Jump to content
Kris_54701

Połączenie I2S Dual AD1865 NOS

Recommended Posts

Miałem kiedyś pcm1795 od musical fidelity. Cudów nie było, ale na pięć procent był bliższy R2R. Miał jakby ciut bardziej analogowe i spokojne brzmienie.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Sporo czytam dobrych opinii o pcm63. Ponoć w wykonaniu Waldka to najlepszy dac DIY

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

4 godziny temu, sybic napisał:

Nie wiem czy podłego, solidnego 7m, a miałem użyć takiego za 2k? W takim razie, jeśli Amanero wymusza kupno drogiego kabla to tym bardziej za niego dziękuje 😉

Solidna to była chyba tylko ilość izolacji 🙂

0,6A to bardzo niewielki prąd i jeżeli kabel się grzał to drut wewnątrz był pewnie grubości włosa

Wydaje mi się , że z góry negujesz wszystko co związane jest z amanero 🙂

Miałem kiedyś pcm1795 od musical fidelity. Cudów nie było...

Gdybyś podpiął wyjścia prądowe kości daca do dobrej analogówki, tj. tranzystorowa, czy lampowa to ocena by była bardziej prawdziwa. W grę wchodzi też jakość zaailania kości dac i wiele innych aspektów.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

W dniu 10.08.2019 o 19:57, Kris_54701 napisał:

(...) Pcm1794 jest szczegółowy, ma dobrą scenę, ale właśnie kosztem dynamiki. Szczegóły 8 wysokie tony są nienaturalnie wyeksponowane. Takie efekciarskie. Jeszcze bardziej to było słyszalne ja 9038q2m. Szczegóły zawieszone w połowie odległości od ciszy do najsilniejszych dźwięków. Poniżej tych szczegółow nie było nic zwykła pustka. I tak na przykładzie blachy na AD brzmią dłużej, szmery i echo pomieszczenia są ledwo słyszalne, a nie podane na twarz jak w DS. Nawet elektronika ma miły analogowy charakter. Można słuchać godzinami.

Przetestuj jeszcze takie R2R tym bardziej, ze Xmosa już masz

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przy zakupie 2 szt. minus $10 może ktoś się skusi

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

bardzo dobre opinie ma też PCM63.Ponoć gra inaczej od AD, ale nie wiem na która stronę ważą się jego zalety.

Czy ten kondensator filtrujący na wyjściu kości DACA jest na pewno potrzebny przy słuchaniu w 99,9 plików 44.1 kHz?

Zmniejszyłem jego jego pojemność z 7.8 nF do 3.9 nF i gra to zdecydowanie lepiej.  Lepsza precyzja i wyraźniejsza scena. Dźwięk nabrał życia. Czy to bezpieczne dla głośników wysokotonowych?

Edited by Kris_54701

Chciałbym skorzystać z możliwości trymowania tej kostki. Elektronik ze mnie żaden, więc i sprzętu specjalistycznego nie mam. Czy jest możliwe domowym sposobem lub na słuch dokonać takiej korekty?

2111480716_Przechwycenieobrazuekranu_2019-08-06_13-46-16.png.aa0c2a973b7ffa8ebe91703d4936942f.png

Edited by Kris_54701

Czy taka zabawka do 1 MHz wystarczy do pomiarów w audio?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam takie cuś i chyba nawet se to polutowałem, tak raczej dla sportu. No jakieś przebiegi widać :) No coś tam zgrubnie można zobaczyć :) 

Poczekaj, aż Cię chłopaki zaraz skarcą i podeślą linki do oscyloskopów za 1000 złociszy i do analogowych, bo te są najlepsze ;)

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

3 godziny temu, sybic napisał:

oscyloskopów za 1000 złociszy

No sorry, 1000PLN to takie minimum jeżeli ma to być faktycznie użyteczne. Można oczywiście tanio upolować jakąś używkę, ale tu już trzeba mieć rozeznanie.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

A czy nie wystarczy że toto z linku potrafi wyświetlić kształt sinusoidy? Fakt że tylko do 1 MHz, ale zazwyczaj testuje się sygnałem 1k. Rozumiem że na warsztat to musi być profeska, ale do ustawienia trymera kości nie wystarczy?

1 minute ago, Kris_54701 said:

Rozumiem że na warsztat to musi być profeska, ale do ustawienia trymera kości nie wystarczy?

Reduktor Szumu testował chyba dso 150, warto obejrzeć.

Do trymowania kości to musisz THD na żywo mierzyć, czyli potrzebujesz interfejs audio i soft np. ARTA

• Like 2

Trymowanie można zrobić na integrze (lub lepszej karcie dźwiękowej ) i sofcie RMAA. Wyjście z DACa podpina się pod wejście Line In w kompie  i odpala  RMAA - run tests Playback/Recording i wszystko (zniekształcenia/poziomy/kanały LR)  widać w oknie Spectrum of recorded test signal - następnie trymuje się tak aby oba kanały miały jak najmniejsze zniekształcenia i były na tym samym poziomie. To chyba najprostsza metoda trymowania...ważne aby przy połączeniu nie utworzyć pętli masy DAC/KOMP - separacja galwaniczna DACa bardzo wskazana.

Mam dwie kostki po jednej na kanał, czyli dwa wyjścia stereo jednej kostki są ze sobą połączone. Czy do regulacji muszę je rozdzielić i regulować każde z osobna po czym ponownie połączyć do słuchania, czy też może połączone ze sobą regulować jednocześnie dwiema peerkami?

Mam kartę Creativ Audigy 2 zs Gold. Ponoć jedna z lepszych.

Jakiś sygnał testowy trzeba puścić na DACa czy zwykłą muzykę?

Ok. Pooglądałem literki i już wszysko wiem. Ciekawi mnie tylko poziom sygnału na wyjsciu z kości, czy będzie odpowiedni do zmierzenia THD.

podajesz 1k z generatora i sprawdzasz rozkład harmonicznych. Następnie podajesz dwie częstotliwości jednocześnie np 18k i 19k i sprawdzasz produkty intermodulacji. Potrzebujesz do tego "czystego" generatora

zanim zaczniesz mierzyć sprawdź sam generator co tak naprawdę daje

Daca zamierzam zmierzyć więc generator będzie z androida na xmosa, czyli sygnał w postaci cyfrowej. Powinienem chyba zmierzyć wyjścia prądowe za rezystorem konwersji, bo dalej są lampy, a te już mogą coś od siebie dodawać. Sygnał z kości będzie słaby, ale czy wystarczający?