Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Panowie to naprawdę bicie piany.

Podobnie jak przeważnie z naszym audio tak samo z tv dziś największy wpływ na jakość obrazu ma jakość sygnału.

Powiedzmy 4K oferuje rozdzielczość wystarczającą ale 8K+wodotryski dają większy potencjał . Jednak gdy nie będzie porządnego sygnału i mnogości treści potencjał nie zostanie wykorzystany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jasność nie ma w tym temacie nic do rzeczy. Taką samą jasność bez problemu da się technicznie uzyskać nawet w SD.

 

"Da sie" Pytasz skąd róznica i masz odpowiedz.

Teraz, że "da się" Pewnie, że sie da - ale się nie dało i iMac vs MacBook Pro obok siebie dają zgola inne wrażenia.

Podobno tylko parasola nie da się....

Po co dyskusja =, że cos się da skoro tego już nie ma i do tego się nie wraca?!

W 1080p HDR jest mozliwy? jest! To ldaczego nie kupujesz BluRay 1080p z hdr?

Bo po co, skoro lepszy eefekt zyskasz na 4K!

 

rozumiesz pojęcie przemijania technologii? Mogło ciś sie "dać", ale zrobiło się to lepiej w czymś nowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś największy wpływ na jakość obrazu ma jakość sygnału.

 

Dokładnie TAK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K to właśnie taka bzdurna rozdzielczość. Li tylko! Wszystko inne jest dodatkowym wynalazkiem dającym się zastosować nawet w SD.

 

Ale nie zaimplementatowano w SD. A w 8K będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K to właśnie taka bzdurna rozdzielczość. Li tylko! Wszystko inne jest dodatkowym wynalazkiem dającym się zastosować nawet w SD.

 

Nie da się, bo nikt nie sięgnie po stare technologie by w nie implementować nowe skoro te nowe technologie uzyskają znacznie lepszy efekt w nowych rozwiązaniach.

 

Co za ignorancja, tak właśnie wyglądłąa motoryzacja w komunie. Po co coś noego, skoro upchamy stare w prawie stare i tez pojedzie.

 

Sorry, nowe technologie by rozwinąc skrzydła wymagają nowych rozwiązań. A nie pisanie bzdur o tym, że SD też mogło mieć... HDR?!

 

Ale nie zaimplementatowano w SD. A w 8K będzie.

 

Ale po co nowe rozwiązania stosować w starych, skoro wiadomo było, że prawdziwy przełom przyjdzie w połączeniu z nowymi modelami?

To taka komuna mentalna - mały Fiat tłuczony przez 4 dekady dla zasady, że jest też fajny.

Implementacja nowych technologii w starych nie ma sensu, nie dlatego - że ktoś tak lubi, tylko dlatego, że nie mają one czesto sensu ze starymi rozwiązaniami.

Tylko mozna o tym pisac i pokazywac na przykładach - i tak to nie skutkuje niczym jak tylko kolejnym ignorowaniem postepu technologicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Da sie" Pytasz skąd róznica i masz odpowiedz.

Teraz, że "da się" Pewnie, że sie da - ale się nie dało i iMac vs MacBook Pro obok siebie dają zgola inne wrażenia.

 

I oczywiście się z tym zgodzę.

Nie jest jednak to efekt wyższej rozdzielczości iMaka. Ta de facto jest nawet niższa.

Tak samo lepszy obraz jest na iPadzie Pro 9" niż na iPadzie Air mimo, że oba mają identyczną rozdzielczość.

 

Dlatego wcześniej napisałem, że patrzysz w te ekrany a nie wiesz na co patrzysz.

Mieszasz pojęcie rozdzielczości z dodatkowymi wynalazkami, które mogą pracować równie dobrze w niższych rozdziałkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście się z tym zgodzę.

Nie jest jednak to efekt wyższej rozdzielczości iMaka. Ta de facto jest nawet niższa.

Tak samo lepszy obraz jest na iPadzie Pro 9" niż na iPadzie Air mimo, że oba mają identyczną rozdzielczość.

 

Dlatego wcześniej napisałem, że patrzysz w te ekrany a nie wiesz na co patrzysz.

Mieszasz pojęcie rozdzielczości z dodatkowymi wynalazkami, które mogą pracować równie dobrze w niższych rozdziałkach.

 

Nie mieszam rozdzielczości, a opisuję efekt tego co widzi się w kontakcie z danym sprzetem.

Chcesz wiedzieć jaki jest efekt oglądania 8K wraz ze wszsytkimi rozwiązaniami z tym związanymi?

Udaj się na prezentację, przyjdz na Forum i naisz "to nie jest dla mnie" - i każdy to przyjmie.

Ale uwierz mi - nie napiszesz "tego nie widać" bo to widać i to bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością widać pełne BT2020 jeżeli już takie matryce udało się wyprodukować.

Z pewnością może oślepić 10000nitów w ciemnym pokoju.

 

Tylko co to ma wspólnego z ROZDZIELCZOŚCIĄ 8K? Nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że świat widzi to inaczej uważając to za normalny, kolejny i potrzebny krok by uzyskac jeszcze lepszą jakość obrazu.

 

To kiedy powrót do kin taśmy 70mm opracowanej w pierwszej połowie XXw?

Dlaczego ich tam nie ma mimo upływu 50ciu lat?

Czemu, skoro od pół wieku istnieje techniczna możliwość projekcji w formacie porównywalnym z 16k, w kinach ciągle przytłaczająco dominuje 2k, a tam gdzie jest techniczna możliwość wyświetlenia 4k, to nie ma co wyświetlać?

 

Czyżby była jakaś granica, powyżej której koszty przestają się zwracać?

 

Przykładów technologii, które nie znalazły komercyjnego zastosowania w AV jest mnóstwo, zaczynając od wspomnianego falstartu wyższych rozdzielczości sprzed pół wieku, przez wielokrotny falstart 3D (włącznie z tym ledwo kilka lat temu), przez falstart VR na początku lat 90tych.

8k to jest kolejny falstart jakich już wiele za nami i wiele przed nami.

 

Udaj się na prezentację,

 

A będzie coś na AVS? Byłby smuteczek, jakby taka technologia przyszłości nie była prezentowana na targach numer 2 w europie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to ma wspólnego z ROZDZIELCZOŚCIĄ 8K? Nic.

Ma - nie będzie implementacji nowych technologii w stare rozwiązania i wraz z 8K przyjda NOWE, dające znacznie szersze mozliwości rozwiązania technologiczne.

tak jak dałoby sie uzyskac pewne rzedczy z SD, ale tego nie zrobili bo to byłoby bez sensu - skoro w nowymi było nzacznie lepiej, tak teraz nowe rozwiązania przyjda wraz z 8K.

To sie nazywa kolejny postep.

 

A teraz zmykam i miłego dnia.

 

8k to jest kolejny falstart

 

Nie masz pojęcia co oznacza falstart.

Jeśli 8K jest falstartem to ja niemmam. nic więcej do dodania w tej dyskusji.

Ale zrzucam sobie tą wypowiedz i z przyjemnością wrócę do niej za kilka lat.

jest tak niepoważna, że szkoda na dziś to w ogóle komentować.

 

A będzie coś na AVS?

Dowiesz się z prasy i tak nic więcej nie jest ci do szczęscia potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy powrót do kin taśmy 70mm opracowanej w pierwszej połowie XXw?

 

Okazało się to boczną, ślepą uliczką. Przykłady można mnożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrzucam sobie tą wypowiedz i z przyjemnością wrócę do niej za kilka lat.

 

rzuć konkretnie za ile lat i jakieś konkretne warunki, podbij stawkę, że zjesz swojego iphonea albo rurki i możemy rozmawiać :)

 

Okazało się to boczną, ślepą uliczką. Przykłady można mnożyć.

 

no co ty, są takie? myślałem, że postęp nigdy się nie myli.

 

Dowiesz się z prasy

 

A u wróżki mam się dowiedzieć? ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurki

nie trafiłeś. jak zresztą zawsze.

Do tematu wrócimy - szybciej niż Ci się wydaje. Tymczasem bywaj zdrów i nie zapomnij kupic prasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten akurat wpis jest tak głupi aż śmieszny.

 

jak twoje wszystkie?

Aż tak śmieszny to chyba nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się to boczną, ślepą uliczką.

 

RED czy ARRI inwestując miliony w matryce 8K w swoich kamerach są po prostu debilami.

 

Emmanuel Lubezki też jest głupcem, bo pracując właśnie na nowych kamerach ARRI wypowiadał się o nich w samych superlatywach.

Cały świat jest głupi i omamiony 8K :)

 

Spece od RED też :) wciskają kity, których nie widac :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem bywaj zdrów i nie zapomnij kupic prasy.

 

Żeby zdyskredytować kocopoły które wypisujesz starczają darmowe serwisy internetowe :)

Ale nie pękaj, amerykańskie, nie jakieś tam cebulackie.

 

RED czy ARRI inwestując miliony w matryce 8K w swoich kamerach są po prostu debilami.

 

Już ze dwa razy pisałem, po co kreci się kamerami o wyższej rozdzielczości, niż ostatecznie materiał trafia do widza, widocznie był to kolejny fakt, który musiał być zignorowany, żeby dalej można było pisać brednie.

 

Emmanuel Lubezki też jest głupcem, bo pracując właśnie na nowych kamerach ARRI wypowiadał się o nich w samych superlatywach.

 

Cienias z Lubezkiego, Nolan i Hoyte Van Hoytema nakręcili Dunkierkę w 16k, tylko po to, żeby ją pokazać w stu paru kinach na terenie USA i dosrać netflixowi z jego badziewnym 4k :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie coś na AVS? Byłby smuteczek, jakby taka technologia przyszłości nie była prezentowana na targach numer 2 w europie :)

 

Podczas targów AVS 2018 będę miał przyjemność poprowadzić wraz z Piotrkiem wykłady dla czterech producentów sprzętu, więc łącznie 11 publicznych wystąpień podczas całego weekendu. Telewizorów 8K na nich raczej nie będzie, bo żaden producent nie posiada obecnie TV do którego można doprowadzić sygnał 8K jednym kablem.

 

Będą za to projektory 4K HDR, telewizory i cała masa ciekawostek, które będę pokazywał przede wszystkim od strony praktycznej a nie tylko teoretycznej. Jedną z nich jest widzenie rozdzielczości z danej odległości. Zapraszam wszystkich, może wreszcie zapanuje porozumienie :) Będziemy prawdopodobnie robić także testy selektywne - np. Full HD HDR vs 4K SDR.

 

P.S. Swoją drogą pamiętam, że @bobcat był na naszej prezentacji rok temu i nie był w stanie dostrzec detali (jednopikselowych kresek) na matrycy 4K na 65" ekranie oglądanym z około 4,5 metra. Innymi słowy ma wzrok jak normalny zdrowy europejczyk :) Gdyby dalej te detale zagęszczać robiąc 8 czy 16K to nic by to nie zmieniło skoro 4K już było niewidoczne, a 1080p (z boku) ledwo widoczne.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy ma wzrok jak normalny zdrowy europejczyk

Większość ma taki wzrok ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące. Na wystawie elektronicznej w Ptak Warsaw Expo (dawny Maximus) w podwarszawskim Paszkowie koło Nadarzyna Sharp mógł pokazać 8K a tutaj na sztandarowej imprezie poświęconej tematyce audio video zapanowała tradycyjna staropolska niemożność. Szkoda że zamiast (wzorem podobnych imprez tego typu w Europie i nie tylko) kroczyć w awangardzie postępu technicznego i pokazywać technologie jutra - nasz Audio Video Show człapie się przy końcu peletonu i pokazuje technologie dziś, które można obejrzeć w każdym markecie. A na prelekcjach i seminariach raczą nas fałszywymi alternatywami: lepszy gamut barw i HDR czy większa rozdzielczość. Maćku: i jedno i drugie i (przede wszystkim) trzecie.

 

Swoją drogą pamiętam, że @bobcat był na naszej prezentacji rok temu i nie był w stanie dostrzec detali (jednopikselowych kresek) na matrycy 4K na 65" ekranie oglądanym z około 4,5 metra.

 

Ciekawe. Przeprowadzaliśmy taki eksperyment? Z moim udziałem? Jakoś mi to zupełnie umknęło z pamięci. Zazwyczaj nie pamiętam tylko zdarzeń, które nie miały miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Przeprowadzaliśmy taki eksperyment? Z moim udziałem? Jakoś mi to zupełnie umknęło z pamięci. Zazwyczaj nie pamiętam tylko zdarzeń, które nie miały miejsca.

 

Tym bardziej zapraszam i będzie jasne który walor obrazu jest widoczny z drugiego rzędu, a który nie ma znaczenia ;)

 

P.S. Jestem gorącym zwolennikiem 8K w momencie, gdy da się czerpać korzyść z tego waloru. Na 65" nawet z 1,5 metra się już nie da o czym pisałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S.2. Założenia z testu powyższego kalkulatora testowałem już na przeszło tysiącu osób, bo zawsze wyświetlam test na rozróżnienie detali stojąc przed publiką, a wystąpień na targach jak AVS mam już kilkadziesiąt za sobą, podobnie jak szkoleń przeprowadzanych dla różnego rodzaju osób z branży. Więc nazwanie mnie teoretykiem jest chyba mocno nietrafione ;) Zawsze wynik jest bardzo zbliżony wśród zdrowych osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcatowi ten kalkulator pokazywałem co najmniej 3 razy....grochem o ścianę. :(

 

 

@Bobcat

To ma znaczyć że nigdy nie próbowałeś sprawdzić jak widzisz wysokie rozdzielczości.

To interesujące, tak dużo na ten temat mówisz o praktyce, a praktycznie niczego nie weryfikujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi to co widuję na prezentacjach 8K. Podobnie aby posłuchać CD, SACD albo BD-A z moją ulubioną muzyką nie muszę uprzednio składać wizyty u laryngologa celem przeprowadzenia badania słuchu.

 

Ile razy mam powtarzać, że akademickie teorie mnie nie interesują. W myśl teorii nauki zwanej aerodynamiką i zasobu wiedzy zgromadzonej na ten temat - chrabąszcz nie ma prawa latać. Jak jest w praktyce - wystarczy przejść się do ogródka.

 

Tym bardziej zapraszam i będzie jasne który walor obrazu jest widoczny z drugiego rzędu, a który nie ma znaczenia

 

Już się na ten temat wypowiadałem. Rozumując w ten sposób można powiedzieć że niepotrzebne nam nie tylko 8K czy 4K, ale nawet FHD. Wystarczy SD (byle z dobrym gamutem) oraz usiąść odpowiednio daleko od telewizora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się na ten temat wypowiadałem. Rozumując w ten sposób można powiedzieć że niepotrzebne nam nie tylko 8K czy 4K, ale nawet FHD. Wystarczy SD (byle z dobrym gamutem) oraz usiąść odpowiednio daleko od telewizora.

 

Dokładnie tak. Tylko, że raczej dążymy do tego by siadać bliżej, a nie dalej, bo ma to ogromny wpływ na doznania widza. Pytanie czy blisko to jest poniżej 140cm od 65" by 8K było nam potrzebne, czy może 300cm od 65" nas satysfakcjonuje i nawet 4K jest na wyrost.

 

Ile razy mam powtarzać, że akademickie teorie mnie nie interesują. W myśl teorii nauki zwanej aerodynamiką i zasobu wiedzy zgromadzonej na ten temat - chrabąszcz nie ma prawa latać. Jak jest w praktyce - wystarczy przejść się do ogródka.

 

Nauka ma to do siebie, że za pewnik możemy uznawać jej teorie do czasu gdy ktoś ich nie obali. Jeśli Twoim zdaniem chrabąszcze przeczą prawom aerodynamiki to zachęcam do napisania nowych praw i, być może, zakwalifikują się one do nagrody Nobla.

 

Z tego też względu nigdy nie pisałbym o jakiejś arbitralnej odległości od TV gdybym nie sprawdził najpierw co mówi o tym obecna nauka, a następnie jak działa to na publikę i tu mam dopiero pewność.

 

A tego kto tej pewności nie ma jeszcze raz zapraszam na AVS :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy blisko to jest poniżej 140cm od 65" by 8K było nam potrzebne, czy może 300cm od 65" nas satysfakcjonuje i nawet 4K jest na wyrost.

 

Zdecydowanie i bez chwili wahania wybieram opcję pierwszą.

 

Jeśli Twoim zdaniem chrabąszcze przeczą prawom aerodynamiki to zachęcam do napisania nowych praw i, być może, zakwalifikują się one do nagrody Nobla.

 

Nie moja specjalność. Przytoczyłem tylko co gdzieś czytałem, aby pokazać że czasem teoria sobie, a praktyka sobie.

 

Z tego też względu nigdy nie pisałbym o jakiejś arbitralnej odległości od TV gdybym nie sprawdził najpierw co mówi o tym obecna nauka, a następnie jak działa to na publikę i tu mam dopiero pewność.

 

Publika uprzednio nafaszerowana (czytaj: zaprogramowana) akademickimi teoriami zobaczy to, co prowadzący prezentację chciałby aby zobaczyła.

 

A tego kto tej pewności nie ma jeszcze raz zapraszam na AVS :)

 

Nie opuściłem ani jednego z dotychczasowych Warsaw Audio Show czy obecnie Audio Video Show. Tak więc będę i teraz. Z największą przyjemnością wpadnę. Mogę nawet powiedzieć kiedy. Piątek 14.XI. poświęcam na Golden Tulip oraz Radisson Blu Sobieski, sobota 15.XI. cały dzień od rana jestem na Stadionie Narodowym. Nie sądzę abym dał się przekonać, ale spotkać się i porozmawiać warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku jeszcze trochę i trzeba będzie prezentacje robic na 8K.

By było ciekawiej...czy powiesz wtedy "to jest technologia nikomu nie potrzebna", czy może idąc w kierunku "sprzedawców garnków" (to nie moje porównanie) opowiesz o wyższości technologii 8K i związanych z nią wymiernych korzyści w jakości obrazu?

Pytam z czystej ciekawości, bo pęd ku 8K jest znaczący już w tym roku (o czym wiesz), a i sama za tym idąca poprawa jakości jest widoczna (Ty twierdzisz, że w pewnym zakresie od widza, ja widziałem na targach i słyszałem opinie ludzi od Sharp oraz LG, że odległośc nie będzie juz tak istotna - ostrość w pełnym zakresie bez względu na odległość matrycy od widza).

Oczywiście wszystko przed nami, nie ma co kruszyć kopii, drzeć ubrań czy zastawiać rodowych sreber - przyjdzie dzień pożegnania z 4K i jedynie 8K zostanie na rynku - jak zawsze (o 1080p nie ma już co nawet wspominać).

Jedno pewne - nie jest (8K) falstartem czy chora fanaberią, a jak dostaniesz do wykonania prezentacje - to nie powiesz "bzdur, to nie widać" - bo to będzie po prostu nieprawda.

Byłem z 3 osobami mi towarzyszącymi i wrażenia były takie same - ostrość, nasycenie barw (ich zakres) oraz płynność ruchu bezapelacyjnie lepsza od 4K.

Każdy z naszej 4-ki posiada matryce 4K w domu i to podobno całkiem niezłej klasy (bo nikt mi nie wmówi, że np.: Master Series w AF9 od Sony to kicha).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku jeszcze trochę i trzeba będzie prezentacje robic na 8K.

By było ciekawiej...czy powiesz wtedy "to jest technologia nikomu nie potrzebna", czy może idąc w kierunku "sprzedawców garnków" (to nie moje porównanie) opowiesz o wyższości technologii 8K i związanych z nią wymiernych korzyści w jakości obrazu?

 

Kapitalne pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.