jakości 8K – wszystko to przy zachowaniu dobrej płynności animacji powyżej 60 fps!

I było to rok temu! Oczywiście cena sprzętu powalała, ale to sa kompletnie inne obliczenia.

 

W temacie treści filmowej i jej przesyłów - 5G jako następca LTE ma juz zadomowić sie w 2020 roku, a szybkość przesyłania danych ma sięgnąc 10Gbps z opóźnieniami poniżej 1ms

 

Juz obecnie prędkości powyżej 50Mbps nie stanowią żadnego problemu, a nawet w małych miejscowościach oferuje się wartości zdecydowanie wyższe niż 100Mbps, bo oscylujące bez problemów w granicach 200-300Mbps. a mamy 2018 rok.

Ja nie korzystając z żadnych cudownych łączy mam obecnie DWNL:70Mbps, UPL:35Mbps.

 

Jeśli ktoś mysli, że technologia 8K będzie wymagać reaktora atomowego i milionów kart graficznych to nie wie w jakim świecie żyje.

 

 

Michael Heiss z CEDIA - a więc nie byle koles od garnków - wprost stwierdza, że igrzyska w Pekinie w 2022 rozpoczną na dobre nową erę - erę 8K.

Bowiem to nie Japonia a Chiny mają stać się prawdziwym motorem napędowym 8K, od Japonii ma się "tylko" zacząć.

Chińczycy juz mają przygotowaną technologie na: rejestracje, obróbkę oraz przesył materiału 8K wraz ze wszystkimi związanymi z tym "efektami".

W trakcie QLED & Advanced Displays Summit w Los Angeles te informacje zostały potwierdzone przez kilka znaczących osób.

 

W Cebulandii także odbyły się i odbywają testy transmisji 8K. Uzyskano jakość obrazu: 7680x4320, 16:9, do 81 Mbit/s.

Mundial w Rosji także był nadawany w 8K. O czym jak widac mało osób wie.

Sygnał 8K z mundialu był nadawany jako strumień wideo o przepływności 200 Mbit/s z Międzynarodowego Centrum Nadawczego (IBC) w Moskwie do Tokio.

Dalej przetwarzany i przekazywany był w czasie rzeczywistym do 90 Mbit/s przy użyciu specjalnego kodeka NTT 8K HEVC.

 

Więc o jakich to problemach technicznych i niemozliwościach strumieniowania w 8K problem?

 

Mozna nie byc fanem czy zwolennikiem 8K, bo nie każdy widzi w tym sens, ale twierdzenie, jakoby na dziś to technologia nie mająca szans realizacyjnych - to jakaś fikcja.

 

8K to rzeczywistość dnia codziennego, nie żadne voodoo czary. 4K? Spece od Technicolor'u oraz kilkunastu firm z branży wprost mówią, że 4K będzie najkrócej istniejąca technologią jaka do tej pory była.

I to pokrywa się z tym, co się dzieje na rynku - rynek nie nasycił się 4K, a już wchodzi bardzo mocno 8K w postaci zapowiedzi, pierwszych transmisji, czy pierwszych modeli.

Do tej pory technologicznie az tak szybko nie dokonywały się zmiany.

I dlatego wystarczy wbic frazę tak w rodzimym języku jak i np. po angielsku "4K to format przejściowy" by ukazało sie dziesiatki artykułów (absolutnie nie sponsorowanych przez nawiedzonych sprzedawców garnków), że 4K jest przejściowym zagadnieniem ku tak naprawdę technologii 8K w rozumienia całości poprawy obrazu.

 

I wzajemne naskakiwanie nic nie da, pretensje, żale, wulgaryzmy.

 

Ostatnio miałem okazję pobyc z ludzmi z ciut innej rzeczywistości tej planety. W Polsce niektórym wydaje się, że żyja w centrum świata i mają wiedzę oraz głos bardzo słyszalny w całym świecie.

Prawda jest taka, że ten kraj z perspektywy innych częsci świata jest tak mało znaczący, że wręcz mało istotny w rozumieniu rozwoju technologii przyszłości.

Otóż w lipcu miałem okazję spotkac sie z ludzmi z Chin, Korei, Trynidadu, USA i Kataru czy Arabii Saudyjskiej.

 

Te kilkadziesiąt godzin wspólnych dyskusji, wymiany poglądów czy prezentacji pokazuje dlaczego w tym kraju jest tak, jak jest.

 

Podnoszony jest słusznie zarzut w tym temacie, że granicą jest tu zapewne dokładność ludzkiego wzroku. I to prawda, że potrzeba naprawdę dużych matryc aby różnica w jakości mogła być dostrzegalna.

 

Ale to nie znaczy, że CAŁOŚCIOWO 8K jako NIE TYLKO rozdzielczość, ale wszystko co za tym idzie nie dawało poprawy jakości.

Bo nie o samej rozdzielczości mowa. Czepianie się 22 kanałów jest śmieszne, tak jak śmieszne jest w domu posiadanie 22 kanałów.

Ale w temacie OBRAZU o którym dyskutujemy - świat nie żyje tym, co widzi przeciętny Kowalski w swej szarej rzeczywistości.

Ludzie żyją na świecie posiadając odpowiednie salony, odpowiednie zaplecze finansowe i nie wyliczają non stop "średniej krajowej".

To nie ta mentalność i sposób postrzegania świata w jakim się żyje.

 

A transmisja 8K? Spokojnie, ona już jest realizowana w ramach testów, by w ciągu kilku lat stać się normą. Tak, tak - nie w PL, bo tutaj zatrzymując się na pewnej stacji autem z ciut mocniejszym silnikiem i tankując V'ke 100+ staje się człowiek dziwadłem.

W końcu normą jest stara "BEKA",,, a czasem i mała skrzynka z silnikiem 1L tankująca... GAZ.

 

Ale panowie - spokojnie - reszta świata tak po prostu nie żyje.

Ricky Park, dyrektor IHS Markit*, a więc nie jest to gośc z dzielnicy oferujący cudowne patelnie, a firma dla której pracuje jest nader poważnym biznesem - wprost potwierdził w jednym z wywiadów, że przyszłość należy zdecydowanie do 8K, a 4K zostanie zastąpione bardzo szybko, zaczynając praktycznie od końca 2018 roku.

 

*W 34 krajach IHS Markit zatrudnia około 14 000 specjalistów mn. od nowych technologii i dodatkowo 3700 pracowników od rozwiązań IT.

 

Tak więc czytanie ciągle o jakiś tabelkach, wzroku, niemozności itd. jest dobre na Forum jako sposób na zabijanie czasu wśród starych gawędziarzy.

Coś jak kółko wzajemnej adoracji w tematach co do których te wypowiedzi i tak nie zmienią kierunku jaki wybrał świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność oglądać film 4K UHD HDR w 60klatkach z projektora w natywnym 4k obsługującego 60klatek tj.sony hw 870 na 120" ekranie w formacie kinowym. Film to Billy Lyns.

Powiem krótko tak ostrego i realistycznego obrazu jeszcze nie widziałem. Obraz zrobił niesamowite wrażenie. Jeśli ktoś nie widział polecam aby choć na chwilę zobaczył a zupełnie zmieni zdanie o dużym ekranie i projektorze. Technologia idzie do przodu i to widać. Tak jak kiedyś poszedłem pierwszy raz na pokaz filmów w 4k kilka lat temu nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia. Zastanawiałem się o co tyle zachodu jeśli nie widać prawie żadnej różnicy i to na ekranie 120''.

Teraz dodano HDR i 60 klatek a obraz robi wrażenie tzw.efekt WOW.

Tak jak rozdzielczość nie robiła prawie żadnej różnicy to dokładając tylko HDR odczuwamy kolosalna różnice. Po wyłączeniu HDR mamy wrażenie jakby nam obraz wyprali z koloru i to od razu widać nie trzeba się zastanawiać czy wpatrywać.:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany, doskonały dowód na to że zwiększanie samej rozdzielczości nie przynosi już wrażenia przyrostu jakości obrazu.

Wystarczyło poprawić inne aspekty obrazu a @Bipo się 4K zachwycił i z tego co rozumiem nie widzi potrzeby zwiększania rozdzielczości.....chociaż obraz jaki widział do małych nie należał.

 

philippo dnia 28.09.2018 - 01:04 napisał

"Dziś praktycznie nie da się takiego materiału przetworzyć, przesłać ani odtworzyć."

 

Czyżby?

 

23 i 24 maja 2018 roku podczas SES Industry Days w Luksemburgu wykonano transmisję sygnału telewizyjnego 8K.

Tego jakże "cudownego" i "magicznego" oraz "niemozliwego" dzieła dokonało PCSS z szybkością 60 klatek na sekundę i 10-bitową głębią kolorów.

PCSS od 2015 roku ma wdrożony w pełni system Sony IP Live do przesyłu treści 8K.

 

 

Panie arkadowski czy czasem nie miesza Pan pojęć??

 

Nie można faktem że takie testowe transmisje są możliwe sugerować że jest już wszystko gotowe do przesyłu UHD 8K gwarantującego pełną jakość jaką podali w specyfikacjach.

Zresztą to co podkreśliłem świadczy o tym że testy przeprowadzono na OKROJONEJ wersji.

- 60 klatek na sek. powinno być 120

-10 bit kolor wydaj mi się że mało by nadać obraz wg normy Rec. 2100 która obowiązuje od 2016 roku. (przypominam Bobcatowi że 4K również normę taką może spełniać i nie tylko 4K, HD również)

 

O takim obrazie mówili rozmówcy. O nadawaniu opłacalnym komercyjnie a nie testowych eksperymentach.

Porównał Pan nieporównywalne.

 

Zresztą 4K można również nadawać w ten sposób jak opisano (60 klatek na sekundę i 10-bitową głębią kolorów), jak to wygląda w praktyce? Wie ktoś z Panów?? A jak jest z HD??

 

8K to rzeczywistość dnia codziennego, nie żadne voodoo czary. 4K? Spece od Technicolor'u oraz kilkunastu firm z branży wprost mówią, że 4K będzie najkrócej istniejąca technologią jaka do tej pory była.

 

Pełna zgoda Panie arkadowski. Tyle tylko że ci spece są z branży, branży która REJESTRUJE obraz, której życzę przejścia nawet na 16K....od dzisiaj. Życzę a patrząc jak postęp techniczny dostaje "kopa" jestem pewny że tam ta rewolucja nastąpi. :)

Skoro podają że tradycyjne taśmy filmowe mogły gwarantować do 6K rozdzielczości to przejście na 8K wydaje się nie być wielką rewolucją.

 

Ale my tu o tym co możemy mieć w domu, o tym jak poprawiać realnie obraz a nie sztucznie promując rozdzielczości niekoniecznie nam już potrzebne zamiast poprawiać inne bardziej zaniedbane aspekty obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna nie byc fanem czy zwolennikiem 8K, bo nie każdy widzi w tym sens, ale twierdzenie, jakoby na dziś to technologia nie mająca szans realizacyjnych - to jakaś fikcja.

 

lol, laboratorium w rosji przesłało sygnał do laboratorium w japonii - już jutro 8k w każdym domu.

arkadowski, zlituj się.

 

Spokojnie, ona już jest realizowana w ramach testów, by w ciągu kilku lat stać się normą. Tak, tak - nie w PL,

 

Juz za chwile rewolucja, 8k w każdym domu, tylko nie w polsce, i nie w przeciętnym domu, tylko tych lepszych i bogatszych.

Pisanie w ten sposób jest tak głupie, że aż boli. Też nie jesteś w stanie pojąć że tworzenie treści w wyższej jakości jest zajebiście drogie, i nie będzie opłacalne, dopóki nie znajdzie się ogromna grupa ludzi skłonna za te treści płacić więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cebulandii także odbyły się i odbywają testy transmisji 8K. Uzyskano jakość obrazu: 7680x4320, 16:9, do 81 Mbit/s.

Mundial w Rosji także był nadawany w 8K. O czym jak widac mało osób wie.

Sygnał 8K z mundialu był nadawany jako strumień wideo o przepływności 200 Mbit/s z Międzynarodowego Centrum Nadawczego (IBC) w Moskwie do Tokio.

Dalej przetwarzany i przekazywany był w czasie rzeczywistym do 90 Mbit/s przy użyciu specjalnego kodeka NTT 8K HEVC.

 

Więc o jakich to problemach technicznych i niemozliwościach strumieniowania w 8K problem?

 

 

Znowu miesza Pan profesjonalne nadawanie między centrami nadawczymi z nadawaniem komercyjnym.....mundial w Moskwie był nadawany w 4K dla szarego odbiorcy....jest tu nawet o tym stosowny temat.

 

"laboratorium w rosji przesłało sygnał do laboratorium w japonii" Nie inaczej @Ujemny :)))

 

O "Cebulandii" pisaliśmy już tu w tym temacie.....swoją drogą dziwi mnie i żenuje to ciągłe drwienie z własnego kraju, nawet wtedy gdy idzie z postępem. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można faktem że takie testowe transmisje są możliwe sugerować że jest już wszystko gotowe do przesyłu UHD 8K

 

człowiekowi który łyka wszystkie bajki opowiadane na marketingowych eventach ciężko to wytłumaczyć.

Przesłano 8k! huraaa! Co prawda nadajnik i odbiornik ważą po 300 kg i kosztują po milion dolarów i zużywają 20 kW prądu, no ale to szczegół :)

Na tej samej zasadzie można pisać, że naukowcy przesłali już informacje między laboratoriami za pomocą splątania kwantowego więc za chwile będzie można z domu przesyłać informacje między galaktykami bez opóźnień :)

 

Coś jak kółko wzajemnej adoracji w tematach co do których te wypowiedzi i tak nie zmienią kierunku jaki wybrał świat.

 

Świat niczego nie wybrał, kilka korporacji za to desperacko szuka drogi opchnięcia nowych paneli naiwniakom. Rozumiesz? Ci biedni ludzie z tych korporacji, muszą wmówić przeciętnemu kowalskiemu, który nie wykorzystuje nawet FHD, bo średni telewizor musiałby mieć 100", a nie 55", że potrzebuje już 8k, a 4k jest dla niego niewystarczające.

Ja tym ludziom nie zazdroszczę, bo widzę tu raczej przez najbliższe 10 lat żalenie się w wywiadach, że kowalski ma w dupie czy ma 2k, 4k, czy 8k i nie chce za to dodatkowo płacić, spadki cen akcji, zwolnienia grupowe i te klimaty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą nadawać 8K komercyjnie w pełnej jakości jaką podali w specyfikacjach.....okrojone jest HD, 4K, minie wiele lat jak zanim to nastąpi albo wyprze 8K inna już definitywnie "naj, naj, najlepszejsza". :)))

 

Tak więc czytanie ciągle o jakiś tabelkach, wzroku, niemozności itd. jest dobre na Forum jako sposób na zabijanie czasu wśród starych gawędziarzy.

 

Gawędzeniem jest to że wzrok nie ma ograniczeń i telewizor 55 cali można wyposażyć w matrycę o rozdzielczości 8K.

Można tylko po co?

Wiadomo że nie ma dowodów naukowych na to by z normalnej odległości z jakiej się taki telewizor ogląda, by z tej odległości można było rozróżnić rozdzielczość 4 od 8K.

Są podobno osoby o tak wrażliwym wzroku że są w stanie rozróżnić nawet 300 klatek na sek. Inni nie widzą różnicy gdy jest więcej niż 60. Są tacy (co ciekawe) że duże częstotliwości obrazów źle odbierają. Mają jakiś dyskomfort. :))

Czytałem wczoraj o takich badaniach naukowych....nie słyszałem natomiast o ludziach z sokolim wzrokiem.

Wyjątkiem jest Bobcat który deklarował że z 20 metrów rozróżniał niegdyś w marketach SD o HD.....ale mu nie wierzę, bo pisząc o tym że NHK nadaje w naszym kraju nie zauważył z jak podłą (poza Astrą tam jest HD) jakością (rozdzielczość) to idzie, aż wstyd.....za nic nas ma prekursor 8K? :))

 

Można gawędzić ale fakty są faktami.

 

U okulisty bada się nieraz jeszcze wzrok tradycyjnymi metodami.....literki i cyferki różnej wielkości na tablicy są do tego niezbędne.

 

Gdyby wzrok nie miał ograniczeń takie badanie byłoby bez sensu......mówi to osoba która zadziwiała w młodości panie badające wzrok i odczytywała najniższe linijki z takiej tablicy z większej odległości niż zakładało to badanie. :)

Mówi to osoba która praktycznie sprawdziła i sobie potwierdziła że tabelki i programy komputerowe służą ustaleniu optymalnej odległości od ekranu w zależności od rozdzielczości i wielkości obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach 8K? Bardzo wydajna (i droga) konfiguracja bez problemu pozwoliła już na odpalenie Wiedźmina 3 w jakości 8K – wszystko to przy zachowaniu dobrej płynności animacji powyżej 60 fps!

 

Przecież pisałem, że można połączyć 4 topowe karty w sli. Taka konfiguracja kosztuje około 40k i będzie potrzeba 20tu generacji kart graficznych (każda następna szybsza o 20% od poprzedniej), żeby uzyskać taką moc obliczeniową, zakładając nową generację co 2 lata potrzeba będzie 40 lat :) Kumasz? 40 lat.

 

Przy czym, fun fact - obecnie za przyrost wydajności odpowiada głównie przejście na niższy proces technologiczny, co pozwala za każdym razem zwiększyć efektywność energetyczną (dzięki czemu jest szybsze taktowanie) i zyskać nowe miejsce na dołożenie kolejnego rdzenia. Tylko, że jesteśmy już na samej granicy tego kierunku rozwoju i z krzemu nie da się wycisnąć już więcej. Postęp będzie tutaj z roku na rok wolniejszy - dopóki nie zostanie zastosowana całkowicie nowa technologia - ale o niej jeszcze nawet nie słyszeliśmy.

 

A to są i tak optymistyczne wyliczenia, przy założeniu, że grafika nie będzie się rozwijała i wymagała nowych mocy obliczeniowych. Zakładając np. że ray tracing się przyjmie to właśnie wróciliśmy wydajnościowo do ery FHD@30 fps. Żeby sobie z ray tracingiem pograć w 8k przy marnych 60 klatkach potrzebujesz karty graficznej wydajniejszej o 3200% xD

Mam ci policzyć za ile lat to się stanie przy zachowaniu obecnego tempa rozwoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Świat niczego nie wybrał, kilka korporacji za to desperacko szuka drogi opchnięcia nowych paneli naiwniakom. Rozumiesz? Ci biedni ludzie z tych korporacji, muszą wmówić przeciętnemu kowalskiemu, który nie wykorzystuje nawet FHD, bo średni telewizor musiałby mieć 100", a nie 55", że potrzebuje już 8k, a 4k jest dla niego niewystarczające.

Ja tym ludziom nie zazdroszczę, bo widzę tu raczej przez najbliższe 10 lat żalenie się w wywiadach, że kowalski ma w dupie czy ma 2k, 4k, czy 8k i nie chce za to dodatkowo płacić, spadki cen akcji, zwolnienia grupowe i te klimaty :)

Inżynierzy z branży motoryzacyjnej w artykule żalili się , że głównym hamulcowym postępu jest klient.

Kupujący samochody nauczyli się że nie warto być królikiem doświadczalnym, który buli za wszystkie błędy koncernów.

W rozwiniętych społeczeństwach samochód czy inne dobra często nie stają się celem a środkiem więc nikt tak bardzonie rzuca się na nowości a do posiadanych dóbr podchodzi z większym dystansem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kółko wzajemnej adoracji w tematach co do których te wypowiedzi i tak nie zmienią kierunku jaki wybrał świat.

 

Nikt nie walczy z postępem, mamy jednak obowiązek wskazywać fakty świadczące że czasem ten postęp przyśpiesza tam gdzie tego nie potrzebujemy....najlepszym przykładem telefony z matrycami o absurdalnie wysokich rozdzielczościach.

Widać z tego że NAJTANIEJ wyposażyć matrycę odbiornika tv w dużą rozdzielczość i wmówić że nam to poprawi jakość....można w telefonach to i w telewizji wypali. W telefonach dodano HDR i pewnie poprawiono inne aspekty obrazu i wmówiono że to zasługa 4K, tylko rozdzielczości.

Bo szary Kowalski nie rozumie że HD mogłoby być z tym HDR i można poprawić kolory i obraz na telefonie byłby taki sam, ma najlepszy wyświetlacz 4K, reszta go nie interesuje ....można robić z nas balona?? MOŻNA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przecież pisałem, że można połączyć 4 topowe karty w sli. Taka konfiguracja kosztuje około 40k i będzie potrzeba 20tu generacji kart graficznych (każda następna szybsza o 20% od poprzedniej), żeby uzyskać taką moc obliczeniową, zakładając nową generację co 2 lata potrzeba będzie 40 lat :) Kumasz? 40 lat.

 

 

Będę optymistoą i stwierdzę , że 10-12 lat, choć koparkowy popyt daje środki producentom kart na badania i rozwój .

Tu hamulcowymi mogą być gracze , którzy grają na monitorach dość blisko siebie i raczej 36 cali im wystarczy.

Tu raczej wystarczy rozdzielczość 4 lub może 6 k. Chyba że zwycięży unifikacja w zwyż, ale wtedy cena musi spaść drastycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem żeby bobcat odpowiedział, bo zdaje się w gry nie gra, więc jemu akurat więcej FPS nie jest do niczego potrzebne

...

Tak więc bobcat nie potrzebuje 120 fps, bo nie korzysta z żadnych mediów które więcej niż 30

...

Nie potrzebuje 22 głośników, bo 5 mu całkowicie wystarczy do muzyki.

8k też nie potrzebuje, bo nie będzie go widział na 42" telewizorze z 4m, nie będą mu poradniki samsunga mówić gdzie ma w salonie fotel stawiać :)

Ale pierwszy uciskany przez wąskie gardło HDMI i przejściowe technologie xD

...

Ale najwyraźniej mu się zdawało, że jak HDMI dostanie tą zwiększoną przepustowość, to już wystarczy poczekać na matryce 8k, które też automatycznie poradzą sobie z tymi wszystkimi pozostałymi parametrami, a potem to już wystarczy zapuścić dowolną płytkę z kolekcji, żeby się tymi 8k@120 fps dynamic HDR cieszyć (z 4m oczywiście

 

Oto przykłady w jak niepoważny sposób niektórzy próbują prowadzić tutaj dyskusję zamieniając ją z wymiany argumentów ad meritum w zwyczajną pyskówkę ad personam. Kabaret. A wszystko to dlatego, że wobec przedstawianych faktów merytoryki zaczyna im brakować. Pozostaje jedynie nieuleczalny konserwatyzm własnych przekonań, do którego są bardzo przywiązani i gotowi bronić do upadłego.

 

Czyżby?

...

Coś jak kółko wzajemnej adoracji w tematach co do których te wypowiedzi i tak nie zmienią kierunku jaki wybrał świat.

 

Brawo @arkadowski! Majstersztyk. W perfekcyjny sposób sprowadziłeś do parteru kustoszy muzeum techniki Cebulandii i przerobiłś ich na kotlet mielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyskówkę ad personam? A napisałem nieprawdę gdzieś? Gdzie?

Co do konserwatyzmu, to nie ja siedzę na sprzęcie z poprzedniej epoki wykorzystującym połowe możliwości FHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz dwa pojęcia. Można być fanem motoryzacji i pasjonować się postępem technicznym w tej dziedzinie samemu mając Fiata Seicento albo Opla Astrę Classic. Można również mając taki model samochodu lansować wszem i wobec tezę, że to szczyt potrzeb przeciętnego kierowcy i ponad to nic nikomu nie jest potrzebne.

 

Czytając Twoje wpisy widać jednoznacznie że bliższa Twemu sercu jest ta druga grupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyskówkę ad personam? A napisałem nieprawdę gdzieś? Gdzie?

 

Nie zauważyłeś?

Tu;

....sprowadziłeś do parteru kustoszy muzeum techniki Cebulandii i przerobiłś ich na kotlet mielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można też jeździć oplem corsą ściągniętym z niemiec, uważać że nie ma sensu dopłacać skody superb bo to technologia przejściowa, a opowiadać, że zaraz wszyscy przesiądą się na astona martina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem takich porównań bo wielokrotnie sprowadzały temat na jakieś manowce....ale to wyjątkowo trafne.

 

Kabaret. A wszystko to dlatego, że wobec przedstawianych faktów merytoryki zaczyna im brakować. Pozostaje jedynie nieuleczalny konserwatyzm własnych przekonań, do którego są bardzo przywiązani i gotowi bronić do upadłego.

 

Bobcat nie odpowiadasz na żadne pytania, nie odnosisz się merytorycznie do żadnych cytatów z linków lub do znudzenia powtarzanych informacji które nie potwierdzają Twoich tez....piszesz że nam brakuje argumentów.

 

Chyba żartujesz. :)

 

Czytasz ty chociaż czasem to co piszemy?

Z tego że nie zrozumiałeś wnioskuję że niezbyt często.

Dziwisz się że bronimy do upadłego tego co głosimy.....świadczy to o tym że to Wy nie daliście żadnych merytorycznych podstaw byśmy zmienili zdanie.

 

Zauważyłeś że sam piszesz już o pewnych sprawach inaczej?

Skąd te zmiany?

Powiesz że sam przeczytałeś, sam do tego dotarłeś co inni i ja od lat ci staraliśmy wyperswadować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kustoszy muzeum techniki Cebulandii

 

lol, patrzyłeś na swój setup pisząc to zdanie? Wystawisz go na olx jako wintydż? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując pewną (obecną tu) osobę, która w innym wątku napisała: "nie muszę odpowiadać na każde pytanie".

 

@arkadowski zrobił to po stokroć lepiej ode mnie.

 

Aston Martin to droga zabawka i taką pozostanie. 8K dziś jest drogie. Ale za czas jakiś stanie się ogólnoświatowym standardem. Taka różnica.

 

lol, patrzyłeś na swój setup pisząc to zdanie? Wystawisz go na olx jako wintydż? :)

 

Odpowiedziałem na to pytanie o 08:54. Powtarzać się nie zamierzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.