Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
Gdy George Stephenson prowadził pierwszy na świecie, skonstruowany przez siebie pociąg parowy - autorytety ówczesnego świata nauki przedstawiały dowody, że "straszliwy pęd pourywa ludziom głowy" (jechali z prędkością 39 km/h) oraz że "krowy na widok tego dymiącego potwora stracą mleko"

 

Kilka faktów z historii nauki (za Wikipedią):

 

1813 - SD Poisson opublikował słynne równania różniczkowe

1815 - JJ Berzelius odkrył zjawisko rozpadu atomu bombardowanego cząstkami alfa

1818 - AJ Fresnel opisał zjawisko dyfrakcji światła

1820 - AM Ampere opracował prawa elektrodynamiki

1820 - J Herapath opracował kinetyczną teorię gazów

 

Jakoś trudno mi uwierzyć, że jakiekolwiek faktyczne naukowe autorytety były przeciw Stephensonowi. Tym bardziej, że koń w galopie porusza się szybciej (co z pewnością było autorytetom wiadome).

 

PS1. pierwsza parowa lokomotywa Stephensona "Blutcher" poruszała się prędkością 6km/h, dekadę późniejsza "Locomotion 1" osiągała rzeczywiście 39km/h (Wiki)

PS2. przepraszam z offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wprowadzaniu FHD wieszczono (również popierając się nauką) ataki padaczki u widzów.

 

Jak ja nie lubię jak ktoś tak w błąd wprowadza.

Padaczka telewizyjna nie zależy od rozdzielczości ekranu. Może wystąpić u podatnej osoby od oglądania starego cz-b telewizora, jak również od oglądania materiału 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wzmianki pojawiły się przy FHD. Potem sprawa przycichła, aby faktycznie powrócić gdy próbowano lansować 3D.

 

I skutek jest tego taki, że przed obrazami o szybko zmieniających się kolorach i natężeniu światła, są ostrzeżenia o tym, że mogą wywołać atak padaczki - więc chyba nie takie śmieszne te autorytety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ostrzeżenie o epilepsji są dla epileptyków xD

 

Na ciastku Hot Pie z McDonald's jest napisane "Uwaga! Gorące". To dla mało domyślnych.

 

A swoją drogą ostrzeżenia na tych ciastkach są bardzo zasadne, bo mało kto spodziewa się, że nadzienie tego ciastka ma temperaturę ponad 60 stopni, zwłaszcza, że temperatura na zewnątrz jest dużo niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie skalowanie 4k do 8k powinno wyglądać gorzej niż 4k na natywnej matrycy, więc tutaj 8k będzie miało nawet lekki bonusik - więc jak nie widzisz różnicy/ albo jest minimalna, to tym bardziej wiesz, że nie ma do czego dopłacać

Nawet nie teoretycznie, to zostało potwierdzone. Do 8K się nie odniosę, bo brak mi danych, ale wiem jak to jest w przypadku FHD -> 4K. Skalowanie jest wykonywane zawsze i nie da się go wyłączyć, poza niektórymi modelami tv Panasonica, gdzie wprowadzono coś takiego (nazwano to trybem 1080p pixel by 4 pixels). Każdy piksel z 1080p jest powiększany do kwadratu 2x2 piksele w UHD bez żadnego skalowania. Tylko tym sposobem można osiągnąć prawdziwe 1080p na matrycy 4K.

Poza tym wszystko już zostało powiedziane na temat 8K i innych wymysłów marketingowców. Ja nie widzę sensu nawet pchać się w 4K, a co dopiero wyższe rozdzielczości... niby po co? Brak treści w tych rozdzielczościach i wszystko w tym temacie. Niech nasi wydawcy zaczną wydawać choćby zwykłe Blu-raye, bo to co jest teraz to jakiś dramat. Większość wydań trzeba ściągać z zagranicy bez polskiej wersji językowej, a Wy tu wałkujecie jakieś teorie o 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wracamy do tematu i to merytorycznie, to cieszy.

 

 

Maju dnia 26.09.2018 - 07:26 napisał

"Chciałem jedynie zwrócić uwagę na fakt iż nie można poważnie traktować takiego porównania (nadal zakładam że miało ono miejsce) gdy mamy dwa odbiorniki nie wiadomo jak ustawione (czytaj nieskalibrowane). Jeżeli nie mamy takiej pewnej informacji to można nas oszukać i identyczny odbiornik tak ustawić by sprawić wrażenie że promowana technologia góruje nie tylko rozdzielczością."

 

 

Odbiorniki do porównań na oko, bez profesjonalnej kalibracji, powinny być ustawione przez jedną osobę na taki obraz wynikowy który tej osobie wydaje się najbardziej naturalny, czyli maksymalnie przypomina ten za oknem. Oczywiście na porównywalnych sceneriach. Oczywiście na wystawach nie można wykluczyć manipulacji dlatego nigdy przy wyborze nie kieruję się obrazem w sklepie chyba że mogę pobawić się pilotem. Tylko profesjonalne testy w zaufanych portalach testowych i też z pewną rezerwą na to co robią.

 

Obaj wiemy jak być powinno gdy oznajmia się że takie sprawy porównuje się.

Wszyscy wiemy jak powinno być gdy ktoś powołuje się na takie porównania....nie powinien unikać pytań, choćby i tych trudnych.

 

Przy okazji zapytuję o co chodzi w przewijających się tu terminach "Dynamic High Dynamic Range" oraz "Static High Dynamic Range"? Chętnie poszerzę wiedzę...

 

Też zadałem to pytanie, szukałem tego po necie i nic np. o Dynamic HDR nie znalazłem.

Forujący to terminy też tu milczą.

 

 

 

 

Oto przyznanie się:

 

Wyświetl postUżytkownik Maju dnia 26.09.2018 - 07:26 napisał

"Lechu drogi zadałem to pytanie jako retoryczne, nie oczekiwałem odpowiedzi, bo wiem że na takich pokazach nikt tego nie zrobi."

 

że @arkadowski miał rację:

 

Wyświetl postUżytkownik arkadowski dnia 25.09.2018 - 23:50 napisał

"Twoje pytanie zaczynają mieć charakter personalnej, tendencyjnej zagrywki zmierzającej do zwykłej pyskówki."

 

To pytanie było jednym z wielu, a na żadne nie odpowiedziałeś.

To retoryczne pytanie wskazywało na fakt że gdybyś nawet był na takim porównaniu to i tak nie ma ono żadnej wartości w naszej dyskusji i dla poznania prawdy o sprawach o których piszemy.

Przecież nie masz pewności czy Ciebie nie oszukano.....patrz pierwszy wpis (Lech36).

 

Chcesz mnie oskarżać że dążę do pyskówki w sytuacji gdy pytam chcąc poznać prawdę o tym co napisałeś??

 

 

Przykład poważnego traktowania rozmówców:

 

Cytat

"Dopytałem o te szczegóły też dlatego że dyskutuję z nim na ten temat od lat i wiem że większość argumentów na okoliczność wyższości 4 nad 8K i "przejściowości" 4K okazała się nieprawdą. To wszystko robiłem w trosce o to by nas traktowano poważnie i dyskusja nie zmierzała na manowce."

 

Ja pisałem o "wyższości 4K nad 8K"? Naprawdę? Kiedy? Jest w ogóle takowa?

 

Po co sugerujesz że nie traktuję Ciebie poważnie skoro wiesz doskonale że to co podkreśliłeś jest zwyczajną (MOJĄ) pomyłką???

Nie uważasz że takie zachowanie zaczyna mieć charakter personalnej, tendencyjnej zagrywki zmierzającej do zwykłej pyskówki.

 

 

 

Przydałaby się odrobina skromności. Poglądy ewoluują nie na skutek "interwencji" @Maju (co sądzi o moich wpisach ta akurat osoba nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia), lecz na skutek zmieniającej się sytuacji na rynku. Jeśli śledzi się temat - to napływają coraz nowe informacje. Tak, NHK początkowo deklarowało całkowity brak zainteresowania 4K, zapowiadając bezpośrednie przejście FHD - 8K. Zmienili zdanie wobec faktu, że 4K w pewnym stopniu stało się obecne na światowym rynku i jest trochę materiałów w tej rozdzielczości. Chcieli puszczać je na kanale 8K, postanowiono jednak go "nie zaśmiecać" i zrobić odrębny, aby każdy nadawał wyłącznie program o swojej rozdzielczości. Traktują jednak 4K jako coś dodatkowego, uzupełniającego i można być pewnym, że widzowie japońscy będą ten program oglądali na odbiornikach 8K.

 

Tak więc prośba aby nie uzurpować sobie zasług nienależnych.

 

Dziękuję że wreszcie wprost przyznałeś że co bym tu nie wkleił prostując Twoje wywody to ty tego nie czytasz.

Dopiero jak sam wpadasz na to co już ci wcześniej zasygnalizowałem to przyjmujesz to do wiadomości.

 

Ciekawie pojmujesz dyskusję.

W temacie o nadawaniu w 4K (FIFA2018) zwróciłem uwagę że podawałeś że NHK nie będzie nadawać w 4K przedstawiłem dowody że jest inaczej.....mam rozumieć że tego nie czytałeś a sam doszedłeś do tego że to nieprawda? Ok. rozumiem.

Już doszedłeś do tego że NHK (wbrew temu co pisałeś) jednak sprzęt 4K ma i na nim pracuje?

Doszedłeś że nagrywa audycje w 4K?

 

"I jeszcze jedno, jak można nie stracić cierpliwości skoro piszemy o naukowo i praktycznie potwierdzonych możliwościach wzroku ludzkiego a czytamy po kilku latach dyskusji na ten temat i przedstawianie dowodów czytamy coś takiego co świadczy o tym że @Bobcat dalej nie rozumie czym jest rozdzielczość i jak widzi szczegóły ludzkie oko. :("

 

Gdy George Stephenson prowadził pierwszy na świecie, skonstruowany przez siebie pociąg parowy - autorytety ówczesnego świata nauki przedstawiały dowody, że "straszliwy pęd pourywa ludziom głowy" (jechali z prędkością 39 km/h) oraz że "krowy na widok tego dymiącego potwora stracą mleko". W czasach nam współczesnych, przy wprowadzaniu FHD wieszczono (również popierając się nauką) ataki padaczki u widzów.

 

Tak więc do tego typu rewelacji należy podchodzić z daleko idącą rezerwą.

 

Pomijam te pozamerytoryczne irracjonalne porównania....wróćmy do tego co o tym mówi nauka i praktyka które tym zdajesz się dezawuować.

 

Aha, zapomniałem że naukowe dowody świadczące o możliwściach ludzkiego wzroku nazywasz teoretyzowaniem a nie mogę dopytać czy przeprowadziłeś jakieś praktyczne doświadczenia świadczące o tym że z pewnych odległości wzrok ludzki nie jest w stanie rozróżnić rozdzielczości.

 

Ja takie porównania mam za sobą, dlatego dziwi mnie że można twierdzić iż tabele (programy komputerowe) przedstawiające optymalne odległości do oglądania (i informacje z czego to wynika) można ignorować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowano ją wiązać z nową jakością obrazu.

 

Nie z jakością tylko z mruganiem. Stroboskopy też mogą wywoływać odruchy padaczkowe dlatego uwaga na dyskoteki! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej znaczące jest stanowisko kolegi arkadowskiego, który powtarzał, iż kwestia odległości oglądania a rozdzielczości jest przecież oczywista, a moje pytanie o minimalny rozmiar ekranu oglądanego z 4,5 metra, na którym choćby odrobinę byłbym w stanie docenić wzrost rozdzielczości z 4k na 8k... pozostała bez odpowiedzi. Od czasu tego pytania mnóstwo tekstu, w większości pozamerytorycznego, a tych 2-3 cyferek rzeczywiście się nie doczekałem, jak koledzy przewidzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odwieczne" pytania o brak odpowiedzi.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych nieistotne są osobiste impresje tych co mieli okazję oglądać 8K na żywo, ważne natomiast są wzory, wykresy i funkcje zależności (odległość / wielkość ekranu / rozdzielczość) autorstwa jakichś akademickich teoretyków.

 

Nosi to znamiona samousprawiedliwiania się na zasadzie "i tak mnie na 8K nie będzie stać, więc wyperswaduję sam sobie zawczasu, że to jest nikomu do niczego niepotrzebne".

 

Jak mówi stare chińskie przysłowie:

 

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiajmy i wymieniajmy doświadczenia.....oglądasz swoje 42 cale z jakiej odległości?

Dalej niż 2m?

 

 

 

Oto przyznanie się:

że @arkadowski miał rację:

 

nie na skutek "interwencji" @Maju (co sądzi o moich wpisach ta akurat osoba nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia),

 

 

 

Ten dowód wcześniej mi umkną (na to że nie macie racji) i to ty i Twoje wpisy zaczynają mieć charakter personalnej, tendencyjnej zagrywki zmierzającej do zwykłej pyskówki. Mnie tu personalnie a nie moje opinie atakujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych nieistotne są osobiste impresje tych co mieli okazję oglądać 8K na żywo, ważne natomiast są wzory, wykresy i funkcje zależności (odległość / wielkość ekranu / rozdzielczość) autorstwa jakichś akademickich teoretyków.

 

zwłaszcza te wykresy i materiały z oficjalnymi źródeł i poradników samsunga - sami teoretycy xD

 

Nosi to znamiona samousprawiedliwiania się na zasadzie "i tak mnie na 8K nie będzie stać, więc wyperswaduję sam sobie zawczasu, że to jest nikomu do niczego niepotrzebne".

 

Ale przecież 8k ma się lada chwila stać powszechnym standardem, czyli, że wykładam dwie średnie krajowe i mam. Czyżby nagle jednak miała to być niszowa technologia dostępna nielicznym hiperentuzjastom z grubymi portfelami?

 

Trapi cię jakaś niemożność? Dorób do tego ideologię.

 

 

Ok, biedaki, można się rozejść, nigdy nas nie będzie na to stać, nie dla was elitarny klub 8k :D

Tylko, jak tak patrzę na twój obecny sprzęt bobcat, to chyba też ci będzie ostro pod górkę z tym 8k...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje 42" oglądam z takiej odległości jaką lubię i jaka mnie odpowiada. Dla ustawienia fotela nie musiałem wcześniej studiować teoretycznych dywagacji autorstwa akademickich jajogłowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k jak rozumiem, będziesz oglądał z dokładnie tej samej odległości i też na 42"? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrzę na twój obecny sprzęt bobcat, to chyba też ci będzie ostro pod górkę z tym 8k...

 

Albo z górki. Bowiem nie wyrzucam kasy w błoto na pseudo-nowości i rozmaite przejściówki.

 

8k jak rozumiem, będziesz oglądał z dokładnie tej samej odległości i też na 42"? :D

 

Powtarzam. Będę oglądał z takiej odległości z jakiej będę chciał i jaka MNIE będzie najbardziej się podobała.

 

Wielkość ekranu 8K również będzie zgodna moimi upodobaniami. Moja kasa, moja decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrzucam kasy w błoto na pseudo-nowości i rozmaite przejściówki.

 

 

ale czemu, nie starcza ci? To do tej niemożności dorobiłeś sobie ideologię o finalności 8k? :)

 

Powtarzam. Będę oglądał z takiej odległości z jakiej będę chciał i jaka MNIE będzie najbardziej się podobała.

 

Wielkość ekranu 8K również będzie zgodna moimi upodobaniami. Moja kasa, moja decyzja.

 

 

Czyli 8k. 42", 4m :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na wyrzucanie nie starcza mi. Mój dziadek zwykł był mawiać: "jestem za biedny na to aby sobie kupować tanie buty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dobrej woli Bobcat i wyrozumiałości....proszę.

 

Właśnie porównałem z odległości ok 8-9 metrów (mam w mieszkaniu taką możliwość) identyczny obraz SD i HD (NHK nc+ 237, 734) na moim 50 calowym i konia z rzędem czy ktoś rozpozna z większej który SD a który HD.

 

Dlaczego dopiero z większej, tak dużej odległości ktoś zapyta?

Ano obraz NHK nadawany w SD jest wyjątkowo podłej jakości, bardzo rozmazany.

Wątpię czy spełnia normy SD co do rozdzielczość (porównaj np z programem TVP seriale).

 

Swoją drogą NHK prekursor 8K i takie traktowanie odbiorców.....żenujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej znaczące jest stanowisko kolegi arkadowskiego, który powtarzał, iż kwestia odległości oglądania a rozdzielczości jest przecież oczywista, a moje pytanie o minimalny rozmiar ekranu oglądanego z 4,5 metra, na którym choćby odrobinę byłbym w stanie docenić wzrost rozdzielczości z 4k na 8k... pozostała bez odpowiedzi. Od czasu tego pytania mnóstwo tekstu, w większości pozamerytorycznego, a tych 2-3 cyferek rzeczywiście się nie doczekałem, jak koledzy przewidzieli.

 

Uważasz, że kopiowanie tabelek wskazujących na odległości zależne od wielkości ekranu są merytoryczną dyskusją?

Takie informacje pojawiały się nawet w tym temacie już wielokrotnie.

Jak Ci mało - zapraszam do wujka Google, on poda Ci te zależności.

 

Dla mnie "bicie piany" o 4K czy 8K skończyło się wiele postów temu - przyjmuję jako zasadną niechęć do czegokolwiek więcej poza 4K - skoro treści na obecne technologie jak na lekarstwo - o czym pisalismy wszyscy.

Nie uważam 8K ani 4K ani żadna z innych rozdzielczości za "jedynie słuszną", uważam postęp w tej branży jako nieunikniony.

Jednak (co wyżej) nierównomiernie prowadzony ze szkodą dla konsumenta (jeszcze nie otrzymał dobrej klasy treści 4K, a już wprowadzają 8K).

 

Jednak osobiście jestem na tak w temacie 8K, bo wraz z nim wprowadzono kilka innych usprawnień mających wpływ na polepszenie jakości obrazu.

A tam, gdzie jest realne IN PLUS nie uważam, że jest ze szkodą dla konsumenta.

 

Każdy jednak pozostanie ze swoim zdaniem - a po tabelki zapraszam do wyszukiwarki.

I by było jasne - jako forumowicz sygnalizowałem JASNO, że wyłączam się z dyskusji w tym temacie, bo za dużo osobistych emocji w kwestiach, co do których i tak żaden z nas nie zdecyduje jak będzie wyglądać przyszłość.

 

Jako moderator prosiłem o poszanowanie KAŻDEJ ze stron i dyskusję merytoryczną. Co zostało zauważone przez Kolegów biorących udział w dyskusji - a to cieszy najbardziej.

 

Czegoś Ty nie zrozumiał w zakresie 3 powyższych stwierdzeń? Tego, że kopiowanie tabelek nie jest dyskusją merytoryczną oraz przedstawiającą własne zdanie, czy nie zrozumiałeś rezygnacji z bicia piany? A może tego, ze zaczepki personalne w temacie merytorycznym są nie na miejscu i łamią Regulamin?

 

Świat nie składa się z jedynie słusznego "zdania" i jedynej "racji". Temat 8K zapewne rozwinie się w najbliższych latach by... rozpoczął się nowy w postaci np.: 16K

 

Jaśniej się nie da!

 

 

Panowie dla przypomnienia: szanujmy się wzajemnie!

I jeszcze jedno: inzynierowie i szefowie odpowiedzialni za wdrażanie 8K twierdzą, że rozdzielczość ta ma usunąć w niebyt konieczność dostosowywania odległości od ekranu względem jego wielkości.

 

Rzecz jasna sa to opinie, na które odpowiedź dopiero przyniesie przyszłość.

 

Ja akurat wiem na czym oglądam i mnie osobiście 4K z powodu treści nie satysfakcjonuje.

Uważam, że pojedyncze treści jakie są dostępne i w pełni oferujące 4K wraz z wysokim bitrate + HDR to za mało na dziś, by zadowolić klientów.

Brakuje kontektu - o tym pisałem od pierwszego swojego postu w tym temacie.

 

Netflix jest powiedzmy sobie szczerze "OK" bo na bezrybiu i rak ryba, ale nie urywa to zadu.

Powinno być więcej, lepiej i to z różnych źródeł.

Płyty UHD BD - rozczarowanie, kilkanaście tytułów jakie widziałem nie zasługuje na nazwę "nowa jakość".

Tylko 2 pozycje zrobiły na mnie ogromne wrażenie Valerian na UHD (rewelacja!) i Kształt Wody (bardzo dobra jakość).

Wszelkiej maści Blade Runner itd to po prostu szum na szumie.

To na tej wielkości ekranie (jak u mnie) po prostu RAZI.

Ale jak wejdzie 8K - kupię, bo uważam to osobiście za pewien krok w dobra stronę.

Pozdr ALL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego - duże, czarne i wisi na ścianie?

 

Ależ mnie nie obchodzi, jak urządzasz mieszkanie, za to obchodzi mnie wypisywanie dyrdymałów na forum internetowym, żeby inni popełnili dokładnie te same błędy.

 

Tego, że kopiowanie tabelek nie jest dyskusją merytoryczną oraz przedstawiającą własne zdanie, czy nie zrozumiałeś rezygnacji z bicia piany?

 

Uwielbiam to forum, oficjalne poradniki ze strony samsunga nie są merytoryczne.

Merytoryczne jest za to "przedstawianie własnego zdania" xD

 

No chyba k**a nie xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje 42" oglądam z takiej odległości jaką lubię i jaka mnie odpowiada. Dla ustawienia fotela nie musiałem wcześniej studiować teoretycznych dywagacji autorstwa akademickich jajogłowych.

 

Ja również z takiej jak lubię, bo nie przedkładam wygody nad to czy zobaczę wszystkie szczegóły czy jakiś mi umknie bo siedzę około pół metra za daleko.....ale właśnie praktyka pokazała że 55 cali trzeba było kupić. :))

 

Nawiązując do tego cytat;

 

"Ani chybi Panasonic wypuszczając swoje 8K 55" nie konsultował się ze "znaffcami" (błąd w pisowni zamierzony) z tutejszego Forum."

 

Wiesz co bym stracił, ile szczegółów gdybym oglądał taki telewizor z takiej odległości jak moje HD teraz?

 

Kto to napisał nie muszę chyba pisać.... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to forum, oficjalne poradniki ze strony samsunga nie są merytoryczne.

Merytoryczne jest za to "przedstawianie własnego zdania" xD

 

Gubisz się we własnych poglądach. Tabelki przygotowane przez inzynierów Samsunga są OK, merytoryczne i stanowią wyznacznik tego, że tak jest i koniec.

Słowa wypowiadane publicznie przez speców z Samsunga, Sharpa i LG w temacie 8K to już wg. Ciebie brednie sprzedawców garnków, którzy chcą wcisnąć kit i złupić naiwnych klientów. WOW!

Masz jakąś dwubiegunowość poglądów. to zdecyduj się kiedy ci rzeczeni inżynierowie wciskają kit, a kiedy prawdę.

 

Na koniec proponuję Ci stonować język i zmienić ton w dyskusji, Twoje kolejne raz k... i inne słówka zaczynają razić we wzajemnej dyskusji!

Twoje negowanie świata jest jedynym z poglądów, które akceptujemy i przyjmujemy (pisalem o tym).

Twoje chamstwo i sposób wyrażania poglądów na Forum nie jest twoją prywatną sprawą, bo wyrażasz się w publicznej przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Maju- :) Kasę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bym stracił gdybym oglądał taki telewizor?

 

Jestem pewny, że nic byś nie zyskał i nic nie stracił.

Ot kolejna technologia "jutra", nie każdemu potrzebna - ale i tak skazani będziemy na nią kiedyś wszyscy, taka kolej rzeczy.

 

Nie rozumiem w czym jest problem, by zaakceptować fakt tego, że 8K stanowi kolejny znaczący krok, a 4K jest po prostu kolejną technologią, do tego mocno kulejąca i bardzo szybko zmienianą (mn. HDMI 2.1 i kilka innych rzeczy).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak osobiście jestem na tak w temacie 8K, bo wraz z nim wprowadzono kilka innych usprawnień mających wpływ na polepszenie jakości obrazu.

 

Niczego nie wprowadzono, na razie wprowadzono potencjalne możliwości w kolejnym standardzie HDMI.

Problem w tym, że wszystkie te nowości, można by wsadzić do telewizorów 4k, bez żadnego problemu i bez żadnych strat względem 8k - ale wtedy nie byłoby to tak marketingowo chwytliwe i nie byłoby uzasadnienia dla wyższych cen - a tego typu praktyki każdy ogarnięty konsument ma prawo krytykować.

 

Gubisz się we własnych poglądach. Tabelki przygotowane przez inzynierów Samsunga są OK, merytoryczne i stanowią wyznacznik tego, że tak jest i koniec.

Słowa wypowiadane publicznie przez speców z Samsunga, Sharpa i LG w temacie 8K to już wg. Ciebie brednie sprzedawców garnków, którzy chcą wcisnąć kit i złupić naiwnych klientów. WOW!

 

Przytaczałeś słowa z tych pokazów i one w żaden sposób nie stoją w sprzeczności z tym co jest w tych tabelkach. Zostają te informacje tylko podane w taki sposób, żeby zrobić wrażenie na kompletnych laikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.