Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy uważają że wyjątkowość kabli PAD usłyszysz właśnie od linii min Aureus, albo Venustas. Moje spostrzeżenia: Aureus ma mieszany stop i to słychać. Bardzo bardzo dobrze słychać akustykę pomieszczenia, wszelkie pogłosy, także dzwoneczki, przeszkadzajki itp. Jest kontrolowany bas. Ja na nim długo grałem i miałem go połączony z lampą i kolumnami które nie były ostre na górze, raczej ułożone. Ekran z połączenia pozostałych płynów: fluid i ferox. Kabel dość wyjątkowy uważam. Tak jak niższe modele są poprawne to tu zaczyna się już robić wyczynowo. Im wyższy model to jednak lepsza sumarycznie jakość dźwięku, choć ze względu na różne stosowane stopy metali i ekrany wynikowo te linie kabli różnią się diametralnie. Tu nie można chyba posłuchać modelu niższego i już wiesz jak gra najwyższy... Linia niższa może zaspokoić Twoje upodobania. Jeden woli mix metali, a drugi czystą miedź. Np miedź w Corvusie ma świetną barwę, lepszą tudzież niż ma Aureus - ale kosztem jakich pieniędzy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PatiJ napisał:

Niektórzy uważają że wyjątkowość kabli PAD usłyszysz właśnie od linii min Aureus, albo Venustas. Moje spostrzeżenia: Aureus ma mieszany stop i to słychać. Bardzo bardzo dobrze słychać akustykę pomieszczenia, wszelkie pogłosy, także dzwoneczki, przeszkadzajki itp. Jest kontrolowany bas. Ja na nim długo grałem i miałem go połączony z lampą i kolumnami które nie były ostre na górze, raczej ułożone. Ekran z połączenia pozostałych płynów: fluid i ferox. Kabel dość wyjątkowy uważam. Tak jak niższe modele są poprawne to tu zaczyna się już robić wyczynowo. Im wyższy model to jednak lepsza sumarycznie jakość dźwięku, choć ze względu na różne stosowane stopy metali i ekrany wynikowo te linie kabli różnią się diametralnie. Tu nie można chyba posłuchać modelu niższego i już wiesz jak gra najwyższy... Linia niższa może zaspokoić Twoje upodobania. Jeden woli mix metali, a drugi czystą miedź. Np miedź w Corvusie ma świetną barwę, lepszą tudzież niż ma Aureus - ale kosztem jakich pieniędzy? 

Zgadzam się co do aureusa natomiast sadze ze wszystkie wersje pad są świetne . Niektóre dają więcej , niektóre mniej , ale już te niższe modele wnoszą sporo . Np zasilające od lini museaus jest wart dużo więcej jakby porównywać go do konkurencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....za bardzo nie mam czasu na słuchanie muzyki ale  mój głośnikowy CORVUS ma już a może dopiero na liczniku jakieś  + - 150godzin grania.....brzmienie zrobiło się takie rasowe/dobitne ale zarazem szlachetne z fajnymi wybrzmieniami.....praktycznie wszystko uległo zmianie/poprawie.....kabel faktycznie potrzebuje czasu by zagrał w pełni swoich możliwości....

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

...kilka zdań o Corvusie głośnikowym...do kolumn używam dwie pary kabli - moim planem było dać PAD Corvus + drugie jakieś dobre srebrne kable, ale plany zmieniłem....właśnie dziś zamówiłem drugą parę Corvusa, tyle że u dystrybutora nie mają odcinka 2m tylko 2.5m a taka długość jest mi niepotrzebna, tak więc przyjdzie mi czekać...

 

...3 dni temu Corvus został podpięty do lampy (na hybrydzie wygrzewałem te kable) i po tych kilku dniach mogę powiedzieć że te kable z lampą spisują się znakomicie...żeby nie było...nie polecam kupować  Corvusa  do lampy bez wcześniejszego odsłuchu...bo może być różnie...moje kolumny mają zewnętrzną zwrotnice gdzie mogę (tak w skrócie) brzmienie trochę przyciemnić lub lekko rozjaśnić....

....nie będę pisał o wysokich tonach, basie, przestrzeni bo jest na wysokim poziomie ale one mają jedną zajebistą cechę którą bardzo lubię i chyba najbardziej mi na niej zależy....Corvus ''gra'' brzmieniem live.....

...na drugiego Corvusa przyjdzie mi czekać ponad miesiąc....zapytałem również  czy jest możliwe by producent od razu wygrzał te kable....mam dostać odpowiedz...jak przyjdzie drugi Corvus to napisze co się zmieniło w brzmieniu z tandemem kabli PAD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...kilka zdań o Corvusie głośnikowym...do kolumn używam dwie pary kabli - moim planem było dać PAD Corvus + drugie jakieś dobre srebrne kable, ale plany zmieniłem....właśnie dziś zamówiłem drugą parę Corvusa, tyle że u dystrybutora nie mają odcinka 2m tylko 2.5m a taka długość jest mi niepotrzebna, tak więc przyjdzie mi czekać...

 

...3 dni temu Corvus został podpięty do lampy (na hybrydzie wygrzewałem te kable) i po tych kilku dniach mogę powiedzieć że te kable z lampą spisują się znakomicie...żeby nie było...nie polecam kupować  Corvusa  do lampy bez wcześniejszego odsłuchu...bo może być różnie...moje kolumny mają zewnętrzną zwrotnice gdzie mogę (tak w skrócie) brzmienie trochę przyciemnić lub lekko rozjaśnić....

....nie będę pisał o wysokich tonach, basie, przestrzeni bo jest na wysokim poziomie ale one mają jedną zajebistą cechę którą bardzo lubię i chyba najbardziej mi na niej zależy....Corvus ''gra'' brzmieniem live.....

...na drugiego Corvusa przyjdzie mi czekać ponad miesiąc....zapytałem również  czy jest możliwe by producent od razu wygrzał te kable....mam dostać odpowiedz...jak przyjdzie drugi Corvus to napisze co się zmieniło w brzmieniu z tandemem kabli PAD...

czyli potwierdza się to co pisałem wcześniej o odwzorowaniu barw koncertowych instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam miłośników kabli PAD.

Chętnie zakupię głośnikowy 2x2 metry single wire Posejdon wraz z interkonektem XLR Posejdon. W chwili obecnej używam Musaeus głośnikowy i XLR oraz zasilający ale chciałbym nieco zmienić charakter brzmienia bo wymieniłem głośniki i szukam cech jakie przypisywane są Posejdonowi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć

ja zacząłem troszkę testować kable zasilające. Moje spostrzeżenia - czysto subiektywne w moim torze i pomieszczeniu...

Mam teraz - między innymi - 2 PADy: Venustas oraz Aquila. Naprawdę fajne kabelki. Venustas porównuję do mojego AZ Gargantua2 na wzmacniaczu i muszę przyznać że zasilające PADy powielają troszkę chyba cechy innych swoich kabli. Aquila do źródła poszła, cd Lectora i DACa Ideona. Daje świetne barwy, wybrzmienia, gładki i piękny dźwięk ze szczegółami, ale kosztem troszkę poluzowanego basu, choć ten bas ma fajne barwy i nie jest jednolity. Natomiast Venustas w Luxmanie L590AXII- bardziej konturowy, nie łagodzi dźwięków, a pokazuje jakie są i mogą być ostre. Bas w ryzach, ale jest mocny jak taki jest w muzyce, dynamiczny, cecha ciemnego tła to standard w kablach PAD i też tak jest - dźwięki się pojawiają nagle i dynamicznie. Gargantua wydaje się być bardziej ułożonym kablem i ma mniejszy bas. Luxman gra słodko więc taki Venustas go pobudził, dodał więcej adrenaliny w muzyce i dynamiki. Ciekawe... chyba się polubili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Czołem.

Ostatnio nabyłem kolejny kabel zasilający PAD, a mianowicie Corvus odcinek 2m. Muszę przyznać że to teraz mój topowy zasilający. Kabel jest z wtykami Oyaide M1/F1, czyli także topowe. Potwierdzam ponownie, że kable zasilania zachowują charakter pozostałych z serii. Jest zwarty, szczegółowy, wyrównany, praktycznie nie mam zastrzeżeń. Pewnie to część zasługi wtyków. Porównując te wtyki do Furutecha najwyższego modelu, to przyznam że już nie mają zaokrąglonej góry - tak jak słyszę to przy Furu, dźwięki są ostrzejsze, szczegółowe, napowietrzone - rewelacyjne. W porównaniu do Wattgate 390 goldów, dźwięki są mniej docieplone. Same wtyki chyba poleciłbym do wszelakich lamp, a raczej nie do analitycznych cienko i ostro grających systemów. U mnie gra z CD Lectora i tu pasuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2022 o 09:44, FalconCrest napisał:

Witam! Może ktoś z klubowiczów lub gości odwiedzających ten klub byłby chętny na P.A.Da Genesis w wersji Rca.Stan bardzo dobry.Więcej info na maila. Pozdrowienia dla wszystkich członków tego klubu i nie tylko..

Oferta już nie aktualna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, pawel k napisał:

Witam kolegów. Czy ma ktoś może porównanie kabli głośnikowych purista modelu musaeus z Posejdonem czy taka zamiana ma sens. Czy jest znacząca różnica w odwzorowaniu dźwięku. Pozdrawiam 

Trochę to śmieszne cytować samego siebie 😂. Przeczytałem forum jeszcze raz i odpowiedziałem sobie sam na swoje wcześniejsze pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

dołączam do klubu, właśnie wygrzewam nowego IC Poseidon, dopiero 15-20 h, ale już czuję, że będzie pięknie. Wcześniej miałem Vesta i Genesis, to naprawdę dobre kable, więc zostaję w rodzinie 🙂 Czy ktoś z kolegów miał może okazję usłyszeć Coax Neptune ? 

pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2021 o 13:23, Bogusław_59825 napisał:

To tylko dopisze ... z racji "taniego piątku" i po rabacie był też u mnie Neptun cyfrowy i patrząc na stosunek cena-granie pomiędzy Genesis a Neptun, oddałem tego coaxa.

spacer.pngspacer.png

 

51 minut temu, Manic69 napisał:

Czy ktoś z kolegów miał może okazję usłyszeć Coax Neptune ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Manic69 napisał:

Pytam, bo mam coax Acoustic Zen mc2 i już czuję, że będzie mi brakowało tego wypełnienia z Poseidona.

Acustic Zen znam tylko z kabla sieciowego Gargantua II wiec nie wiem, jak sprawuje się jako coax zas wracając do Purista to coax Neptun był lepszy od Genesis, ale nie na tyle by uzasadnić różnice między obiema w cenie. Inna sprawa, że oba PADy zostały pokonane przez Siltech Classic Legend 380D ale ..... na co dzień oba (Genesis i Siltech) są wpięte pod źródło i w zależności od nagrań wybieram taki który bardziej mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam na sprzedaż Pad Neptune xlr 1,0m z dowodem zakupu. Grały około 200 godzin. Powód sprzedaży: wymiana na Audioquest Dragon. 
Miałem jednocześnie z Neptune kable Pad Corvus, które są wyżej w hierarchii, ale są mniej muzykalne (co stwierdzono już na tym forum). Kable które mogę polecić z czystym sumieniem, stan sklepowy. Cena: 5 tys. zł. 

299349FE-B198-464D-B0EA-0174477B923C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, klepek1 napisał:

Panowie mam na sprzedaż Pad Neptune xlr 1,0m z dowodem zakupu. Grały około 200 godzin. Powód sprzedaży: wymiana na Audioquest Dragon. 
Miałem jednocześnie z Neptune kable Pad Corvus, które są wyżej w hierarchii, ale są mniej muzykalne (co stwierdzono już na tym forum). Kable które mogę polecić z czystym sumieniem, stan sklepowy. Cena: 5 tys. zł. 

299349FE-B198-464D-B0EA-0174477B923C.jpeg

może powinieneś poczekać jeszcze 100h. U mnie grają i jestem zadowolony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DariusMaximus napisał:

może powinieneś poczekać jeszcze 100h. U mnie grają i jestem zadowolony. 

 

Wiem, że masz i jesteś bardzo zadowolony, Pad Neptune to bardzo fajny kabel xlr i nie boję się stwierdzić, że jeden z lepszych w tym przedziale cenowym. Jednak AQ Dragon wniósł znacznie więcej przestrzeni i szczegółów (to trochę wyższa półka nie tylko dzwięku ale i ceny: 12 tys. Euro), choć nie żałuję wydanych pieniędzy, bo zmiana była baaaardzo duża „in plus”. Z jednej strony szkoda mi go sprzedawać , ale z drugiej strony już tyle mam „zchomikowanych” kabli, że muszę zacząć się ich pozbywać i stąd mój post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to JADE.

Witam. Zawitał do mnie IC PAD JADE. Łączy dac ze wzmacniaczem lampowym. Na razie pograne ok 20h i dźwięk się non stop zmienia, raz muli, innym razem jest na ostro i kłuje w uszy. Testowałem Genesis wcześniej i ten zagrał u mnie dość mocno zaznaczonym basem, takim lekko wychodzącym przed szereg. Jade na razie tego nie ma, bas obecny, ale z tych niższych, wysokie dość ostre, średnica na razie taka sobie. Słychać lekkie przymulenie, kocyk na głośnikach. IC Jade wyraźnie cieńszy w budowie w porównaniu do Genesis. Ciekawe, jak to finalnie zagra. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze uwagi co do PAD Jade. Pograne 50 godzin i dźwięk się otworzył, szczególnie poprawie uległa srednica. Spadł kocyk, dźwięk stał się w tym zakresie wyrazniejszy. Wysokie rozdzielcze z detalami, bas zróżnicowany schodzący nisko. Generalnie granie lekko po cieplejszej stronie, w całym zakresie równo. Jade dzieli się że sluchaczem chętnie  zarówno basem, średnimi jak i wysokimi częstotliwościami. Nie czuć niedomagań w żadnym z zakresów. To co od samego początku jest bardzo dobrego w tym kablu to przestrzeń grania. Dźwięk ochoczo rozchodzi się we wszystkich kierunkach, taka prezentacja 3D. Sam wokal wysunięty do przodu, ale tu do końca nie jestem pewien, czy to zasługi samego PAD Jade dlatego, że zachwycony tym co on prezentuje, zakupiłem też głośnikowy PAD Poseidon. Ten ostatni gra u mnie dopiero kilka godzin, ale już to zestawienie pokazuje swój potencjał. Jest pięknie. Jeżeli taki dźwięk można uzyskać z nowych kabli to co będzie po ich wygrzaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Posejdon głośnikowy pobrane ma ok 70h. Do tej pory w graniu kabla średnica praktycznie nie istniała. Dzisiaj pojawił się wyższy bas i trochę średnicy, za to wysokie zaczęły wychodzić przed szereg. Zrobiło się za jasno, skrzy iskrami aż w uszach wierci. Nie da się tego glosno słuchać. Trzeba to jakoś przeżyć. Ale co ja pieprzę, przecież kable nie grają i nie ma czegoś takiego jak wygrzewanie kabli... 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.