Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Riczi75 napisał:

Też tak myślę że słabo ze sprzedażą takowych . Chyba że T6 pogonię i kupię S2puls .

Identyczne jak S25 więc kino domowe jak znalazł?.

Na razie się wstrzymaj, moje są jedyne! A KD ze Scorpio to już będzie hiendaśny wypas? Akademia Pana Kleksa skruszy tynk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Balum Balum napisał:

@baksiu, z mojego doświadczenia warto pojeździć trochę kolumnami po pokoju w celu optymalnego ustawienia.

A AP są pod tym względem są wyjątkowo wredne. Z moich obserwacji potrzebują dużo przestrzeni wokół siebie. Kwestia dogięcia to już sprawa indywidualna.

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "grają w głowie". Dla mnie to określenie/odczucie, które bardziej przypisuje odsłuchom w słuchawkach (mam HifiMany He500).

Z kolumnami AP to ja nie chce "w głowie", jestem bardziej we wielkim wszechświecie gdzie dźwięki potrafią pojawić się wszędzie - głęboko, szeroko, wysoko, z boku a nawet z tyłu głowy przekraczając do tego granice murów ?  .  A kolumny stoją i udają, że to nie one grają, bo nie można ich powiązać z dźwiękami które słyszysz ? To oczywiście w zależności od albumu, bo są składy które  prezentowane są na małej scenie, itd. AP pięknie potrafią pokazać scenę muzyczną/przestrzeń w zależności od realizacji i nagrania, za to m.in. je uwielbiam ?

Jak sam zauważyłeś, troszkę wyjechałem glosnikami poza utarty schemat, po prostu u mnie tak grają możliwie dobrze, bez totalnej demolki. Też cenie AP za przestrzeń i to był powód zakupu trzecich paczek tej firmy. Sam mam słuchawki akg 701 i głośniki dają im potężnego łupnia. Chodziło mi o to, ze kolumny muszą tak stać, by dźwięk świdrował uszy, zbyt defensywne ustawienie mnie nudzi i marnuje potencjał kolumn. 2m od ucha to już chyba bliskie pole, dzięki temu osiągam zadowalające natężenie dźwięku, bez budzenia wszystkich w domu ?

4 minuty temu, Riczi75 napisał:

Nie zamierzam wchodzić w paradę . Mnie się nie spieszy , poza tym moje T6 nie są w Polsce jeszcze . Na razie mam od tygodnia wzmak na Olx. 

Spoko, swego czasu byly 4 zestawy T6 na alle/olx i wszystkie się szybko sprzedały. Ten model to pewniak. Najlepszy stosunek jakości do ceny, przy scorpio można już kręcić nosem na jakość za tą cenę... czyli nie sluchaleś u siebie tych T6? W pokoju na górze mogłyby zagrać lepiej od Scorpio w pewnych aspektach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, baksiu napisał:

Jak sam zauważyłeś, troszkę wyjechałem glosnikami poza utarty schemat, po prostu u mnie tak grają możliwie dobrze, bez totalnej demolki. Też cenie AP za przestrzeń i to był powód zakupu trzecich paczek tej firmy. Sam mam słuchawki akg 701 i głośniki dają im potężnego łupnia. Chodziło mi o to, ze kolumny muszą tak stać, by dźwięk świdrował uszy, zbyt defensywne ustawienie mnie nudzi i marnuje potencjał kolumn. 2m od ucha to już chyba bliskie pole, dzięki temu osiągam zadowalające natężenie dźwięku, bez budzenia wszystkich w domu ?

Spoko, swego czasu byly 4 zestawy T6 na alle/olx i wszystkie się szybko sprzedały. Ten model to pewniak. Najlepszy stosunek jakości do ceny, przy scorpio można już kręcić nosem na jakość za tą cenę... czyli nie sluchaleś u siebie tych T6? W pokoju na górze mogłyby zagrać lepiej od Scorpio w pewnych aspektach...

Nie miałem okazji jeszcze przetestować u siebie T6 . Ostatnio miałem Sparki i one były już wystarczające ponieważ ja nie jestem zwolennikiem zbyt dużej ilości niskich tonów a Sparki to było fajne wyrównane granie . Znalazł się chętny i poszły do nowego pana. Myślę że T6 zagra tak samo i dołoży nieco dołu , oby nie za dużo . A Scorpio to sentyment mój pierwszy zakup po 15 latach . No i Visatony które widziałeś stoją i one zostaną na bank . Mam je od 1998 roku . To były czasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji jeszcze przetestować u siebie T6 . Ostatnio miałem Sparki i one były już wystarczające ponieważ ja nie jestem zwolennikiem zbyt dużej ilości niskich tonów a Sparki to było fajne wyrównane granie . Znalazł się chętny i poszły do nowego pana. Myślę że T6 zagra tak samo i dołoży nieco dołu , oby nie za dużo . A Scorpio to sentyment mój pierwszy zakup po 15 latach . No i Visatony które widziałeś stoją i one zostaną na bank . Mam je od 1998 roku . To były czasy 

Zależy pewnie od akustyki pomieszczenia. Dla mnie T6 to takie monitory z subem. Bas się czasami też niepotrzebnie odzywa. Sporo daje zatkanie BR. Karkołomne odłączenie jednego głośnika niskotonowego niestety zaburza cały system. Nie polecam nawet sprawdzać - próbowałem ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PolTor napisał:

Zależy pewnie od akustyki pomieszczenia. Dla mnie T6 to takie monitory z subem. Bas się czasami też niepotrzebnie odzywa. Sporo daje zatkanie BR. Karkołomne odłączenie jednego głośnika niskotonowego niestety zaburza cały system. Nie polecam nawet sprawdzać - próbowałem ;).

 

U mnie z akustyką zawsze były największe problemy . Powtarzam sobie już od kilku lat że zrobię z tym porządek i nigdy nie ma dość czasu .

Nigdy nie grzebałem przy sprzętach aby poprawiać fabryke lub aby zmieniać zamysł konstruktora . Dlatego nie brałem pod uwage aby coś odłączać w kolumnach . Nabyłem T6 aby je wypróbować pocieszyć się chwilę i odsprzedać . 

A przepraszam zmieniłem raz tylko we wzmacniaczu jedną rzecz którą akurat fabryka sp.....ła . Do Meridiana 557 dodałem miękki start kolumn i stand by . Teraz do wzmacniacza nie muszę podchodzić aby go uruchomić . Fabrycznie , nie dość że włącznik tylko z tyłu jest umiejscowiony to po włączeniu taki trzask jakby piorun uderzył . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PolTor napisał:

Zależy pewnie od akustyki pomieszczenia. Dla mnie T6 to takie monitory z subem. Bas się czasami też niepotrzebnie odzywa. Sporo daje zatkanie BR. Karkołomne odłączenie jednego głośnika niskotonowego niestety zaburza cały system. Nie polecam nawet sprawdzać - próbowałem ;).

 

Wg mnie nie jest tak źle z T6, faktycznie mają spadek pomiędzy wysokim basem a niską średnicą, a w S2 są lepiej zszyte. Dobre ustawienie w dużym pokoju niweluje problem basu na pierwszym planie. Może pokój masz mały, a głośniki stoją zbyt blisko ścian!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jest tak źle z T6, faktycznie mają spadek pomiędzy wysokim basem a niską średnicą, a w S2 są lepiej zszyte. Dobre ustawienie w dużym pokoju niweluje problem basu na pierwszym planie. Może pokój masz mały, a głośniki stoją zbyt blisko ścian!?

Wielu osobą może się podobać takie granie nie przeczę. Pomimo problemu z ogarnięciem dołu pasma stereofonia jaką można uzyskać z T6 jest fantastyczna. Dwa razy już stały obok T6 inne skrzynki i jak do tej pory AP zostały nadal po odsłuchach :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PolTor napisał:

Wielu osobą może się podobać takie granie nie przeczę. Pomimo problemu z ogarnięciem dołu pasma stereofonia jaką można uzyskać z T6 jest fantastyczna. Dwa razy już stały obok T6 inne skrzynki i jak do tej pory AP zostały nadal po odsłuchach ?

 

 

Ja już przestałem szukać innych marek, bo AP w efektach przestrzennych to najwyższa klasa. Granie z wycofaną srednicą daje poczucie porządku i lepszej przejrzystości, jeśli nie dołożymy reszty grającej skrajami pasma, to efekt jest miły dla ucha. Może dlatego T6 grają z lampą zadowalająco w małych składach i  na niskich głośnościach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dół, średnice, wysokie i ich zszycie to u każdego może być inaczej. Nigdy nie miałem u siebie  wycofanej średnicy w moim konfigu i na różnych klockach które przewinęły się z T6. Natomiast z basem faktycznie trochę powalczyłem, choć tragedii nigdy nie było. W mojej opinii największe znaczenie ma tu akustyka i trudność w optymalnym ustawieniu AP, choć konfig też jest ważny. Walka z basem u mnie zakończona zwycięstwem - teraz jest super, o czym będzie krótko poniżej ?

Nasze opinie  zależą od posiadanego systemu i warunków akustycznych, dlatego osobiście uważam, że takie stwierdzenia mogą wprowadzić w błąd. Wszystko jest ważne począwszy od klocków, przez wszystkie połączenia (kable rca, głośnikowe, zasilające, cyfrowe)  jak i audiofilskie drobiazgi, a od akustyki pomieszczenia zaczynając  ?

Dlatego każdy powinien posłuchać w swoim systemie i własnych warunkach akustycznych.

Do moich T6 system (opisany w o mnie) klarował się kilka lat. Opinie o T6 i własnym systemie mam solidnie wyrobioną na przestrzeni kilku lat. Do tego non stop mam porównanie z różnymi fajnymi systemami słuchanymi w warunkach domowych. W tym jednym naprawdę zacnym konfigiem, który mógłby być  ozdobą AudioShow ;). W każdym razie - kolumny są świetnie wysterowane mocną lampą (tu z moim wzmakiem zachodzi efekt synergii) - genialne połączenie i pewniak do T6. Trochę osób (również na tym forum) je wybrało. Średnica absolutnie nie jest wycofana i nigdy nie była,  w moim systemie jest ładnie zszyta z pozostałymi zakresami (basem i wysokimi) , nawet odrobinę podkreślona (mam na to wpływ)  lampkami w sekcji  przedwzmacniacza (Amperex BB), w stopniu jakim lubię. Ma ładną barwę, jest rozdzielcza i zapewnia b. dobrą namacalność dźwięku. Góra rozdzielcza, z ładną barwą, bez sybilantów i innych krzykliwości, nerwowości, itp. Bas jest szybki i ma ładną fakturę. Jest w 100% pod kontrolą i nigdy nie przydudni, nawet na basowo nagranych płytach z elektroniką (np. Boris Blank i Malia). To wszystko bez żadnego zatykania bas refleksów. W temacie basu (oprócz konfigu klocków, akustyki,  itp) przysłowiową kropkę nad i postawiły kolce Superspike, a szczególnie perfekcyjną robotę w tym temacie (i nie tylko tym) zrobił u mnie RCA Tellurium Siver Diamond. No nie wiem jak to się stało, ale u mnie ten rca pozwala dla basu zejść niżej,  pokazując jego fakturę i świetnie go kontrolując. 

Całościowo obecny konfig  daje mi również takie jak lubię połączenie muzykalności z rozdzielczością/detalicznością. Dynamika w skali mikro i makro dla mnie aż nadto wystarczająca. To wszystko przedstawione na genialnej scenie dźwiękowej, która potrafi być różnorodna - od malutkiej do ogromnej - w zależności od realizacji i nagrania.

Czy można lepiej? Jasne że można lepiej, bo w tym temacie zawsze można lepiej - ale to co mam naprawdę z nawiązką mi wystarcza ?

Całościowy efekt dźwiękowy jest sumą wszystkich elementów systemu - akustyki, kolumn, wzmacniacza, źródła, okablowania, platform i mnóstwa audiofilskich drobiazgów ? Niektórzy łatwo o tym zapominają, wymieniając kolumny i wzmacniacz i już. Pewnie są bardzo ważne, ale reszta też jest bardzo ważna i mająca wpływ na dźwięk w całej tej "dźwiękowej układance". ?

Do tego istotny jest nasz gust, muzyka którą słuchamy, nośnik, itd. Każdy ma inne oczekiwania w tym temacie.

Dlatego powtórzę raz jeszcze - wymiana opinii jest ważna, ale  słuchajmy we własnym systemie i warunkach akustycznych i nie sugerujmy się opiniami (również moimi ? ), bo mogą nas wprowadzić w błąd. ?

 

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Balum Balum napisał:

A ostatnio cały system, a za jego sprawą Tempo 6 pokazały nowe oblicze po wymianie rca na Tellurium Silver Diamond, choć ktoś mógłby powiedzieć, że to szaleństwo patrząc na cenę kolumn ? . Jednak to co zrobiły u mnie te rca to rewolucja jakościowa. Spieły pięknie system, postawiły przysłowiową "kropkę na i". Musiałem je kupić. ?

Niezła "kropka nad i" za 10 kzl. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Balum Balum napisał:

W temacie basu (oprócz konfigu klocków, akustyki,  itp) przysłowiową kropkę nad i postawiły kolce Superspike,

Coś w tym jest, w ubiegłym roku kupiłem z wyprzedaży Audio Systemu podstawki VCF II M8 magnetic pod Tempo 6 i mam podobne odczucia w zakresie kontroli basów, poza tym nasycenie całego zakresu zyskało co nieco. Maja jeszcze jedna zaletę - są dużo bardziej stabilne, niż kolce o nie ma takiego ryzyka przewrócenie kolumn lub zepchnięcia z podstawek granitowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam troszkę inne wrażenia jeśli chodzi o tą legendarną i chwaloną przez wszystkich przestrzeń.

Słuchałem T6 w jednym salonie gdzie sprzedawca chwalił tą świetną przestrzeń, po czym po odpaleniu systemu nie słyszałem nic specjalnego względem innych kolumn które do ówczesnej pory słyszałem (proac, caslte, dynaudio). Pomyślałem na pewno coś nie tak z tym salonem pod kątem akustyki albo sprzętem do którego było podłączone (nie pamiętam co to było).  Potem byłem na urlopie i w mieście tym przechodziłem koło salonu i naciągnąłem żonę na odsłuch. Akurat mieli mieli T6 (niestety odsłuch był płatny) ale się skusiłem. Sprzedawca mówił że to egzemplarz prezentacyjny, wygrzany więc myślę: musi być dobrze ? Ale niestety tutaj to samo. Nic nowego względem tego co znam. Żadnych spirytystycznych, duchowych doznań.Pomyślałem szkoda bo miałem ochotę na zmiany w swoim systemie i zakup wyższej klasy. Może to tak jest że im bardziej się napalamy tym większe rozczarowanie. Rok temu słuchałem jeszcze Sitar 25+ i Classic 5. To samo. Przestrzeń na poziomie dobrych kolumn w podobnej cenie.

Może u was po prostu daje to świetny efekt ale ja tego nie doznałem.

Mam teraz prawie połowę tańsze kolumny i nie dowierzam że mam dźwięk w całym pokoju dosłownie i dużo poza nim. Się zastanawiam czy w moim pomieszczeniu T6 by zagrały taką przestrzenią jak obecne czy wtedy na odsłuchach coś było nie tak. Czy to kwestia właśnie akustyki, czy może właśnie modelu kolumn. Zaglądam do tego klubu co jakiś czas i ciągle czytam o tej przestrzeni a tu zonk.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maraudio napisał:

Niezła "kropka nad i" za 10 kzl. ?

 

Troszkę jajca... T6 nigdy nie zejdą basem w okolice S2, nawet z kablami za 10kzl i podstawkami z kryptonitu... prawa fizyki. Swoją decyzję o wymianie uważam za słuszną. Zawsze łatwiej sprzedać kolumny za 6kzł niż kable za tyle samo $$ ?

17 minut temu, tomgda napisał:

Ja natomiast mam troszkę inne wrażenia jeśli chodzi o tą legendarną i chwaloną przez wszystkich przestrzeń.

Słuchałem T6 w jednym salonie gdzie sprzedawca chwalił tą świetną przestrzeń, po czym po odpaleniu systemu nie słyszałem nic specjalnego względem innych kolumn które do ówczesnej pory słyszałem (proac, caslte, dynaudio). Pomyślałem na pewno coś nie tak z tym salonem pod kątem akustyki albo sprzętem do którego było podłączone (nie pamiętam co to było).  Potem byłem na urlopie i w mieście tym przechodziłem koło salonu i naciągnąłem żonę na odsłuch. Akurat mieli mieli T6 (niestety odsłuch był płatny) ale się skusiłem. Sprzedawca mówił że to egzemplarz prezentacyjny, wygrzany więc myślę: musi być dobrze ? Ale niestety tutaj to samo. Nic nowego względem tego co znam. Żadnych spirytystycznych, duchowych doznań.Pomyślałem szkoda bo miałem ochotę na zmiany w swoim systemie i zakup wyższej klasy. Może to tak jest że im bardziej się napalamy tym większe rozczarowanie. Rok temu słuchałem jeszcze Sitar 25+ i Classic 5. To samo. Przestrzeń na poziomie dobrych kolumn w podobnej cenie.

Może u was po prostu daje to świetny efekt ale ja tego nie doznałem.

Mam teraz prawie połowę tańsze kolumny i nie dowierzam że mam dźwięk w całym pokoju dosłownie i dużo poza nim. Się zastanawiam czy w moim pomieszczeniu T6 by zagrały taką przestrzenią jak obecne czy wtedy na odsłuchach coś było nie tak. Czy to kwestia właśnie akustyki, czy może właśnie modelu kolumn. Zaglądam do tego klubu co jakiś czas i ciągle czytam o tej przestrzeni a tu zonk.

Możesz tego nigdy nie usłyszeć... nie każdy ma ten sam słuch.. to nie tak, że inne kolumny tego nie potrafią, jednak AP nawet głupio ustawione potrafią zaskoczyć zjawiskami przestrzennymi, słychać, że te głośniki potrafią coś magicznego!

Godzinę temu, wig napisał:

Coś w tym jest, w ubiegłym roku kupiłem z wyprzedaży Audio Systemu podstawki VCF II M8 magnetic pod Tempo 6 i mam podobne odczucia w zakresie kontroli basów, poza tym nasycenie całego zakresu zyskało co nieco. Maja jeszcze jedna zaletę - są dużo bardziej stabilne, niż kolce o nie ma takiego ryzyka przewrócenie kolumn lub zepchnięcia z podstawek granitowych.

 

Ja Tempo6 przykleiłem do granitów taśmą za 5zł, też stwierdziłem poprawę stabilności ? Bas zawsze miały dobrze kontrolowany, byle były z dala od ścian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, baksiu napisał:

Troszkę jajca... T6 nigdy nie zejdą basem w okolice S2, nawet z kablami za 10kzl i podstawkami z kryptonitu... prawa fizyki. Swoją decyzję o wymianie uważam za słuszną.

@baksiu, ma wrażenie, że odrobinę niewłaściwie interpretujesz moje wpisy. ? Ja nigdzie nie twierdze, że T6 schodzą niżej niż S2. Wiem jak schodzą T6 i wiem, że można niżej. Ot chociażby słuchając (bardzo często) systemu z kolumnami Vivid Audio Giya G2. Tam to dopiero bas schodzi tak, że co mniej osłuchani mogą przeżyć coś na kształt objawienia połączonego z niedowierzaniem ? To nie jakieś wyścigi czy licytacja, czyje lepsiejsze. Nie o to mi chodzi. Zawsze można lepiej. Dla mnie schodzą T6 wystarczająco, do tego bas jest szybki i ma dobrą fakturę :). Co do tego "troszkę jajca", to faktycznie niezłe jajca, ale cóż poradzić. W moim systemie akurat ta łączówka zrobiła świetną robotę i to nie tylko w aspekcie basu. No i cóż poradzić łatwo nie było, ale zakup dla mnie był tego warty. 

Ja nie podchodzę to tego jak Ty

55 minut temu, baksiu napisał:

Zawsze łatwiej sprzedać kolumny za 6kzł niż kable za tyle samo $$ ?

ponieważ  wiem, że nie będę sprzedawał tego konfigu i nie rozpatruję tego w tych kategoriach. Mam już swój ułożony i ciężko wypracowany przez lata system. Kabel dał co dał, uznałem że muszę go kupić i bardzo z tego zakupu jestem zadowolony. Po prostu ?

 

41 minut temu, xajas napisał:

Ano, ciekawe jak by to brzmialo, gdyby zainwestowac ta kase w akustyke pomieszczenia zamiast w ta kropke nad i

Jasne, że lepiej najpierw zainwestować w akustykę, podkreślam to praktycznie w każdym wpisie że to najważniejsze. ? Tylko ja już mam to ogarnięte w miarę możliwości, który daje użytkowy salon łączący funkcje pomieszczenia odsłuchowego.

2 godziny temu, wig napisał:

Coś w tym jest, w ubiegłym roku kupiłem z wyprzedaży Audio Systemu podstawki VCF II M8 magnetic pod Tempo 6 i mam podobne odczucia w zakresie kontroli basów, poza tym nasycenie całego zakresu zyskało co nieco.

To kupiłeś kolce na wypasie. ? U mnie podstawowy model Superspike'ów. Porównywałem je z kilkoma rozwiązaniami m.in. Isoacoustics Gaia III, Acoustic Revive SPU8 i najbardziej pasowały mi Soundcare. Zdziwło mnie to, bo zawsze myślałem że wystarczy postawić kolumny na kolcach i granicie i będzie ok. I przez lata tak słuchałem. A okazało się że u mnie jest lepiej na kolcach Superspike stojących bezpośrednio na podłodze (mozaika dębowa). Dlatego zawsze warto próbować i sprawdzać u siebie.

2 godziny temu, Maraudio napisał:

Niezła "kropka nad i" za 10 kzl. ?

No niestety. Płacz i płać. W moim systemie ten przewód zrobił małą rewolucję. Do tego jest w miarę uniwersalny, bo w czterech odsłuchiwanych systemach fajnie sobie dawał radę.

24 minuty temu, Maraudio napisał:

Taka sumka to już niezłe pole do popisu.

Nie twierdze, że u każdego tak będzie.  I jasne, że w wielu przypadkach dołożenie tej kwoty to innych elementów systemu dałoby inny może lepszy efekt. Tylko ja tego nie chce, bo bardzo podoba mi się dźwięk który mam. Tak lubię i to mam, nie odczuwam potrzeby dalszego gonienia króliczka ;). Szlifowałem swój ułożony już system stąd taka decyzja.

A ten rca zrobił w moim systemie rewolucję. Dla mnie dużą, choć to dla każdego może znaczyć coś innego. ?

 

Chcecie żebym popełnił mini reckę jakie zmiany poczynił w moim systemie ten rca? ? Może będzie dla niektórych do pośmiania, a dla innych do zastanowienia? ?

 

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie obstawiam, że tysiak zainwestowany w ustroje akustyczne, typu dywan, kotara itp może przynieść więcej w każdym systemie, niz kabelki za 10kzl. No chyba że już wszystko ws dobrej akustyki zostało zrobione. Ja w najbliższym czasie wytłumiam kredens, muszę się zaopatrzyć w filc za 20zł, nożyczki, taśmę dwustronną już mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baksiu będzie z przymrużeniem oka, więc bez urazy ?

28 minut temu, baksiu napisał:

Zdecydowanie obstawiam, że tysiak zainwestowany w ustroje akustyczne, typu dywan, kotara itp może przynieść więcej w każdym systemie, niz kabelki za 10kzl. No chyba że już wszystko ws dobrej akustyki zostało zrobione. Ja w najbliższym czasie wytłumiam kredens, muszę się zaopatrzyć w filc za 20zł, nożyczki, taśmę dwustronną już mam ?

Ja powiem tak:

Też uważam, że tysiak zainwestowany w ustroje akustyczne, typu dywan, kotara itp ( o ile ich nie ma!!! ?) może przynieść więcej w każdym systemie niż kabelki za pierdyliard pln. Jednak dodam, że to każdy musi sprawdzić we własnym systemie i warunkach akustycznych, bo może być odwrotnie i to kabelki zrobią lepszą robotę. ?

 

Tym się właśnie różnimy, choć tak naprawdę zgadzamy. ?  Peace!!! ?

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Ja Tempo6 przykleiłem do granitów taśmą za 5zł, też stwierdziłem poprawę stabilności ? Bas zawsze miały dobrze kontrolowany, byle były z dala od ścian...

baksiu

nie było moim celem kupienie podstawek magnetycznych tylko po to, aby poprawić stabilność czy też dołożyć basu. Przed podjęciem decyzji częściej czytuję opinie na stronach zagranicznych, bo wydaja mi się bardziej wyważone i tam ludzie opisują co zyskali, zauważyli po zastosowaniu jakiegoś rozwiązania. Czy ktos potem z tego skorzysta, jego decyzje. Jeżeli kilka osób ma podobne zdanie, to zastanawiam się nad moim wyborem. Na tej podstawie podjąłem decyzję, że kupie te stopy magnetyczne. To co ja zauważyłem : kolumny przy tej samej pozycji potencjometru zagrały głośniej, z większą swobodą, wybrzmiewania są pełniejsze, lepiej wypełnione, bas jest bardziej sprężysty. Uznałem wiec, że wydatek 1 100 zł ma sens i nie zastanawiałem się, czy można to zrobić taniej.

Podobnie jak Balum Balum mam już system ogarnięty , celowo wybrałem CDP i hybrydowy wzmacniacz z lampami i tutaj mogę sobie dopieszczać , bez konieczności kupowania kolejnych ,,klocków''. Na akustykę nie narzekam, moim zdaniem nie jest zła.  Pewnie zawsze można coś jeszcze poprawić. Nie twierdzę, że jest idealnie. Jednak nic na siłę, kosztem użyteczności salonu, który jest dla wszystkich w rodzinie, bez demolowania jego estetyki, co jest dla mnie także ważne. To są moje priorytety i wybory.

Ciesze się, że masz satysfakcję ze zmian w Twoim systemie i to Cię napędza. Chętnie czytam wszystkie opinie, w tym także Twoje, dawaj kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wig napisał:

baksiu

nie było moim celem kupienie podstawek magnetycznych tylko po to, aby poprawić stabilność czy też dołożyć basu. Przed podjęciem decyzji częściej czytuję opinie na stronach zagranicznych, bo wydaja mi się bardziej wyważone i tam ludzie opisują co zyskali, zauważyli po zastosowaniu jakiegoś rozwiązania. Czy ktos potem z tego skorzysta, jego decyzje. Jeżeli kilka osób ma podobne zdanie, to zastanawiam się nad moim wyborem. Na tej podstawie podjąłem decyzję, że kupie te stopy magnetyczne. To co ja zauważyłem : kolumny przy tej samej pozycji potencjometru zagrały głośniej, z większą swobodą, wybrzmiewania są pełniejsze, lepiej wypełnione, bas jest bardziej sprężysty. Uznałem wiec, że wydatek 1 100 zł ma sens i nie zastanawiałem się, czy można to zrobić taniej.

Podobnie jak Balum Balum mam już system ogarnięty , celowo wybrałem CDP i hybrydowy wzmacniacz z lampami i tutaj mogę sobie dopieszczać , bez konieczności kupowania kolejnych ,,klocków''. Na akustykę nie narzekam, moim zdaniem nie jest zła.  Pewnie zawsze można coś jeszcze poprawić. Nie twierdzę, że jest idealnie. Jednak nic na siłę, kosztem użyteczności salonu, który jest dla wszystkich w rodzinie, bez demolowania jego estetyki, co jest dla mnie także ważne. To są moje priorytety i wybory.

Ciesze się, że masz satysfakcję ze zmian w Twoim systemie i to Cię napędza. Chętnie czytam wszystkie opinie, w tym także Twoje, dawaj kolejne.

 

40 minut temu, Balum Balum napisał:

@baksiu będzie z przymrużeniem oka, więc bez urazy ?

Ja powiem tak:

Też uważam, że tysiak zainwestowany w ustroje akustyczne, typu dywan, kotara itp ( o ile ich nie ma!!! ?) może przynieść więcej w każdym systemie niż kabelki za pierdyliard pln. Jednak dodam, że to każdy musi sprawdzić we własnym systemie i warunkach akustycznych, bo może być odwrotnie i to kabelki zrobią lepszą robotę. ?

 

Tym się właśnie różnimy, choć tak naprawdę zgadzamy. ?  Peace!!! ?

Jesteście wszyscy bandą idiotów, niestety ja też się do niej zaliczam. To co kupujemy za perdyliardy złotych to nikomu niepotrzebne duperele, a potem sobie wzajemnie opowiadamy, jakie to potrzebne do życia rzeczy. Chyba to hobby za daleko zaszło, obiecuję że od pojutrza się poprawię i już żadnego badziewia nie kupię. Tymczasem udaję się na seans muzyczny, zmierzylem odległości miarką i wychodzi kicha, 85cm od br do ściany, muszę sobie poprawić nastrój dawką dobrego rocka ? Pozdro i bez obrazy, bez odbioru............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, baksiu napisał:

Jesteście wszyscy bandą idiotów, niestety ja też się do niej zaliczam. To co kupujemy za perdyliardy złotych to nikomu niepotrzebne duperele, a potem sobie wzajemnie opowiadamy, jakie to potrzebne do życia rzeczy. Chyba to hobby za daleko zaszło, obiecuję że od pojutrza się poprawię i już żadnego badziewia nie kupię. Tymczasem udaję się na seans muzyczny, zmierzylem odległości miarką i wychodzi kicha, 85cm od br do ściany, muszę sobie poprawić nastrój dawką dobrego rocka ?

?

To i ja sobie zarzucę coś mocniejszego - Celtic Frost - Monotheist będzie jak znalazł. Dobra płyta i dobra jakość nagrania ?

U mnie BR do ściany ma ~300cm więc basu będzie pewnie mniej niż u Ciebie.... ?

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, piomisk napisał:

Witam

Jestem posiadaczem głośników Audio Physic Avanti

Czy podłączenie do nich wzmacniacza Accuphase E 270 to dobry pomysł ?

Słuchał ktoś może takiego lub podobnego połączenia ?

czy te firmy dobrze ze sobą grają ?

Którą generację posiadasz? Ten wzmacniacz chyba jest dość drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piomisk napisał:

Posiadam AP Avanti 25

Tego Accuphase chcę kupić z drugiej ręki 

No to kawał kolumny, gratuluję! Ten accu wygląda fajnie, jednak nie słuchałem niestety... można by też poszukać czegoś mocniejszego za podobną cenę... z mojego doświadczenia wynika, że mocny piec dobrze wpływa na jakość basu i mikrodynamikę przy średnich poziomach głośności. Avanti to kawał kolumny. Ja bym przywalił co najmniej 300W dobrej firmy i najlepiej, żeby prawie podwajał przy 4ohm, wtedy masz gwarancję dobrego prowadzenia membran ?

PS. Tempo6 błyskawicznie znalazły swojego nowego właściciela, będę je dobrze wspominał, były kapitalne w swojej cenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, baksiu napisał:

No to kawał kolumny, gratuluję! Ten accu wygląda fajnie, jednak nie słuchałem niestety... można by też poszukać czegoś mocniejszego za podobną cenę... z mojego doświadczenia wynika, że mocny piec dobrze wpływa na jakość basu i mikrodynamikę przy średnich poziomach głośności. Avanti to kawał kolumny. Ja bym przywalił co najmniej 300W dobrej firmy i najlepiej, żeby prawie podwajał przy 4ohm, wtedy masz gwarancję dobrego prowadzenia membran ?

PS. Tempo6 błyskawicznie znalazły swojego nowego właściciela, będę je dobrze wspominał, były kapitalne w swojej cenie!

Szybciutko poszły T6 . Daleko pojechały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.