Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie producent raczej nie na darmo określa czas wygrzewania który dochodzi do 300H. Co by nie mówić to czasem rok słuchania (przynajmniej w moim przypadku) Nie mniej jednak uważam , że to jedne z najlepszych kabli na rynku patrząc na stosunek jakości do ceny. dobry jest również Transparent ale zaczynając od reference  a to już koszt kilkudziesięciu tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2023 o 12:42, sebgla napisał:

Mam Poseidony 2 lata zarówno IC jak i głośnikowe. 

Dziwnie to u Ciebie się zachowuje. Tez miałem nowe ale bo uszach nie kłuło nigdy. 

Dziś już jest spoko. Wszystko wróciło do normy, a nawet nieco lepiej. Ostrości zniknęły, średnica i basior pozostał. Widocznie mój Purist miał wczoraj "te dni" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być tak, że oprócz świeżego Posejdona mam też PAD Jade interconect i ten ostatni też do końca nie wygrzany. Może wspólnie i w porozumieniu odwalają mi tu przedstawienie. Niedawno wrzuciłem też lampki 12ax7 Telefunkena do wzmacniacza no i może znalazł się trzeci kompan do robienia szopki z ostrym graniem. No ale nic, na razie im przeszło i czekamy co się wydarzy. Nawiasem mówiąc, bardzo mocno bym przesadził, że mam dźwiękowa tragedię 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

JADE wygrzany to można co nieco skrobnąć. Kabel prezentuje podobna sygnaturę dźwiękową do Genesisa, którego zastąpił. Różnica jest w wyższym basie, którego Jade ma nieznacznie mniej, natomiast schodzi wyraźnie niżej. Bas lubi tupnac i zamruczec, a to z kabla 2 - 3 razy cieńszego w budowie niż Genesis. Reszta pasma bardzo podobna. Generalnie granie bezpieczne, muzykalne, z wypełnioną średnica. Przynajmniej u mnie tak się zachowuje. Na pewno są lepsze kable, na pewno można lepiej, ale podoba mi się ta sygnatura dźwięku i Jade zostanie na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania kabelki, jezeli ktoś jest zainteresowany:

purist audio design genesis RCA - 1000zł

purist audio design genesis XLR - 1200zł

Coax Bazodrut Killer - 500zł

Kabelków nigdzie nie wystawiałem, do każdego jest org. opakowanie, zainteresowanych zapraszam na priv.

Cena oczywiście do lekkiej negocjacji 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
6 godzin temu, trewolter napisał:

Kable PAD-Jade po 80H grania bardzo ładnie wpasowały się w  granie Hegla 190.  Inne kable  nigdy nie zrobiły takiego progresu z tym wzmacniaczem.   Trochę było przetasowania z kablami głośnikowymi. Teraz bez Bi-wire.  

Kolega pożyczył mi tego Hegla i testowałem go u siebie z kompletem Poseidon (głośnikowe + xlr). Na jego kablach (chyba Chord)) było troszkę sterylnie a u mnie?  było wyśmienicie. To świetne połączenie by użyć tego wzmacniacza do testowania innego sprzętu, był ustawiany neutralnie w punkt. Jeszcze długo po oddaniu 190ka chodziła mi po głowie, żeby kupić jako drugi piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2023 o 17:51, grzesinek32 napisał:

Na sprzedaż mam Pad Genesis rca 1m.

Wystawiłem jakiś czas temu własne kompletne okablowanie Genesis i właściwie sprzedały sie od reki 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mając cały set Poseidon (RCA i głośnikowe) właśnie nabyłem nowego RCA Neptune, którego oczywiście podłączyłem pomiędzy odtwarzaczem CD a przedwzmacniaczem.  Poseidon pozostał pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką mocy. Kabel nowy zatem czeka mnie wygrzewanie. Krytyczne zapewne pierwsze kilkadziesiąt godzin. W najbliższych dniach postaram się mieć sprzęt włączony po 10 godzin dziennie tak aby za tydzień kabel był jako tako wygrzany.  Póki co pograł kilkanaście godzin zatem powstrzymuję się od jakichkolwiek ocen.  Na pewno jest więcej szczegółów w dźwięku po podmiance z Poseidona. Reszta to dźwięk nowego kabla, raz łągodny, za moment krzykliwy. Na pierwsze oceny przyjdzie czas za jakiś tydzień. 

Spodziewam się sporej poprawy skoro Poseidon idealnie wpasowywał się sygnaturą brzmienia w mój system i preferencje. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż kabel 2RCA Poseidon o długości 1m.  Kupiony jako nowy w grudniu 2021. Stan idealny. 

 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sebgla napisał:

Jeśli ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż kabel 2RCA Poseidon o długości 1m.  Kupiony jako nowy w grudniu 2021. Stan idealny. 

 

Już nieaktualne. Kabel znalazł nowego właściciela. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 30-40 godzinach wygrzewanie RCA Neptune poczułem magię jaką wprowadza do dźwięku. Aksamitność w połączeniem z rozdzielczością i szczegółowością jest porażająca.  Coś pięknego. 
Z racji tego, że mój Poseidon RCA poszedł w zaprzyjaźnione ręce 🙂 nie wytrzymałem i zamówiłem drugi komplet Neptuna, który wyląduje pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką mocy. 
Cieszę się jak dziecko.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej. Chciałem powiedzieć że zakupiłem wczoraj przewody Pad Genesis Bi-wire  narazie jestem na etapie wygrzewania. Mam pytanie podłączyłem je do Proacow D20r i czy jest jakaś różnica jak je podłączę do zacisków? Tzn. Góra dół. Bo nie jest napisane na przewodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale często widzę, że wybieracie Bi-wire.

Trzeba zapłacić za dwa komplet kabli - zysk dźwiękowy jest niewielki, uważam ze lepiej przejść na Single-wire ale półkę wyżej (wyższy model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Nie wiem czemu, ale często widzę, że wybieracie Bi-wire.

Trzeba zapłacić za dwa komplet kabli - zysk dźwiękowy jest niewielki, uważam ze lepiej przejść na Single-wire ale półkę wyżej (wyższy model).

Jedyny problem to zworki o charakterystyce kabli głośnikowych (najlepsze byłyby dokładnie takie same, co często jest problemem) ale oczywiście że zamiast 2 kompletów 1 model ''wyższy''  prawie na pewno będzie lepszy, chyba że nie wpasuje się sygnaturą brzmienia, ale to już zupełnie inna bajka...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PanAntoni napisał:

Jedyny problem to zworki o charakterystyce kabli głośnikowych (najlepsze byłyby dokładnie takie same, co często jest problemem) ale oczywiście że zamiast 2 kompletów 1 model ''wyższy''  prawie na pewno będzie lepszy, chyba że nie wpasuje się sygnaturą brzmienia, ale to już zupełnie inna bajka...

Powiem ze robiłem testy na Tellurium Q i .......... różnica względem oryginalnych łączników w kolumnie heco the new statement na granicy "wydaje mi się".

https://i.postimg.cc/CLbbHsTB/IMG-20211008-155706.jpg

https://i.postimg.cc/GmrGMTdM/IMG-20211008-155634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.