Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Prewwit napisał:

Jak bym miał zmieniać amplituner w przyszłości to jaki wzmacniacz używany w 2000zł pod moje kolumny mogę kupić? Więcej nie przeznaczę ponieważ będę wtedy musiał dokupić odtwarzacz sieciowy, a najtańszy Yamahy to z 1200zł. Pewnie też bym szukał sprzedawcy co daje możliwość zwrotu, aby na własne uszy się przekonać czy taka zmiana coś da. Bo na razie to połączenie  Onkyo z Yarami, tak jak piszesz Riczi spowodowało opad szczęki?, więc trochę jestem zdziwiony żeby zacząć jednak od wymiany tego amplitunera.

Do 2tyś to może raczej jakąś bardziej efektywną integŕę . Może być jakiś starszy Hegel H1 i to na bank będzie znaczny skok jakościowy . Możesz pokusić się o Roksana wiem że to też fajnie może zagrać . Mogę ci polecić również Thule IA150 o ile dobrze pamiętam bo miałem styczność . Jakiś czas temu miałem końcówkę Sherbourn 2-160 i poszła za 1200zł to była super rzecz . Sherbourn to obecna Emotiva . 

Jeżeli słuchasz plików np Tidal HiFi to polecam Bluesouda N100. Świetna jakość grania w cenie około 700-1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, misiek x napisał:

Maraudio,sam piszesz brednie,za mało w życiu słyszałeś żebyś był tutaj jakąs wyrocznią.Zapatrzony jesteś w AP i ślepy-posłuchaj trochę w zyciu i pisz. …..i zejdż ze mnie, nie odp.

Też uważam, że to trochę nieładnie... nawet sporo osluchanych osób, wśród nich pismacy, stwierdziło, że aplikacja nowszych tweeterów nie koniecznie poprawiła dźwięk. Każdy ma prawo do swojego zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baksiu,dziękuję.Napisałem tylko o swoim przypadku,nie pisałem że AP to złe kolumny. Sitary 25 miałem podłączone z Heglem H-80 i wcale nie przecze ,że mógł nie pokazywać ich wszystkich możliwości.Z lepszym (mocniejszym ) wzmacniaczem ,byłoby na pewno lepiej.Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, misiek x napisał:

za mało w życiu słyszałeś żebyś był tutaj jakąs wyrocznią.Zapatrzony jesteś w AP i ślepy-posłuchaj trochę w zyciu

Ja nie uważam się za żadną wyrocznię - broń boże. Tylko skąd możesz wiedzieć ile i jaki w życiu sprzęt słyszałem i jaki miałem i mam obecnie. Skąd taki wysnułeś wniosek? W moim poście na końcu napisałem: że to moje zdanie - co cię "uradowało" niezmiernie. Pierwszy zacząłeś mistrzu.

4 minuty temu, baksiu napisał:

Nawet sporo osluchanych osób stwierdziło, że aplikacja nowszych tweeterów nie koniecznie poprawiła dźwięk. Każdy ma prawo do swojego zdania...

Zgadza się. Sporo osłuchanych osób stwierdziło też, że zmiana ta wyszła na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie się pogódźcie, bo ta kłótnia żeby była jeszcze o co, a my tu rozmawiamy tylko o kolumnach.

Co uważacie o takim Roksanie https://allegro.pl/oferta/roksan-kandy-ka-1-mk-iii-2x115w-pilot-rmx-108-8992948630 . Wolałbym wzmacniacz zintegrowany, bo szafka na której stoi jest nie duża i bym musiał stawiać jeden na drugim.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Prewwit napisał:

Weźcie się pogódźcie, bo ta kłótnia żeby była jeszcze o co, a my tu rozmawiamy tylko o kolumnach.

Co uważacie o takim Roksanie https://allegro.pl/oferta/roksan-kandy-ka-1-mk-iii-2x115w-pilot-rmx-108-8992948630 . Wolałbym wzmacniacz zintegrowany, bo szafka na której stoi jest nie duża i bym musiał stawiać jeden na drugim.

Polecam gorąco ten wzmak . Na pewno ożywi kolumny i  będzies' miał szansę liznąć już na prawde fajne brzmienie . Znajomy jakiś czas temu kupił ode mnie Chario ST200 . U mnie odsłuchiwaliśmy na Thule Pa250B . Grało cudnie z mocnym dołem i piękną średnicą(ładniejszą jak AP?). On miał wtedy Marantza PM 17 . Ponoć niezły . Zabrał kolumny a na drugi dzień dzwoni że Chario u niego nie gra w ogóle że dżwięk do bani i że chyba sprzeda kolumny  . Zasugerowałem mu zmianę wzmaka a nie kolumn . Tak zrobił i wziął na odsłuch tego Roksana . Od razu po odsłuchu dzwonił i mówił że Marantz idzie na sprzedaż . Że Roksan po prostu zmiażdżył PM17 . Ma ten wzmak i kolumny do dzisiaj i jest nadal zadowolony .

Pomyśl też Heglu H1 . Masz też już 120 W/8omah i masz dodatkowo wejścia Xlr . To też znacznie ułatwia podłączenie lepszego CD lub DACa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem oferty to może by  i udało się mi kupić Roksan Kandy K2. Tak jak piszecie to pomimo, że moje Yary mają tylko jeden woofer to lubią się ze wzmacniaczami o dużej mocy. Tylko też mnie zastanawia czy taka zmiana wpłynie na wpłynie jakość muzyki przy słuchaniu cichym i średnim, bo głośno(nie na maksa)  mało słucham ze względu na to że mieszkam w bloku, a zawsze myślałem że jak dużo głośników to wtedy dopiero jest sens zakupu mocniejszego wzmacniacza.

A czy zmiana amplitunera na Onkyo tx-8390 180W przy 6ohm, a w moim 135W ma sens Waszym zdaniem. Szczerze powiem, że bardzo mi zależy żeby mieć wszystko w jednym urządzeniu, ze względu na małą ilość miejsca w pokoju, plus jak gra Onkyo obecne bardzo mi się podoba.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Prewwit napisał:

A jeszcze z ciekawych kolumn znalazłem Tempo II, co o nich uważacie, podoba mi się że są na jednym wooferze, bo tak jak pisałem wcześniej obawiam się że dwa to mogą być za dużo do mojego pomieszczenia?

Poniżej masz opinie bezpośrednio od użytkowników Tempo 2 

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/audio-physic/tempo-ii.html

Jeżeli oczekujesz lepszej jakości dżwięku w swoim systemie to raczej powinieneś zapomnieć o ampitunerze .

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego jak to się potocznie mówi . Może masz kogoś blisko Ciebie z forum kto zaprezentuje Ci coś innego z tak zwanej wyższej półki abyś mógł określić czy tego oczekujesz czy raczej gra z amplitunera jest wystarczająca .

Przez kawał życia słuchałem zarówno na różnych amplitunerach i wzmakach Technicsa jak i PIONEERa  i tak na prawdę przygoda z przwdziwym dźwiękiem zaczęla się nie dawno od rozpoczecia słuchania na wzmacniaczach przez duże W . Duża moc i wydajność od przyzwoitych producentów nie robiących tzw. masówki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady Riczi, teraz już wiem w jakim kierunku iść, kupię najpierw Roksana KA-1 jak mi podejdzie brzmienie i poczuję poprawę to zostanie i dokupię wtedy odtwarzacz sieciowy. Wolę kupić i spokojnie w domu sobie przetestować jak nie podejdzie to sprzedam, jak się spodoba to pewnie z czasem spróbuję wyższego modelu z tej firmy. Może polecisz jeszcze jakiś inny zintegrowany wzmacniacz za jakim się rozglądać do 2tys i najlepiej nie starszy niż 10lat, bo już ze starym Soniakiem miałem przeboje i w takie wzmacniacze nie chcę się ładować, znajomy już nie chce naprawiać ?.

Co do kolumn to je raczej na razie zostawię w spokoju, ewentualnie w przyszłości pomyślę tak jak radzisz nad Sparkami.

Jak Waszym zdaniem Sparki mają się do tych Tempo II, które są lepsze w całokształcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa mniejsze wofery, to nie problem, będą szybsze, a ich czynna powierzchnia podobna do 1 wiekszego. Tak AP robi z basowymi, zamiast 1x25cm masz 2 lub 4x18cm, mi ta droga odpowiada, głośnik jest smukły, a bas szybszy. Zdecydowanie amplitunery odpuść. Ja z braku miejsca w szafce zrezygnowałem z radia, którego rzadko używałem, zasięg niepublicznych był słaby, a publicznego od kilku lat nie slucham. Za to kupiłem dzielony wzmak o wadze 48kg i sobie słucham, szkoda by mi było tych nielicznych chwil na radio, jak jest tyle CD i LP do posłuchania ?. Tempo 2 będą za duże i jest to już raczej brzmienie retro. Miałem Virgo II i raczej już do nich nie wrócę, choć dzięki nim zrozumiałem w którą stronę w hi-fi chcę iść. Nie myśl o nich, bo pomimo słabego basu sypią wysokimi na niektórych nagraniach, że uszy krwawią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prewwit napisał:

Dzięki za porady Riczi, teraz już wiem w jakim kierunku iść, kupię najpierw Roksana KA-1 jak mi podejdzie brzmienie i poczuję poprawę to zostanie i dokupię wtedy odtwarzacz sieciowy. Wolę kupić i spokojnie w domu sobie przetestować jak nie podejdzie to sprzedam, jak się spodoba to pewnie z czasem spróbuję wyższego modelu z tej firmy. Może polecisz jeszcze jakiś inny zintegrowany wzmacniacz za jakim się rozglądać do 2tys i najlepiej nie starszy niż 10lat, bo już ze starym Soniakiem miałem przeboje i w takie wzmacniacze nie chcę się ładować, znajomy już nie chce naprawiać ?.

Co do kolumn to je raczej na razie zostawię w spokoju, ewentualnie w przyszłości pomyślę tak jak radzisz nad Sparkami.

Jak Waszym zdaniem Sparki mają się do tych Tempo II, które są lepsze w całokształcie.

Weż pod uwagę Rotela , ale musisz już o nie pytać Baksia . On na nich słucha i chwali . Ja od siebie mogę polecić ponownie Hegla H1 ewentualnie H100 o ile możesz dołożyć . Te wzmaki to już fajna energetyka grania . Mogę polecić jeszcze coś bardziej egzotycznego jak Cayin 153B lub coś co miałem osobiście XTZ 100 DIII(wzmak grajacy pierwsze 50W w klasie A a potem do 110W w klasie A/B) może robić jako piecyk bo grzeje się okrótnie ale klasa A tak ma. Ma dodatkowo na pokładzie DAC , choć nie jest to DAC z najwyższej półki . Mogę również polecić Ci coś od Densena , model B-100 . Choć jest to wzmak tylko 60W to skandynawowie często robią teoretycznie słabe mocowo wzmaki które dają radę . Tak jest z Abrahamsenem V2.0 czy dzielonymi wzmakami Doxa(rewelacja) które maja po 70W a ludzie je bardzo chwalą . Niestety wszystko są to konstrukcje starsze ale często można kupić z gwarancją rozruchową i potestować . Powodzenia w poszukiwaniach .?

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zbieram kasę i potem będę modyfikował, mam teraz dużo informacji co do wzmacniaczy i kolumn na przyszłość. Teraz to zostawiam i dalej będę się delektował muzyką z mojego zestawu ?

7 godzin temu, baksiu napisał:

skąd jesteś? Może ktoś ci pożyczy, zaprosi na odsłuch, itp... 

Białystok, nie jestem przekonany do odsłuchów poza moim pomieszczeniem, ponieważ kiedyś byłem w pokoju odsłuchowym dużo inne odczucia niż u mnie na miejscu, wolę poczytać porady a potem samemu próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem post jakie kolumny posiadasz, bo nie wiedziałem co znaczy te S2, to się nie dziwie teraz że masz wzmaka 45kg jak tam tyle głośników do napędzenia, moja kolumna to przy tej  popierdółka?. Te kolumny jakbym odpalił u siebie to cały blok by słyszał?

3 godziny temu, baksiu napisał:

S2 wzmacniacz z miniwieży yamaha pianocraft

Może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Prewwit napisał:

Właśnie przeczytałem post jakie kolumny posiadasz, bo nie wiedziałem co znaczy te S2, to się nie dziwie teraz że masz wzmaka 45kg jak tam tyle głośników do napędzenia, moja kolumna to przy tej  popierdółka?. Te kolumny jakbym odpalił u siebie to cały blok by słyszał?

Może być ciekawie.

Już trochę kartonowym basem daje, mój wzmak, to tylko 38kg+10kg pre, więc bez przesady! Zwykłe altusy 110 robią wiekszy rumor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, baksiu napisał:

Dwa mniejsze wofery, to nie problem, będą szybsze, a ich czynna powierzchnia podobna do 1 wiekszego. Tak AP robi z basowymi, zamiast 1x25cm masz 2 lub 4x18cm, mi ta droga odpowiada, głośnik jest smukły, a bas szybszy.

Z mniejszego głośnika bas wcale nie musi być szybszy niż z większego - tutaj w grę wchodzi wiele zależności i nie ma co tego na siłę upraszczać.

AP przyjęło przede wszystkim koncepcje że przednia ścianka musi być wąska a co za tym idzie w kolumnach do większych pomieszczeń,  stosuje niskotonowe na bokach - mają mniejszą średnicę bo z większymi byłby problem z miejscem albo zwyczajnie konstruktor zwyczajnie preferuje te o mniejszej średnicy.

I jak ze wszystkim w audio - rozwiązuje to niektóre problemy a powoduje kolejne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lorecci napisał:

Z mniejszego głośnika bas wcale nie musi być szybszy niż z większego - tutaj w grę wchodzi wiele zależności i nie ma co tego na siłę upraszczać.

AP przyjęło przede wszystkim koncepcje że przednia ścianka musi być wąska a co za tym idzie w kolumnach do większych pomieszczeń,  stosuje niskotonowe na bokach - mają mniejszą średnicę bo z większymi byłby problem z miejscem albo zwyczajnie konstruktor zwyczajnie preferuje te o mniejszej średnicy.

I jak ze wszystkim w audio - rozwiązuje to niektóre problemy a powoduje kolejne.

 

Prawa fizyki mówią, ze mniejsza masa ma mniejszą bezwładność, więc bas powinien  być lepiej kontrolowany. Nawet w nagłośnieniu profesjonalnym ostatnio częściej można spotkać multiplikację mniejszych głośników, niż stosowanie wielkich "dołów". Mi to brzmienie odpowiada i zdecydowanie słyszę różnicę vs wieksza papierowa membrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham dziś awaryjnego zestawienia wzmaka Yamaha pianocraft ze Scorpio 2 i... zaskakująco poprawnie to gra. Nie wiem komu gratulować, czy Japończykom, że zrobili popierdułke za czapkę gruszek bez większych wpadek, czy Niemcom, że ich kolumny nie stanowią wielkiego wyzwania dla elektroniki?! Yamaha się zbytnio nie zagrzała, najniższe partie klawiszy zostały odegrane, kredens się odezwał, mam zdziwko, bo spodziewałem się, że po 2 utworze skończę odsłuch... no a teraz różnice: ograniczenie dynamiki, brak ostrego ataku głośno-cicho, dźwięk mniej angażujacy, przyklejony do głośników, srednica wycofana, soprany matowe, bas się gubi- raz zadudni, innym razem się straci, poczucie bałaganu, drugi plan prawie nieobecny, wybrzmienia skrócone, płaska, cofnięta scena, poczucie sztuczności dźwięku, nie nabierzemy się na obecność kogoś w pokoju... ogólnie dźwięk niewypaczony, wszystko brzmi ok, żadnych jaj, gdyby nie porównanie, to byłbym zadowolony! Wniosek? Do puki nie usłyszymy, że można lepiej, to jesteśmy szczęśliwi, a jeśli usłyszymy, to mamy przechlapane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

Prawa fizyki mówią, ze mniejsza masa ma mniejszą bezwładność, więc bas powinien  być lepiej kontrolowany. Nawet w nagłośnieniu profesjonalnym ostatnio częściej można spotkać multiplikację mniejszych głośników, niż stosowanie wielkich "dołów". Mi to brzmienie odpowiada i zdecydowanie słyszę różnicę vs wieksza papierowa membrana.

To ponownie uproszczenie - aby uzyskać bas z głośnika konieczne jest poruszenie dużej masy powietrza - duża membrana zrobi to przy znacznie mniejszym wychyleniu niż mniejsza.

Tak czy siak szkoły są 2 albo i jescze więcej ale im wyżej na drabinie jakości tym częściej spotykamy głośniki niskotonowe większe niż 20cm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.