Skocz do zawartości
IGNORED

Używany DAC z holograficzną sceną do 6000,-


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Co do identycznych parametrów technicznych to jest tu pole dla wielu niedomówień tzn. masz dwa urządzenia o identycznych parametrach technicznych na papierze ale ich specyfikacja już nie mówi nic o radzeniu sobie z przebiegami szybkozmiennymi (także innymi niż przebieg sinusoidalny) jak także nie mówi nic co się dzieje w przypadku gdy obciążenie wyjścia nie jest czystą rezystancją co jest normą w realnym świecie. Choćby kabel RCA jest już niewielką pojemnością.

Na pewno rozumiesz pojęcie przebiegów szybkozmiennych?

Znakomicie można to zobaczyć jak dwa wzmacniacze tej samej mocy itd reagują na przebieg prostokątny i obciążenie pojemnością. Czy ktoś podaje w specyfikacji technicznej jakie są przerzuty i ile ich jest?

Nie, ale w audiofilskich testach z różnych pisemek też nie ma pełnej informacji o tych zjawiskach i ich wpływu na postrzeganie przez nas brzmienia.

P.S. Widywałem w różnych pisemkach test z obciążeniem pojemnością wyjścia wzmacniacza i co? Nic s tego konkretnego nie wynika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel wątku, pozwolę sobie na komentarz.

Oprócz toru cyfrowego, posiadam też analogowy, a do tego na winylu mam zdublowane tytuły z CD.

Czasami robię sobie porównania i odtwarzam te same płyty/nagrania najpierw z jednego, a pózniej drugiego toru. Na tym samym wzmacniaczu, kolumnach, a co najważniejsze w tych samych warunkach akustycznych.

Oprócz oczywistych różnic w fakturze dźwięku dwóch różnych nośników, ułożenie sceny potrafi zaskoczyć.

 

Nie rozumiem, jak można twierdzić, że urządzenia między sobą się nie różnią. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rozumiesz pojęcie przebiegów szybkozmiennych?

Nie, ale w audiofilskich testach z różnych pisemek też nie ma pełnej informacji o tych zjawiskach i ich wpływu na postrzeganie przez nas brzmienia.

P.S. Widywałem w różnych pisemkach test z obciążeniem pojemnością wyjścia wzmacniacza i co? Nic s tego konkretnego nie wynika.

 

No właśnie jacy ci ludzie są niepoważni papier tylko marnują umieszczając na stronach nic nieznaczące treści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Rozwiń bo nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Jesteś realizarorem dźwięku?

 

Miałeś wątpliwości co do "sceny 3D", to zapytaj ralizatora dzwięku w jaki sposób zapisuje sie na płycie , tak zwane "zródło pozorne"

 

chyba najlepiej pytać u żródla , pradwa ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel wątku, pozwolę sobie na komentarz.

Oprócz toru cyfrowego, posiadam też analogowy, a do tego na winylu mam zdublowane tytuły z CD.

Czasami robię sobie porównania i odtwarzam te same płyty/nagrania najpierw z jednego, a pózniej drugiego toru. Na tym samym wzmacniaczu, kolumnach, a co najważniejsze w tych samych warunkach akustycznych.

Oprócz oczywistych różnic w fakturze dźwięku dwóch różnych nośników, ułożenie sceny potrafi zaskoczyć.

 

Nie rozumiem, jak można twierdzić, że urządzenia między sobą się nie różnią. :)

 

Widzisz...dlatego pisałem o "różnym" doswiadczeniu...

 

U mnie cyfra czy analog gra taką samą sceną...mam gitary, trąbki, itd. przed kolumną, za kolumną, głęboko w piwnicy, bas trzęsie nigawkami albo gra na wysokości moich kolan, głowy, kotły w orkiestrze symfonicznej grają z kotłowni(tej od ogrzewania, jest za ścianą)...a podobno nie jest kierunkowy...Nic, żaden instrument nie gra na jednej linii...gram na dwóch różnych DACach i analogu..

Qrwa...zwariowałem...idę do psychologa ;-)

 

Nie wiem co za taką scenę odpowiada???

Tak...metal też tak gra...

Żeby usłyszeć wokalistę z kolumny lewej bądź prawej muszę się zbliżyć na 0.5 metra przed linię kolumn...do tego momentu zbliżam się do wokalu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem, jak można twierdzić, że urządzenia między sobą się nie różnią. :)

 

przecież za róznice odpowiada inny nośnik , a nie "inne urzędzenie"

inne urzędzenei jest wymuszone innym nośnikiem

 

pomijam juz fak ze Vinyl a CD to całkowicie inny master

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest o różnych DAC-ach, nikt w to nie włącza gramofonu.

 

No ja widzę co innego. Część z Was twierdzi, że za holografię odpowiedzialna jest wyłącznie akustyka, a nie urządzenia i jego podzespoły.

Moje doświadczenia są inne.

Dlatego poszukuję nowego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z Was twierdzi, że za holografię odpowiedzialna jest wyłącznie akustyka

 

mylą się

 

wazne jest jeszcze to co zapisane jest na nośniku

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z Was twierdzi, że za holografię odpowiedzialna jest wyłącznie akustyka, a nie urządzenia i jego podzespoły.

Ja używałem ogólnego terminu "elektronika", nie "urządzenia". Gramofon i wkładka gramofonowa nie są elektroniką. Jak chcesz dyskutować o różnicach między CD a winylem, to znajdziesz parę innych, bardziej odpowiednich wątków. Np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za taką scenę odpowiada???

Zacznij to badać, nie pozostawiaj tego bez wyjaśnienia. To nie uchodzi w 21 wieku ;-)

Żeby usłyszeć wokalistę z kolumny lewej bądź prawej muszę się zbliżyć na 0.5 metra przed linię kolumn...do tego momentu zbliżam się do wokalu???

A jak podejdziesz do linii kolumn na odległość kilkunastu cm od tej linii to gdzie słyszysz ten wokal, za kolumnami dalej w jednym miejscu czy jakoś inaczej?

 

No ja widzę co innego. Część z Was twierdzi, że za holografię odpowiedzialna jest wyłącznie akustyka, a nie urządzenia i jego podzespoły

Nauka w sensie przekazywania wiedzy to jednak trudne zadanie, za "holografię" cokolwiek to znaczy odpowiada akustyka, jakość kolumn a przede wszystkim jakość nagrania. DAC niewiele w tym temacie może a praktycznie to nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podejdziesz do linii kolumn na odległość kilkunastu cm od tej linii to gdzie słyszysz ten wokal, za kolumnami dalej w jednym miejscu czy jakoś inaczej?

 

Jak przekroczę około 50 cm rozchodzi się do kolumn...zbliżam się, wokal nie zmienia pozycji, cały czas jest za kolumnami.

Mogę Panią wokalistę za kolanko potrzymasz ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekroczę około 50 cm rozchodzi się do kolumn...zbliżam się, wokal nie zmienia pozycji, cały czas jest za kolumnami.

U mnie jest cały czas przede mną nawet jak dojdę do linii kolumn. Może to efekt precyzji układów aktywnych? Trudno to precyzyjnie zweryfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta takie wątki jak ten, to człowiek przestaje się dziwić, że jedyna rozpoznawalna "polska" firma produkująca przetworniki powstała w Nowym Jorku...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwa...zwariowałem...idę do psychologa ;-)

 

Ogarniemy Stasiu, ogarniemy... nie martw się :)

 

U mnie cyfra czy analog gra taką samą sceną...mam gitary, trąbki, itd. przed kolumną, za kolumną, głęboko w piwnicy, bas trzęsie nigawkami albo gra na wysokości moich kolan, głowy, kotły w orkiestrze symfonicznej grają z kotłowni(tej od ogrzewania, jest za ścianą)...a podobno nie jest kierunkowy...Nic, żaden instrument nie gra na jednej linii...gram na dwóch różnych DACach i analogu..

 

Takie cuda Panie, a Ty nadal się upierasz, aby ten spektakl miał tylko jednego widza. Bądź człowiekiem Stasiu i zrób jakieś zdjęcie tego systemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie jest cały czas przede mną nawet jak dojdę do linii kolumn. Może to efekt precyzji układów aktywnych? Trudno to precyzyjnie zweryfikować.

 

Doprecyzuję...jak idę to 50 cm jak wyżej, jak podejdę na takiej wysokości jak siedzę wokal na linii kolumn dalej jest przede mną...sprawdziłem :-)

 

Jak się czyta takie wątki jak ten, to człowiek przestaje się dziwić, że jedyna rozpoznawalna "polska" firma produkująca przetworniki powstała w Nowym Jorku...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

A co? Mamy pisać to co inni, bo tak jest poprawnie?

 

Ale nie twierdzę i nie będę twierdził, ani negował doświadczenia innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doprecyzuję...jak idę to 50 cm jak wyżej, jak podejdę na takiej wysokości jak siedzę wokal na linii kolumn dalej jest przede mną...sprawdziłem :-)

 

A co? Mamy pisać to co inni, bo tak jest poprawnie?Ale nie twierdzę i nie będę twierdził, ani negował doświadczenia innych...

A piszcie sobie. Pisanie nic nie kosztuje i nic z niego nie wynika.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piszcie sobie. Pisanie nic nie kosztuje i nic z niego nie wynika.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

A z Twojego co wynika...?

Mogę zaproponować koledze DACa...Musical Fidelity M1 dac...na takim gram i scenę holograficzną mam ;-)

 

Porównywałem z Aqua Acoustic La Scala w doborowym towarzystwie...i jak myślisz jaki jest wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z Twojego co wynika...?

Mogę zaproponować koledze DACa...Musical Fidelity M1 dac...na takim gram i scenę holograficzną mam ;-)

 

Porównywałem z Aqua Acoustic La Scala w doborowym towarzystwie...i jak myślisz jaki jest wynik?

Doskonale Cię rozumiem. Lepszy Musical w domu niż Aqua w doborowym towarzystwie u kolegi. Lepsza pasztetówka we własnej lodówce niż frykasy u Geslerowej za szybą.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasami robię sobie porównania i odtwarzam te same płyty/nagrania najpierw z jednego, a pózniej drugiego toru. Na tym samym wzmacniaczu, kolumnach, a co najważniejsze w tych samych warunkach akustycznych.

Oprócz oczywistych różnic w fakturze dźwięku dwóch różnych nośników, ułożenie sceny potrafi zaskoczyć.

 

Nie rozumiem, jak można twierdzić, że urządzenia między sobą się nie różnią. :)

 

Doprawdy rożna scena ???

Sprawdź czy te Twoje zdublowane winyle na CDi to te same kody referencyjne; te same Masteringi.....

 

Najpewniej to Ci inaczej układa scenę i muzyków, a nie rożne DACi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ja widzę co innego. Część z Was twierdzi, że za holografię odpowiedzialna jest wyłącznie akustyka, a nie urządzenia i jego podzespoły.

Moje doświadczenia są inne.

Dlatego poszukuję nowego DACa.

 

Tak jak Ci wcześniej pisałem. Spróbuj Chorda Qutest. Rysowanie sceny 3D jest w tym dacu na zjawiskowym poziomie. Wszyst kie instrumenty są wyraźnie odseparowane od siebie. Tak samo jest z czystością dźwięków. Nigdy nie słyszałem tak realistycznego oddania fortepianu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym wokalem za linią kolumn...podchodzę do kolumny i cały czas mam go za linią kolumn, czyli jak przejdę za linie kolumn powinien być z tyłu, a nie będzie...pewnie ktoś będzie wiedział dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepoważnie wyglądają arbitralne opinie osób o małym doświadczeniu. Mnie się wydaje.... moim zdaniem... dla mnie... zgodnie z moimi upodobaniem... zgodnie z moimi doświadczeniami. Panowie nie bójcie się wyrażać swojego zdania.

 

Natomiast stwierdzenie, że firmy audiofilskie robią ludzi w balona, a recenzenci to mitomani, a kupujący to idioci, to jednak jest nadużycie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beka z tego chorda to chyba najbardziej dochodowy produkt.

Wielkość troszkę ponad paczka fajek.

Koszt podzespołów 5 zeta w produkcji patrząc na środek a cena rynkowa 5 k PLN.

Ja bym się chyba pochlastał zanim bym kupił.

Ja nie mówię że ładnie nie gra ale coś jest jednak nie ten teges.

Małe DACi od Fiio też grają świetnie, wielkość podobna scena świetna a koszt 350 PLN.

 

Poważnie wątpię w Twoje: doświadczenie w audio, rozsądek i jakikolwiek kontakt ze współczesnymi dakami chorda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Venom200 wypożycz i posłuchaj, potem będziesz pisał :), u mnie pokonał LKS004, który uważam za bardzo dobry a chyba też go miałeś i wypadł dobrze :)

Poza tym Rob Watts to klasa sama w sobie jeśli chodzi o układy audio, sam dak jest mały ale naprawdę bardzo solidny i zgrabnie wygląda bo akurat LKS wyglądał jak noc listopadowa, zwłaszcza wyświetlacz :)

Jak dla mnie wielkość daka jest na plus, LKS trochę miejsca zajmował i swoje ważył.

Produkt dobry to czemu ma się nie sprzedawać, cena w porównaniu do innych daków grających na tym poziomie jest bardzo atrakcyjna, chcąc lepiej pewnie trzeba szukać powyżej 10 tysi ale to kwestia gustu .

Jak na sam przetwornik to nawet Qutest swoje kosztuje a co dopiero pułap 10 tyś, lekka przesada moim zdaniem :)

Akurat żeby pokonać LKS004 w tej samej a nawet dużo mniejszej cenie nie trzeba daleko szukać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat żeby pokonać LKS004 w tej samej a nawet dużo mniejszej cenie nie trzeba daleko szukać
tzn jaki jest zdecydowanie lepszy od lks w tych lub mniejszych pieniądzach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poważnie wątpię w Twoje: doświadczenie w audio, rozsądek i jakikolwiek kontakt ze współczesnymi dakami chorda.

Napisz na jakich podzespołach jest Chord, jakie ma gniazda markowe czy no name. Bo jestem b ciekawProszę Holo DAc

Denafrips

Tego drugiego sam posiadam i miałem w domu kilku słuchaczy ci co mieli LKSy każdy stwierdził że LKS to zdecydowanie nie ten poziom.

Który DAC ma gniazda Furutech który Neutrika

Chordow nie znam przyznaje sie ale konstrukcja za 5 PLN może grać poprawnie lecz nie wybitnie

On wygląda gorzej niż nakładka na Malinę typu Audiophonics

 

@bagnet wspomniał o Xiangsheng to jest wybitny przykład że cena nie gra. Miałem go b długo. Ale mój set up ewoluował i szukałem równoważnego kompana do reszty toru aby nie było mezaliansu. Stąd zmiana

 

Przewaliłem i siebie kilkanaście DACow i Xiangsheng był chyba jak na ten czas najdłużej

Jednak już wiem że Denafrips Pontus go przebije.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.