Skocz do zawartości
IGNORED

Używany DAC z holograficzną sceną do 6000,-


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie parametry danego urządzenia np tego w/w DAC-a wpływają na tą przestrzenność? Tylko proszę nie powoływać się na niezbadane przez naukę zjawiska.

 

Lechu nie sądzę, żeby dyskusja z Tobą miała jakikolwiek sens ...

Chciałbyś wszystko wyjaśnić za pomocą parametrów i wiedzy technicznej ... niestety nie da się, ponieważ Twoja wiedza jest zbyt mała.

Chciałbyś wszystko mierzyć ... niestety nie masz ku temu podstaw w postaci odpowiedniej wiedzy i przyrządów.

Twierdzę tak ponieważ gdyby było inaczej nie wypisywałbyś ciągle tych samych frazesów.

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości zapraszam do zakładki Diy lub na elektrodę, tam szybko wyjaśnią Twoje wątpliwości.

Chyba, że ewentualnie masz również jakiś problem ze słuchem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś wszystko wyjaśnić za pomocą parametrów i wiedzy technicznej ...

 

Gdyby patrzeć są samą specyfikacje, to większość chińskich DAC za parę dolców powinno „pozamiatać” np. cały typoszereg „archaicznych” Audio Note. Łącznie z tymi po 100 tys USD :)

Jak ktoś grał na jednych i drugich, to wie o czym mowa. Jak jest tylko teoretykiem, to zostaje mu zawsze przyjąć postawę nieomylnej pewności :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prawidłowy technicznie porównawczy test odsłuchowy to się dowiesz. Ale pamiętaj żeby był prawidłowy technicznie dający możliwie obiektywny wynik a nie audiofilski subiektywny. Takie test już były wielokrotnie opisywane w kraju i za granicą. Rozsądny hobbysta jak chce zdobyć wiarygodną i obiektywną wiedzę stosuje takie metody porównawcze i kupuje świadomie. Reszta może sobie robić jak chce dlatego tak często błądzi i nawet o tym nie wie.

Słyszałem u siebie kilka tanich oraz kilka droższych DAC -ów. Każdy grał inaczej. Może nie robiłem prawidłowo porównań , może błądze. Swoje zdanie na ten temat mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś wszystko wyjaśnić za pomocą parametrów i wiedzy technicznej .

Przecież o testach odsłuchowych też napisałem, nie zauważyłeś tego?

Słyszałem u siebie kilka tanich oraz kilka droższych DAC -ów. Każdy grał inaczej. Może nie robiłem prawidłowo porównań , może błądze. Swoje zdanie na ten temat mam

Nie twierdzę że nie mogły grać inaczej tylko piszę o konieczności zachowania procedur w takich porównaniach na ucho w celu uzyskania maksymalnie obiektywnych wyników. O pomiarach przy okazji bo jeżeli pomiary nie wykazują istotnych różnic a hobbysta na ucho słyszy różnicę to może przyczyna słyszenia tej różnicy leży gdzie indziej, nie w sprzęcie? Byłoby obciachem gdyby słyszący różnice hobbysta dowiedział się że słucha obu porównywanych urządzeń z nieznacznie różną głośnością.

 

Twoja wiedza jest zbyt mała.

W domenie słuchu wystarczająca. Czemu w dziale TV nie ma tylu voodoo działań?

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości zapraszam do zakładki Diy lub na elektrodę, tam szybko wyjaśnią Twoje wątpliwości.

Na tego typu portalu była dyskusja na temat kondensatorów, link do tej dyskusji podał 'przemak'. Ciekawe ilu fanów eksperymentów z kondensatorami przeczytało ten ciekawy wątek? Tak że jak widzisz czasem tam zaglądam żeby się czegoś dowiedzieć i nie brodzić po uszy w marketingowym voodoo.

 

Słyszałem u siebie kilka tanich oraz kilka droższych DAC -ów. Każdy grał inaczej. Może nie robiłem prawidłowo porównań , może błądze. Swoje zdanie na ten temat mam.

Jak nie robiłeś prawidłowych porównań to po co zabierasz głos? Wyniki porównań nieprawidłowych prowadzą najczęściej do błędnych wniosków. To strata czasu.

 

Chyba, że ewentualnie masz również jakiś problem ze słuchem ...

Audiogram robiłem 2-3 tygodni temu - wszystko jest w normie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiłeś prawidłowych porównań to po co zabierasz głos? Wyniki porównań nieprawidłowych prowadzą najczęściej do błędnych wniosków. To strata czasu.

A Ty po co zabierasz głos?

Myślisz, że każdy do porównań stosuje zaawansowane metody, podłącza sprzęty do różnej maści przyrządów i mierników alby usłyszeć różnice ? zobaczyć parametry? czy po produktu słucha?

Czy zwrotnica w kolumnie złożona z elementów o identycznych parametrach w wersjach z elementami różnych producentów według Ciebie zagra zawsze tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież o testach odsłuchowych też napisałem, nie zauważyłeś tego?

 

Te testy można traktować jako poradnik: jak ogłupić każdego ...

 

W domenie słuchu wystarczająca.

 

Ale w domenie elektroniki już nie.

 

Na tego typu portalu była dyskusja na temat kondensatorów, link do tej dyskusji podał 'przemak'. Ciekawe ilu fanów eksperymentów z kondensatorami przeczytało ten ciekawy wątek? Tak że jak widzisz czasem tam zaglądam żeby się czegoś dowiedzieć i nie brodzić po uszy w marketingowym voodoo.

 

Tym stwierdzeniem potwierdziłeś niski stan swojej wiedzy z zakresu elektroniki.

 

Audiogram robiłem 2-3 tygodni temu - wszystko jest w normie.

 

To może z mózgiem coś nie teges ... przecież to mózg odpowiedzialny jest za efekt stereo ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam posłuchać zestawu stereo u Rafała.M Jestem pewny, że po tej wizycie nie napisał byś "na pewno"

 

powiem tak: jak czytam te wszystkie wypowiedzi o kablach, podkładach z orzecha włoskiego, różnicach w DACach, o wzmacniaczach ustawiających muzyków na scenie, to mam wrażenie, ze chyba nikt z tych piszących nie grał muzy w warunkach kontrolowanych jak np. u Rafała.....

 

Kontynuując powyższe, zaryzykuje nawet stwierdzenie, ze tylko nieliczni mieli szanse doznać olśnienia słuchając niezmąconego efektem grzebienia, prawdziwego basu....

 

Jak mieszkałem z rodzicami w pokoju chyba 12 m2 w twardych scianach i pięknej ich bieli, meblami klasycznie rozrzuconymi po scianach, to wtedy wszystko grał ..ujowo: wieża Kasprzaka, Diory, pierwsze Technicsy, nawet chwalebny w tamtym czasie CD.

 

jak moze DAC dawać piekna scenę, słynne 3D a bez niego nic???

Czy to gram z lub bez, to to wszystko mam ! Moze dac wnosi jakies subtelne zmiany, ale nie na poziomie, ze buduje wszystko od nowa!!! Ludzie ogarnijcie sie :)

 

No, ale ja mam warunki jak ten Rafał i co nie włączę i podłączę to po prostu gra.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dac wnosi jakies subtelne zmiany, ale nie na poziomie, ze buduje wszystko od nowa!!!

 

To kup sobie w końcu coś dobrego ... i nie biadol ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty po co zabierasz głos?

Zabieram głos bo robiłem prawidłowe technicznie porównania i wiem że ci co takie będą robić nie będą błądzić, będą zdobywać możliwie dokładną wiedzę o swoim hobby i nie będą podlegać marketingowemu bełkotowi. To chyba wynika z moich wpisów, dziwne że nie zauważyłeś.

Myślisz, że każdy do porównań stosuje zaawansowane metody, podłącza sprzęty do różnej maści przyrządów i mierników alby usłyszeć różnice ? zobaczyć parametry? czy po produktu słucha?

Widzę że Ty też nie zauważyłeś tego większość tego co piszę dotyczy porównawczych testów odsłuchowych w których nie trzeba stosować pomiarów choć te najprostsze ułatwiają zachowanie procedur z dużą dokładnością. Wyrównanie głośności porównywanych urządzeń można też wykonać na ucho tak jak to zrobiono z słynnym "Wielkopolskim teście ABX" opisywanym na forum.

Czy zwrotnica w kolumnie złożona z elementów o identycznych parametrach w wersjach z elementami różnych producentów według Ciebie zagra zawsze tak samo?

Po co mnie pytasz, zrób prawidłowe technicznie porównanie to się dowiesz. Ja już robiłem i wiem a jakości szukam tam gdzie rzeczywiście można znaleźć taką mającą znaczenie w domenie słuchu.

Te testy można traktować jako poradnik: jak ogłupić każdego ...

Niech każdy oceni indywidualnie te metody i sam dojdzie do tego która grupa dyskutantów próbuje innych ogłupiać.

Ale w domenie elektroniki już nie.

Domena elektroniki jest też ważna ale tylko z powodu parametrów urządzenia, większość elementów z nią związanych leży głęboko pod progami percepcji ludzkiego nawet wybitnego słuchu i dla słuchacza nie mają one wtedy większego znaczenia poza psychologicznym.

Tym stwierdzeniem potwierdziłeś niski stan swojej wiedzy z zakresu elektroniki.

Chcesz porozmawiać o elektronice?

To może z mózgiem coś nie teges

Czyj mózg? Mój jest w porządku.

 

przecież to mózg odpowiedzialny jest za efekt stereo ... ?

Mózg też odpowiada za właściwe przeprowadzenie odsłuchowego testu porównawczego ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena elektroniki jest też ważna ale tylko z powodu parametrów urządzenia,

 

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jednakże w dalszym ciągu twierdze, że o elektronice jaki i o parametrach na które ciągle się powołujesz nie masz zielonego pojęcia.

 

Chcesz porozmawiać o elektronice?

 

Z Tobą? Po co przecież nie masz o tym zielonego pojęcia ...

 

Czyj mózg? Mój jest w porządku.

 

Doprawdy? Skoro nie potrafi wytworzyć iluzji stereo i 3D? Chyba, że jednak kiepskie urządzenia słuchałeś ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To kup sobie w końcu coś dobrego ... i nie biadol ...

 

pytanie raczej na czym Ty brzdąkaszi jakie masz warunki do tego brzdąkania??? Chyba kiepskie, bo non stop biadolisz i szukasz lepszej biżuterii.... miotasz sie pi wszystkich „biżuteryjnym” watkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jednakże w dalszym ciągu twierdze, że o elektronice jaki i o parametrach na które ciągle się powołujesz nie masz zielonego pojęcia

O.K. niech tak będzie skoro tak twierdzisz ;-).

Z Tobą? Po co przecież nie masz o tym zielonego pojęcia ...

Myślałem że się czegoś od Ciebie nauczę, ale widzę że chyba nie ;-).

Skoro nie potrafi wytworzyć iluzji stereo i 3D? Chyba, że jednak kiepskie urządzenia słuchałeś ... ?

Potrafi, tylko nie wiadomo co termin 3D w przypadku emisji dźwięku z dwóch kolumn dokładnie znaczy. Zwłaszcza wobec obecności w pomieszczeniu i pomiędzy dwoma źródłami emisji dźwięku zjawiska akustycznej filtracji grzebieniowe które potrafi wypaczyć porównanie na słuch w sposób znaczący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie raczej na czym Ty brzdąkaszi jakie masz warunki do tego brzdąkania??? Chyba kiepskie, bo non stop biadolisz i szukasz lepszej biżuterii.... miotasz sie pi wszystkich „biżuteryjnym” watkach

 

Doprawdy? Już od długiego czasu nic nie szukam, nie mam takiej potrzeby ... biżuterii nie używam ... nie mam więc się co miotać.

Ty chyba powinieneś poszukać czegoś lepszego skoro twierdzisz, że dac wnosi subtelne zmiany, u Rafała też nie słychać ... dziwne ...

Może biżuterię sobie wymień ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to gram z lub bez, to to wszystko mam ! Moze dac wnosi jakies subtelne zmiany, ale nie na poziomie, ze buduje wszystko od nowa!!! Ludzie ogarnijcie sie :)

 

Na to nie ma chyba prostej reguły niemniej jeżeli układ przetwornika przewyższa o kilka klas elektronikę CD to zazwyczaj będzie grać lepiej przy dobrym dopasowaniu do wzmacniacza.

 

Ostatnio słuchałem dwóch przetworników z wejściem USB 600PLN vs 5kPLN ten droższy okazało się gra lepiej choć na pierwszy rzut oka niby wszytko brzmiało identycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty chyba powinieneś poszukać czegoś lepszego skoro twierdzisz, że dac wnosi subtelne zmiany, u Rafała też nie słychać ... dziwne ...

 

 

chyba po chińsku pisze:) dac wnosi zmiany, ale nie na poziomie opisywanym przez niektórych; nie buduje niczego w nagraniu od nowa, nie odkrywa nagle Eureki w nagraniu. Zakladajac, ze reszta systemu jest ok. O to mi chodzi.

Holografie, 3D, glebie sceny uzyskuje sie bez potrzeby ładowania kosmicznej kasy w dac’a.

 

 

 

Na to nie ma chyba prostej reguły niemniej jeżeli układ przetwornika przewyższa o kilka klas elektronikę CD to zazwyczaj będzie grać lepiej przy dobrym dopasowaniu do wzmacniacza.

 

Ostatnio słuchałem dwóch przetworników z wejściem USB 600PLN vs 5kPLN ten droższy okazało się gra lepiej choć na pierwszy rzut oka niby wszytko brzmiało identycznie.

 

Nie próbuje niczego upraszczać, a jedynie twierdze, imho, iz mając kontrolowane warunki w pomieszczeniu (vide wspomniany Rafał) i dobrej klasy sprzęt, wszelkie holografie i 3D i latające pszczoły dookoła głowy sa zapewnione w tej cenie bez konieczności pakowania kasy w tzw. biżuterię i inne.

 

Mam warunki podobnie jak User Rafał, wiec mysle, ze wiem co mniej wiecej pisze.

Także ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam warunki podobnie jak User Rafał, wiec mysle, ze wiem co mniej wiecej pisze.

A poza Tobą wie wróżka jeżeli czegoś jasno nie napiszesz, myślałem że chodzi o DAC'a a nie dodatki do kożucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak jeszcze raz wybiorę się do Rafała wezmę fiio D03 i sprawdzę tą Twoją teorię.

 

możesz , to jak ty to nazywasz "teorie" sprawdzić tez w inny sposób

 

 

np zapytać o to ludzi którzy tą "przestrzeń" tworzą , a mianowicie z realizatorami dzwieku

no chyba że oni tez sie nie znaja

 

to wtedy przepraszam bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wymianę merytorycznych i niemerytorycznych argumentów, to wracając do zapytania może Oppo sonica DAC?

Ma prosty streamer który może zagrać Tidala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możesz , to jak ty to nazywasz "teorie" sprawdzić tez w inny sposób

 

 

np zapytać o to ludzi którzy tą "przestrzeń" tworzą , a mianowicie z realizatorami dzwieku

no chyba że oni tez sie nie znaja

 

to wtedy przepraszam bardzo

Tzn? Rozwiń bo nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Jesteś realizarorem dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli według Ciebie DAC Magic 100 gra tak samo jak dCS debussy

Współczesna elektronika nie wnosi niepożądanych zniekształceń przetwarzanego sygnału na poziomie, który mógłby być słyszalny. Jeżeli te DAC-i są poprawnie podłączone, nie są uszkodzone czy celowo zaprojektowane na modyfikacje brzmienia, to powinny grać tak samo. To jest hipoteza zerowa, bazująca na typowych parametrach technicznych DAC-ów i podstawowych informacjach z psychoakustyki.

 

Powyższe nie jest sprzeczne z przekonaniem audiofilów, że słyszą różnice w brzmieniu, scenie czy jakości dźwięku. Występowanie takich wrażeń jest zgodne z opisem funkcji spostrzegania, jaki podaje psychologia poznawcza.

 

w przypadku tego drugiego płacimy za markę i marketing ?

Tak i to niezależnie od tego, jak oceniamy brzmienie :)

To zjawisko nazywa się strategią wysokich cen, można sobie poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holograficzna scena - fajniej brzmi niż scena trójwymiarowa, żadna nadzwyczajna umiejętność...co innego zrobić scenę 2D...to by dopiero był wyczyn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma chyba prostej reguły niemniej jeżeli układ przetwornika przewyższa o kilka klas elektronikę CD to zazwyczaj będzie grać lepiej przy dobrym dopasowaniu do wzmacniacza.

Sprawdź najpierw w rzetelnym odsłuchowym teście porównawczym czy przewyższa. Zrób to po to żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków związanych z podatnością na marketing. Już samo stwierdzenie że elektronika DAC przewyższa elektronikę CD o kilka klas może być fałszywe i warto to sprawdzić w prawidłowym technicznie odsłuchowym teście porównawczym.

 

myślałem że chodzi o DAC'a a nie dodatki do kożucha.

A jak chodzi o DAC to co? Co powoduje w technice że jeden DAC od drugiego DAC gra inaczej mając te same parametry techniczne? Odkrywamy jakieś niezbadane w elektronice zjawiska? Trzeba je natychmiast poważnie i zgodnie z zasadami nauki zbadać. Co robicie żeby takie badania (poważne) zainicjować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesna elektronika nie wnosi niepożądanych zniekształceń przetwarzanego sygnału na poziomie, który mógłby być słyszalny. Jeżeli te DAC-i są poprawnie podłączone, nie są uszkodzone czy celowo zaprojektowane na modyfikacje brzmienia, to powinny grać tak samo. To jest hipoteza zerowa, bazująca na typowych parametrach technicznych DAC-ów i podstawowych informacjach z psychoakustyki.

Jeżeli mają płaską charakterystykę częstotliwościową w ramach swoich możliwości i zniekształcenia utrzymane pod (poniżej) poziomem 0,1% to rzeczywiście powinny zagrać w sposób nierozróżnialny dla ludzkiego słuchu. Jeżeli hobbysta wykrywa różnice to znaczy że "wykrył" zjawiska inne, nie mające związku ze sprzętem które były opisywane na forum.

 

Wy Panowie z Audio mitów tak poważnie? Czy jaja sobie robicie?

Dlaczego jaja? Myślałem że rozmawiamy poważnie.

 

Idę do laryngologa a później do psychiatry.

Do laryngologa to właściwa ścieżka, psychiatrę raczej odradzam na wstępnym etapie zafascynowania dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw w rzetelnym odsłuchowym teście porównawczym czy przewyższa. Zrób to po to żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków związanych z podatnością na marketing. Już samo stwierdzenie że elektronika DAC przewyższa elektronikę CD o kilka klas może być fałszywe i warto to sprawdzić w prawidłowym technicznie odsłuchowym teście porównawczym.

 

A jak chodzi o DAC to co? Co powoduje w technice że jeden DAC od drugiego DAC gra inaczej mając te same parametry techniczne? Odkrywamy jakieś niezbadane w elektronice zjawiska? Trzeba je natychmiast poważnie i zgodnie z zasadami nauki zbadać. Co robicie żeby takie badania (poważne) zainicjować?

 

Na razie nic nie kupuje więc dziękuję za dobre rady. Kilka lat temu kupiłem SA8005 i nie mam potrzeby zmieniać tego sprzętu.

 

Co do identycznych parametrów technicznych to jest tu pole dla wielu niedomówień tzn. masz dwa urządzenia o identycznych parametrach technicznych na papierze ale ich specyfikacja już nie mówi nic o radzeniu sobie z przebiegami szybkozmiennymi (także innymi niż przebieg sinusoidalny) jak także nie mówi nic co się dzieje w przypadku gdy obciążenie wyjścia nie jest czystą rezystancją co jest normą w realnym świecie. Choćby kabel RCA jest już niewielką pojemnością.

 

Znakomicie można to zobaczyć jak dwa wzmacniacze tej samej mocy itd reagują na przebieg prostokątny i obciążenie pojemnością. Czy ktoś podaje w specyfikacji technicznej jakie są przerzuty i ile ich jest? No nie ale ma to wpływ na jakość dźwięku generowaną przez wzmacniacz.

 

Gdyby wszytko było takie proste każdy by włożył po jednym wzmacniaczu operacyjnym na wyjście CD czy dac'a i ze dwa kondensatory i po sprawie czysty zysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym poczytał o badaniach w których ustala się, że różne konstrukcje daców o takich samych parametrach technicznych brzmią tak samo. Ile w jest w ogóle procentowo daców brzmiących tak samo, czyli mających takie same parametry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego jaja? Myślałem że rozmawiamy poważnie.

 

Też myślałem, że rozmawiamy poważnie ...

a Wy ciągle, że wszystko gra tak samo, prawidłowe techniczne testy porównawcze,

... teraz poważnie chcecie inicjować tu na forum "poważne" badania?

Do tego trzeba mieć właściwą wiedzę i odpowiednie przyrządy, jednego i drugiego nikt z nas nie posiada ...

Ja się do tego otwarcie przyznaję a Wy Panowie Audiomici udowadniacie swoimi postami.

Więc równie dobrze możemy sobie inicjować np poważne badania odnośnie operacji na otwartym sercu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech36 podziwiam Twoja cierpliwosc, tlumaczysz, podajesz konkretne przyklady, rozwiazania a w odpowiedzi czytasz, ze jestes gluchy a i z glowa cos nie tak, do tego nie znasz sie na elektronice. Argumenty vs obrazanie jako "argumenty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.