Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

50% ale tylko w każdej próbie z osobna. Nie tak dawno rozmawialiśmy o tym.

 

Nie. Piszę o całym teście złożonym z wielu prób. Połowa trafnych odpowiedzi jest dopiero punktem wyjścia i oznacza, że klient nic nie słyszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić w jakim systemie, jakie kable i czym mierzyłeś? Czy wpływ kabli sygnałowych/głośnikowych też mierzyłeś? Jaki był wynik?

 

Już o tym dyskutowaliśmy w innym wątku.

Cały czas zaznaczam, że moje wypowiedzi o niemożności fizycznej wpływu kabla na zmianę brzmienia wzmacniaczy akustycznych dotyczą WYŁĄCZNIE kabli zasilających.

O tym ze słyszę zmiany jakie wnoszą kable sygnałowe i głośnikowe piszę od początku pierwszej dyskusji w temacie kabli i my obaj również o tym już dyskutowaliśmy. Nawet ujawniłem ci jakie kable stosuje i dlaczego. O moim eksperymencie z kablami zasilającymi również dyskutowaliśmy ostatnio przy porównywaniu kabli zasilających wzmacniacz gitarowy, na prośbę mojego forumowego kolegi @Mircysko. O wyniku pomiarów kabli zasilających jakie przeprowadził mój angielski przyjaciel wraz ze swymi studentami również pisałem.

Nie będę wszystkiego tego powtarzał przy każdej dyskusji o kablach zasilających, wzywany od tak sobie przez interlokutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznawanie wypowiedzi merytorycznych w danym wątku jakie zamieszczają Forumowicze pełniący funkcje moderatorów, za stanowisko MODERACJI AS w sprawie, jest zwyczajnym nadużyciem i atakiem na moderację.

Niezmiernie jest mi przykro, że Moderacja poczuła się urażona, nie miałem złych intencji. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, na ogromną ilość postów o zabarwieniu pseudo żartobliwo-szyderczym, które moim zdaniem nie wnoszą nic w wątku o, dla przypomnienia, wpływie kabli na brzmienie. Rozumiem tych, którzy nie słyszą różnicy z powodów sprzętowych, czy złej akustyki. Argument "nie gra, bo nie może" jest raczej mało wnoszącym do tej konkretnej dyskusji. "Techniczni" cały czas głoszą: "udowodnij" lub "oblicz". Spora część Forumowiczów (w tym ja) może nie potrafić tego zrobić, co w niczym nie przeszkadza w słuchaniu muzyki i dążeniu do jej jak najwierniejszej reprodukcji. Niewątpliwie sprzęt, w tym kable są drogą w tym właśnie kierunku.

Nie wydaje mi się, żebym musiał być wykształconym piekarzem, aby ocenić smak chleba. Co innego, gdybym zaczął wypiekać chleb, a zwłaszcza w celach komercyjnych.

Być może źle zrozumiałem definicję trollingu, pomóż mi proszę i powiedz, czy poniższe pytanie w wątku, jeszcze raz przypomnę, o wpływie kabli na brzmienie, jest trollingirm, czy merytorycznym wpisem wnoszącym wiedzę i własne doświadczenia do dyskusji:

"Czy podejrzewając, że zmiany brzmienia wzmacniaczy powodowane zmiana bezpiecznika topikowego również słyszysz w prawie wszystkich wzmacniaczach, popełniam błąd?"

Niemniej jednak, szczerze żałuję mojego skandalicznego zachowania i obiecuję poprawę :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Piszę o całym teście złożonym z wielu prób. Połowa trafnych odpowiedzi jest dopiero punktem wyjścia i oznacza, że klient nic nie słyszy

 

Aha...z tym się zgadzam. 50% trafień nie daje nam nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument "nie gra, bo nie może"

Aaaa, mozesz podać kontrargument ?

 

Ale taki inny niż "gra bo ja słysze"

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny argument, jak odkrywanie np. w Ceylon Gold Basilura nuty słodyczy czy mięty,

mimo, że ani cukru ani mięty nikt tam nie dosypał ;-)

Jeden wyczuwa, inny nie, więc będziesz mnie przekonywał, że nie czuję ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie jest mi przykro, że Moderacja poczuła się urażona, nie miałem złych intencji.

 

Znów jesteś w błędzie.

MODERACJA nie poczuła sie urażona, bo z technika polegającą na posługiwaniu sie oznaczeniem "moderator" jako oręża ataku w dyskusji kiedy nie ma sie innych argumentów, na tym forum spotykamy sie bardzo czesto.

Wpis jaki do Ciebie skierowałem był wskazaniem zagrożenia jakie ten sposób zwalczania w dyskusjach merytorycznych forumowiczów pełniących funkcje moderatorów niesie.

 

Chciałem jedynie zwrócić uwagę, na ogromną ilość postów o zabarwieniu pseudo żartobliwo-szyderczym, które moim zdaniem nie wnoszą nic w wątku o, dla przypomnienia, wpływie kabli na brzmienie.

 

To jest otwarte Forum dyskusyjne, nie niezamknięty panel naukowy dla prowadzenia profesjonalnych konsultacji. Forma żartobliwo-szydercza mieści sie w Regulaminie dyskusji forumowych. Dopiero kiedy owo szyderstwo ma cechy ataków personalnych lub jawnego ataku an Forum AS, jako takie, zostaje zweryfikowane przez MODERACJĘ. Również przeze mnie z oczywistej przyczyny, że dyskutując jako forumowicz MUSZE wciaz pełnić swe funkcje moderatora.

 

Rozumiem tych, którzy nie słyszą różnicy z powodów sprzętowych, czy złej akustyki. Argument "nie gra, bo nie może" jest raczej mało wnoszącym do tej konkretnej dyskusji.

 

W odniesieniu do kabli zasilających moje stwierdzenie "nie gra, bo grac nie może" jest JEDYNYM argumentem w tej dyskusji. Jest bowiem zgodne z obowiązującą wiedzą z zakresu Fizyki i techniki. A jeśli wpływ kabla zasilającego jest wykrywalny słuchem, to jest jedynie wynikiem drastycznie nieprawidłowej konstrukcji i wykonania, czyli produktem wadliwym. W koło powtarzane przez "słyszących", że kable zasilające "grają" jest zwykła fantasmagorią nie popartą absolutnie NICZYM prócz głosów wyznawców owej fantazji.

 

Niemniej jednak, szczerze żałuję mojego skandalicznego zachowania i obiecuję poprawę :)

Pozdrawiam

 

A więc sarkazm za sarkazm :-)

Również pozdrawiam.

 

To akurat chyba przeoczyłem. Mógłbyś podać link na ten wpis albo na wyniki badań?

 

Sorry, jeśli ty nie masz czasu na odnalezienie własnej dyskusji ze mną dla własnej potrzeby, to ja mający tutaj wiele więcej do roboty oprócz prowadzenia dyskusji szukać za Ciebie nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, że ani cukru ani mięty nikt tam nie dosypał ;-)

Jeden wyczuwa, inny nie, więc będziesz mnie przekonywał, że nie czuję ...

 

ja osobiście wcale nie przekonuje że ktoś nie słyszy

ha ! mało tago - jestem pewny że słyszy

jedynie jestem pewny że za to słyszenie nie odpowiada kable

 

tak jak mieta nie odpowiada za samak mięty w Twoim przykładzie

 

To jest dokładnie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, mozesz podać kontrargument ?

Równie dobry byłby "udowodnij, że nie może" :) Nie trudź się jednak, nie interesuje mnie podbudowa teoretyczna tego zagadnienia, całkowicie wystarcza mi moja własna opinia w tej sprawie. Z całą pewnością nie mam zamiaru uczestniczyć w jakichkolwiek wyścigach. Chętnie się nimi dziele, każdy może sobie z nimi zrobić na co tylko ma ochotę, nie czuję "misji" naprawiania świata i szerzenia wiedzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa trafnych odpowiedzi jest dopiero punktem wyjścia i oznacza, że klient nic nie słyszy

W tego typu testach określa się nie prawdopodobieństwo pozytywnej odpowiedzi w jednej probie, ale poziom ufności, czyli prawdopodobieństwo, że całkowity wynik z wielu prób nie jest przypadkowy. Wartość prawdopodobieństwa zakłada się przed przeprowadzaniem testu, uznając np. że wynik całego testu jest pozytywny, jeżeli prawdopodobieństwo losowego uzyskania takiego wyniku jest mniejsze niż np. 5%. Te 5% jest często używaną wartością. Oznacza przykładowo, że pozytywny wynik otrzymujemy, jeżeli w 10 próbach wystąpią maksymalnie 2 pomyłki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny argument, jak odkrywanie np. w Ceylon Gold Basilura nuty słodyczy czy mięty,

mimo, że ani cukru ani mięty nikt tam nie dosypał ;-)

Jeden wyczuwa, inny nie, więc będziesz mnie przekonywał, że nie czuję ...

 

Bo zmysł słuchu należy do wyjątków. Jako jedyny z naszych zmysłów wszyscy mamy jednakowy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobry byłby "udowodnij, że nie może" :)

 

żaden "parametr" - ze tak to w uproszczeniu nazwe - prądu , nawet nie drgnie , za asilaczem wzmacniacza , bez względu na to jaki kabel wepniemy

 

a więc nasuwa sie pytanie - skoro nie ma żadnych zmian to skąd sie bierze zmiana jakości ?

 

w teki sam sposób jak ludzie słyszą rózniece miedzy CD a FLAc ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zaznaczam, że moje wypowiedzi o niemożności fizycznej wpływu kabla na zmianę brzmienia wzmacniaczy akustycznych dotyczą WYŁĄCZNIE kabli zasilających.

 

Jednakże zgadzasz się, że inne kable wpływają na dźwięk.

I takie zjawisko proponowałbym wyjaśnić.

Jak do tej pory robi się w tym temacie taki sam bałagan i przepychanki jak w każdym innym wątku o kablach. Nic nowego.

Czy możliwe jest skierowanie dyskusji w innym kierunku? Mającym wytłumaczyć w jaki sposób kable wpływają na dźwięk.

To, że "nie wpływają" i "nie mogą wpływać" już wiemy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśli ty nie masz czasu na odnalezienie własnej dyskusji ze mną dla własnej potrzeby, to ja mający tutaj wiele więcej do roboty oprócz prowadzenia dyskusji szukać za Ciebie nie będę.

 

Zadałem ale myślałem, że może pisałeś coś więcej niż to:

 

Jeden z nas wykłada na uniwersytecie Oxford i ma dostęp do laboratoriów zatem z grupa swych studentów mierzą w ramach zajęć nasze problemy ze słuchem w odniesieniu do wszelkich kabli :-)

Pomiary wykazały różnice pomiędzy kablami zasilającymi, jednak na poziomie wartości NIEMOŻLIWYM do wychwycenia w zakresie percepcji słuchu ludzkiego.

 

Czy mógłbyś poprosić Twojego przyjaciela o jakiś opis tych pomiarów? Czy robili rozwieź podobne pomiary kabli sygnałowych/głośnikowych? Z jakim wynikiem? Myślę, że podobne pomiary zainteresują nie tylko mnie. Mi się nie udało zainteresować materiałowców z pobliskiej politechniki pomiarami kabelków - nie potrafią zdefiniować problem badawczy. :)

 

Chyba kolega przemak pisał, że z jego pomiarów wynika że różnice przy kablach sygnałowych stosowanych w audio też nie powinny być słyszalne. Albo metody nie są odpowiednie do badania albo w przypadku różnic w "brzmieniu" sygnałowych/głośnikowych kabli też mamy omamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu testach określa się nie prawdopodobieństwo pozytywnej odpowiedzi w jednej probie, ale poziom ufności, czyli prawdopodobieństwo, że całkowity wynik z wielu prób nie jest przypadkowy. Wartość prawdopodobieństwa zakłada się przed przeprowadzaniem testu, uznając np. że wynik całego testu jest pozytywny, jeżeli prawdopodobieństwo losowego uzyskania takiego wyniku jest mniejsze niż np. 5%. Te 5% jest często używaną wartością. Oznacza przykładowo, że pozytywny wynik otrzymujemy, jeżeli w 10 próbach wystąpią maksymalnie 2 pomyłki.

 

Wszystko się zgadza, tylko Koledze Przemakowi chodziło o to, że jeśli w 10 próbach wystąpi dokładnie 5 pomyłek to wynik testu jest bezwartościowy, bo o niczym nie świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże zgadzasz się, że inne kable wpływają na dźwięk.

I takie zjawisko proponowałbym wyjaśnić.

 

Mogą !

Ale jeśli ktoś pisze że słyszy rónice między miedzią 4N a 8N , oraz teflon jako izolacja też wpływa na dzwiek, no to przepraszam bardzo

 

 

oczywiście że kable mogą wpłynąc na dzwiek ! Jeśli producent zwiększy rezystancje - inny materiał , zabrudzenie miedzi , różne "szpeje" w puszkach na drodze sygnału

 

Ale tak spreparowane kable mogą tylko dzwiek zdegradowac ! Basu nie doadzą , a tym bardziej ze scena nic nie zrobią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże zgadzasz się, że inne kable wpływają na dźwięk.

 

Od samego początku mojej obecności na tym Forum nigdy inaczej nie twierdziłem!

 

To, że "nie wpływają" i "nie mogą wpływać" już wiemy ;-)

To ze pisze w tym wypadku WYŁACZNIE o kablach zasilających, tych dostępnych w handlu, połączeniowych od gniazdka w ścianie do gazda zasilającego wzmacniaczy, więcej przypominać nie będę!

A następne zarzucanie mi, że twierdze tak o WSZYSTKICH kablach, bede zgłaszał jako atak personalny i trolling za perfidne kłamstwo i manipulacje moimi wypowiedziami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A następne zarzucanie mi, że twierdze tak o WSZYSTKICH kablach, bede zgłaszał jako atak personalny i trolling za perfidne kłamstwo i manipulacje moimi wypowiedziami.

 

Nic takiego nie zarzucałem ale ... jako moderator mógłbyś pokierować dyskusją w bardziej merytorycznym kierunku.

Te słowne przepychanki (mam na myśli innych userów) nic nie wnoszą w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak spreparowane kable mogą tylko dzwiek zdegradowac ! Basu nie doadzą , a tym bardziej ze scena nic nie zrobią

 

Żadne kable nie dodają basu, czy nie odejmują sopranów. Mogą jedynie odrobinę zmieniać barwę.

Czyli bas po zmianie kabla może stać się bardziej sprężysty, albo bardziej kluchowaty.

Wysokie tony bardziej zaokrąglone lub krzykliwe...itd. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś poprosić Twojego przyjaciela o jakiś opis tych pomiarów?

 

Ja nie mam upoważnienia do publikacji owych wyników pomiarów.

Prowadzone były z inicjatywy samego kolegi profesora a nie jako oficjalne zlecenie badań przez Uniwersytet. Pomiary te wykonał jedynie dla wiedzy naszej grupy przyjaciół, dla rozstrzygnięcia naszych wątpliwości. Nie sa to w oficjalne badania dla użytku publicznego.

Niestety na zamówienie takich profesjonalnych badań a Uniwersytecie nie przewidziałem środków, ani nie mam takiej potrzeby. A samo zlecenie zbadania wpływu na zmiany brzmienia w pasmie akustycznym wzmacniacza audio, powodowane przypinaniem dowolnych kabli zasilających poszczególnych wytwórców, mogłoby zostać poczytane za kpinę i prowokacje na uczelni.

Zapewne z tych samych powodów Twoi koledzy również nie dają sie w taki bezsens zaangażować :-)

Jednak są w netcie publikacje takich i podobnych badań a wyniki wskazujące na poziom owych zmian absolutnie dowodzą na ich nieistotność w odniesieniu do ludzkiego organu słuchu. Poszukaj w internetcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sił na te "teorie"

 

Vlado, "wciąłeś" sie z wątkiem po drodze

 

To nie o Twoich teoriach pisze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zarzucałem ale ... jako moderator mógłbyś pokierować dyskusją w bardziej merytorycznym kierunku.

Te słowne przepychanki (mam na myśli innych userów) nic nie wnoszą w temacie.

 

Biorąc czynny udział w merytorycznej dyskusji nie moderuje jej. To by było nie fair. Jedynie reaguje na zachowania niezgodne z Regulaminem i Netykietą. Ale wyłącznie usuwając trolling i pouczając słownie w razie koniecznosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w internetcie.

 

Dziękuję bardzo za cenna radę. :) Nie odpowiedziałeś czy ów kolega mierzył też "słyszalność" kabli sygnałowych/głośnikowych.

 

Zapewne z tych samych powodów Twoi koledzy również nie dają sie w taki bezsens zaangażować :-)

 

Bezsensu w tym nie widzą i nie chodzi tylko o kable sieciowe. Chodzi ogólnie o kierunkowość przewodnika i jej (ewentualnego) wpływu na sygnał audio. Są ponoć takie badania ale dla innego rodzaju sygnałów.

 

Mierzenie różnic mikrofonem wydaje mi się nie do końca przydatne - oprócz tego, że mamy inne "mikrofony" to mamy też wbudowane "procesory przetwarzania dźwięków". Miałoby sens użycie jakiejś sztucznej głowy ale z tego co wiem na razie te głowy są niezbyt doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne kable nie dodają basu, czy nie odejmują sopranów. Mogą jedynie odrobinę zmieniać barwę.

 

Kable głośnikowe z rozbudowanymi networkami, takie jak Transparent i MIT 'dociążają' dżwięk, i to zdecydowanie, co sprawia wrażenie, że jest więcej niskich tonów z 'lekko przygaszoną górą'. Ale jest to manipulowanie dżwiękiem, tak jak w przypadku EQ, zresztą audio to w istocie manipulacja dżwiękiem - naturalnie, to tylko live.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sił na te "teorie"

 

Ja to piszę żartobliwie. Potraktuj to z przymrużeniem oka.

Przecież wiem, że takie teorie do Ciebie nigdy nie trafią, skoro uważasz że wszystkie kable grają identycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne kable nie dodają basu, czy nie odejmują sopranów. Mogą jedynie odrobinę zmieniać barwę.

 

Wejdź proszę w zakładkę KLUBY i poczytaj tam eseje tworzone przez kablosłyszących wieszczów. Szczególne kolegi Dyzmana :-) I nie zakłamuj tutaj rzeczywistości forumowej. Dlatego w zakładce HiFi istnieją watki weryfikujace te "cuda" opisywane przez słyszących, ponieważ to forum ich wkładem stało sie nie audiofilskie a kablofilskie. Świat HiEnd przez nich proponowany ustanawia kabel oddzielnym urządzeniem audio, samodzielnie produkującym dźwięk???! Cała resztę urządzeń sprowadzając do konfekcji wobec owych kabli, bezpieczników, kondycjonerów, i urządzeń hiend bazujących na kocim żwirze.

Temu uczciwy audiofil i meloman MUSI sie przeciwstawiać. A co dopiero ludzie o wykształceniu inżynierskim, czy wykładowcy Fizyki i Matematyki.

 

To Forum wbrew przyzwyczajeniom byłych prowadzących i guru hiendu, nie jest wyłącznie arena do wspomagania własnych biznesów. Od tego maja KLUBY. Tutaj równouprawnione są dyskusje merytoryczne każdego mającego określone zdanie w tematyce Audio. Do poplecznictwa wybrańców stworzono inne forum. Tam bytuja jedynie wybrańcy o określonym statusie społecznym i słyszącym absolutnie każdy wytworzony gadżet hiend. Nawet pasty na scalaki i doniczki ze żwirem dla kota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.