Skocz do zawartości
IGNORED

Który kabel ma największy wpływ na brzmienie


5z0p3n

Które kable mają największy wpływ na brzmienie?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który kabel najbardziej zmieni dźwięk mojego systemu?

    • Głośnikowy
    • Interkonekt RCA
    • Interkonekt XLR
    • Cyfrowy (optyk, coaxial. HDMI)
    • Cyfrowy (USB)
    • Analogowe na równi
    • Wszystkie tak samo
    • Żaden. Kable to mit


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie połowa wpisów będzie teraz przeciwko. No jak facet słyszy po 3 minutach. Ale no różnica była.

A możesz napisać coś bliżej o procedurze porównawczej którą stosowaliście? Udział piwa możesz wyłączyć z opisu choć dla niektórych kolegów to bardzo istotna informacja.

 

Jeśli nie będę w stanie wskazać który Wireworld to nie będę bulił

Testy porównawcze robi się dla siebie, ale jak chce się je włączyć do dyskusji na forum to trzeba umieć udowodnić wnioski które z nich wynikają, chodzi o wniosek/stwierdzenie "ja słyszę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zaawansowana technika jest w stanie osiągnąć poprawność testów na poziomie ludzkiego mózgu (chyba jest)...komputery odpowiedniej mocy niby już są

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to teraz tylko podłączyć za pomocą zwykłych kabli sztuczne, ale w końcu poprawnie zaprojektowane, a nie jak te organiczne słyszące nie wiadomo co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny kawałek Mannamu, wokał kory to samo bardziej namiejscu. W linii z melodią, kiedy ten zwykły oryginalny wypycha wokal do przodu.

 

Zapewne chodzi Ci o to, że wokal jest albo na linii głośników, albo up front - melodia jest ta sama i wokal musi się zgadzać z melodią. W przeciwnym wypadku, wokal będzie fałszował i trzeba po prostu zmienić wokalistę, a nie kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zapewne chodzi Ci o to, że wokal jest albo na linii głośników, albo up front - melodia jest ta sama i wokal musi się zgadzać z melodią. W przeciwnym wypadku, wokal będzie fałszował i trzeba po prostu zmienić wokalistę, a nie kabel.

No cholerka trudno będzie zmienić wokalistę na już wydanej płycie. A może cudowne kabelki to potrafią???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholerka trudno będzie zmienić wokalistę na już wydanej płycie. A może cudowne kabelki to potrafią???

 

Spotkałem się z tym, że kable ic potrafią odmiennie kreować scenę stero. Pewnie dlatego wrażenie, że wokal był wypchniętego przed kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać coś bliżej o procedurze porównawczej którą stosowaliście? Udział piwa możesz wyłączyć z opisu choć dla niektórych kolegów to bardzo istotna informacja.

 

 

Testy porównawcze robi się dla siebie, ale jak chce się je włączyć do dyskusji na forum to trzeba umieć udowodnić wnioski które z nich wynikają, chodzi o wniosek/stwierdzenie "ja słyszę".

 

Znajomy puścił mi kawałki na których wcześniej uważał że słyszy muzykę. Miał kabel 2 dni u siebie.

Mniej więcej test polegał na osłuchaniu do połowy utworu 2 razy, później przełączenie kabla.

Zapytał mnie no i jak? Ja odpowiedziałem swoje wrażenia, niestety jego były takie same. Na 3 z 4 kawałków odnieśliśmy takie samo wrażenie zmiany. Z czego Piosenka Adele - Skyfall była totalnym gwoździem programu.

 

Dlatego jutro zrobię finalny test. Byłem takim samym zapaleńcem Audio voodoo jak wy. Albo jeszcze większym bo pracowałem w branży przez wiele lat :P

 

Jutro finalny test. Odłączam kable. Zasłaniałam oczy chustą. Proszę o wpięcie losowego kabla. Słucham dwa razy tego samego kawałka Adele, proszę o zmianę kabla.

Jeśli będę w stanie wskazać Wireworlda coś w tym musi być. Jeśli nie. To znaczy że u mnie to nie ma znaczenia. I absolutnie nie wydaje żadnego hajsu.

 

Spotkałem się z tym, że kable potrafią odmiennie kreować scenę stero. Pewnie dlatego wrażenie, że wokal był wypchniętego przed kolumny.

Ale jak to możliwe. Skoro to tylko półtora metrowy odcinek z calej instalacji?

 

Chodź podobnie się zastanawiałem kiedy słuchałem kabli głośnikowych. Przecież te idące do końcówek to jakieś parchy, co zmienia odcinek do kolumn? A jednak :/

Mialem do czynienia ze sprzętem audio pewnie więcej niż część z Was, ale teraz to już zwariowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy puścił mi kawałki na których wcześniej uważał że słyszy muzykę. Miał kabel 2 dni u siebie.

Mniej więcej test polegał na osłuchaniu do połowy utworu 2 razy, później przełączenie kabla.

Zapytał mnie no i jak? Ja odpowiedziałem swoje wrażenia, niestety jego były takie same. Na 3 z 4 kawałków odnieśliśmy takie samo wrażenie zmiany. Z czego Piosenka Adele - Skyfall była totalnym gwoździem programu.

 

 

No to jutro, jak Lechu się wyśpi i wstanie, to masz zapewnioną konwersację z nim znów na cały dzień. Dołączą do niego jak zwykle porlick, może iro też wpadnie... i tak będziecie sobie udowadniać swoje racje. Tyle, że nie spodziewam się żadnego konsensusu. Ale próbujcie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wpadnę:)

Jutro wieczorem będę miał potrzebną wiedzę do konwersacji.

Idę do tego samego kolegi, którego kable (które ponoć grają) od zeszłych wakacji leżą spokojnie w szufladzie bo mu żonka urwała widełki odkurzaczem, a on nic o tym nie wie :) I grają sobie w najlepsze pierwsze lepsze druty jakie miałem pod ręką.

Miałem mu je ładnie i profesjonalnie zakończyć, ale zapomniałem...

Ciekawe co jutro powie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie spodziewam się żadnego konsensusu.

Konsensus może zaistnieć tylko w momencie przedstawienia dowodu że się słyszy a nie tylko pisze że się słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jutro powie :)

Jak ZOBACZY, co mu do tej pory grało i jak podłączy już ten naprawiony - to mu "koc spadnie z głośników" - to pewne.

 

dzień dobry sound - podobno tęskniłeś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie będę z nikim polonizować. Jeśli usłyszę to dla siebie. Jeśli nie też. I żadna ze stron nie przekona mnie do swoich racji.

Za dużo znam rynek aby mu się w ten sposób nabierać. Ufam sobie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam sobie

Odważny jesteś. Bezgraniczne zaufanie do siebie też może rodzić negatywne skutki uboczne. Znałem kiedyś pilota komunikacyjnego który w ramach rozrywkowych latał samolotem akrobacyjnym między innymi na pokazach. Niestety ufał sobie zbyt mocno w ocenie sytuacji i parę lat temu na pokazach nad Wisłą źle ocenił sytuację i przeniósł się do krainy wiecznych lotów. Tak że ostrożnie z tym zaufaniem do siebie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żadna ze stron nie przekona mnie do swoich racji.

 

 

To my mamy racje i nikt nie przekona nas , że czarna to czarne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny jesteś. Bezgraniczne zaufanie do siebie też może rodzić negatywne skutki uboczne. Znałem kiedyś pilota komunikacyjnego który w ramach rozrywkowych latał samolotem akrobacyjnym między innymi na pokazach. Niestety ufał sobie zbyt mocno w ocenie sytuacji i parę lat temu na pokazach nad Wisłą źle ocenił sytuację i przeniósł się do krainy wiecznych lotów. Tak że ostrożnie z tym zaufaniem do siebie ;-).

 

Chcesz w ten sposób przestraszyć Kolegę 5z0p3n i wmówić mu, że "słyszenie" kabli może podobnie się dla niego skończyć?

W czym jak w czym, ale we wmawianiu ludziom rzeczy nieprawdziwych i tych nietrafionych "analogiach do audio" to jesteście dobrzy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym jak w czym, ale we wmawianiu ludziom rzeczy nieprawdziwych i tych nietrafionych "analogiach do audio" to jesteście dobrzy.

We wmawianiu mistrzem prawdopodobnie jest ten użytkownik forum, który kiedyś stwierdził że bezpiecznik sieciowy może mieć wpływ na sygnał na wyjściu urządzenia które zabezpiecza ;-). Ten to był dopiero dobry ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wmawianiu mistrzem prawdopodobnie jest ten użytkownik forum, który kiedyś stwierdził że bezpiecznik sieciowy może mieć wpływ na sygnał na wyjściu urządzenia które zabezpiecza ;-). Ten to był dopiero dobry ;-).

 

Znam co najmniej kilkudziesięciu takich.

Wystarczy poczytać wątek o audiofilskich bezpiecznikach. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam co najmniej kilkudziesięciu takich.

:-).

Nie lepiej się bawić rozumnie ;-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wypowiedzi merytorycznych, to ta powyższa z pewnością nią nie jest.

 

Kolega sobie przeczyta w sąsiednim wątku o podstawkach co to jest wypowiedź merytoryczna. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wypowiedzi merytorycznych, to ta powyższa z pewnością nią nie jest.

 

Kolega sobie przeczyta w sąsiednim wątku o podstawkach co to jest wypowiedź merytoryczna. ;-)

 

Ale trafnie określa mechanizm mnożenia się "słyszących" voodoogadżety.

 

Więc chyba JEST merytoryczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem:)

Test przeprowadzony.

Zasłonilem oczy opaska. Odłączyłem od wzmacniacza oba kable. Przygotowałem utwór Adele-skyfall. Poprosiłem drugą połowę o wpięcie wybranego przez siebie kabla i piszczenie utworu. Słuchałem dwukrotnie! Później o zmianę kabla i znowu dwukrotnie sluchalem.

Uwaga! Wstałem i wiedziałem, nie strzelałem który kabel kiedy grał :(

Powiedziałem: teraz gra Stary, z przekonaniem i mogłem się założyć!

I co teraz?

 

Jest natomiast słowo ale.

Po odsuchaniu u kolegi troszkę wiedziałem czego się spodziewać. Byłem przygotowany na roznice jak u niego. I faktycznie wireworld znowu zagrał ciszej. Druga sprawa wokal był tylko delikatnie bardziej w linii. Co oznacza że u mnie różnica jest znacznie mniejsza. Dodatkowo nie znając różnic u niego miałbym trudniejsza sprawę.

Proszę nie mówić mi udało ci się. Bo gdybyście przy tym byki widzieli byście że moja decyzja była pewna i stanowcza. Bardziej zastanawiam się nad sensem wymiany u mnie tego kabla. Bo jednak różnica była zdecydowanie mniejsza.

Na testy idzie tomanek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie mówić mi udało ci się

 

Nikt Ci tak nie napisze.

Napiszą natomiast, że tylko piszesz, że słyszysz i Twój test jest niewiarygodny, bo nie zachowałeś prawidłowych technicznie procedur porównawczych.

 

Ale ja Ci wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I faktycznie wireworld znowu zagrał ciszej.

 

Ciekawe że "lepszy" kabel zagrał ciszej , i przy tym mniejszym poziomie głośności było słychać lepiej

 

To naprawde muszą być jakieś magiczne i nadzwyczajne własciwości , skoro wzmacanicze nie graja ciszej , nawet jeśli napięcie spadnie do ok 160 V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przeprowadzony.

 

W taaaaakim "teście" to miałeś 50% szans na trafienie.

To żaden test.

To cały czas sieciówka jest "testowana"? I ciszej jedna gra od drugiej?

Sieciówki to nie źródła z różnymi napięciami wyjściowymi, żeby grało ciszej lub głośniej na tym samym ustawieniu wzmocnienia.

Ale nic to, "testuj" dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawiam się nad sensem wymiany u mnie tego kabla. Bo jednak różnica była zdecydowanie mniejsza

 

Bo to za tani kabel był

 

Taki za 4 tysie potestuj

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wypowiedzi merytorycznych, to ta powyższa z pewnością nią nie jest.

Wymień swoje merytoryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.