Skocz do zawartości
IGNORED

Olga Tokarczuk z Noblem.


wojciech iwaszczukiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/11/2019 at 3:51 PM, Bezlitosna Niusia said:

Problem z takimi dziwakami jest, że wiedzą lepiej, niż autor.

Dobra sztuka to taka, której nawet autor nie ogarnia do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa z Olga Tokarczuk myslę,ze na czasie pozwala szerzej spojrzec na jej osobiste poglądy , przemyslenia, inspiracje budowanych przez nią postaci oraz jej stosunek do swiata , polityki , Kościoła , spoleczeństwa i tozsamości

to co mnie zaciekawilo to jej wręcz doktrynalny feminizm, uznanie tozsamości za stan wielowarstwowego postrzegania osobowości oraz nieutozsamianie sie z pojeciem narodu mówi "nie wiem co to słowo znaczy"

 "jestem przede wszystkim Europejką" "ale też Polką , kobietą matką"

"jest wartością porzucenie własnego ja , i cięzaru bycia jednostką"

mimo,ze nie każdemu poglady Pani Tokarczuk przypadna do gustu ale warto wysłuchac tego co mówi by dokładniej poznać nową Noblistkę, choćby po to  by lepiej zrozumiec jej ksiązki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

„Ludzie myślą, że żyją bardziej intensywnie niż zwierzęta, niż rośliny, a tym bardziej - niż rzeczy. Zwierzęta przeczuwają, że żyją bardziej intensywnie niż rośliny i rzeczy. Rośliny śnią, że żyją bardziej intensywnie niż rzeczy. A rzeczy trwają, i to trwanie jest bardziej życiem niż cokolwiek innego.” .....

„Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, który nie splamił się niczym złym do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba,że tak.Na tym forum przyjęło się aby jednak w postach zawierać również własny komentarz a nie tylko cytat.

Mam uwagę do slawka i kazika w związku z wypowiedzią p. Tokarczuk w Kostrzyniu.Jak rozumiem pewne kwestie was bulwersują a mnie nie.Podpisuję się obiema rękami pod jej słowami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kazik-t napisał:

„Ludzie myślą, że żyją bardziej intensywnie niż zwierzęta, niż rośliny, a tym bardziej - niż rzeczy.

O meble z "Ikei" raczej jej nie chodziło? ? I na poważnie.

4 godziny temu, kazik-t napisał:

„Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, który nie splamił się niczym złym do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy.”

Tokarczuk należy do coraz szerszego grona Polaków poprawiających własną historię. Polak musi wiedzieć, że ma złe geny ojców i praojców oraz, że jest odpowiedzialny za wszystko i za wszystkich, co było i którzy byli przez dziesiątki wieków na polskich ziemiach. I to jest przegięcie, bo chce się wpoić Polakom obowiązek ciągłego posypywania głowy popiołem i samobiczowania. Nawet jeżeli Polska, jako państwo kolonizowała inne kraje, to i tak w robieniu strasznych rzeczy nie dorówna Amerykanom, Belgom, Francuzom, Niemcom czy Turkom. Poza tym były to inne czasy, w których żyli ludzie o innej mentalności, którzy podzielali inne wartości i standardy. Bezpośrednie odniesienia do dziś są błędem, relatywizacją dziejów czy woluntaryzmem dziejowym.

Nad wypowiedziami innego polskiego noblisty też były wielkie zachwyty. A teraz kim jest Wałęsa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o poprawianie historii ale o mówienie prawdy.Za PRL zakłamywano historię aby pokazać,że to było ukoronowanie naszych dziejów i cała nasza historia dążyła do komunizmu.Po 89r. wahadło za sprawą prawicy poleciało w drugą stronę i okazało się,że w przeszłości byliśmy bez skazy.Nie prześladowaliśmy,nie wykorzystywaliśmy i nie zabijaliśmy innych.Stosunki narodowościowe w przeszłości  były idealne a to tylko my byliśmy ofiarami.To wszystko to tylko polityka historyczna nie mająca nic wspólnego z prawdą.

Ale to nie jest tematem wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Ale to nie jest tematem wątku.

Nie i nie do tego odnosiłem się. 

56 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

w związku z wypowiedzią p. Tokarczuk w Kostrzyniu.Jak rozumiem pewne kwestie was bulwersują a mnie nie.Podpisuję się obiema rękami pod jej słowami.

Skoro wyraziłeś swój zachwyt nad słowami Tokarczuk, to ja wyraziłem swój sprzeciw wobec nich i uzasadniłem to komentarzem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona właśnie wystąpiła przeciwko zakłamywaniu historii tylko w drugą stronę.A jeśli chodzi o porównania z innym noblistą to raczej z Miłoszem.On też był atakowany z pozycji nacjonalistycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Jak rozumiem pewne kwestie was bulwersują a mnie nie

nie bulwersuja mnie , tym bardziej ,że nie są one skrajne, tylko zaskakują

każdy ma prawo do wlasnych ocen rzeczywistosci ,

prowadzenie szeroko rozumianego dialogu z osobami pokroju Pani Tokarczuk mysle ,ze byłoby konstruktywnym doznaniem, tym bardziej ,ze proby zrozumienia postaw wyprzedzałyby ich oceny

dla takich Ludzi szacunek mimo różnic jest tym co stawiałbym na pierwszym miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zyzol napisał:

Amerykanom, Belgom, Francuzom, Niemcom czy Turkom

Dorzucibym jeszcze Rosjan z całym cepowym zapleczem ZSRR.

Ale fakt - Kambodża, Północna Korea, komunistyczny Wietnam jak i ogólnie afrykańscy przywódcy, to wszyscy święci niczym Simon Temlar.

... no i zostało jeszcze cudowne dziecko Mao - on był najszlachetniejszy. Szacun Zyzol!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za antypolonizm zawsze chętnie dadzą - a to Nobla a to Oskara.

Chyba założę jakiś kanał szkalujący polską ''zaściankowość", polski "antysemityzm", polski "faszyzm"... Jeszcze tylko wspomnieć o "polskich obozach" i szczodre dotacje od jakiejś antypolskiej jaczejki, dla zmylenia przeciwnika występującej u nas jako NGO -  murowane. ?

Sumliński w jednej ze swoich książek opisywał Niemców, którzy w Polsce założyli NGO. Z jakiegoś powodu ABW założyła im ogon. I co się okazało? Ludzie ci stosowali profesjonalne metody gubienia obserwacji, czyli byli zawodowymi szpiegami. Czy trzeba czegoś jeszcze?

Od dawna w Sejmie leży projekt, zakazujący wszelkim NGO korzystania ze wsparcia zagranicznego. Oczywiście to by było tylko drobne utrudnienie, bo zamiast niemieckiej fundacji takiej czy innej, dostawaliby wsparcie finansowe od niemieckich koncernów. Ale zawsze coś. A przede wszystkim: zwrócenie uwagi na fakt, że Polska wie, jaka jest rzeczywista rola NGO i po co zostają one w naszym kraju zainstalowane.

Wracając do Tokarczuk. Okazało się, że za tłumaczenia jej książek na obce języki zapłacił... polski podatnik(!!!) co ujawnił niedawno minister Gliński. Jeśli antypolonizm finansowany jest z publicznej kasy (dodajmy GNIdę, POGrossie, filmy Holland) to ja nie mam więcej pytań. Patologia i tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Puknij ty się w głowę człowieku.

Masz ty jakieś problemy, Europejczyku?

Ja jestem Polakiem.

I antypolonizm tępię. Mało mnie interesuje że z antypolskich pobudek ktoś dostał jakieś pieniądze. 

Naprawdę uważasz że Nobel należał się kapusiowi Bolkowi, Miłoszowi, Szymborskiej, a teraz Tokarczuk? Swoją drogą dziwne, że Kosiński nie dostał, ale były Oscary za "Wystarczy być" a  "Malowany Ptak" miał teraz w Cannes siedmiominutową standing ovation.

Wydaje mi się, że należy wprowadzić rozróżnienie: pisarz polski - pisarz polskojęzyczny. Wtedy dużo łatwiej łapie się o co w tym wszystkim chodzi.

Przepraszam za źródło ale senator Bonkowski trafia ze swoją wypowiedzią w samo sedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ci się "autorytety" nie zmieniły ni o jotę, Likorzu...

 

"senator Bonkowski" - ależ to brzmi!

Prawie jak senator Kogut.

 

Ps - 

A! Likorzu - widzę, że wróciłeś z długiej banicji. Gdy znowu zaczniesz snuć te twoje antysemickie fantasmagorie i znów będziesz pod niebiosa wynosił faszystowskie gnidy - bez pardonu i natychmiast będę ten fakt zgłaszał do Moderacji.

 

O czym cię informuję uczciwie i solennie. Co byś nie był zdziwiony specjalnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ból 4 liter lemingów i donosicieli pyszny! ?

Spotkamy się na Marszu Niepodległości, skoro dobro Polski tak wam leży na sercu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Irlandii też są takie sabaty ?

Dobrze,po tej wymianie uprzejmości proponuję powrót do meritum.W przeciwnym wypadku będą  bany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To w Irlandii też są takie sabaty ?

Dobrze,po tej wymianie uprzejmości proponuję powrót do meritum.W przeciwnym wypadku będą  bany .

Sam siebie zbanuj w pierwszym rzędzie za wypowiedź obraźliwą. Zostałem nazwany antysemitą i szowinistą podczas gdy jestem patriotą i judeorealistą.

WSTYDŹ SIĘ.

ZERO kultury dyskusji!

6 godzin temu, EmilioE napisał:

Czemu nie wracasz do pępka Europy?

Bo nie lubię socjalizmu. Ale już świta nadzieja bo Konfederacja zwiększyła w parlamencie ilość posłów z 5 do 11. Mamy Narodowców, mamy Wolnościowców i mamy Brauna z jego monarchistyczną partią Korona.

Także powoli do przodu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Dobrze,po tej wymianie uprzejmości proponuję powrót do meritum.W przeciwnym wypadku będą  bany

Dyskusja o tozsamości i Polskości w świetle wypowiedzi  Pani Tokarczuk jest jak najbardziej na miejscu

wykazuje róznice pogladow oraz podkresla stanowisko noblistki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, slawek.xm napisał:

Dyskusja o tozsamości i Polskości w świetle wypowiedzi  Pani Tokarczuk jest jak najbardziej na miejscu

wykazuje róznice pogladow oraz podkresla stanowisko noblistki ?

Dyskusja jest dopuszczalna, o ile wygłaszasz jedynie słuszne (czytaj: lewackie i antypolskie) poglądy.

Polakom wstęp wzbroniony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, il Dottore napisał:

Widzę ból 4 liter lemingów i donosicieli pyszny! ?

Spotkamy się na Marszu Niepodległości, skoro dobro Polski tak wam leży na sercu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest przykład dyskusji o świadomości narodowej w wykonaniu doktorka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.