Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Boże???!

 

Słusznie czynisz mieszając "Boga" do tego - wiara, wiara, wiara...na tym to polega.

 

Wymień swoje merytoryczne.

 

Oj Lechu, czepiasz się :)

A choćby te o bełkocie naukowym?

Albo te - "wierzę Ci"

Albo - "ja słyszę"

No i co? Mało Ci jeszcze? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie wireworld znowu zagrał ciszej.

Tylko to jedno zdanie świadczy o tym że nie wiesz co to jest test porównawczy. Kabel sieciowy "zagrał" ciszej? :-))))

Dobre.

 

Napiszą natomiast, że tylko piszesz, że słyszysz i Twój test jest niewiarygodny, bo nie zachowałeś prawidłowych technicznie procedur porównawczych.

Pytałem już wcześniej ale nie odpowiedziałeś, zachowałeś procedury techniczne obowiązujące przy porównaniach na słuch mających wykryć różnice w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej wcale się tym nie przejmuje co piszecie. Szkoda tylko że tych za jest tak mało. Do tej pory byłem przeciw i szydzilem jak wy więc to rozumiem :)

Ale nic sobie z tego nie robię :):)

 

Nadal nie rozumiem fizycznych aspektów tego testu. I co miało tam się stać.

Ale jestem blisko wywołania tego największego przeciwnika na test.

 

Proponuje przyjazd do mnie i zakład że będę wiedział który kabel gra za jakąś konkretną kwotę :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przyjazd do mnie i zakład że będę wiedział który kabel gra za jakąś konkretną kwotę :)

 

I myślisz, że jesteś pierwszy, który tak kozaczy? Zakłady, kasa, opad szczęki, odszczekiwanie itp, itd.

To już jest suchar, zapleśniały suchar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest test porównawczy.

Może przy okazji tego tematu warto podać w kilku punktach jak powinien wyglądać w domowych warunkach prawidłowy test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie już dziękuję. Proponuje przesiadkę na inne wątki.

 

I myślisz, że jesteś pierwszy, który tak kozaczy? Zakłady, kasa, opad szczęki, odszczekiwanie itp, itd.

To już jest suchar, zapleśniały suchar.

 

Może przy okazji tego tematu warto podać w kilku punktach jak powinien wyglądać w domowych warunkach prawidłowy test.

Jak najbardziej. Posłuchaj i przeprowadze

 

Mam jeszcze pytanie do tych którzy uważają że jest różnica. Proszę o fizyczne wyjaśnienie jak to się dzieje.

Tych co są przeciw po proszę narazie o pauzę w wypowiedziach.

A za niedługo poproszę moderatora o zamknięcie tematu. Bo dla mnie pozostaje tylko jedna nie wiadomo. Jak to możliwe. I zamykamy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przyjazd do mnie i zakład że będę wiedział który kabel gra za jakąś konkretną kwotę :)

 

A jakie kwoty wchodzą w gre ? Ze tak spytam

 

Mam jeszcze pytanie do tych którzy uważają że jest różnica. Proszę o fizyczne wyjaśnienie jak to się dzieje.

 

Kolego - że tak sie do ciebie zwróce - zrozum - ktoś kto rozumie przyczyny techniczne i procesy jaie tam zachodzą , wie - podkreślamto - wie, a nie wierzy - że te różnice nie występują

 

Wierzyć w granie kabli , moze tylko ten co nie wie

 

Wiec odp nie oczekuj

Nie tylko w tym watku - nie ma jej nigdzie na forum - sprawdzałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy okazji tego tematu warto podać w kilku punktach jak powinien wyglądać w domowych warunkach prawidłowy test.

Procedura była już wielokrotnie przywoływana na forum, ale oczywiście mogłeś jej nie czytać to powtarzam:

 

1. Należy najlepiej przy pomocy płyty testowej (lub generatora sygnałowego) z nagraną częstotliwością z okolic 1kHz ustalić równe poziomy napięć na wyjściu porównywanych elementów. Dokładność wyrównania <0,1dB (najlepiej miernikiem). Pomiar robić na wyjściu wzmacniacza mocy a w przypadku kolumn aktywnych na wyjściu przedwzmacniacza.

2. Należy zapewnić sobie możliwość szybkiego przełączania pomiędzy porównywanymi elementami A-B. To szybkie przełączanie to też nie jest przymus, ale ułatwia precyzyjną weryfikację ewentualnych różnic. Dlatego powinna być taka możliwość.

3. W trakcie porównania najlepiej nie zmieniać położenia głowy względem kolumn. Nawet drobne przesunięcia głowy mogą spowodować zmiany w odbiorze poszczególnych fragmentów pasma wynikające z akustyki pomieszczenia i nakładania się charakterystyk z dwóch źródeł dźwięku (stereo) oraz dźwięków odbitych (wpływ akustycznej filtracji grzebieniowej).

4. Sprzęty (szczególnie wzmacniacze) należy porównywać w warunkach dopuszczalnych dla sprzętu słabszego (moc i wydajność prądowa). To że sprzęty różnią się między sobą tymi parametrami i za to trzeba zapłacić to wiadomo.

5. Wszelkie czynności związane z przełączaniem A-B powinien robić asystent (kolega) tak żeby słuchającego nic nie rozpraszało.

 

Jeżeli usłyszymy jakiekolwiek zmiany w brzmieniu to mogą to być zmiany jakościowe, których przyczyną często bywa nieliniowość w paśmie akustycznym jednego z elementów. Dokładniejsze pomiary wykażą, które z urządzeń ma odchyłki od prawidłowego działania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do tych którzy uważają że jest różnica. Proszę o fizyczne wyjaśnienie jak to się dzieje.

Ja już podałem kiedyś kilka powodów dlaczego tak się może dziać że sieciówki graja, Jeszcze jeden to że każde urzadzenie ma pojemności pasożytnicze i trochę tych zakłóceń radiowych dostaje się na masę z bardzo długich anten jakimi są przewody zasilajace. Wireworld to takie płaskie cewki w ekranie który tworzy kondensator więc taki złożony filtr i ma wpływ na przenoszenie zakóceń radiowych. Stosowanie takiego przewodu często uspokja przekaz, to że jest ciszej to nieprecyzyjne ale wiem o co Ci chodzi,

( atak personalny )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taki sam test tak z 10 razy.

Ale po co, żeby się w końcu pomylić i na złość sobie wymieniać przewody na gorsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już podałem kiedyś kilka powodów dlaczego tak się może dziać

 

Bogdan, niemal każdy "słyszo-wierzący" twoerdzi że kable - wszelakie- porządkują scene

 

Możesz ten fenomen wyjaśnic ?

W jaki sposób kabel zwiększył lub zmniejszył wartość opóźnienia ?

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już podałem kiedyś kilka powodów dlaczego tak się może dziać że sieciówki graja, Jeszcze jeden to że każde urzadzenie ma pojemności pasożytnicze i trochę tych zakłóceń radiowych dostaje się na masę z bardzo długich anten jakimi są przewody zasilajace

Musisz jeszcze opisać mechanizm jak przedostają się te zakłócenia radiowe przez zasilacze i później przez bardzo liczne zabezpieczenia wewnątrz układów (kondensatory blokujące). Przykład pomiaru zakłóceń wszelakiego rodzaju (głównie chodziło o szum) w zwrotnicy DSP w paśmie do 150 kHz (pasmo przyrządu pomiarowego) mierzone podawałem niedawno. Nawet zrobiłem eksperymentalnie pomiar przy włączonych wszystkich urządzeniach z zasilaczami impulsowymi jakie mam w domu. Nic w pomiarze się nie zmieniło. Miernik nie pokazał niczego powyżej -100 dB.

 

Wireworld to takie płaskie cewki w ekranie który tworzy kondensator więc taki złożony filtr i ma wpływ na przenoszenie zakóceń radiowych.

Zakłócenia radiowe ekranuje się stalą z której wykonana jest obudowa urządzenia. W przypadku układów o bardzo dużej czułości wejściowej stosuje się jeszcze ekrany lokalne.

 

Trudno przekazać krytykującym trollom słowami jak rózni się muzyka przy uzyciu różnych przewodów w różnych miejsach systemu audio, oni nie mają o tym bladego pojęcia.

Tak sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze opisać mechanizm jak przedostają się te zakłócenia radiowe przez zasilacze i później przez bardzo liczne zabezpieczenia wewnątrz układów.

Niech się tym zajmują producenci sieciówek , jesli im zalezy na lepszych produktach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura

Dziękuję.

 

1. Należy najlepiej przy pomocy płyty testowej (lub generatora sygnałowego) z nagraną częstotliwością z okolic 1kHz ustalić równe poziomy napięć na wyjściu porównywanych elementów. Dokładność wyrównania <0,1dB (najlepiej miernikiem). Pomiar robić na wyjściu wzmacniacza mocy a w przypadku kolumn aktywnych na wyjściu przedwzmacniacza.

Rozumiem, że to się tyczy dwóch urządzeń.

 

Do Wszystkich: A kable głośnikowe?

Jak się testuje kable głośnikowe, zmiana na drugi następuje po wyłączeniu sprzętu i ponownym włączeniu około 20 sekund (reszta pozostaje bez zmian). Odczucie zmiany brzmienia jest często dość wyraźne.

Jak to wytłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się tym zajmują producenci sieciówek , jesli im zalezy na lepszych produktach.

Liczyłem na bardziej merytoryczne wyjaśnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do tych którzy uważają że jest różnica. ,,,,

Tych co są przeciw po proszę narazie o pauzę w wypowiedziach.

 

Ale fakty , to .... fakty

są niezmienne

Bez względu na wiare

 

To tak jakbyś spytał "kto jest przeciw temu że 2+2 =4

 

Jarasz sie - sory za zwrot- graniem kabla zasilająccego coraz bardziej , a co za tym idzie bedziesz "słyszał" coraz wieksze zmiany

 

Ale to nie zmienia faktów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kable głośnikowe?

Kable tylko częściowo podlegają tym punktom. Procedura jest dla wszystkich elementów audio z wyłączeniem kolumn choć pewnie częściowo też będzie do porównań pasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, niemal każdy "słyszo-wierzący" twoerdzi że kable - wszelakie- porządkują scene

 

Możesz ten fenomen wyjaśnic ?

W jaki sposób kabel zwiększył lub zmniejszył wartość opóźnienia ?

 

:>

 

Przestrzeń w każdym systemie jaki słuchałem nawet tych na AS za miliony pozostawia wiele do życzenia i można jeszcze ją poprawić. Przewodami tez w jakimś stopniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodami tez w jakimś stopniu.

 

Bogan - w JAKIM ?

Konkretnie

Bo kolego który testował zasilajacego stwierdził że na płycie maanam wokal został przesuniety

Płyty z muzyką pop w studio zostaja nagrywane , uwaga ! ... w trybie ... mono

A scena to wprowadzone opóźnienia

 

wiec pytam - w jaki sposób kabel zwiekszył lub zmniejszył wartość opóżinien

 

konkretne pytanie Bogdan

 

Nie interesuje mnie czy cos pozostawia wiele do zyczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się testuje kable głośnikowe, zmiana na drugi następuje po wyłączeniu sprzętu i ponownym włączeniu około 20 sekund (reszta pozostaje bez zmian). Odczucie zmiany brzmienia jest często dość wyraźne.

Widziałeś film pokazujący wpływ zjawiska akustycznej filtracji grzebieniowej pomiędzy dwoma źródłami dźwięku (stereo)? Odczucie zmiany brzmienia było bardzo wyraźne. To był test na sygnale w postaci szumu różowego. Podobne zależności występują dla dźwięków odbitych. Różnica odległości dwóch źródeł promieniowania powyżej np. 10 kHz do uzyskania spotkania w przeciw fazie to mniej niż 2 cm. Wystarczy mały ruch głową i już może wystąpić zmiana brzmienia. Nie tak spektakularna jak dla pojedynczej częstotliwości ponieważ to zjawisko w pomieszczeniu i na programie muzycznym jest bardzo zagęszczone w praktyce, ale mogą wystąpić słyszalne zmiany w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogan - w JAKIM ?

Konkretnie

Bo kolego który testował zasilajacego stwierdził że na płycie maanam wokal został przesuniety

Płyty z muzyką pop w studio zostaja nagrywane , uwaga ! ... w trybie ... mono

A scena to wprowadzone opóźnienia

 

wiec pytam - w jaki sposób kabel zwiekszył lub zmniejszył wartość opóżinien

 

konkretne pytanie Bogdan

 

Nie interesuje mnie czy cos pozostawia wiele do rzyczenia

W takim stopniu że to jest u mnie słyszalne, więc dlaczego miałbym po takich doświadczeniach wybierać gorsze przewody - żeby mi gorzej grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim stopniu że to jest u mnie słyszalne

 

Bogdan chwaliłeś sieze potrafisz wytłumaczyć zachodzące zmiany

 

to wytłumacz

 

jak kabel zasilajacy zmiania scene na płycie nagranej w trybie mono , w której owa scena to wprowadzone opóźnienia

 

techniczna odpowiedz oczekuje Bogadn :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz podałem piąty czy szosty powód dlaczego sieciówki grają. Co tak drążysz, szukasz przepisu na lepszy przewod?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz podałem piąty czy szosty powód dlaczego sieciówki grają

Nie o to pytam Bogdan

 

Jeszcze raz

 

- W jaki sposób kabel zasilający zmianił wartość opóźnień sygnału ?

 

skoro płyty studyjne nagrywane sa w trybie mona , a "scena" to wprowadzone opóżnienia

 

Odp tylko na zdanie z pytajnikiem Jak kabel to zrobił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już podałem kiedyś kilka powodów dlaczego tak się może dziać że sieciówki graja,

Możesz podać link do tych postów?

 

( sprowokowana pyskówka personalna )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak to działa :D

 

Nie ma sie co śmiać

ten kanał prowadzi człowiek który ma zakład naprawy RTV

Najlepszy w mieście

Wiem , bo jestem jego klientem - rzadkim na szczęscie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.

 

Dobry pomysł, będzie chwilowy spokój.

Ale przecież chyba Ty - jako założyciel wątku - sam możesz to zrobić. (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.