Skocz do zawartości
IGNORED

Używany DAC z holograficzną sceną do 6000,-


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Doprecyzuję...jak idę to 50 cm jak wyżej, jak podejdę na takiej wysokości jak siedzę wokal na linii kolumn dalej jest przede mną...sprawdziłem :-)

To wszystko jest O.K.

Lepsza pasztetówka we własnej lodówce niż frykasy u Geslerowej za szybą.

Pasztetową jak dobra do możliwe że i u Geslerowej w lodówce znajdziesz. Trzeba porównać pasztetowe zgodnie z procedurami przewidzianymi do tego rodzaju porównań ;-).

Tym którzy twierdzą, że między Dacami nie ma słyszalnych różnic proponuję zamilknąć.

Ps. Też jestem elektronikiem.

No to może napisz coś więcej o procesie porównywania DAC-ów w Twoim przypadku, ale ze szczegółami i techniką jaką stosujesz.

Natomiast stwierdzenie, że firmy audiofilskie robią ludzi w balona, a recenzenci to mitomani, a kupujący to idioci, to jednak jest nadużycie.

Firmy audiofilskie produkują sprzęt a ich opisy najczęściej są prawdziwe w sferze parametrów technicznych czyli tego co może być łatwo sprawdzone przez firmy testujące. Jedyne niedomówienie jakie można im zarzucić to takie że opierają często swoje wyjaśnienia na zjawiskach mierzalnych których żaden zdrowy człowiek nie jest w stanie nigdy usłyszeć swoim słuchem. W balona mogą robić klienta dopiero niezależni testerzy słuchacze opisujący swoje doznania w stylu np. że jakiś odtwarzacz CD brzmi jak "wycięte krzaki w zimie". Tacy recenzenci zazwyczaj są prawnie bezpieczni bo to tylko ich odczucia subiektywne i one mogą być przez nich tak odbierane jak w opisie i nie można im udowodnić że jest inaczej a oni też nie kwapią się po różnych wpadkach żeby udowadniać że to co opisują to prawda i potrafią 10/10 razy rozróżnić dany sprzęt na ślepo. Recenzenci oczywiście mitomanami nie są tylko sprawnymi biznesmenami korzystającymi z możliwości manipulacji klientem (wszystkie branże tak mają). Nie lubią obiektywnych testów porównawczych mających za zadanie wykrywanie tylko i wyłącznie różnic w domenie słuchu pomiędzy porównywanymi sprzętami bo może to się skończyć tak jak w "Wielkopolskim teście ABX".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu36 skoro dla Ciebie wszystko brzmi tak samo to nie wiem po co w ogólne zabierasz głos i się udzielasz na tym forum. Wierzę, że Twój słuch nie pozwala Ci wychwycić różnic, albo masz tak mało przejrzysty system, że każde podpięte źródło gra tak samo.

 

Jeśli byś chciał się zasłaniać audiogramem, to powiem Ci, że to badanie tylko zgrubnie pokazuje czy nie ma się większych ubytków słuchu w paśmie częstotliwości.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu36 skoro dla Ciebie wszystko brzmi tak samo to nie wiem po co w ogólne zabierasz głos i się udzielasz na tym forum. Wierzę, że Twój słuch nie pozwala Ci wychwycić różnic, albo masz tak mało przejrzysty system, że każde podpięte źródło gra tak samo.

 

Jeśli byś chciał się zasłaniać audiogramem, to powiem Ci, że to badanie tylko zgrubnie pokazuje czy nie ma się większych ubytków słuchu w paśmie częstotliwości.

 

I za tani... ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu36 skoro dla Ciebie wszystko brzmi tak samo to nie wiem po co w ogólne zabierasz głos i się udzielasz na tym forum. Wierzę, że Twój słuch nie pozwala Ci wychwycić różnic, albo masz tak mało przejrzysty system, że każde podpięte źródło gra tak samo.

 

Można też robić wszystko, żeby tych różnic nie wychwycić np "prawidłowe technicznie testy porównawcze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu36 skoro dla Ciebie wszystko brzmi tak samo

Może jakiś cytat z postu Lecha? Bo mam wrażenie, że dyskutujesz ze swoimi wyobrażeniami na temat wypowiedzi Lecha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu36 skoro dla Ciebie wszystko brzmi tak samo

Znowu typowy audiofilski wniosek a w zasadzie insynuacja bez fundamentu :-). To Wy twierdzicie że dla jakiejś grupy hobbystów wszystko brzmi tak samo a tymczasem były omówione wcześniej warunki kiedy coś może brzmieć tak samo a kiedy może się różnić. Trzeba tylko do dyskusji na forum podejść ze zrozumieniem a wcześniej zapoznać się ze wszystkimi wpisami w danym wątku i wątkach pobocznych umożliwiających poznanie zagadnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Lechu twierdził, że DACi nie mają nic do "holografi" czyli odpowiedniego odtwarzania sceny 3D. A ja twierdzę, że jak źródło odpowiednio nie poda informacji, to żadne cudowne kolumny tego nie uratują.

 

Poza tym też skończyłem elektronike, ale o psychoakustyce i narządzie słuchu tam nic nie było. Więc próba opisania wrażeń słuchowych parametrami matematycznymi to błądzenie po omacku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu36 skoro dla Ciebie wszystko brzmi tak samo to nie wiem po co w ogólne zabierasz głos i się udzielasz na tym forum.

Myślisz że na forum mogą zabierać głos tylko tacy dla których brzmienie ciągle się zmienia bez względu na przyczynę tej zmiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ilość równolegle przetwarzanych przez mózg informacji mających wpływ na odbiór dźwięku jest dużo większa niż pojedyncze zmierzone parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Lechu twierdził, że DACi nie mają nic do "holografi" czyli odpowiedniego odtwarzania sceny 3D. A ja twierdzę, że jak źródło odpowiednio nie poda informacji, to żadne cudowne kolumny tego nie uratują.

Podaj źródła które nie podają "odpowiednio" informacji o scenie 3D, cokolwiek to znaczy w systemie stereo. Kolumny i współgrająca z nimi akustyka pomieszczenia to zupełnie inny poziom rozważeń o scenie 3D ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym też skończyłem elektronike, ale o psychoakustyce i narządzie słuchu tam nic nie było. Więc próba opisania wrażeń słuchowych parametrami matematycznymi to błądzenie po omacku.

Psychoakustyka operuje na parametrach matematycznych, wykresach w dB itp. Bardzo łatwo porównać z pomiarami elektrycznymi. Psychoakustyka nawet oferuje algorytmu komputerowe do symulacji słuchu. Ale wrażenia to bada psychologia poznawcza, jeszcze dalej od nauk technicznych. Niestety bardzo istotna przy planowaniu testów odsłuchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ilość równolegle przetwarzanych przez mózg informacji mających wpływ na odbiór dźwięku jest dużo większa niż pojedyncze zmierzone parametry.

Czy w przypadku obrazów wideo tych informacji mózg ma więcej niż w przypadku audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do obrazu: w TV to tak jakby dźwięk monofoniczny. Obraz trójwymiarowy to stereofonia. Dla pewnej grupy ludzi będzie to po uśrednieniu działało zgodnie z oczekiwaniami. Pewna grupa ludzi tego nie zobaczy a u pewnej wywoła halucynacje lub wręcz objawy choroby. Ilość informacji przetwarzanych przez mózg jest na razie dużo większa niż możliwości sprzętu. Wrażenia holograficznosci przekazu muzycznego u każdego mogą być inne. To źródło kreuje przekaz, a reszta toru i akustyka ją odtwarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do obrazu: w TV to tak jakby dźwięk monofoniczny. Obraz trójwymiarowy to stereofonia. Dla pewnej grupy ludzi będzie to po uśrednieniu działało zgodnie z oczekiwaniami. Pewna grupa ludzi tego nie zobaczy a u pewnej wywoła halucynacje lub wręcz objawy choroby. Ilość informacji przetwarzanych przez mózg jest na razie dużo większa niż możliwości sprzętu. Wrażenia holograficznosci przekazu muzycznego u każdego mogą być inne. To źródło kreuje przekaz, a reszta toru i akustyka ją odtwarza.

 

Bingo. Zgadzam się z tym co do słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do obrazu: w TV to tak jakby dźwięk monofoniczny.

Myślisz że dźwięk monofoniczny nie może się zmieniać z wpływem czynników sprzętowych? :-)

 

Obraz trójwymiarowy to stereofonia.

Jak już to tak porównujesz to chyba zauważyłeś że obraz trójwymiarowy we współczesnym wydaniu to straszne gówno i chyba nie utrzymał się w sprzęcie TV. Mówi Tobie to coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat DACa zaczyna znowu chodzić po głowie. Obecnie gram na Audionemesis DC-1 VLE i jest bardzo fajnie, ale szukam lepszej holografii.

 

Może uda Ci się kupić Eximus DP1 od April Music, używkę powinieneś dostać w założonym budżecie.

To DAC który ma rewelacyjną stereofonię i wybitną umiejętność pokazywania dźwięków jak namacalnych brył (3D).

W tej dziedzinie nie ma kompleksów z dużo droższymi dac'kami.

Oprócz tego ma też inne mocne punkty.

Napisałem o nim kilka słów w klubie April Music.

 

P.S.

Widzę, że jak zwykle dzięki niektórym osobom dyskusja jest o wszystkim, ale nie o tym co w temacie. W związku z tym przepraszam, że tak bezczelnie piszę na temat.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślisz że dźwięk monofoniczny nie może się zmieniać z wpływem czynników sprzętowych? :-)

 

 

Jak już to tak porównujesz to chyba zauważyłeś że obraz trójwymiarowy we współczesnym wydaniu to straszne gówno i chyba nie utrzymał się w sprzęcie TV. Mówi Tobie to coś?

 

Dźwięk monofoniczny jak najbardziej może się zmieniać i być zależny od sprzętu. Ale nie ma tu miejsca dla źródeł pozornych. Brak przesunięć fazowych. Czyli nie dochodzi tu do pewnego oszustwa któremu poddawany jest mózg.

 

 

A co do fatalnej jakości obrazu 3D to widocznie wzrok jest trudniej oszukać niż słuch. Zupełnie inne też jest widmo sygnału. Potrzeba zupełnie innej technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak przesunięć fazowych. Czyli nie dochodzi tu do pewnego oszustwa któremu poddawany jest mózg.

Wiem, mono jest najlepsze ;-).

 

A co do fatalnej jakości obrazu 3D to widocznie wzrok jest trudniej oszukać niż słuch.

I dlatego pewnie nie dziwi brak voodoo w branży TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma tu miejsca dla źródeł pozornych. Brak przesunięć fazowych

 

Czyli jednak wiesz jak zapisywane sa zródła pozorne :]

To w jaki sposób DAC wg ciebie w nie ingeruje ?

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakich podzespołach jest Chord, jakie ma gniazda markowe czy no name. Bo jestem b ciekawProszę Holo DAc

Denafrips

Tego drugiego sam posiadam i miałem w domu kilku słuchaczy ci co mieli LKSy każdy stwierdził że LKS to zdecydowanie nie ten poziom.

Który DAC ma gniazda Furutech który Neutrika

Chordow nie znam przyznaje sie ale konstrukcja za 5 PLN może grać poprawnie lecz nie wybitnie

On wygląda gorzej niż nakładka na Malinę typu Audiophonics

 

@bagnet wspomniał o Xiangsheng to jest wybitny przykład że cena nie gra. Miałem go b długo. Ale mój set up ewoluował i szukałem równoważnego kompana do reszty toru aby nie było mezaliansu. Stąd zmiana

 

Przewaliłem i siebie kilkanaście DACow i Xiangsheng był chyba jak na ten czas najdłużej

Jednak już wiem że Denafrips Pontus go przebije.

 

Ale co ty poważnie myślisz, że wtyki są ważniejsze niż programowanie kości w takich zabawkach, jak dac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jednak wiesz jak zapisywane sa zródła pozorne :]

To w jaki sposób DAC wg ciebie w nie ingeruje ?

 

:>

 

Dac nie ingeruje, on przetwarza dane cyfrowe na sygnał analogowy. Im dokładniej to zrobi tym wierniejszy sygnał analogowy otrzymamy. Bardzo istotna jest minimalizacja jittera, albo ograniczenie jego wpływu.

 

Ps.

Wiesz, że ucho jako narząd jest nieczułe na przesunięcia fazowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich, co się znają najlepiej i wiedzą najwięcej, tylko szczegółów mało podają, bo bardziej wyobrażają sobie, niż usłyszeli - dziś z kolegą audiofilem wierzącym we wpływ kabli (tak jak ja) na brzmienie muzyki robiliśmy odsłuchy i porównywanie sprzętu. Sprzęt jak na obrazku. Dodatkowo porównywaliśmy to czego nie widać, tzn kabelki (zmiana XLR na RCA) oraz zmianę wejścia w DACu z USB na RCA. Zmiany były słyszalne, dla nas obu bardzo podobnie określone, choć mieliśmy różnice zdań, co się komu bardziej podobało.

Grały:

Akustyk RR22.8

Modwright Instruments KWA100SE

Cambridge Audio Azur 651W-B

Khozmo zbalansowany

Atoll HD100

Xiang Sheng DAC05A

Transport Sony BR

Komputer fanless jak z opisu o mnie

Kabelki przeróżne

 

Krótkie podsumowanie:

DAC Atolla do pięt nie dorasta Xiang Shengowi.

Xiang jest dużo lepszy jeśli jest podłączony po cyfrze do RCA, USB obniża jego możliwości brzmieniowe.

Różnica między XLR i RCA przy Modwright jest na granicy percepcji, po XLR jest ciut więcej "powietrza" i bas jest ciut lepiej kontrolowany.

Różnica między XLR i RCA Cambridge Audio jest dramatyczna, po RCA jest nieporównywalnie lepiej. Nie wiem, po co tam wstawili XLR, chyba tylko po to, aby na fotce lepiej wyglądało.

Przedwzmacniacz Atolla zabrzmiał dużo lepiej na muzyce rockowej, wszędzie tam, gdzie były przesterowania Khozmo się totalnie gubił. Atol ma dużo lepszą scenę wgłąb i słabszą wszerz, na rocku pięknie sobie radzi i fantastycznie czaruje przestrzeń.

Khozmo na muzyce klasycznej w małych składach, jazzie, muzyce bez przesterów gitarowych, czaruje słuchacza barwą, wiernością i jakością, ale scena jest 2-wymiarowa, niemal brak głębi.

Cambridge Audio pokazał wielką klasę grania, wzmacniacz za takie pieniądze zagrał niemal ... no nie, nie zagrał jak Modwright, ostatecznie miał trochę mniejsze wypełnienie w basie i mniej basu, szczególnie troszkę zabrakło tych najniższych składowych słyszanej w muzyce z syntezatorów. No i miał ciut mniej powietrza i blasku na górze, ale barwa, przestrzeń i separacja były naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Gdybym nie miał Modwright to chciałbym mieć CA, bo grał na pewno lepiej niż Hegel H300 i chyba nawet lepiej niż... Leema. Co prawda Leema ma fantastyczny przedwzmacniacz którego bardzo mi brakuje, bo scena kreowana przez Leemę miała olbrzymią przestrzeń w każdym kierunku, ale troszkę podbarwiała i wypychała dźwięk w zakresie wyższych średnich tonów.

 

Postawiliśmy jeszcze Hegla H200, ale wypadł dużo słabiej niż końcówka mocy CA niezależnie, czy z Khozmo, czy z Atollem, więc po krótkim odsłuchu daliśmy spokój, nie kopie się leżącego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co ty poważnie myślisz, że wtyki są ważniejsze niż programowanie kości w takich zabawkach, jak dac?

Masz rację w urządzeniu które wygląda jakby koszt produkcji zamyka się w 5 PLN jakość materiałów jest nieważna. Koszta produkcji byłyby ogromne.

Ja nie podważam walorów dźwiękowych Chorda. Ale lubię widzieć CS co płacę. W przypadku Chorda kupuje się urządzenie które wiem że kosztuję kilka PLN a chcą 5 k PLN

Ja się na to nie godzę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś z kolegą audiofilem wierzącym we wpływ kabli (tak jak ja)

 

niezwykle trafnie użyte słowo

 

ale watek jest o "przestrzeni"

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w urządzeniu które wygląda jakby koszt produkcji zamyka się w 5 PLN jakość materiałów jest nieważna. Koszta produkcji byłyby ogromne.

Ja nie podważam walorów dźwiękowych Chorda. Ale lubię widzieć CS co płacę. W przypadku Chorda kupuje się urządzenie które wiem że kosztuję kilka PLN a chcą 5 k PLN

Ja się na to nie godzę

 

ale Venom nawet sama obudowa chorda jest pewnie warta kilka stów ;) nie jestem ich sprzedawcą, ale weź się kiedyś przejdź do np mp3 store, czy gdzieś i weź to do ręki i zrozumiesz. Poza tym nie są robione w Chinach. I tu się płaci za know-how, software development i (heheh) prestiż też coś dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany były słyszalne, dla nas obu bardzo podobnie określone, choć mieliśmy różnice zdań, co się komu bardziej podobało.

To pozostaje Wam już tylko przejść test ABX w obecności świadków (sceptyków) którego wynik w takim przypadku będzie wynosił 10/10. Test oczywiście prawidłowy technicznie więc poziomy na wszystkich wyjścia będą wyrównane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wierzysz w to że jeden DAC potrafi oddać przestrzeń "tójwymiarową" a drugi o identycznych parametrach technicznych nie?

 

To nie jest kwestia wiary tylko osluchania. Bierzesz dwa Dace o doskonalych parametrach mierzalnych:

-Emu0202

-Bryston BDA2

 

Podlaczasz oba do tego samego wzmacniacza. Odtwarzasz ten sam utwor i przelaczasz. Od razu slychac jak przestrzen sie zmienia. I nie sa to roznice male. To takie oczywiste dla kazdej osoby ktora testowala u siebie w domu rozne dace...

 

Juz wiem dlaczego jestes tak malo wiarygodny w tym co piszesz. Obowiazuje bowiem zasada ze im wiecej wpisow na forum tym mniejsze kompetencje. Masz srednia prawie 4 wpisy dziennie. To faktycznie wyglada na to ze jestes jedynie teoretykiem audio bo jakbys mial dobry sprzet to bys sluchal a nie pisal.

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.