Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2021 o 19:54, Bogusław_59825 napisał:

Kabel Gargantua II   https://postimg.cc/TLCwtWF5     także był testowany.

 

Nie zaskoczyło czy PAD bardziej Ci odpowiadał, a może charakterystyka była na tyle podobna ale chciałeś mieć komplet od jednego producenta ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 20:23, PanAntoni napisał:

Nie zaskoczyło czy PAD bardziej Ci odpowiadał, a może charakterystyka była na tyle podobna ale chciałeś mieć komplet od jednego producenta ?

Gargantua II ma zalety w postaci lepszego basu (lepiej kontrolowany) od Venustas, ale też ma wade w postaci rozjaśnionej choc gładkiej góry. Wszystko zależy, gdzie taki kabel ma się wpasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 12:55, pawel k napisał:

No ja również. Nawet jeśli się na niego zdecyduję to trza się będzie rozejrzeć za lepszymi wtykami. 

I jak tam po kilku dniach ? Jakieś zmiany na plus ? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sebgla napisał:

I jak tam po kilku dniach ? Jakieś zmiany na plus ? 

Nie no w tym wypadku jaki wygląd takie granie 😂. A tak na poważnie kabelek już zwróciłem. O ile z no 1 pro można było wychwycić różnicę to już z Solid core audio power no 1 pro premium niemiał nawet najmniejszych szans. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, MarcinQoo napisał:

Porównywał ktoś może RCA oraz głośnikowe Poseidony z Neptunem? Czy jest to faktycznie przeskok w siedmimilowych butach, czy efekt niewarty aż takiej różnicy w cenie?

Mam Neptuna i miałem Poseidona. Mam też Venustasa i Aqueous Aureus. Każdy gra inaczej. To zależy czego potrzebujesz, jednak przyznam że im wyższa linia tym lepiej i ciekawiej, ale czy warte ceny? Trzeba samemu doświadczyć i porównać i osądzić. Ogólną cechą, na jaką zwróciłem uwagę to to, że płyn Fluid w kablach dodaje lekkości w porównaniu do Feroxa. Ferox w ciemnych systemach może jeszcze bardziej przyciemnić obraz. Chyba zgadzam się z wnioskami z porównania tu: soundrebels.com/tag/purist-audio-design/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2021 o 18:34, pawel k napisał:

IMG_20211202_160224_compress45.thumb.jpg.a1b2ad989f6b65df79832a7f958c0017.jpgKolejna szansa dla AC purist audio design musaeus.Zaś w starciu z Solid core audio. Tym razem 1,5 m. 

Konkretne te węże 🙂 , podziel się wrażeniami jak już opadną emocje

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

od wczoraj są u mnie głośnikowe PAD CORVUS....kable nowe więc trochę czasu potrzeba by ''doszły'' do siebie.....z tego co czytałem to chyba 300 godzin (przynajmniej tak napisał producent) gram na nich dopiero 3 godziny tak więc jeszcze za szybko by cokolwiek napisać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miroslav1 napisał:

od wczoraj są u mnie głośnikowe PAD CORVUS....kable nowe więc trochę czasu potrzeba by ''doszły'' do siebie.....z tego co czytałem to chyba 300 godzin (przynajmniej tak napisał producent) gram na nich dopiero 3 godziny tak więc jeszcze za szybko by cokolwiek napisać.....

Ale pisz pisz jak już sie kabelek ułoży  🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kilka słów odnośnie CORVUSA....kupiłem je z myślą  lampie  ale puki co ''wygrzewam'' kable na wzmacniaczu hybrydowym....poczekam tak ze 100/150 godzin i wtedy przełączę do lampy...jakiś czas temu napisał do mnie kolega z forum i w dość precyzyjne opisał mi ''brzmienie ''  CORVUSA...puki co wszystko się sprawdza....

...brzmienie jest ciemniejsze (o to mi chodziło) do tego są fajne wybrzmienia i dzwięk jest że tak powiem plastyczny/nasycony....jest pewna gładkość żeby nie powiedzieć jedwabistość grania....może tyle na te kilka dni grania...najważniejsze że wszystko idzie w dobrym kierunku.....

z całą pewnością CORVUS dobrze zgrywa się z hybrydą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....kilka słów odnośnie CORVUSA....kupiłem je z myślą  lampie  ale puki co ''wygrzewam'' kable na wzmacniaczu hybrydowym....poczekam tak ze 100/150 godzin i wtedy przełączę do lampy...jakiś czas temu napisał do mnie kolega z forum i w dość precyzyjne opisał mi ''brzmienie ''  CORVUSA...puki co wszystko się sprawdza....

...brzmienie jest ciemniejsze (o to mi chodziło) do tego są fajne wybrzmienia i dzwięk jest że tak powiem plastyczny/nasycony....jest pewna gładkość żeby nie powiedzieć jedwabistość grania....może tyle na te kilka dni grania...najważniejsze że wszystko idzie w dobrym kierunku.....

z całą pewnością CORVUS dobrze zgrywa się z hybrydą.....

Testowałeś może niższe modele ? Pytam bo chciałbym sprawdzić ze 2 modele głośnikowych PAD do B&W 801.

Ciekawi mnie jak zmienia się przekaz ze wzrostem ceny tych drutów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ravanello napisał:

Testowałeś może niższe modele ? Pytam bo chciałbym sprawdzić ze 2 modele głośnikowych PAD do B&W 801.

Ciekawi mnie jak zmienia się przekaz ze wzrostem ceny tych drutów? 

...jakieś 7/8 lat temu miałem głośnikowego VENUSTASA....kolega o którym wcześniej wspomniałem napisał że CORVUS to ulepszony Venustas i z tą opinią się zgadzam .....jeżeli chcesz sprawdzić jakieś kable PAD to warto ''posłuchać'' właśnie  VENUSTASA.....może okazać się  że będzie to dobre połączenie z B&W 801....

....z kabli głosnikowych na których ostatnio grałem TARA LABS THE 0.8....CARDAS CLEAR....to chyba CORVUS najlepiej się spisze.....nie twierdzę że PAD jest najlepszym kablem bo tak nie jest....ale na dzień dzisiejszy uważam że CORVUS najlepiej wpasuje się w mój gust....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat jestem użytkownikiem PAD w wersji Aqueous xlr i głośnikowy. Siedziały w Cambridge Audio 851 a a teraz z mcintosch. Powiem ,że to swietne kable z niesamowitą gorą . ostatnio wpadły mi w rece hijiri milion głośnikowe i powiem szczerze ze mnie oczarowały, bo gdzieś szukalem takiego dociążonego brzmienia z wielkimi instrumentami (te kable korygują brzmienie). Niestety nie dam za kabel 30000 po rabacie, a ponieważ zapragnąłem zmian postanowilem przetestować najwyższy model w rozsądnej cenie z PAD czyli corvus (dominus to już 70000). I co ? i został. Sądze , że po odpowiednich rabatach, w tej kategorii cenowej raczej ciężko znaleźć coś co go przebije. Dostałem nowy więc jak go podłączyłem to niespecjalnie mi się spodobał ale dałem mu szanse. Po paru dniach grania pokazuje co potrafi. co uderza to scena. Jest szeroka. Drugie to bardzo dobre niskie zakresy. Srednica dobra ale mam nadzieje , że będzie lepsza. góra bardzo rozdzielcza , naturalna. Odwzorowanie instrumentów wzorowe i co ważne tak szukane czarne tło. rzeczywiście słuchając ma się wrażenie muzyki na żywo. Zobaczymy co będzie dalej.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Miroslav1 napisał:

.....z cała pewnością za jakiś czas pomyślę o IC i sieciowym PAD tle że juz nie CORVUS a DOMINUS....

....robił ktoś porównanie CORVUS - DOMINUS ? 

Co do sieciowych to sprawdź najpierw wtyki czy będę pasować. U mnie we wzmaku cały latał a do źródła nie chciał nawet wejść. Zresztą nie tylko u mnie i nie tylko w musaeus. Te droższe modele też miały problemy. Porostu tak mają wtyki GigaWatta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pawel k napisał:

Co do sieciowych to sprawdź najpierw wtyki czy będę pasować. U mnie we wzmaku cały latał a do źródła nie chciał nawet wejść. Zresztą nie tylko u mnie i nie tylko w musaeus. Te droższe modele też miały problemy. Porostu tak mają wtyki GigaWatta. 

....chyba w tych wysokich modelach są wtyki Furutecha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Miroslav1 napisał:

....chyba w tych wysokich modelach są wtyki Furutecha....

No nie koniecznie 🤷‍♀️ furutecha fi 50 posiadają medele purist audio design 30 th Anniversary i Dominus Diamond Edition reszta na wtykach Wattgate Evo Gold. Oczywiście jak chcesz to na życzenie założą Ci wtyki Furutecha nawet do Vesta 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2022 o 10:07, Miroslav1 napisał:

.....z cała pewnością za jakiś czas pomyślę o IC i sieciowym PAD tle że juz nie CORVUS a DOMINUS....

....robił ktoś porównanie CORVUS - DOMINUS ? 

Cena Dominusa to już 30k oficjalna, a Corvusa 10k. Nawet z rabatami wyjdzie duża różnica w cenie tych kabli, ale jak audio zasługuje i kieszeń pełna to czemu nie 😉 Chyba będziesz pierwszy w tych porównaniach, więc czekamy na relacje.

Ja zakończyłem na Corvusie i Neptunie. Mogę napisać, że te rca różnią się tylko wypełnieniem kabla, żelem ekranującym: Ferox vs Fluid. Corvus jest chyba bardziej neutralny, a Neptun ciut cieplejszy ale bez utraty rozdzielczości, zwłaszcza na średnicy. Neptun dodatkowo jest bardziej jakby 3d i bryły dźwiękowe są większe. Oba kable są fajne i co komu się bardziej spodoba i jest potrzebne w systemie...

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PatiJ napisał:

Cena Dominusa to już 30k oficjalna, a Corvusa 10k. Nawet z rabatami wyjdzie duża różnica w cenie tych kabli, ale jak audio zasługuje i kieszeń pełna to czemu nie 😉 Chyba będziesz pierwszy w tych porównaniach, więc czekamy na relacje.

Ja zakończyłem na Corvusie i Neptunie. Mogę napisać, że te rca różnią się tylko wypełnieniem kabla, żelem ekranującym: Ferox vs Fluid. Corvus jest chyba bardziej neutralny, a Neptun ciut cieplejszy ale bez utraty rozdzielczości, zwłaszcza na średnicy. Neptun dodatkowo jest bardziej jakby 3d i bryły dźwiękowe są większe. Oba kable są fajne i co komu się bardziej spodoba i jest potrzebne w systemie...

...z pewnością sprawdzę Dominusa.....chociaż wiem że będzie miał ''trudne'' zadanie,   obecnie gram na IC TARA LABS THE ZERO GOLD....moim zdanie jest to fenomenalny kabel i nie mam pewności  czy DOMINUS pokaże coś więcej/lepiej od TARY....zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PatiJ napisał:

Cena Dominusa to już 30k oficjalna, a Corvusa 10k. Nawet z rabatami wyjdzie duża różnica w cenie tych kabli, ale jak audio zasługuje i kieszeń pełna to czemu nie 😉 Chyba będziesz pierwszy w tych porównaniach, więc czekamy na relacje.

Ja zakończyłem na Corvusie i Neptunie. Mogę napisać, że te rca różnią się tylko wypełnieniem kabla, żelem ekranującym: Ferox vs Fluid. Corvus jest chyba bardziej neutralny, a Neptun ciut cieplejszy ale bez utraty rozdzielczości, zwłaszcza na średnicy. Neptun dodatkowo jest bardziej jakby 3d i bryły dźwiękowe są większe. Oba kable są fajne i co komu się bardziej spodoba i jest potrzebne w systemie...

a opisując średnice w tych dwóch kablach to która będzie bardziej wypełniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.