Skocz do zawartości
IGNORED

Używany DAC z holograficzną sceną do 6000,-


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podobno na Audioshow ma być dac protagonist którego Ci polecałem. Jakbyś się wybierał to warto posłuchać.

 

P.S.

Już niedługo to forum przestanie być potrzebne bo okaże się że wszystko gra tak samo hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podobno na Audioshow ma być dac protagonist którego Ci polecałem. Jakbyś się wybierał to warto posłuchać.

 

P.S.

Już niedługo to forum przestanie być potrzebne bo okaże się że wszystko gra tak samo hehe

Przecież DAC nie gra sam tylko w systemie to co z takiego słuchania. Jak słuchać to tylko u siebie. Swoją drogą Protagonist bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież DAC nie gra sam tylko w systemie to co z takiego słuchania. Jak słuchać to tylko u siebie. Swoją drogą Protagonist bardzo dobry.

 

To racja ale można zawsze z producentem pogadać i w sprawie wypożyczenia coś załatwić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To racja ale można zawsze z producentem pogadać i w sprawie wypożyczenia coś załatwić :-)

Racja ale aby to zrobić nie trzeba jechać na audio szoł. No chyba że przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się przekomarzać ale czy masz rozeznanie na temat kosztów produkcji takich elementów.

Ja troszkę z przemysłem tworzywowym jak i metalowym mam do czynienia. Znam koszty produkcji obudowy takiego urządzenia w przybliżeniu

2 złote to z górką. Nie mówię o samym projekcie bo ten faktycznie pomyślany troszkę kosztuję. Ale nie zmienia to faktu iż produkcja takiego urządzenia to koszt kilka zeta

Sam główny układ cyfrowy to koszt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Chord nie kupuje FPGA Artixa w detalu, z Farnella. Biorą go po cenach kontraktowych, od dystrybutora Silica, które są znacznie niższe, ale nie powiem ile, żeby nie zepsuć zabawy.

 

Nic jednak nie przebije kolegi venom200, piszącego o cenie komponentów do zrobienia DAC’a Chorda. Koń by się uśmiał i nakrył kopytami, gdyby usłyszał o tych „kilku złotych”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
^^ Chord nie kupuje FPGA Artixa w detalu, z Farnella. Biorą go po cenach kontraktowych, od dystrybutora Silica, które są znacznie niższe, ale nie powiem ile, żeby nie zepsuć zabawy.

 

Nic jednak nie przebije kolegi venom200, piszącego o cenie komponentów do zrobienia DAC’a Chorda. Koń by się uśmiał i nakrył kopytami, gdyby usłyszał o tych „kilku złotych”.

W wygląda inaczej?

Ja nie podważam dźwięku Chorda powtarzam kolejny raz. Ale jego budowa jest co najmniej śmieszna.

A procesor za 200 zeta mnie nierusza dalej koszty produkcji są śmieszne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A procesor za 200 zeta mnie nierusza dalej koszty produkcji są śmieszne

 

W wybranych streamerach i DAC koszt technologii, robocizny moze mieć większy niż udział materiałowy.

Ciekawe, że w laptopach obowiązuje dokładnie odwrotna zasada, że im lżejszy, tym jest to większa zaletą i często droższy. W przeciwieństwie do kolumn, wzmacniaczy lampowych, czy A klasowych tranzystorów tutaj kierowanie się rozmiarem i wagą może być zwodnicze. Przykładowo taki bluesand wielkości mydelniczki gra dużo fajniej niż pełnowymiarowy Pionieer 70... z xlr, ładną i ciężka obudową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Chord nie kupuje FPGA Artixa w detalu, z Farnella. Biorą go po cenach kontraktowych, od dystrybutora Silica, które są znacznie niższe, ale nie powiem ile, żeby nie zepsuć zabawy.

 

Nic jednak nie przebije kolegi venom200, piszącego o cenie komponentów do zrobienia DAC’a Chorda. Koń by się uśmiał i nakrył kopytami, gdyby usłyszał o tych „kilku złotych”.

 

Jasne, domyślam się. Tylko te kilka złotych mnie rozbawiło więc chciałem zauważyć, że pewnie nie kilka jednak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jego budowa jest co najmniej śmieszna.

 

W wybranych streamerach i DAC koszt technologii, robocizny moze mieć większy niż udział materiałowy.

 

 

Wygląd urządzeń Chorda może być dla niektórych nie do przeskoczenia - i ja to rozumiem, bo przy Chordzie Hugo 2 czułem lekki dysonas w momencie kiedy słyszałem dźwięk i patrzyłem z czego się wydobywa. Mimo, ze nie jestem jakimś fanem pancernych obudów, kilogramów i wypakowanych wnętrz urządzeń .:)

 

 

Jednak dźwięk z tego małego/kolorowego pudełeczka jest bardzo, bardzo dobry i cena jest jak najbardziej adekwatna do jego możliwości sonicznych.

Dziwne uczucie szczególnie dla osób lubiących potężne obudowy, wielkie trafa, itd. - po tym jak mózg stanie dęba, można inaczej spojrzeć na te kwestie.

 

Hugo 2 jest tak mały, że musiałem rozbierać wtyki w przewodzie RCA żeby się zmieściły w gniazdach :)

W Chordzie Dave jest już jak trzeba, ale trzeba "trochę" dopłacić.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, a nabijaliście się, że zwykły bluray nie może dobrze zagrać bo ma za mało w środku...a tu taka pierdoła jak zabawka mojej córci...

Bluray taki za kilka tysięcy na gęstym formacie zagra przyzwoicie ale na zwykłym CD dosyć słabo, co wynika z innych zegarów do 192/96/48kHz i CD 44,1 kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie może wystarczyć . Mój Bluray za 3.5k gra płyty CD gorzej niż używany odtwarzacz za kilka stówek.

 

To samo każdy DAC, jeśli nie ma osobnych zegarów a tak robione są tylko lepsze modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.