Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bunk napisał:

A skąd ja to mam wiedzieć co tam u ciebie się zadziałało? Nie będę ci pisał czym jest moc głośnika bo już ni mam ochoty, staję się zbyt nerwowy ale to, że ty sądzisz, że to przez zbyt dużą moc kolumny, to świadczy tylko o tobie.

A wiesz co świadczy o tobie, bezczelność i arogancja, nie strasz mnie swoja nerwowością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Normalnie, juz kiedyś o tym pisałem, wzmacniacz Pioneer A 202 i kolumny 300W 4Ohm, takie obciążenie ze około 50%- slychac jak zaczyna zanikać i przyciszać dźwięk i około 60% wyłącza, odcina prąd

Moc kolumn to jest parametr marketingowy, nieistotny i bardzo przybliżony. Istotne są w tym przypadku inne parametry, o których nic nie wiemy. Co to znaczy "około 50%"? Czego 50%? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

A wiesz co świadczy o tobie, bezczelność i arogancja, nie strasz mnie swoja nerwowością

Ej, przecież nikogo nawet nie próbowałem straszyć, o czym piszesz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Moc kolumn to jest parametr marketingowy, nieistotny i bardzo przybliżony. Istotne są w tym przypadku inne parametry, o których nic nie wiemy. Co to znaczy "około 50%"? Czego 50%? 

Mocy wzmacniacza, nie sa to kolumny estradowe, jak pisałem wyżej, według technicznego twierdzenia, można podać polowe napicia do wzmacniacza i powinien działać stabilnie, tylko ze nie brali pod uwagę obciążenia

Napisałem przykład, przetestuj, ja testowałem i nie przypuszczam a wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:

Mocy wzmacniacza, nie sa to kolumny estradowe, jak pisałem wyżej, według technicznego twierdzenia, można podać polowe napicia do wzmacniacza i powinien działać stabilnie, tylko ze nie brali pod uwagę obciążenia

Napisałem przykład, przetestuj, ja testowałem i nie przypuszczam a wiem

To zdecyduj się, moc kolumn czy wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bunk napisał:

Ej, przecież nikogo nawet nie próbowałem straszyć, o czym piszesz ?

Pisałeś ze sie nerwowy robisz po moich wpisach, nie wiem dokładnie co miałeś na myśli, ze mi nawymyślasz czy zawalu dostaniesz a ja będę winny ?

2 minuty temu, Bunk napisał:

To zdecyduj się, moc kolumn czy wzmacniacza?

Dobra jak nie jasno pisze to ide sie kawy napić, szkoda waszego i mojego czasu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Mocy wzmacniacza, nie sa to kolumny estradowe, jak pisałem wyżej, według technicznego twierdzenia, można podać polowe napicia do wzmacniacza i powinien działać stabilnie, tylko ze nie brali pod uwagę obciążenia

Napisałem przykład, przetestuj, ja testowałem i nie przypuszczam a wiem

Nie wiem, co mam testować ani po co. Nie wiem też, o jakiej mocy piszesz, jak mierzonej, przy jakim sygnale wejściowym. Dzisiaj moc RMS powoli odchodzi, częściej podaje się moc dla współczynnika kształtu 4, ty nie piszesz w ogóle, jak tą moc mierzyłeś, więc chcąc nie chcąc pozostają kpiny... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grardzie

14 minut temu, .:Gerard:. napisał:

można podać polowe napicia do wzmacniacza i powinien działać stabilnie, tylko ze nie brali pod uwagę obciążenia

Obciążenia powiadasz i to byłaby prawda, gdyby nie to, że w tym przypadku "obciążeniem" w/g Ciebie jest moc kolumny (jak podałeś aż 300W) ...a nie jej max spadki impedancji...

...50% mocy? ...widzianej na gałce potencjometru zapewne?

To nie jest liniowa zależność - "pół odkręconej gały" to nigdy nie jest 50% oddanej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

50% mocy? ...widzianej na gałce potencjometru zapewne?

Jeżeli tak, to nie mam uwag. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły nie maja znaczenia, według technicznego punktu widzenia powinno działać stabilnie, jedynie zmienić charakterystykę lub ciszej grac

Dokładnie "około" 50-60% mocy wzmacniacza, gałka potencjometru przedwzmacniacza jest tym ogranicznikiem sugerującym "około" % możliwość mocy wzmacniacza, a ze pobór w momencie byl jakiś tam to co ma do opisanego przeze mnie przykładu ?
Tej klasy wzmacniacz raczej nie posiada (ochrony przed przeciążeniem) i gdyby grał na 100% własnej mocy to wyłączenie lub spalenie bym zrozumiał ale nie przy takim ograniczeniu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Szczegóły nie maja znaczenia, według technicznego punktu widzenia powinno działać stabilnie, jedynie zmienić charakterystykę lub ciszej grac

Dokładnie "około" 50-60% mocy wzmacniacza, gałka potencjometru przedwzmacniacza jest tym ogranicznikiem sugerującym "około" % możliwość mocy wzmacniacza, a ze pobór w momencie byl jakiś tam to co ma do opisanego przeze mnie przykładu ?
Tej klasy wzmacniacz raczej nie posiada (ochrony przed przeciążeniem) i gdyby grał na 100% własnej mocy to wyłączenie lub spalenie bym zrozumiał ale nie przy takim ograniczeniu

 

Super. To już lepiej ta kawa. Tak tylko do pomyślenia, bo myślisz czasem, jeżeli podłączony do wejścia odtwarzacz CD zastopujesz, to gałka głośności odkręcona na 100% oznacza, że wzmacniacz gra z pełną mocą czy raczej nie bardzo? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

Wskażesz, kiedy i gdzie to twierdziłem

Cały czas z Twoich postów to wynika.
Wskaż w takim razie czym jeszcze wzmacniacze się różnią oprócz głośności jeśli chodzi o wpływ na brzmienie całego zestawu.
 

 

2 godziny temu, porlick napisał:

Tak, do pewnego stopnia. Mozna pójść tą drogą dalej i stwierdzić, ze skoro tak się dzieje, to głupotą jest określanie "charakteru", "sygnatury brzmienia" danego wzmacniacza, bo w połączeniu z innymi kolumnami, ten sam wzmacniacz wykaże inny zestaw cech brzmienia.

O to właśnie chodzi. Gra zestaw, a nie pojedynczy klocek zestawu.
Dlatego aby móc określić co zmienia wzmacniacz w brzmieniu danego zestawu, zmieniamy wzmacniacze. Wtedy jesteśmy w stanie określić jak to brzmienie się zmienia, a tym samym ocenić jego "charakter" pod kątem współpracy z danymi kolumnami.
Powoli zaczynasz rozumieć, co mnie niezmiernie cieszy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

Super. To już lepiej ta kawa. Tak tylko do pomyślenia, bo myślisz czasem, jeżeli podłączony do wejścia odtwarzacz CD zastopujesz, to gałka głośności odkręcona na 100% oznacza, że wzmacniacz gra z pełną mocą czy raczej nie bardzo? ? 

Ja juz od dawna wiem do czego zmierzasz ?

Podanie sygnału przy 100% ma możliwość,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Ja juz od dawna wiem do czego zmierzasz ?

Podanie sygnału przy 100% ma możliwość,

Przy gałce odkręconej na 30% też można uzyskać pełną moc. biorąc pod uwagę poziomy wyjściowe i wejściowe urządzeń raczej zwykle właśnie tak jest. Nie kompromituj się z tą połową mocy, po co ci to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Przy gałce odkręconej na 30% też można uzyskać pełną moc. biorąc pod uwagę poziomy wyjściowe i wejściowe urządzeń raczej zwykle właśnie tak jest. Nie kompromituj się z tą połową mocy, po co ci to.

Moim zdaniem nie, ograniczysz go, jeżeli wzmacniacz ma 100W to tylko 30W masz do wykorzystania, nie więcej

 

Problem w tym, ze nikt nawet nie podjął dyskusji na temat, jedynie próbujecie wyrwanymi z kontekstu wyrażeniami mnie poniżyć niewiedzą,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Odpowiedz czemu nie stosuje się jako materiału styku np. CuZN30, który wykazuje świetne parametry połączeniowe i teoretycznie wystarczające w kwestii przewodności? Generalnie podsumuje jeszcze raz. Po co stosuje się różne rodzaje (stopy) pinów / styków? Nie robi się rzeczy bez sensu, szczególnie w takich dziedzinach jak np. sieci.

Na wstępie, tabelkę niewiadomego pochodzenia możesz sobie wsadzić w buty ?

Dla Twojej wiadomości cała dokumentacja jak i z czego są wykonane elementy gniazda RJ45 określają normy, budowa i parametry gniazda RJ45 do zastosowań profesjonalnych zgodnie z ISO/IEC 11801

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cała dokumentacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Moim zdaniem nie, ograniczysz go, jeżeli wzmacniacz ma 100W to tylko 30W masz do wykorzystania, nie więcej

 

Problem w tym, ze nikt nawet nie podjął dyskusji na temat, jedynie próbujecie wyrwanymi z kontekstu wyrażeniami mnie poniżyć niewiedzą,

Bzdury piszesz. Z bzdurami się dyskusji nie podejmuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Bzdury piszesz. Z bzdurami się dyskusji nie podejmuje.

Dzieki za wyjaśnienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Moim zdaniem nie, ograniczysz go, jeżeli wzmacniacz ma 100W to tylko 30W masz do wykorzystania, nie więcej

 

Problem w tym, ze nikt nawet nie podjął dyskusji na temat, jedynie próbujecie wyrwanymi z kontekstu wyrażeniami mnie poniżyć niewiedzą,

Mogę napisać moją teorię, trochę tych hybryd w życiu wymieniłem.
Takie końcówki mocy stosowano szeroko w sprzęcie powszechnego użytku, raczej w tym tańszym... mam nadzieję ?
Te scalaki można przegrzać, być może ta Twoja też swoje przeżyła...
Możliwe jest że np. któryś z tranzystorów stopnia końcowego mocy już dogorywa, jeśli kolumna schodzi z impedancją bardzo nisko mocno przeciąża stopień mocy. I teraz jeśli jeden z tranzystorów w stopniu koncowym  "niewyrabia" to na wyjściu może pojawić się niesymetryczny sygnał. Czyli względem "masy" jest więcej np. dodatniego napięcia niż ujemnego. W takim przypadku może zadziałać zabezpieczenie kolumn przed składową stałą która mogła by nam zniszczyć głośniki. Czasami z "wiekiem" wzmacniacza samo zabezpieczenie staje się "nadwrażliwe". I potrafi wyłączyć wzmacniacz przy nawet niewielkiej składowej stałej. Możliwe też że zasilacz już niedomagał i dodatnie czy ujemne napięcie mocno siadało co może dać taki sam efekt co nie wydolność prądowa stopnia mocy dla jednej połówki sygnału.

Te scalaki spełniały swoje zadanie ale nie lubią być przegrzewane...

To tylko moja teoria z danych które mogłem wyczytać z Twoich postów...
Myślę że podłączenie do oscyloskopu wiele by nam powiedziało...

Jeszcze jedna uwaga, jeśli ten wzmacniacz był naprawiany i ten STK... był wymieniany. Jest wysoce prawdopodobne że dostał podróbę a nie porządny hybryd... Te scalaki były bardzo mocno podrabiane i niektóre nawet nowe nigdy nie zagrały. ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Mogę napisać moją teorię, trochę tych hybryd w życiu wymieniłem.
Takie końcówki mocy stosowano szeroko w sprzęcie powszechnego użytku, raczej w tym tańszym... mam nadzieję ?
Te scalaki można przegrzać, być może ta Twoja też swoje przeżyła...
Możliwe jest że np. któryś z tranzystorów stopnia końcowego mocy już dogorywa, jeśli kolumna schodzi z impedancją bardzo nisko mocno przeciąża stopień mocy. I teraz jeśli jeden z tranzystorów w stopniu koncowym  "niewyrabia" to na wyjściu może pojawić się niesymetryczny sygnał. Czyli względem "masy" jest więcej np. dodatniego napięcia niż ujemnego. W takim przypadku może zadziałać zabezpieczenie kolumn przed składową stałą która mogła by nam zniszczyć głośniki. Czasami z "wiekiem" wzmacniacza samo zabezpieczenie staje się "nadwrażliwe". I potrafi wyłączyć wzmacniacz przy nawet niewielkiej składowej stałej. Możliwe też że zasilacz już niedomagał i dodatnie czy ujemne napięcie mocno siadało co może dać taki sam efekt co nie wydolność prądowa stopnia mocy dla jednej połówki sygnału.

Te scalaki spełniały swoje zadanie ale nie lubią być przegrzewane...

To tylko moja teoria z danych które mogłem wyczytać z Twoich postów...
Myślę że podłączenie do oscyloskopu wiele by nam powiedziało...
 

A jest to prawda ze jak ograniczysz sygnał np. o polowe na przedwzmacniaczu to końcówka nadal może byc obciążona w 100% i podać pełna moc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, malikali napisał:

Na wstępie, tabelkę niewiadomego pochodzenia możesz sobie wsadzić w buty ?

Dla Twojej wiadomości cała dokumentacja jak i z czego są wykonane elementy gniazda RJ45 określają normy, budowa i parametry gniazda RJ45 do zastosowań profesjonalnych zgodnie z ISO/IEC 11801

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cała dokumentacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę bardzo, linki poniżej. Można szukać zapewne dużo więcej. Niestety przy wielu tańszych wtykach/gniazdach nie podają materiałów styku. Postaram się wkleić stronę z wspomnianego czasopisma. Co do standardu jak widać nie wszyscy się go trzymają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do samej dokumentacji bardzo ciekawy materiał. Dzięki za linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

A jest to prawda ze jak ograniczysz sygnał np. o polowe na przedwzmacniaczu to końcówka nadal może byc obciążona w 100% i podać pełna moc ?

Załóżmy że końcówka mocy by oddać pełną moc potrzebuje sygnału na poziomie 1V.
I jeżeli mamy źródło które daje nam 1V na wyjściu to pełne "odkręcenie" gałki da nam teoretycznie pełną znamionową moc wzmacniacza. Ale jeśli mamy źródło o napięciu wyjściowym 2V to skręcenie wysterowania o 50% również da nam 100% mocy wzmacniacza.
Nie da się określić z jaką mocą będzie grać wzmacniacz przy konkretnym położeniu gałki głośności bo to też zależy od innych czynników. Moc oddawana przez wzmacniacz jest ściśle powiązana z obciążeniem i to że wzmacniacz pracuje z 8ohm jaki z 4ohm nie oznacza że przy tej samej pozycji gałki będzie nam oddawał taką samą  moc do dwóch różnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, .:Gerard:. napisał:

A jest to prawda ze jak ograniczysz sygnał np. o polowe na przedwzmacniaczu to końcówka nadal może byc obciążona w 100% i podać pełna moc ?

Niestety gałka głośności nie ma żadnego znaczenia w kwestii oddawaniu mocy, bo to zależy od poziomu sygnału ze źródła oraz od potrzebnego poziomu do wysterowania końcówki. Chyba, że gałkę głośności ustawimy na minimum.

12 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Moc oddawana przez wzmacniacz jest ściśle powiązana z obciążeniem i to że wzmacniacz pracuje z 8ohm jaki z 4ohm nie oznacza że przy tej samej pozycji gałki będzie nam oddawał taką samą  moc do dwóch różnych kolumn.

Oczywiście, obciążenie będzie miało decydujące znaczenie dla oddanej mocy. Tylko obciążenie kolumną 8ohm i obciążenie drugą/inną kolumną 8ohm nie musi obciążyć wzmacniacza tak samo. Bo to jest wypadkowa, ale trzeba by znać rzeczywisty przebieg impedancji obu kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, nie chciałbym podważać Twojego autorytetu i mając na względzie ile razy razem wypiliśmy na NA ? napiszę Ci tylko, że dałeś zapuścić się w "kozi róg" z tym kręceniem gałką... Niestety położenie gałki wzmacniacza nie ma nic wspólnego z ilością mocy, @Kalasanty Ciaputko wyjaśnił to dość dokładnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Załóżmy że końcówka mocy by oddać pełną moc potrzebuje sygnału na poziomie 1V.
I jeżeli mamy źródło które daje nam 1V na wyjściu to pełne "odkręcenie" gałki da nam teoretycznie pełną znamionową moc wzmacniacza. Ale jeśli mamy źródło o napięciu wyjściowym 2V to skręcenie wysterowania o 50% również da nam 100% mocy wzmacniacza.
Nie da się określić z jaką mocą będzie grać wzmacniacz przy konkretnym położeniu gałki głośności bo to też zależy od innych czynników.

To rozumiem, wiem ze urządzenie maja różnej mocy sygnał na wyjściu, w każdej instrukcji jest wyraźnie napisane, nawet każde wyjście może mieć różne 
 

Dlatego wcześniejszej wspomnienia o nie zagłębianie sie w szczegóły % i pisałem "około" przecież ustawieniu na oko gałki i odczytaniu parametrów wyjść sygnału nie da sie dokładnie stwierdzić, ale niektórzy tutaj mentorzy sa mistrzami w ...........

Według przemak jak bys nie ustawił w przedwzmacniaczu to końcówka moze podac 100% mocy

10 minut temu, tomekkk1 napisał:

Gerard, nie chciałbym podważać Twojego autorytetu i mając na względzie ile razy razem wypiliśmy na NA ? napiszę Ci tylko, że dałeś zapuścić się w "kozi róg" z tym kręceniem gałką... Niestety położenie gałki wzmacniacza nie ma nic wspólnego z ilością mocy, @Kalasanty Ciaputko wyjaśnił to dość dokładnie ?

Pewnie Tomku tak to wygląda, szkoda ze nie można na temat normalnie pogadać
zadałem pytanie a odpowiedz dotrzymałem "O cyckach Einsteina"

Takze wiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Gerard, wiem...
Dyskutować z "kablosceptykami" to jak "kopać się z koniem" - w dodatku przez zamkniętą furtkę, zważywszy na to że nic nie dociera... @soundchaser może już o tym doktorat pisać, gościa normalnie podziwiam. Mi zwyczajnie szkoda czasu na to - muzyki wolę posłuchać i odkrywać ją na nowo przy każdej, nawet najmniejszej zmianie ?
I wiesz co? Żaden, powtarzam żaden "głuchy na audio" nie może nic więcej niż "ujadający ratlerek do swojej pani smyczą przywiązany" - bo żaden nigdy u mnie nie słuchał. A ja tak. I to tyle w temacie ich strzelania ślepakami na prawo i lewo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Adam_85 napisał:

Proszę bardzo, linki poniżej. Można szukać zapewne dużo więcej. Niestety przy wielu tańszych wtykach/gniazdach nie podają materiałów styku. Postaram się wkleić stronę z wspomnianego czasopisma. Co do standardu jak widać nie wszyscy się go trzymają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystko fajnie tylko znów nie potwierdziłeś swojej wersji, bo materiał styków to brąz, który również się do tego nadaje. Pytanie gdzie ta Twoja miedź kolego? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, .:Gerard:. said:

Według przemak jak bys nie ustawił w przedwzmacniaczu to końcówka moze podac 100% mocy

To nie tak. Niestety posługujesz się bardzo nieprecyzyjnym językiem, czasem nawet sobie zaprzeczasz. Wskazuje to, że być może nie do końca rozumiesz o czym piszesz. Napisałem to bez złośliwości.

Takie podejście (brak precyzji) utrudnia rozmowę, zwłaszcza jeśli pytania uszczegóławiające lub próbę wytłumaczenia czegoś traktuje się jako atak.

6 minutes ago, malikali said:

Wszystko fajnie tylko znów nie potwierdziłeś swojej wersji, bo materiał styków to brąz, który również się do tego nadaje. Pytanie gdzie ta Twoja miedź kolego? ?

Myślę, że sprawa wynika z określeń używanych przez sieciowców -  np.: ethernet over fiber albo ethernet over copper. Częśc osób traktuje te określenia dosłownie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malikali napisał:

Wszystko fajnie tylko znów nie potwierdziłeś swojej wersji, bo materiał styków to brąz, który również się do tego nadaje. Pytanie gdzie ta Twoja miedź kolego? ?

Ucieka Ci puenta. Załóżmy faktycznie, że czystej miedzi pokrytej tylko złotem nie znajdziemy. Choć tego nie wiem ani ja, ani Ty. Jednak załóżmy, że nie. Ale:

2 godziny temu, Adam_85 napisał:

 

Odpowiedz czemu nie stosuje się jako materiału styku np. CuZN30, który wykazuje świetne parametry połączeniowe i teoretycznie wystarczające w kwestii przewodności? Generalnie podsumuje jeszcze raz. Po co stosuje się różne rodzaje (stopy) pinów / styków? Nie robi się rzeczy bez sensu, szczególnie w takich dziedzinach jak np. sieci. Skoro w kwestii sieci, różnie dobiera się styki, to są ku temu techniczne podstawy, jak w audio stosuje się taką praktykę to już jest to bez sensu i bez wpływu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, tomekkk1 said:

Wiem Gerard, wiem...
Dyskutować z "kablosceptykami" to jak "kopać się z koniem" - w dodatku przez zamkniętą furtkę, zważywszy na to że nic nie dociera... @soundchaser może już o tym doktorat pisać, gościa normalnie podziwiam. Mi zwyczajnie szkoda czasu na to - muzyki wolę posłuchać i odkrywać ją na nowo przy każdej, nawet najmniejszej zmianie ?
I wiesz co? Żaden, powtarzam żaden "głuchy na audio" nie może nic więcej niż "ujadający ratlerek do swojej pani smyczą przywiązany" - bo żaden nigdy u mnie nie słuchał. A ja tak. I to tyle w temacie ich strzelania ślepakami na prawo i lewo...

Kup sobie następny kabelek. Szkoda kasy na płyty. Przecież i tak wszystko jedno czego słuchasz. Kabel do ci dużo więcej satysfakcji i wartościowych przeżyć. 

5 minutes ago, Adam_85 said:

Ucieka Ci puenta. Załóżmy faktycznie, że czystej miedzi pokrytej tylko złotem nie znajdziemy. Choć tego nie wiem ani ja, ani Ty. Jednak załóżmy, że nie. Ale:

 

Skoro tak cię to interesuje porozmawiaj, jak ci to sugerowałem wcześniej  z jakimś metalurgiem, zamiast doszukiwać drugiego dna tam gdzie go nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.